0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Завишени нива на FSH и LH
« -: Април 05, 2010, 13:24:41 pm »
Току що си получих резултатите и съм в шок.
 LH-       17.16lU/L     1.9-12.5
 FSH -     24.37IU/L     2.5-10.2
 Estradiol-149.90pmoi/L  46-607

Правени са на трети ден от МЦ.
фсх ми е ясно ,че говори за ИЯР ,но ЛХ....
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #1 -: Април 05, 2010, 13:55:28 pm »
Не ми се иска да го казвам но освен ИЯР , завишеният ФСХ заедно с ЛХ си е признак на поликистозни яйчници(ПКЯ), аотношението ФСХ към ЛХ при теб е по вече от 1 към 1.  :? Преди 3 години бях с висок ФСХ, млако по висок от твоят, моят беше някде 44,8 , но  различните специалисти реагирарат различно на повиено хормони. Аз пих 3 месеца , хормонално-заместителна терапия.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #2 -: Април 05, 2010, 16:48:07 pm »
Току що си получих резултатите и съм в шок.
 LH-       17.16lU/L     1.9-12.5
 FSH -     24.37IU/L     2.5-10.2
 Estradiol-149.90pmoi/L  46-607

Правени са на трети ден от МЦ.
фсх ми е ясно ,че говори за ИЯР ,но ЛХ....

ЛХ говори за същото. :(
Обърнете се към специалист.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #3 -: Април 05, 2010, 19:11:32 pm »
          Здр., fanta_25,
Имаше ли ефект добър от хормоно-заместителната терапия при вас?FSH и LH понижиха ли се?
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #4 -: Април 05, 2010, 19:35:32 pm »
Имаше ефект да , ето тук в тази тема са последните ми хормони
http://www.zachatie.org/forum/index.php?action=profile;u=2349;sa=showPosts;start=60

, а сега 3 месеца след ХЗТ отново ще пускаме хормони , на следващият МЦ. ФСХ се понижи , с ЛХ не съм имала проблем и не е изследван от доста време. Както казах различните специалисти реагират различно на повишени хормони и дават различна терапия. Дано наистина не става дума за ИЯР при теб. 
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #5 -: Април 07, 2010, 17:31:22 pm »
Благодаря за мнението ви.
До сега никога не съм имала завишени стойности на хормоните ,но уви.... :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #6 -: Април 09, 2010, 16:57:16 pm »
Ако си изследвала хормоните само веднъж, направи си и поне още едни контролни изследвания.
За ЯР се изследват и АМХ и Инхибина в комбинация с ФСХ.
Хубаво е да отидете при специалист!
Успех!
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #7 -: Април 10, 2010, 17:03:05 pm »
АМХ съм изследвала преди година.
На преглед съм на 13,04 ,тогава ще видим какво ще правя за по нататък.На всичкото отгоре МЦ ми беше на 03,04 ,а днес пак ми зацапва.Вече незнам какво да мисля!!!
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #8 -: Април 14, 2010, 12:41:59 pm »
Дано прегледа да е минал успешно и да си дикутирала същите въпроси и с лекаря си.
Малко със закъснение мога да добавя, че според мен АМХ си го изледвала отдавна. Хубаво би било пак да го проследиш, но в комбинация с другите два хормона.
От всичко, което съм прочела и научила съм останала с впечатлението, че такава тежка диагноза не се дава само от едно излседване, само в един цикъл.
Сподели какво е казал лекаря ти!
Успех! 
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #9 -: Април 16, 2010, 20:39:31 pm »
Моята ситуация е следната: на 31г докторите ми лепнаха странната диагноза "необясним и доста преждевременен срив на яйчниците" след като установиха високи нива на ФСХ. Вече 5-6г съм на Фемостон и се чувствам що годе добре що се отнася до нетърпимите горещи вълни, 24 часово главоболие, сърцебиене, задух, косопад и тям подобни в следствие на ранната ми менопауза. Фемостонът помага, но само до около 50% за отстраняването на част от горните проблеми. 100% съм изключила вероятността за забременяване, а се отказах и от инвитрото, но това е друга тема.
Целта на поста ми е, че изглежда намерих заместител на Фемостона (последния като нищо ще ми докара рак или цироза)и решение на проблема неработещи яйчници. След като вече точно 8г съм с диагноза POF или преждевременен срив на яйчниците, съсипах се от ходене по доктори и се убедих, че медицината НЯМА решение за моето състояние единственото, което направо ликвидира горещите вълни, оправи на 100% задуха и сърцебиенето и ме накара да се чувствам едва ли не на 25г е акупунктурата + китайска билкова рецепта.
До сега съм направила 5 сеанса и съм изпила само 200г от билките и просто нямам думи да ви опиша за феноменалната разлика. искам да подчертая много дебело, че поне 10-тина пъти съм опитвала да преживея поне един месец без Фемостон, но се е оказвало невъзможно. Имах периоди, в които вземах по 2 таблетки на ден без да се чувствам по-добре! В момента пия само по 1/3 от таблетката и така вече 20 дни без никакви проблеми! А главоболието ми изчезна още на първия сеанс.
Не съм си изследвала ФСХ защото няма смисъл - самочувствието ми е доста показателно.
Унесох се в писане, но наистина съм във възторг от резултатите, както и моята терапевтка. Сега и двете сме си поставили за задача - възстановяване на овулацията (каквато не съм имала от 8г) и съответно на нормалния цикъл.

