0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #280 -: Май 28, 2013, 22:53:47 pm »
Относно мазилата против стрии. Момичета, аз се мазах предния път само със зехтин и нямах нито една стрия! Всяка вечер си мажех корем, гърди, дупе. Качих 29 кг и след като ги свалих не личеше, че съм раждала. Сега пак качих толкова(пустата ми лакомия), но се мажа от 12-13 г.с. със зехтин. Пак на Екстра Вържин, студено пресован и нямам никъде стрии.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #281 -: Май 29, 2013, 11:46:04 am »
Ето един крем , който ми го каза една приятелка, изписан и е от кожен д-р :

* 1/2 чаша зехтин
* 1/4 чаша бадемово масло
* 1/4 капсули витамин Е и А ( продава се във ветеринарната аптека )
* 1/4 чаша рециново масло

Днес ще го забъркам , действал и при вече появили се стрии. Естествено всичко си е до кожа. Аз ще го пробвам , бил много мазен и се втрива хубаво в кожата
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #282 -: Май 29, 2013, 11:47:51 am »
 Здравейте момичета! Искам да ви помоля за съвет и малко повече информация. Ще ви бъда изключително благодарна. Бременна съм в 15с.5д. с близнаци, вчера на прегледа се установи, че шийката ми е едва 2.8 см. Препоръчаха ми серклаж., който трябва да се направи най-късно до две седмици. Не съм ходила за второ мнение при друг лекар. Още при първият преглед за установяване на бременността шийката беше 3.5 см., ако това е от значение. Много съм изплашена и притеснена :( :( :(. Притеснявам се, защото винаги при трансферите съм имала проблеми с проникването в матката, въпреки че ми казаха, че серклажа нямал нищо общо/извинете ме за невежеството/.
 Бих ви помолила, ако може да споделите/ако някой е минал вече през това/ къде правихте въпросната манипулация, при кой лекар, поема ли се от здравната каса/тъй като в този момент сме изключително финансово затруднени/ или е по-добре да се направи в частна клиника, дали не е добре да направя и втора консултация и колко голям е риска за бебетата.
 Още веднъж ви благодаря предварително! До сега не смеех да се запиша в темичката, но моля ви стискайте палци да остана тук до края и да споделяме само хубави емоции, а не притеснения.
 
Толкова ли е труден пътя към щастието?!?
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #283 -: Май 29, 2013, 12:04:49 pm »
Според мен се посъветвай и с друг специалист да я измери шийката.Нали с вагинален ти я мерят.Ако наистина е толкова скъсена в тези ранни седмици мисля че е хубаво да се подложиш на серклаж.За инфо и цени не мога да помогна,но за да те насочат момичетата е хубаво да посочиш града за който се интересуваш.
Стискам палци всичко да е наред и да си тук докрая на бремеността и да гушнеш своите две бебета.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #284 -: Май 29, 2013, 12:15:55 pm »
Мисля, че серклажът не се поема от ЗК.
Ето тема за серклажа, която ще ти бъде полезна:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39200.0

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #285 -: Май 29, 2013, 12:27:51 pm »
Олиото против стрии на Икаров е много ефикасно и е на супер цена. През цялата бременност се мазах с него и мога да се похваля, че нямам никакви стрии  :) Ако искаш го пробвай.

Ej blagodarq to4no se 4udeh kak se kazva6e tova olio :lol:

izvinqvam se za latinicata, ama kredor o6te nqma :x


Iskam da popitam mamite, kak se spravqt s pozivite za povra6tane, bez da moga da vra6tam :?

bebe 4estita radost  :lol:


