0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #40 -: Юни 06, 2011, 17:26:03 pm »
не е страшно аз иамам 3лапаро.
Извинявай, а защо 3? И как беше при теб със срастванията? Това е едно от многото ми притеснения впоследствие.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #41 -: Юни 10, 2011, 18:24:42 pm »
Първото Лапаро беше диагностично за да се види защо не забременявам по естествен път .7години преди това ми правиха ЦС и на нея показваше че дясна тръба пропуска слабо а лявата нормално .Така седем години ме приспиваха че ще стане и един ден аз настовх за диагностичната лапароскопия.На която се оказа че дясна тръба е тотално запушена а лявата също имаше запушване но не изцяло . Повреме на това лекаря продухва тръбите и ги отпушва изцяло.Неговите обяснения бяха следните ,че трябва да забременея в рамките на 6 до 8 месеца иначе срастванията се връщат ,така ставало не съм го питала защо.
Второто лапаро е че направих извънматочна бременност и махнаха дясната тръба три години след първото ,това категорично показва че дясната тръба е се е запушила пак.

Третото лапаро е по повод специфична операция на която лекаря видя че лявата труба за нищо нестава .
Не всеки организъм прави сраствания при аборти или възпаления ,няки не правят,но никой неможе да ти каже защо при едии е така апри други не просто специфика на организма.

Писах някъде в наалото на темата че ЦС не показва 100% състоянието на тръбите в случеите само когато е имало възпаления или аборти които най-често водят до това дори и да не си имала индикации за това . на ЦС може да се вярва само ако и двете тръби пропускат нормално . Обяснението е че щом дори и само едната да е запушена това ще доведе до запущване след време и на другата.Аз за съжаление незнаех това и си загубих много години в чакане .
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 18:27:07 pm от zarina »
Re: с една запушена тръба
« Отговор #42 -: Юни 12, 2011, 18:16:16 pm »
Обяснението е че щом дори и само едната да е запушена това ще доведе до запущване след време и на другата.
Това пък го чувам за първи път 8O Откъде накъде такава категоричност?
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #43 -: Юни 13, 2011, 22:24:48 pm »
Това не е категоричност а това са обясненията на лекарите. Поговори с твоя на тази тема.
по повод извънматочната бременност това бяха категоричните думи на лекаря че тръбата е била запушена и дори обикновенно ставало така че ако едната е запушена по повод възпалителен процес се запушва и другата . Също така съм чела за това беше преди 3години но ще се постарая да я намеря и да ти я копирам.
Re: с една запушена тръба
« Отговор #44 -: Юни 14, 2011, 20:09:20 pm »
Моят лекар ми обърна внимание на опасността от извънматочна при наличието на запушена тръба, но нито веднъж не ми е казал, че има риск да се запуши другата. Все пак не е задължително да продължава да има възпалителен процес, даже напротив, нали възпаленията се лекуват, друг е въпросът, че щетите от тях остават.
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 20:10:51 pm от plameni_p »
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #45 -: Юни 15, 2011, 15:21:38 pm »
Според мен говорите за проблем с тръбите след прекарана хламидийна инфекция.Тогава дори и едната тръба да е проходима,се казва че е силно увредена отвътре,което може да се каже със сигурност чак след като се отстрани.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #46 -: Юни 22, 2011, 10:18:56 am »
Вече няколко доктора ми казват, че при една запушена тръба няма проблем, защото здравата прихваща яйцеклетката и от двата яйчника. Така че: дерзайте, момичета и успех!
Re: с една запушена тръба
« Отговор #47 -: Юли 04, 2011, 18:15:23 pm »
здравейте момичета..икам да ви попитам нещо.тъй като сте доста информирани и по откровенни от докторите..след цветната снимка се установи че имам една запушена тръба,а другата е навита-има спираловидна форма...предстои ми лапароскопия...та въпросът ми е след лапарото тези проблеми ще се оправят ли и имам ли шанс за естествено забременяване?боже много съм притеснена...надявам се да ми помогнете..успех на всички :D
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #48 -: Юли 04, 2011, 18:18:23 pm »
Според мен няма шанс...говоря от собствен опит!Съжалявам  :(
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #49 -: Юли 05, 2011, 09:21:45 am »
Според мен като погледнат отвътре как стои въпросът за отпушването операторът преценява дали може да я отпуши. Моята запушена изобщо не са правили опит да я отпушват, ако правилно разчитам епикризата. От друга страна много е важно според мен да се намери причината за запушването и да се отстрани - нещо, което в България май никой не прави. Все пак провери за хламидия, бактерии, вътрешнотазово възпаление някакво - стандартните неща... Ти си много млада, ако бях на твое място бих опитала и алтернативни методи, колкото и да ги отричат тук във форума. Но сега просто нямам много време (и въпреки това пак опитвам и алтернативно ;) ). Има доста басейни с минерална вода, които помагат при т.нар. 'стерилитет', кални бани и вагинални тампони с кал, аз мисля дори да поклеча над зеле с мляко. Не ми пречи, докато си чакам часовете и процедурите в клиника. Имате направена спермограма, нали?
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #50 -: Юли 05, 2011, 13:10:44 pm »
Ти си много млада, ако бях на твое място бих опитала и алтернативни методи, колкото и да ги отричат тук във форума. Но сега просто нямам много време (и въпреки това пак опитвам и алтернативно ;) ). Има доста басейни с минерална вода, които помагат при т.нар. 'стерилитет', кални бани и вагинални тампони с кал, аз мисля дори да поклеча над зеле с мляко.