Пиша всичко това, просто за да ви дам някаква идея къде да потърсите помощ, ако страдате от проклетия ФСХ! Просто се поровете в нета за acupuncture + FSH! Наистина ще се радвам, ако помогна на някой да се отърве от мъката и да да се почувства пак нормална жена.  
« Последна редакция: Април 16, 2010, 20:41:58 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #10 -: Април 17, 2010, 23:36:41 pm »
Valex, това, за което пишеш, е фантастично, но не можах да намеря страници на български, за процедури в България, можеш ли да дадеш повече инфо? Точно вчера си направих изследвания - отчайващи FSH -28,2,LH-9,93. Какви са тези билки? БЛАГОДАРЯ!
 
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #11 -: Април 18, 2010, 12:25:29 pm »
Valex,пиши моля те къде правиш акупунктура и при кого?И какви са тези билки?от къде се купуват?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #12 -: Април 18, 2010, 15:55:11 pm »
Личното ми мнение е че трудно ще заработят неработещи яйчници с акупунктура. За сметка на това, твърде е вероятно да се изгуби ценно време в хлътване в подобни химери.
Слушайте гинеколозите и ендокринолозите си момичета!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #13 -: Май 09, 2010, 22:59:00 pm »
evro е права.При мен фсх и лх се понижиха драстично след прием на 2цикъла фемостон.Чак лекарката се зарадва.фсх-48.60 се понижи до 9.00,за лх не попитах.
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #14 -: Май 11, 2010, 07:40:34 am »
Минах два прегледа.Не съм изследвала хормони отново.
При последния преглед  съм срината тотално.Отново съм с кисти 3бр.,едната е 5см. трикамерна.Съмнение за хидросалпинг/аз съм без тръби/ 8O 8O 8O
МЦ последно беше на 03,04,10г от тогава никъкъв го няма.Док. ми изписа дуфастон ,но кога ще ми дойде....
« Последна редакция: Май 11, 2010, 07:44:10 am от vesito_69 »
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #15 -: Май 11, 2010, 10:58:34 am »
Минах два прегледа.Не съм изследвала хормони отново.
При последния преглед  съм срината тотално.Отново съм с кисти 3бр.,едната е 5см. трикамерна.Съмнение за хидросалпинг/аз съм без тръби/ 8O 8O 8O
МЦ последно беше на 03,04,10г от тогава никъкъв го няма.Док. ми изписа дуфастон ,но кога ще ми дойде....
       Ама какъв хидросалпингс след като си без тръби???? Да не би да са оставили някаква част от тях? Странно....Спокойно за цикъла , ще ти дойде.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #16 -: Май 11, 2010, 16:50:20 pm »
МЦ последно беше на 03,04,10г от тогава никъкъв го няма.Док. ми изписа дуфастон ,но кога ще ми дойде....
Ще ти дойде 7 до 10 дни след като спреш Дуфастона, ако го пиеш  по схема 5 дни 3х1т.
Поне при мен винаги така се е получавало, много често идва и по-рано. Стискам палци и кистите да се изчистят :)
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #17 -: Май 23, 2010, 15:06:40 pm »
evro е права.При мен фсх и лх се понижиха драстично след прием на 2цикъла фемостон.Чак лекарката се зарадва.фсх-48.60 се понижи до 9.00,за лх не попитах.

