0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #160 -: Май 08, 2008, 19:42:39 pm »
Момичета, не мога да се въздържа и да не съобщя. megiaries ,момиче от форума,което за съжаление рядко пише във форума, е бременна.След няколко инсета я убедих да направи инвитро, да не кажа че направо и нахално й записах час при моята доктор Халачева докато тя се колебае и ето че резултата е налице. Бременна е, а аз много,много се радвам за нея. :D :D :D Дано в бъдеще поне в тази ни темичка почне да пише повече.
Меги много се радвам за теб!
Честито и лека бременност!
Пуки страхотна новина съобщаваш!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #161 -: Май 08, 2008, 19:44:12 pm »
Честита радост на megiaries!!! Лека и безпроблемна бременност!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #162 -: Май 08, 2008, 19:48:52 pm »
Пуки, много болежки ще има още до края. Стискай зъби, защото всичко, което изживяваме си заслужава. :)


момичета ,някой от вас да има референтни стойности на Ц-реактивен протеин,и ДКК?????

Ади, какви са тези изследвания?  :ask:
С-реактивен протеин ми го изследват заради доста високо СУЕ,за да разберат дали е от самата бременност или има някакъв възспалителен процес
ДКК-е диференциална кръвна картина
отделно ми пуснах урина която показа бактерии,песечинки
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #163 -: Май 08, 2008, 19:52:16 pm »
Сани, на мен досега най-ниския пулс ми е бил 90, скачал е до 130. По принцип през бременноста се повишава пулса, но моя е доста висок. Нормалния е около 70, значи за брем.85 е нормален. Ако има някой по запознат да каже.

Мими и на мен ми се ускорява пулса в някои моменти, ама дори не съм го мерила, защото смятам, че е от бременността и най-вече че сме с близнаци. Аз още в началото първият ми признак, преди още да съм правила теста за бременност и имах на моменти едно такова като аритмия го усещах, после лекаря ми каза, че е нормално, защото при двуплодната бременност нивата на ЧХГ са много високи в кръвта и от там малко се затруднява сърцето. А сега получавам сърцебиене само като легна на лявата страна, а и понякога само като си сваля сутиена и ми олеква.
Тъй че смятам,  всичко идва от притискане в сърдечната област.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #164 -: Май 08, 2008, 19:54:30 pm »
Благодаря за отговора, Ади!

Не съм правила такива и се притесних, че нещо пропускам. :wink:
Стискам палци всичко да е наред при теб!

Моята утайка последно беше 45. При бременност знам, че е нормално да е завишена, но колко?!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #165 -: Май 08, 2008, 20:17:48 pm »
Благодаря за отговора, Ади!

Не съм правила такива и се притесних, че нещо пропускам. :wink:
Стискам палци всичко да е наред при теб!

Моята утайка последно беше 45. При бременност знам, че е нормално да е завишена, но колко?!
ами за СУЕ ....може да е различно,,,,,при някои е 20 при някои в края на бременноста стигало дори до 3 цифренно число.......при мен още от начало на 4 месец си е около 74
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #166 -: Май 08, 2008, 21:22:10 pm »
Момичета, не мога да се въздържа и да не съобщя. megiaries ,момиче от форума,което за съжаление рядко пише във форума, е бременна.След няколко инсета я убедих да направи инвитро, да не кажа че направо и нахално й записах час при моята доктор Халачева докато тя се колебае и ето че резултата е налице. Бременна е, а аз много,много се радвам за нея. :D :D :D Дано в бъдеще поне в тази ни темичка почне да пише повече.

Знаем за добрата новина, тя си знае, че ние сме с нея и нека още малко да изчакаме и тя да се осъзнае и най-вече да си почива. Пуки, знам какви добри неща си направила за нея и много ти благодаря лично. :bighug: :bighug: :bighug:
 
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #167 -: Май 08, 2008, 21:28:15 pm »
Честито на  megiaries лека и безпроблемна бременност!!! :D
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #168 -: Май 08, 2008, 21:33:09 pm »
Момичета, не мога да се въздържа и да не съобщя. megiaries ,момиче от форума,което за съжаление рядко пише във форума, е бременна.След няколко инсета я убедих да направи инвитро, да не кажа че направо и нахално й записах час при моята доктор Халачева докато тя се колебае и ето че резултата е налице. Бременна е, а аз много,много се радвам за нея. :D :D :D Дано в бъдеще поне в тази ни темичка почне да пише повече.
лелееееееееее, браво на Меги, аууууууууууууу много се зарадвах за нея.
Меги, мила, браво ти заслужаваш да бъдеш щастлива.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #169 -: Май 09, 2008, 10:50:18 am »
Здравейте момичета, много отдавна не съм писала. На 29 ми направиха първият преглед , видя се ембриончето. Лекарката ми каза че сега всичко е наред. Пуснах си изследвания на кръв и урина и в урината се оказа че имам белтък, доколкото съм чела, знам че не е хубаво. Ако може някой да ми каже на какво се дължи това? Освен това вчера пътувахме от Бургас за София, и аз естественно се разболях, пих осцилококцинум , чайчета, обаче съм доста зле. Незнам вече, много кекава съм станала, от както съм бременна, а това са само 8 седмици, а аз се разболявам за 2 ри път. :( :(


Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #170 -: Май 09, 2008, 11:07:41 am »
Спокойно за белтъка. Аз в първите си изследвания имах малко белтък и лекарката ме накара да си пусна втора урина. Тя пък излезе чиста.
Вероятно може да те накарат да си пуснеш и стерилна урина за урокултура.
Как си с кръвното, ако не е високо няма проблем с белтъка.
За разболяването наблегни на чайчета, мед, лимони и плодове с мнооого вит. С, може и парацетамол да пиеш. Много почивка и спокойствие ти трябва.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #171 -: Май 09, 2008, 14:21:36 pm »
Лека и безпроблемна бременност на всички!

