0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #300 -: Май 30, 2013, 08:45:48 am »
Здравейте, бременна съм в 33 г с ,има ли момичета в тези седмици и може ли да споделите как се чувствате?Знам че всеки един случай е индивидуален,но аз от началото на бременността нямах проблеми а сега в жегите макар и не толкова големи се чувствам не добре,почти немога да ходя сама ,задъхвам се лесно изморявам си е от най малкото ходене и това ме притеснява .Надявам се да споделите опит
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #301 -: Май 30, 2013, 08:59:58 am »
И аз бях така даже от много по-рано, не можех да мръдна по-далеч от магазина отстеща и понякога и това не можех и само пуфтях като парен влак.не съм излузала не помня откога,да ден днешен...а не виждам и кога ще стане...
Нормално в,тежи ти,особ в жегите,но после всичко се нормализира...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #302 -: Май 30, 2013, 09:53:13 am »
Здравейте милички, как сте ? Аз не съм писала няколко дена, но при мен няма нищо ново :) Бебко се врътка по цял ден, някой път отнасям здрави ритници, но това само ме радва  :D Все още е на една страна, но от вчера почна да се мъчи май да се завърти вертикално, усещам го високо горе. Засега неуспешно, но не се отказва. Упорито като мама  :lol:
Анди, сега ти си наред мила, стискам палци всичко да мине мнооого лекичко  :crossfingers:
Деси, честити 2 сърчица
При нас времето пак е лошо, вали, студено е... Благородно ви завиждам за слънчицето в Бг
Хубав ден на всички тумбачета
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #303 -: Май 30, 2013, 14:52:19 pm »
Да се похваля днес бяхме на док. и избрахме дата за секцио. Иначе бебчо е добре , вече е 2,100 кг и има много големи бузи :) :) :) много се радвам .

Хриси и аз съм като теб , няма от какво да се притесняваш . Аз вече почти не мога да спя, тежи ми, едвам ходя. Почивай повече и така . :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #304 -: Май 30, 2013, 19:35:24 pm »
Ние също сме добре. Аз се чувствам ок, малко ми са подути глезените, но за радост се движа без проблем, просто бързо се уморявам.
Броя оставащите дни до появата на малкия сладкиш - не са много, а аз още не съм напълно готова с дрехи, легла и др. подробности.  :oops: Абе то цялата работа е за половин-един ден, ама като гледам баткото и ме е налегнал един мързел.... Ама ще се стегна тези дни няма начин  :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #305 -: Май 30, 2013, 19:47:49 pm »
Благодаря Ви за отговорите,момичета!Ще имам впредвид всичко написано