Естествено, че ще се занижат - нали пиеш естроген, ако яйчниците ти работеха - щеше сама да си го произвеждаш!
Аз защо мислиш, че и аз го пих толкова години!?! Накрая ми опада половината коса и заприличах на парцал - не можех да кача два етажа! Ела да ме видиш сега - за два месеца имам чувството, че се върнах 20 години назад! Лицето ми грее, косата ми расте, няма горещи вълни, няма сухо гърло, няма зверско обезводняване, 24 часовото главоболие изчезна ... и тренирам всеки ден по 2 часа - нещо, което дори и не можех да си представя с фемостона! Трябва да подчертая, че от един месец не съм изпила нито едно хапче! Това ми се случва за първи път от 6г насам и въобче не чувставм липсата му!  

Проблемът е, че не объщате внимание на страничните ефекти на тоя боклук наречен Фемостон и че щастливите лекарите пет пари не дават дали ще ви клъцнат някоя гърда или ще се сдобиете с черен дроб на алкохолик!!!!

Що се отнася до акупунктурата - нима някой ще оспори, че китайките се грижат най-добре за плодовитостта си и са намерили решението преди 3000 години!

Ще дам тук само една билка, но на никой не препоръчвам да си ги пие на своя глава - аз пия много специфична комбинация от около 10 билки, която се прави само за мен! А билката е Bai Shao Yao или корен от бял божур: http://tcm.health-info.org/Herbology.Materia.Medica/baishaoyao-properties.htm (сега да не хукнете да копаете божура в градината :)))

Що се отнася до клиниката: http://www.zitawest.com/ и http://www.dulwichtherapyrooms.co.uk/#/fertility-clinic/4522296135

 
« Последна редакция: Май 23, 2010, 15:56:01 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #18 -: Май 23, 2010, 15:09:59 pm »
Valex, това, за което пишеш, е фантастично, но не можах да намеря страници на български, за процедури в България, можеш ли да дадеш повече инфо? Точно вчера си направих изследвания - отчайващи FSH -28,2,LH-9,93. Какви са тези билки? БЛАГОДАРЯ!
 

Отчайващи нива при теб е силна дума - аз бях с FSH 67,88! Никога не пии билки на своя глава, защото може само да си навредиш! Моля те потърси специалист! Аз не знам как да ти помогна защото клиниките, които посещавам са в Лондон, но все си мисля, че в БГ също има специалисти.
« Последна редакция: Май 23, 2010, 15:57:54 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...
*
Re: Завишени нива на FSH и LH
« Отговор #19 -: Май 23, 2010, 15:37:43 pm »
Личното ми мнение е че трудно ще заработят неработещи яйчници с акупунктура. За сметка на това, твърде е вероятно да се изгуби ценно време в хлътване в подобни химери.
Слушайте гинеколозите и ендокринолозите си момичета!

Мога ли да попитам на какво се дължи личното Ви мнение. Аз до ден днешен се съм получила никаква помощ от гинеголог (да не споменавам, че съм обиколила де що има клиника в София и накрая вдигнах ръце!). Освен това какво време мога да изгубя след като всеки един "гинеколог" ми казва, че нямам шанс да се оправя. Че какво друго ми остава освен цялото време на света???
Не ми се струва много на място да наричаш 3000 годишна медицина "химери".  

Не знам да има документиран случай на "съвременната медицина", при който да е настъпила естествена бременност с висок FSH - при акупунктурата има десетки такива и тук не става въпрос само за личното ми мнение!

P.S.
Някои четива:
http://www.londonacupuncturespace.com/case-studies.htm
http://www.acupuncturebydrlee.com/Acupuncture-Infertility-2007-2.html
« Последна редакция: Май 23, 2010, 16:25:31 pm от Valex »
Never forget where you're coming from...