Момичета, ако можете да ми кажете колко струва ФМ при доц. Томова? Другата седмица ми е часът, ама покрай тези лекарства и изследвания така сме ошушкали бюджета, че трябва да се подготвя. Благодаря ви!
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #172 -: Май 09, 2008, 14:34:33 pm »
Спокойно за белтъка. Аз в първите си изследвания имах малко белтък и лекарката ме накара да си пусна втора урина. Тя пък излезе чиста.
Вероятно може да те накарат да си пуснеш и стерилна урина за урокултура.
Как си с кръвното, ако не е високо няма проблем с белтъка.
За разболяването наблегни на чайчета, мед, лимони и плодове с мнооого вит. С, може и парацетамол да пиеш. Много почивка и спокойствие ти трябва.

Мерси за отговора, обаче аз си пуснах още веднъж изследвания, и пак същата работа, пише че има опал , а по принцип имам ниско кръвно. Ще помоля и за помощ за гинеколог. Трябва да се регистрирам вече че съм бременна, но незнам при кой лекър. Моля за препоръки и мнения.За София става въпрос. Благодаря Ви предварително!


*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #173 -: Май 09, 2008, 14:41:38 pm »

Момичета, ако можете да ми кажете колко струва ФМ при доц. Томова? Другата седмица ми е часът, ама покрай тези лекарства и изследвания така сме ошушкали бюджета, че трябва да се подготвя. Благодаря ви!

Григчо, цената е 90 лв. ако часът ти е в клиниката на д-р Владимиров, а ако си си записала час в Св. Лазар, където също преглежда доц.Томова, мисля че е по-скъпо. Когато аз си записвах час, тя ме пита къде искам и съответно ми каза и цените на двете места.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #174 -: Май 09, 2008, 14:53:33 pm »
StМоже ли да ми дадеш координати на доц. Томова мисля да се запиша отсега за 20 седмица, тази в 11-13 май ще я пропусна.



*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #175 -: Май 09, 2008, 15:03:29 pm »
Момичета, утре съм на преглед и нещо съм се притеснила - от няколко дни насам симптомите ми хич ги няма, а и въпреки че пия Но-Шпа 3х2 имам нещо като гъделичкане под пъпа от време на време. страх ме е да не е станало нещо, понеже съм с един мисед, а и съм си параноичка и хипохондричка (това го казва мъжа ми) :lol: :lol:
Стискайте ми палци, моля ви!! Ще пиша веднага, щом се върна!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #176 -: Май 09, 2008, 15:19:20 pm »
st, блаодаря ти за бързия отговор. При д-р Владимиров ( в клиниката де) ми е часът.

Малина, ето телефона на доц. Томова 0887 606 830. Аз в началото на април си записах час за 15 май. Направи си сметка за седмиците и й звънни.

Дианка, напълно разбирам притесненията ти. Успех утре на прегледа и стискам палци всичко да е наред!
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #177 -: Май 09, 2008, 15:28:26 pm »
Григчо Благодаря ти много. :balk_102:
В 11 седмица съм и наистина навреме ще се запиша за 20-та.

Искам да ви попитам дали сте правили ФМ в 11-13 седмица. Повечето ми приятелки са правили само една в 20 г.с. и от тях знам че тази е най-важна.


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #178 -: Май 09, 2008, 16:10:24 pm »
Аз точно заради имената исках да знам, за да мога да им говоря по име.
И след 25 години ако момиченцето се окаже по-бъбриво от момченцето, да знаеш че си му говорила повече.
А ако момченцето е по-бъбриво от момиченцето, значи си му говорила повече от необходимото.
И в двата случая ти си виновна  :P

А иначе сега четох една книжка за пренаталното възпитание и там пишеше, че е по-добре да се знае пола предварително. Защото иначе все си мислиш за него като за пола, който искаш и ако се окаже от другия след като се роди, а теб са те награбили хормоните може да драматизираш излишно и всичко е за негова сметка.
Само дето в книжката са го казали много по-меко.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните - 24 част!!!
« Отговор #179 -: Май 09, 2008, 16:39:03 pm »
Аз точно заради имената исках да знам, за да мога да им говоря по име.
И след 25 години ако момиченцето се окаже по-бъбриво от момченцето, да знаеш че си му говорила повече.
А ако момченцето е по-бъбриво от момиченцето, значи си му говорила повече от необходимото.
И в двата случая ти си виновна  :P
:lol: :lol: :lol: Тами, така излиза, че и на двете няма да мога да им затворя устите  :lol: :lol: :lol:

St, на мен др.Георгиев (с него уговарях раждането) ми каза да направя консултацията с кардиолог, след като му казах пулса ми в какви граници варира. И за всеки случай ще го направя.