*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #286 -: Май 29, 2013, 12:40:29 pm »
Здравейте момичета! Искам да ви помоля за съвет и малко повече информация. Ще ви бъда изключително благодарна. Бременна съм в 15с.5д. с близнаци, вчера на прегледа се установи, че шийката ми е едва 2.8 см. Препоръчаха ми серклаж., който трябва да се направи най-късно до две седмици. Не съм ходила за второ мнение при друг лекар. Още при първият преглед за установяване на бременността шийката беше 3.5 см., ако това е от значение. Много съм изплашена и притеснена :( :( :(. Притеснявам се, защото винаги при трансферите съм имала проблеми с проникването в матката, въпреки че ми казаха, че серклажа нямал нищо общо/извинете ме за невежеството/.
 Бих ви помолила, ако може да споделите/ако някой е минал вече през това/ къде правихте въпросната манипулация, при кой лекар, поема ли се от здравната каса/тъй като в този момент сме изключително финансово затруднени/ или е по-добре да се направи в частна клиника, дали не е добре да направя и втора консултация и колко голям е риска за бебетата.
 Още веднъж ви благодаря предварително! До сега не смеех да се запиша в темичката, но моля ви стискайте палци да остана тук до края и да споделяме само хубави емоции, а не притеснения.
Серклажът в Майчин дом е 200лв., не се поема от касата. Аз съм правила серклаж там и с двете бременности при д-р Дяволов. Рискът за бебетата е по-голям ако не направиш серклаж, още повече че си с близнаци. А самият серклаж не е нищо страшно или рисково, разбира се ако ти го прави добър специалист. Всичко приключва за 15 минути. Просто преди и след процедурата трябва да се прави микробиология ежемесечно.
Моят съвет е да не пестиш пари от това. Животът няма цена.
« Последна редакция: Май 29, 2013, 12:42:43 pm от Crystal »
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #287 -: Май 29, 2013, 13:41:13 pm »
Здравейте мамита!
Иванита,аз все забравям да те питам, твоето пъво детенце колко е голяма,защото си спомням ,че преди заедно пишехме в бременелската тема?
Момичета аз пак съм в патова ситуация-резултатите от БХС са добре с изключение на Даун 1:50.Вече направо ще откача.Дайте мнение моля!
Ехогр.на бебо е перфектен и док.се учуди от резултата.Правих ги в Благоевградска лаборатория.
Честито Бебе2013!Ще честитя в темата да не спамя

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #288 -: Май 29, 2013, 13:47:51 pm »
Момичета аз пак съм в патова ситуация-резултатите от БХС са добре с изключение на Даун 1:50.Вече направо ще откача.Дайте мнение моля!
Ехогр.на бебо е перфектен и док.се учуди от резултата.Правих ги в Благоевградска лаборатория.

Подчертала съм ти в червено това, което може би е проблем. Скрининг се прави само в Националната генетична лаборатория и нейните клонове. Всичко останало е самодейност.

И при нормални ултразвукови показатели може да се получи скрининг с висок риск. Затова и се прави това изследване, защото не всичко може да се оцени само на ехограф.
« Последна редакция: Май 29, 2013, 13:49:28 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #289 -: Май 29, 2013, 14:27:56 pm »
kaka123 и при мен шийката около 23-та г.с. беше малко над 1 см., и за серклаж казаха, че е късно /не знам как, но при мен някакси се оправи, около 3-3.5см. беше в по-късните седмици/  Напълно подкрепям мнението на Crystal ти си с близнаци и действай докато имаш време ;)

moniks_s докато четях публикацията ти настръхнах, все едно аз съм го писала, това със скрининга ми е болна тема, резултатите ми от кръвните бяха доста лоши, колко сълзи пролях не мога да ти опиша. И аз като теб се обърнах за мнение във форума, и Мели ми отговори по същия начин. Съветвам те да си направиш скрининг в Националната генетична лаборатория и нейните клонове, както и Мели ти е отговорила ;) /аз си направих във Фемина, не че резултатите там бяха много добри, но поне не токова стряскащи, разговарях с генетик и гинеколог, които подробно обясняват как стоят нещата и така се поуспокоих малко/.
Сега с нетърпение и малко страх чакам да си видя малката буба жива и здрава  :babyflips:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #290 -: Май 29, 2013, 14:42:50 pm »
Цветипавлова,не съм убедена и не мига да ровя в нета но си провери ти,ако прецениш-мисля че не е хубаво да слагаш тези витамини и с тях да мажеш корем,или един пт двата-не помня-консултирай се със сигурен човек преди това. Може да се мажеш и с мас-нещо се преваряваше да ме мирише-но пак йазвам-който и какъвто вфект да споделя,всичко е до кожа.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #291 -: Май 29, 2013, 15:04:00 pm »
 Благодаря ви за отговорите и съветите! Да се надяваме, че всичко ще мине добре! Предполагам, че ще направя серклажа в клиника "Щерев". Стискайте палци!
 Колкото до стриите и аз мисля, че е въпрос на кожа, но на нас не ни пречи и да вземаме някакви мерки.
 moniks_s, изобщо не мисля, че в Благоевград са достоверни резултатите за БХС, но това е мое лично мнение. Пожелавам ти едно прекрасно и здраво бебче!
Толкова ли е труден пътя към щастието?!?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #292 -: Май 29, 2013, 15:24:45 pm »
Здравейте мамита!
Иванита,аз все забравям да те питам, твоето пъво детенце колко е голяма,защото си спомням ,че преди заедно пишехме в бременелската тема?
Момичета аз пак съм в патова ситуация-резултатите от БХС са добре с изключение на Даун 1:50.Вече направо ще откача.Дайте мнение моля!
Ехогр.на бебо е перфектен и док.се учуди от резултата.Правих ги в Благоевградска лаборатория.
Честито Бебе2013!Ще честитя в темата да не спамя

