0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #120 -: Декември 21, 2013, 09:19:13 am »
Да ви кажа нещо от тази сутрин  :lol:
Водя София на ясла в 8:30, тя единствена там. Задава ми се въпрос - Братовчедката ще идва ли?
След като отговорих, че ще ходи ми се каза - Те ще са само двете днес.
Таааа, мили другарки, днес децата ще видят какво е да ги гледат детегледачки. Две деца, две лели  :wink:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #121 -: Декември 21, 2013, 09:59:24 am »
Момичета, щекотлива е темата за гърнето, права е Стеф, ivelinca друго пита!
Аз като съм сложила мишоците на гърне на същата възраст, не виждам да съм ги увредила трайно!
Не ме е карал никой, не ми е било самоцел да махам памперс, всеки си преценява сам.
Така ми беше по-лесно на мен.

ivelinca, аз съм за откритите отношения, имам маКе свекърва с лют характер,
но моя диалогичен подход към нея винаги е давал резултат.
Тя за разлика от собствената ми майка, относно даването на сладки неща
е моя голям съюзник, говори с жената ще те разбере.

Ники, нека им е зле на братЧетките  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #122 -: Декември 21, 2013, 10:09:09 am »
радвам ви се много на фамилиарния тон :) мЪ
Простете, неволно ми се е изплъзнало  :wink: Стефке, моля да ме извиниш за което....

И понеже виждам, че тук някои се засегнаха повече, от самата майка...искам да уточня, че поста :
на 8 месеца и на гърне? Браво, мойто момиче! :lol:
в никакъв случай не е подигравателен, просто се възхищавам на нервите на момичето. На тази възраст, на мен дори не ми беше хрумвало да го опитвам...Иве, ще се радвам да споделиш резултатите... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #123 -: Декември 21, 2013, 10:16:15 am »
Шалът през устата е противопоказен, от дъха на детето се затопля, овлажнява и става благоприятна среда за бактерии...
Припомнете ми, моля, ние нали повечето в умерен климат живеем, не е като Сибир 8O :D Как ли оцеляват ония деца там, да не говорим ескимосчетата :balk_132:
Абсолютно вярно е за шалът. Нашата педиатърка още Мия като беше бебе, ми каза да не й слагам шал през зимата. А относно ескимосчетата, се сетих за едно филмче, което гледахме в университета. Аз съм специализирала културна и социална антропология и гледаме веднъж с един професор антропологичен филм заснет в Сибир. Показват 1 чисто голо бебе в чудесно настроение в едно иглу. Питаме ние веднага каква е температурата вътре и професорът ни отговаря: "А, вътре е топло. Само минус 20 градуса е! "Каза го с пълното убеждение, че е така, защото навън било минус 40.
<br />[link=http:
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #124 -: Декември 21, 2013, 10:36:46 am »
За гърнето не ми е било идея фикс да го науча веднага , но си казах ще го слагам да седи по малко , за да свиква ,понеже в нашата ясла условията да те приемат ,е да може да върви и да ходи на гърне, а аз имам намерение да го записвам около 1.7г-8-9 . Няма да ви кажа колко се изумих, когато за пръв път го сложих там (7 мес)и той започна да се напъва и си свърши работата- сякаш сам знаеше какво се прави на гърнето. И така и до днес си къкаме на гърне . На кумците ми бебето е само с 9 дни по-голямо от моЙто-е преди 2 седмици и тя му взе гърне , бяхме заедно, когато реши да ги сложи, и познайте: същата работа като при нас - детето си свърши веднага работата. нито моето , нито нейното бебе е натискано на сила да седи там , нито са ревали децата , нито са се драли, така че съм повече от сигурна , че травми и трайни увреждания при нас няма. И аз мислих ,че това ще е поредното предизвикателство ,с което трябва да се справим- пък то  било лесно.

в никакъв случай не е подигравателен, просто се възхищавам на нервите на момичето. На тази възраст, на мен дори не ми беше хрумвало да го опитвам...Иве, ще се радвам да споделиш резултатите... :wink:
Бубе , просто ние минахме без нерви, иначе моите нерви, далеч не са за възхищение - повярвайте ми. Знаете ли и аз какви неща си представях- не ми се искаше да почвам чак, но ето - изненада. Даже сега като си види гърнето , знаете ли как се радва - сяда , свършва си работата , поседява още малко - и протяга ръчички към , да го взема.
« Последна редакция: Декември 21, 2013, 11:02:04 am от ivelinca »
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #125 -: Декември 21, 2013, 10:55:54 am »
Аз пък, ако съм, ще се възползвам от присъствието на свеки да си открадна време за мен  :lol:
Пък то често, често... колко често да се гостува на свеки, та да развали дисциплината.
След 15г сигурно и аз тъй ще го виждам, но сега не е забавно  :lol:
 Моята с мед да я черпишq само 2 пъти в годината за 1час, а живее на 20 минути :D

