0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #40 -: Февруари 21, 2007, 12:43:17 pm »
момичета, стреснахте ме с тази хламидия и отношение 1:...
в лабораторията, в която аз си правих изследване, резултатите излизат в АЕ единици и съответно има посочени референтни граници. при    
референтни граници до 9 - отр.; от 9-11:- сива зона; над 11 - пол. резултатите ми са Chlamydia tr. IgM 2.8   AЕ и Chlamydia tr. IgG 5.61 AE. за мен това са отрицателни резултати, ама вие направо ме шашнахте с тези отношения 1:16.още повече мислех че само по кръвен път може да се открие хламидия, а май се оказва че има и по-надежден???  8O осветлете, моля ви, по- невежите в тази област, че се стреснах!!!
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #41 -: Февруари 21, 2007, 13:35:31 pm »
Различните лаборатории работят с различни единици, просто казано. Това е :D
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #42 -: Март 28, 2007, 11:33:41 am »
 :x след няколко дни съм на контрола,съмнявам се че пак ще е положителен.Ходих при друг док.той ми каза да се придържам към лечението което са ми предписали.Аз го питам какво лечение е това с 3 хапчета?Мълчание...така е предценил лекаря и това беше.Сега контрола и може би пак лечение но този път при друг лекар ще отида.
*

    paseva

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #43 -: Март 31, 2007, 03:15:51 am »
Здравейте,
искам да дам малко от куража си на всички които се борят с тази опасна бактерия.Аз лично го правя от 3 години.Откриха ми я след като получих тежко възпаление на цялата тазова област,в следствие на което бях оперирана от некадърни лекари,хора които не искаха да ме лекуват а да ми вземат парите.Та останах с една тръба и яичник,и с моите хламидии.В началото бяха 1:700,а сега вече 1:64.В момента пия Flagil 250mg и Rulid 150mg.Пила съм какво ли не,дори съм била и на инжекции.Не се отчайвайте,лечението е дълго,а бактериите-упорити и много опасни.Желая Ви успех! :blowingdust:
*

    теди

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #44 -: Април 05, 2007, 16:15:57 pm »
Здравейте, момичета! Явно това е форума, където хората се срещат, за да си откраднат по малко надежда.

Аз също правих днес този тест за хламидия като преди 3 години в продължение на още толкова се лекувах - какво ли не съм пила и когато падна до 1:64, беше истинско щасте за мен. Сега това, което получавам като резултати направ оме стряска -
Хламидия Trah, Ig A - отрицателен;
Хламидия Trah, Ig G - 12AE като границите са по-малко от девет са отрицателни, а м/у 9-12 гранични, над 12 положителни. Аз какъв резултат имам? Ужас!
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #45 -: Април 05, 2007, 16:26:41 pm »
Теди спокойно , означава че си имала хламидии , този титър пада много бавно ,понякога с години.
*

    Теди

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #46 -: Април 05, 2007, 16:33:46 pm »
Ама, аз съвсем се обърках - каква е разликата между A, G и M? Като отидох в лабораторията ми казаха, че трябва да се изследвам за първите две, а виждам тук, че се говори и за третата. Съвсем си мисля, че нищо не съм знаела преди за тази болест
*

    Теди

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #47 -: Април 05, 2007, 16:37:58 pm »
Angelina, много ти благодаря! Направо като прочетах какво си ми написала се разревах от щастие. Много ми олекна от твоите думи. Не ми се иска отново да пия антибиотици. Защото направо вече съм като подвижна аптека. А и откакто тръгнах по изследвания, направо ...Хиляди благодарности!
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #48 -: Април 14, 2007, 01:20:48 am »
Реших да пиша защото аз също лекувах хламидии.
Аз см от македония и за този сайт разбрах от колежки( бях студентка вв София)
 При нас найчесто се взима цервикален брис. Преди 3 год имах положителен тест.
 Лекуваха ме със
3 ДЕНА по 500 мг СУМАМЕД (по 500 мг на ден) продлжих сс 7 дни ДОКСИЦИЛИН  2 по 100 мг( утро и
вечер)
и после имах 2.5 год само отрицателни тестове.
Преди 2 месеца имах отхово положителен тест ( при пад на имунната система възможно е да се появи )
Пих същата терапия и сега си излезе отрицателен.
 Ако бях полезна за некого тук е се радвам
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #49 -: Април 14, 2007, 11:12:30 am »
Забравих да напиша че непременно трябва да се лекува и партньора и никакав секс по време на лечението( ни вагинален,ни орален, ни анален, ни .... незнам за друг вид  :D )
При нас даже и не практикуват да тестват мъжа, ами направо хапчета  :lol:

 Вижте момичета да не би това да е проблема, та да не се лекуват дълго време.
Поздрави
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #50 -: Април 18, 2007, 22:26:19 pm »
А колко време след последния прием на хапчета трябва да се направи контрола?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #51 -: Април 18, 2007, 22:44:51 pm »
Най-малко 10 дни след антибиотик!

vilimili, успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #52 -: Април 18, 2007, 22:58:18 pm »
апък на мен ми казаха,че трябва да мине поне месец,защото Сумамеда действал един месец след приема му.Еvro помагай
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #53 -: Април 18, 2007, 23:11:30 pm »
Първия път беше 1 месец а сега 40 дни, така и направих. И двата пъти след един курс лечение имах отрицателни тестове.
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #54 -: Април 18, 2007, 23:18:50 pm »
Благодаря :bighug:
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #55 -: Април 18, 2007, 23:22:56 pm »
Пожелавам ти и на теб отрицателни тестове и никога повече да не се появи (като при мен :( )
УСПЕХ
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #56 -: Април 19, 2007, 12:19:45 pm »
Щом така действа Сумамеда, тогава след месец! Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    СаЛи

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #57 -: Май 31, 2009, 00:26:36 am »
Как е възможно да имаш хламидия при положение,че никога с приятеля ми не сме правили секс без презерватив? Моля ви някои да ми обясни изчетох много мнения и сам страшно объркана.....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #58 -: Май 31, 2009, 01:50:28 am »
Как е възможно да имаш хламидия при положение,че никога с приятеля ми не сме правили секс без презерватив? Моля ви някои да ми обясни изчетох много мнения и сам страшно объркана.....

http://www.cdc.gov/std/Chlamydia/STDFact-Chlamydia.htm#HowGet

"Chlamydia can be transmitted during vaginal, anal, or oral sex. Chlamydia can also be passed from an infected mother to her baby during vaginal childbirth."

орален секс? пипане с ръка на заразена лигавица и пренасяне?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #59 -: Юни 02, 2009, 22:35:23 pm »
също мисля, ако след wc бърсането става от ануса към .....