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #306 -: Май 30, 2013, 21:50:39 pm »
Дяволче, от прочетеното по назад разбрах май,че  живеем в един и същ град :lol: Кажи ми моля те, предложиха ли ти тази ваксина и какво е мнението ти,че аз чувам само различни неща и не мога да преценя.
http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/Pages/Whooping-cough-vaccination-pregnant.aspx
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #307 -: Май 31, 2013, 07:49:41 am »
Добро утро момичета,
тази сутрин се събудих с болки в гърба, не е ниско долу кръста , а горе и около гръбнака. Абе май е по скоро целия гръб от кръста до плешката.....
Малко ми прилича като на бъбречна криза, ама не е чак толкова силна болката- търпима е.
Та това може ли да е , че съм спала по гръб (така се събудих) или това са контракции. Не съм имала контракции никога и не съм сигурна какво представляват.
Иначе корема не ме боли и не е твърд
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #308 -: Май 31, 2013, 08:54:36 am »
Здравейте момичета! Искам да ви помоля за съвет и малко повече информация. Ще ви бъда изключително благодарна. Бременна съм в 15с.5д. с близнаци, вчера на прегледа се установи, че шийката ми е едва 2.8 см. Препоръчаха ми серклаж., който трябва да се направи най-късно до две седмици. Не съм ходила за второ мнение при друг лекар. Още при първият преглед за установяване на бременността шийката беше 3.5 см., ако това е от значение. Много съм изплашена и притеснена :( :( :(. Притеснявам се, защото винаги при трансферите съм имала проблеми с проникването в матката, въпреки че ми казаха, че серклажа нямал нищо общо/извинете ме за невежеството/.
 Бих ви помолила, ако може да споделите/ако някой е минал вече през това/ къде правихте въпросната манипулация, при кой лекар, поема ли се от здравната каса/тъй като в този момент сме изключително финансово затруднени/ или е по-добре да се направи в частна клиника, дали не е добре да направя и втора консултация и колко голям е риска за бебетата.
 Още веднъж ви благодаря предварително! До сега не смеех да се запиша в темичката, но моля ви стискайте палци да остана тук до края и да споделяме само хубави емоции, а не притеснения.
Серклажът в Майчин дом е 200лв., не се поема от касата. Аз съм правила серклаж там и с двете бременности при д-р Дяволов. Рискът за бебетата е по-голям ако не направиш серклаж, още повече че си с близнаци. А самият серклаж не е нищо страшно или рисково, разбира се ако ти го прави добър специалист. Всичко приключва за 15 минути. Просто преди и след процедурата трябва да се прави микробиология ежемесечно.
Моят съвет е да не пестиш пари от това. Животът няма цена.
Здравей kaka123 при мен също се установи скъсяване на шийката в 16г.с. Владимиров ме изпрати за консултация в МД-София при д-р Дяволов. След консултация с него / за която платих 50лв - УЗ и гинекологичен преглед/ Дяволов ми назначи дата за серклаж/18.03.2013 . Постъпих в МД на 17.03 с направление от личния ми гинеколог. За целият ми престой в МД, както и за самата процедура не съм платила нито стотинка. Така, че ако си здравно осигурена - серклажа минава по ЗК. Ако имаш въпроси, пиши ми на лични , за да не спамим темата.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #309 -: Май 31, 2013, 10:26:55 am »
OPTI, ако искаш серклажът да ти го прави д-р Дяволов, няма как да не платиш за избор на екип. Ако ти е все едно кой ще ти го прави, това е друг въпрос. Аз не исках да си правя експерименти, моят серклаж беше  в края на август 2012. Аз съм здравноосигурена и също бях с направление, за неосигурените изборът на екип струва повече.
« Последна редакция: Май 31, 2013, 10:45:01 am от Crystal »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #310 -: Май 31, 2013, 10:49:45 am »
Priver mami
kak ste :lol:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #311 -: Май 31, 2013, 11:43:46 am »
А какво се случи с респект???
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #312 -: Май 31, 2013, 13:40:29 pm »
Ми какво да се е случило , чака  :lol:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #313 -: Май 31, 2013, 14:37:05 pm »
А:) ми щото имаше контракции и реших,че са се развили нещата...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #314 -: Май 31, 2013, 14:56:07 pm »
Аз за това се моля всеки ден , но ... явно ще е на неговата , когато той сам реши да излезе  osi_4
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #315 -: Май 31, 2013, 15:11:35 pm »
Здравейте, момичета и аз да се присъединя при вас.Аз съм в 33гест.седмица и вече определено неразположенията са доста.Но при мен психическата тревога бебка да не се роди по-рано  е в повече, понеже моят доктор не може да ме изроди преди 37г.с.,поради липса не неонатологично отделение.И ако стане ще е при непознат за мен доктор.Желая лека бременност на всички ни  :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #316 -: Май 31, 2013, 15:58:50 pm »
OPTI, ако искаш серклажът да ти го прави д-р Дяволов, няма как да не платиш за избор на екип. Ако ти е все едно кой ще ти го прави, това е друг въпрос. Аз не исках да си правя експерименти, моят серклаж беше  в края на август 2012. Аз съм здравноосигурена и също бях с направление, за неосигурените изборът на екип струва повече.

Crystal нещо не си разбрала от поста ми. В момента съм в 28г.с. имам направен серклаж в 17г.с.  / март 2013г/. Дяволов ми го прави. Не съм плащала нито за избор на екип, нито за каквото и да било. Дяволов приема на частно всеки вторник от 17 до 19.00 часа в 231 каб. в МД. Отидох на преглед при него - заплатих 50лв за УЗ и гинекологичен преглед. Дяволов ми написа едно направление за 210каб. и каза да се явя там в понеделник в 8.30ч за прием в болницата и да нося направление за хоспитализация от личния си лекар. Това е всичко.
« Последна редакция: Май 31, 2013, 16:01:02 pm от OPTI »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #317 -: Май 31, 2013, 16:37:31 pm »
Crystal и аз мисля, че серклажът се поема от ЗК. В Щерев примерно, имат клинична пътека - една част ти е по каса и една част доплащаш  yahoo_33
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #318 -: Май 31, 2013, 16:54:17 pm »
Crystal и аз мисля, че серклажът се поема от ЗК. В Щерев примерно, имат клинична пътека - една част ти е по каса и една част доплащаш  yahoo_33
Цената на серклажа в Щерев е 615 лв. и няма клинична пътека, по която може да излезе по-евтино, за съжаление разбира се.
Толкова ли е труден пътя към щастието?!?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #319 -: Май 31, 2013, 17:07:33 pm »
Crystal и аз мисля, че серклажът се поема от ЗК. В Щерев примерно, имат клинична пътека - една част ти е по каса и една част доплащаш  yahoo_33
Цената на серклажа в Щерев е 615 лв. и няма клинична пътека, по която може да излезе по-евтино, за съжаление разбира се.
Може да ми е остаряло инфото, съжалявам  :oops:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"