Баткото на 1 юни ще направи 1г.9м. та горе долу толкова ще им е разликата.
Аз също мисля, че в Благоевград. лаборатория не е надежден резултата.  И аз ти желая едно здраво бебче


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #293 -: Май 29, 2013, 15:29:57 pm »
moniks_s и аз като Анди бърсах една седмица сополи от рев заради риска от Даун. При мен беше малко по-нисък, в сравнение с твоя 1:196. Препоръката на Док беше второ БХС, фетална и ако нещата са все още лоши- амниоцентеза. Вторият риск при мен мина 1:1000, феталната беше перфектна и до амнио не стигнах. Въпреки всичко, помня думите на док, че това е софтуер, не може да е безгрешен /но в тази част, напълно подкрепям д-р Мели, че се прави САМО Националната генетична лаборатория!/ и, че дори при риск 1: 1млн., все някой може да бъде това 1, нали?  :wink: Успокой се, повтори изследването, после вземай решение. Стискам ти палци, всичко да е наред! :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Май 29, 2013, 15:35:38 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #294 -: Май 29, 2013, 15:32:07 pm »
Momi4eta,
 a kak stoi vaprosa pri bliznaci s tezi izsledvaniq?


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #295 -: Май 29, 2013, 15:34:22 pm »
Momi4eta,
 a kak stoi vaprosa pri bliznaci s tezi izsledvaniq?

При многоплодна бременност се прави скрининг само на базата на ултразвукови маркери.
Честито, Деси! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #296 -: Май 29, 2013, 15:37:12 pm »
Momi4eta,
 a kak stoi vaprosa pri bliznaci s tezi izsledvaniq?

При многоплодна бременност се прави скрининг само на базата на ултразвукови маркери.
Честито, Деси! :)

Meli  :bighug: Blagodarq ot sarce  :youwoman:


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #297 -: Май 29, 2013, 15:57:46 pm »
moniks_s и аз като Анди бърсах една седмица сополи от рев заради риска от Даун. При мен беше малко по-нисък, в сравнение с твоя 1:196. Препоръката на Док беше второ БХС, фетална и ако нещата са все още лоши- амниоцентеза. Вторият риск при мен мина 1:1000, феталната беше перфектна и до амнио не стигнах. Въпреки всичко, помня думите на док, че това е софтуер, не може да е безгрешен /но в тази част, напълно подкрепям д-р Мели, че се прави САМО Националната генетична лаборатория!/ и, че дори при риск 1: 1млн., все някой може да бъде това 1, нали?  :wink: Успокой се, повтори изследването, после вземай решение. Стискам ти палци, всичко да е наред! :crossfingers: :crossfingers:
а моя 1:124 при втория във Фемина 1:310, после още няколко БХС, фетална и след дългите разговори с генетик и гинеколози /според тях всичко е наред и бебето на 90% е здраво/ не рискувахме и не правихме аминоцентеза. При такива случаи е задължително да се потърси второ мнение ;)  :crossfingers:
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #298 -: Май 29, 2013, 17:28:49 pm »
Да Афродитка права си ,утре ще питам Доки, че и без това съм на лекар :) :) :) и ще видим какво ще каже ( че тези витамини от ветеринарната ме притесняват )
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #299 -: Май 29, 2013, 19:47:06 pm »
Дес-Дес, безкрайно много се радвам за появата ти в тази тема!
Бъди щастлива, изкарай лека бременност и ей сега да мине и да ти честитим две здрави, силни слънчица!
[/url][/url]