0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #360 -: Март 17, 2011, 16:59:11 pm »
"Дванайсетте стола" на Иля Илф и Евгений Петров.
Няма такъв смях просто :)
Ако не си чела разказите им - опитай и тях, както и тези на Михаил Булгаков и на Зошченко. Е тогава ще видиш какъв смях ИМА. Приятно четене.....
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #361 -: Март 17, 2011, 17:15:33 pm »
Зошченко ми е любим. Голям смях пада.  :lol:

http://www.helikon.bg/books/56/63705_padnal-ot-lunata.html

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #362 -: Март 17, 2011, 17:18:53 pm »
Същата - "Паднал от луната". Първия път преди години с мъжа ми постоянно сме си чели на глас един на друг най-смешните моменти и се хилехме като луди.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #363 -: Март 17, 2011, 18:22:31 pm »
"Любовни упражнение" на Ваня Щерева и компания - очаквах повече, много повече.
 Не ми хареса.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #364 -: Март 18, 2011, 11:06:19 am »
Аз харесвам списването на Лаура Ескивел, дори много.
Нимика, сподели мнение за 'С дъх на кафе' на Капела.

Не знам дали си чела  "Малинче" на Л.Ескивел  , но е доста различна от "Горещата вода..." .Друг стил , повествование , по -сериозна   е. Не ми допадна особенно стила й в "Малинче" , ще видим в новата й книга.

А за "С дъх на кафе"  , не си ме разбрала -не съм я купила.
Когато я видях в книжарницата ,нямах пари  в мен , а после  я търсих няколко пъти и все  я нямаше тук.Провинция  :(


Както и упорито търся "Бонбонени обувки" на Джоан Харис - май са изчерпани тиражите и чакам - уж са ми  я поръчали в една книжарница.

"Любовни упражнение" на Ваня Щерева и компания - очаквах повече, много повече.
 Не ми хареса.
Пропуснала  съм ,че има нова книга . Иначе  "Образцов дом "  и "Татко ,аз и ангела" много ми харесаха. Сравнение с тях  или не си ги чела?
« Последна редакция: Март 18, 2011, 11:08:36 am от nimika »


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #365 -: Март 18, 2011, 11:31:12 am »
За Ваня Щерева бях писала май в тази тема. Реших да я "пробвам" с "30 неизвинени" - ами, не ми допадна този стил.
Ще й дам, обаче, още един шанс с "Образцов дом".

п.п. Ще потърся Зошченко, заинтригувахте ме.
« Последна редакция: Март 18, 2011, 11:33:14 am от Елфи »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #366 -: Март 18, 2011, 11:49:41 am »
Принципно я харесвам Щерева, допада ми стилът й. Чела съм "Образцов дом" и "Фасове", пък и музиката й заресвам - "Чай вместо лед" или "Моето име", че дори "Аз Азис" прочетох, но Упражненията нещо не ме грабнаха.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #367 -: Март 18, 2011, 11:53:23 am »
Аз също я харесвам като творческа личност. Различна е, допада ми.
Упражненията не са писани от нея, тя сама го каза.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #368 -: Март 21, 2011, 16:56:54 pm »
"Знакът на българина" -Димитър Недков ми се видя много посредствена, а много ми я хвалиха.
Обаче, много ми хареса "Последният живот на Линдън". Оптимистична книга.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #369 -: Март 23, 2011, 09:31:53 am »
Кой е авторът на "Последния живот...."
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #370 -: Март 24, 2011, 16:25:53 pm »
Кой е авторът на "Последния живот...."
Алам Коен
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #371 -: Април 03, 2011, 20:20:57 pm »
"Колибата" на Уилям Пол Йънг. Много различно от всичко друго, даже не знам към какъв жанр да я причисля, някои казват, че е религиозна..., но самата книга няма такива претенции, препоръчвам я горещо. Подобно нещо досега не съм чела!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #372 -: Април 08, 2011, 22:42:58 pm »
Дочетох "Бонбонените обувки" снощи - хареса ми, ноооо препоръчвам да я четат жени, които вече са осъществили майчинската си същност - цяла нощ не съм спала и "виках" дъщеря си.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #373 -: Април 10, 2011, 21:20:30 pm »
Прелистих "Фейсбуки" на Любен Дилов, не очаквано ми хареса и се смях.
Днес си купих "Трите въпроса" на Букай, обещаваща е.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #374 -: Април 11, 2011, 00:35:09 am »
"Дванайсетте стола" на Иля Илф и Евгений Петров.
Няма такъв смях просто :)
Ако не си чела разказите им - опитай и тях, както и тези на Михаил Булгаков и на Зошченко. Е тогава ще видиш какъв смях ИМА. Приятно четене.....

подкрепям, само се чудя дали има нови издания? чела съм ги преди 20-25 години. Илф и Петров имат и една интересна книга-пътепис за Америка през 30-те години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #375 -: Април 11, 2011, 10:55:28 am »
[подкрепям, само се чудя дали има нови издания? [/quote]
Има нови издания, ако те интересува мога да погледна точно годината и иззателството, за да си ги потърсиш...А ти какво четеш в момента?
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #376 -: Април 11, 2011, 15:48:16 pm »
Наскоро прочеот на един дъх Емил Андреев - Стъклената река, която книга много ми допадна , а сега чета Гретхен Рубин - Проект щастие, никакви отзиви нямам ,  засега в началото ми е суха за четене.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #377 -: Април 11, 2011, 18:13:09 pm »
подкрепям, само се чудя дали има нови издания? чела съм ги преди 20-25 години. Илф и Петров имат и една интересна книга-пътепис за Америка през 30-те години.
Преди няколко дена си купих луксозно издание на "Дванадесетте стола" и "Златният телец" на издателска къща "Труд", изд.2006 - 24,99лв.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #378 -: Април 12, 2011, 09:37:31 am »
Приятно четене /препрочитане/ Глори! Голям фен съм им и аз......
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #379 -: Май 11, 2011, 10:17:05 am »
Открих нещо много интересно за четене и нямам търпение да споделя. Книгата се казва "Възможните майки" и е под редакция на две дами, а авторите са над 100 майки и не-майки. Разказани са лични истории и възгледи за майчинството, като е запазен автентичен изказ.

http://knigosviat.net/?bookstore=book&book=157617&buy=%D0%92%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8

Идеята за съставянето на книгата е провокирана от анонимен текс в нета.
Това е текста:

Преди да стана майка спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.

Преди да стана майка чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка „слънце“ за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще имавид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите „манту“, „коластра“, „дефтерит“.

До преди да стана майка никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, неми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците мипочти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.

Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.

Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.

Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да серазплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.

Преди да стана майка не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам „трите прасета“ в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка не се събуждах на всеки 10 минути само, за да проверя, че диша.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
………
Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

Sorry...за километричния пост ...Просто страхотно съм впечатлена от книгата и историите в нея. В някои откривам себе си, в други мечтите си, трети направо ме втрещяват...