Именно защото е млада, НЕ трябва да си губи времето с алтрнативните методи, които ти препоръчваш. Освен загубата на време, може да си докара някоя инфекция от тампони, напоени с кал, мас, мед и т.н. За клечането - няма да коментирам.
Изумявате ме как в 21 век все още предпочитате да се доверявате на бабини деветини, отколокото на медицината.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #51 -: Юли 05, 2011, 13:31:21 pm »
Ти си много млада, ако бях на твое място бих опитала и алтернативни методи, колкото и да ги отричат тук във форума. Но сега просто нямам много време (и въпреки това пак опитвам и алтернативно ;) ). Има доста басейни с минерална вода, които помагат при т.нар. 'стерилитет', кални бани и вагинални тампони с кал, аз мисля дори да поклеча над зеле с мляко.

Именно защото е млада, НЕ трябва да си губи времето с алтрнативните методи, които ти препоръчваш. Освен загубата на време, може да си докара някоя инфекция от тампони, напоени с кал, мас, мед и т.н. За клечането - няма да коментирам.
Изумявате ме как в 21 век все още предпочитате да се доверявате на бабини деветини, отколокото на медицината.
               И колко всъщност време ще изгуби, ако отиде до Поморие например, където я поема и следи лекар? Седмица или две? Или пък колко време ще изгуби ако опита 2-3 пъти рецептата със зеле? Може би 2 часа общо. Аз всеки месец губя доста време например, докато си чакам часовете. А и август част от клиниките ще почиват. Кажи ми как да не си губя времето през август? Бтв, на всеки басейн, на който табелата сочи, че е полезен при стерилитет почеркът не е бабешки. Защо толкова отричате доказани неща - не разбирам. Или може би защото са безплатни? Е, калните бани в Поморие не са.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #52 -: Юли 05, 2011, 13:39:12 pm »
Защото Лили, калните бани или каквото и да е не могат да премахна сраствания или хидросалпингс, пък да изправят тръба силно се съмнявам.Същото важи за зелето, което звучи повече от абсурдно, ама всеки си има глава на раменете.
Колкото по-рано приемете, че има проблем и че ще се ходи по-лекари, толкова по-рано вие започвате да се чуствате отново пълноценни.

*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #53 -: Юли 05, 2011, 15:28:22 pm »
Аз съм на същото мнение, въпреки че да призная пробвах всякакви алтернативи вкл. и зелето колкото и да ви е смешно.В онзи момент бях отчаяна всичко ми дойде като гръм от ясно небе....дадох една торба пари за всякакви такива простотии стигнах и до там да ходя при разни магьосници или врачки или не знам още как се наричат!!!
Всичко това си е губене на време истината е в ДОБРА клиника по стерилитет!
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #54 -: Юли 05, 2011, 17:47:59 pm »
Защото Лили, калните бани или каквото и да е не могат да премахна сраствания или хидросалпингс, пък да изправят тръба силно се съмнявам.
Предполагам че не си запозната с принципите на лечение с кални тампони и с резултатите от тях. И че не си наясно защо и как някои видове минерална вода помагат при стерилитет. Аз например бях много приятно изненадана да науча тук от форума, че на запад има клиники в които не премахват хидросалпингс чрез рязане на тръбите, а го лекуват чрез натиск. Никога не отричам нещо, което не разбирам. Не го прави и ти. Така или иначе нито минералните бани, нито калните вредят - напротив помагат и за куп други неща - сърце, съдови проблеми, костни и прочие. Така че положителен ефект от тях има със сигурност, организма се чувства добре и парите не биха били хвърлени на вятъра. А и са приятни като процедури. Колкото до зелето - не виждам какво може да навреди - дори няма пряк контакт с тялото. А ако някое от горните неща помогне - какво по-хубаво?

DariD, като изключим врачките и магьосниците за какво си наляла торба пари и си си загубила времето?

Всеки сам прави избор какво да направя с живота и тялото си, и впоследствие носи отговорността за това. Нека се чувстваме свободни да направим каквото сметнем за добре. За щастието си.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #55 -: Юли 05, 2011, 18:05:21 pm »
Аз например бях много приятно изненадана да науча тук от форума, че на запад има клиники в които не премахват хидросалпингс чрез рязане на тръбите, а го лекуват чрез натиск.
Много интересно.. Би ли казала кои са тези клиники и каква е тяхната успеваемост?

Всеки сам прави избор какво да направя с живота и тялото си, и впоследствие носи отговорността за това.

Именно заради това, което си написала е добре да спреш с агитацията за въпросните алтернативни методи.

*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #56 -: Юли 05, 2011, 18:38:49 pm »
Много интересно.. Би ли казала кои са тези клиники и каква е тяхната успеваемост?
Потърси във форума.

Именно заради това, което си написала е добре да спреш с агитацията за въпросните алтернативни методи.
За да остане само агитирането за скъпи клиники? Ок.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #57 -: Юли 05, 2011, 19:24:08 pm »
Лили, мине се не мине и се появи някоя като теб, която упорито иска да убеди всички ни в ефективността на алтернативните методи  и която ни обвинява в агитация и реклама на скъпи клиники  :lol: Щеше да е смешно, ако не е трагично.

За алтернативните методи пиши в съответия форум и в съществуващите вече теми. И за да не търсиш напразно във форума, заповядай:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=9.0



*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #58 -: Юли 05, 2011, 19:50:20 pm »
Лили, мине се не мине и се появи някоя като теб, която упорито иска да убеди всички ни в ефективността на алтернативните методи...
Просто коментирам варианти. Момичето питаше дали може да забременее по естествен начин - нещо, което само Господ знае. Ние, а и докторите можем да кажем 'по-скоро да' или 'по-скоро не'. Нито конвенционалната, нито алтернативната медицини са математика. При мен засега конвенционалната медицина не е помогнала (дано да не ми е навредила), пък да видим. Ще пробвам едното, ще пробвам другото... не разделям нещата и както и да стане - все ще се радвам. Е, алтернативно ще се радвам повече - тъй като парите и болките са по-малко. А и е по-приятно.
И да, скъпи са клиниките. На мен поне ми е трудно да си позволявам техните услуги, но търся варианти за финансиране. Ако имаше статистика за парите, дадени за неуспешни опити и съпътстващите изследвания сигурно щеше да е страшно.
Не бих си позволила да ти говоря в тон 'някоя като теб'. Не те познавам, за да те сравнявам с други жени, а в противен случай е некултурно.
*
Re: с една запушена тръба
« Отговор #59 -: Юли 05, 2011, 19:59:11 pm »
Никога не отричам нещо, което не разбирам... Колкото до зелето - не виждам какво може да навреди - дори няма пряк контакт с тялото.

Елементарни познания по физика, анатомия и физиология, придобити в периода 5-7 клас, ми дават солидно основание да разбирам пределно ясно, че клечането над зелка е олигофрения, да го отричам и да съветвам активно всички, почувствали се дори на йота подмамени да опитат този метод, да не го правят.

По мои сведения, никоя жена в този форум не е забременяла благодарение на зелка.
Всички забременели са успели благодарение на изследвания и процедури в добри клиники, или време и късмет, ако причината за стерилитета е била преодолима.