Вижте на какво попаднах http://eva.bg/categories/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%81/47-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/14307-%D0%B2-%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D1%8F%D1%82-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8.html


"Защо смятате, че преди края на първата годинка бебето трябва да започне да яде суров яйчен жълтък?
... Всички негативи, известни за жълтъка, се отнасят за термично обработения. Да, ако е сварен, той повишава лошия холестерол. Ако обаче е суров, повишава добрия"

Тоя доктор за някакви съвсеемм новости говори!
За някои неща съм съгласна, ама 90% ме карат да възкликна КО?НЕ!
[/url][/url]
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #126 -: Декември 21, 2013, 11:11:39 am »
Абе , луда работа е това хранене.... то все нови неща излизат като верни ....мисля, че един ден снахата ще ме гледа с укор като разбере как съм си хранила детето, точно както аз гледам майка ми и свекито (те са ни захранвали с хапчица, топната в боб чорбицата им , с кисело млекце с бисквитки, че да засища,  и ягоди мммм красота)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #127 -: Декември 21, 2013, 18:34:34 pm »
...(те са ни захранвали с хапчица, топната в боб чорбицата им , с кисело млекце с бисквитки, че да засища,  и ягоди мммм красота)
и пак сме живи и здрави ;) а кисело мляко с бисквити и сега обичам вечер да си хапна
Наистина интересна статия, а този д-р Гайдурков е мн популярен след търсещите здравословен начин на хранене. С едно съм на 100% съгласна - по-продължителното кърмене (чак до 3 г не вярвам да изкараме ;) ). Много ми става криво, като от сега имам намеци край мен, че след годинката трябвало да се отбива детето, щото, видиш ли, много било грозно, да се гледа жена как кърми! А на плажа по ц...и не е грозно. А и след годинката нямало нищо полезно в кърмата - сигурно ще да става гола водичка, знам ли. Коментарите за някой майка, кърмеща след годинка - "че до бала ли ще го кърми т'ва дете". Не казвам, че некърмещите майки са нещо в грешка - то не е и само до желание - да не обидя някой. Има кърма, има време майката - какво пречи  на другите?
Отнесох се много, ама в последни време много съм се афектирала от разни коментатори :(


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #128 -: Декември 21, 2013, 20:21:32 pm »
Да не ти дреме. Кърми си и не влизай в разговори, на никой не дължиш обяснение.
Рискът от рак на гърдата е по-малък за жени, които раждат по-рано и кърмят по-дълго.
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #129 -: Декември 21, 2013, 22:55:11 pm »
Тоя ме впечатли със суровите жълтъци най-вече.
За кърменето още от 6м. започнах да слушам истории как ако не го отбия ще си иска поне до 6 годишен, ако не да го накърмя то да му стисна кърма на филия  :lol: :lol: :lol: Сууупер заинтересовани познати, които виждам 2 пъти годишно, дали е захранен и що още го кърмя  8O 8O 8O И аз не смятам, че е нужно да се дават обяснения, който както е решил или могъл си е отгледал децата.
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #130 -: Декември 22, 2013, 12:10:31 pm »
Тоя ме впечатли със суровите жълтъци най-вече.

Да, и мен това ме втрещи- как пък няма да му дам сурово яйце- да хване някоя салмонела
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #131 -: Декември 22, 2013, 14:17:34 pm »
Това с кърмата на филия направо ме утрепА  :lol:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #132 -: Декември 22, 2013, 15:09:04 pm »
М-и, аз за това съм прибрала във фризера малко кърма - да има за филийки :)
Въпросите - ама още ли не ядете еди какво си, са редовни. Даже ме обвиниха, че ме мързи да му готвя, за това късно съм го захранила  :lol:  Оня ден срещам позната с 2 малки деца на улицата и в момента тъкмо си хапвам банан. Махам хапаното и разделям останалото на децата. Съответно, тя носи баничка, и докат са усетя, тикна една трохичка баничка на малкия. Ама мноооого бърза беше - да не му се приядяло. Та въведохме глутен без планиране ;) Туй то във връзка със захранването.


*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #133 -: Декември 22, 2013, 16:57:59 pm »
Бебе, смеем се с моя мъж как се захранва глутен, а той ми вика "Ооо и свинска мас"  :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #134 -: Декември 22, 2013, 18:56:46 pm »
А ние свинската мас без да искаме я "захранихме" като го мазахме след баня  :oops: Ами много шава, лапне си крачето, а и ... мацнах в устата малко в галимацията. И със зехтина сме така. Не съм си отбелязала обаче в табличката, че е захранен и няма алергича реакция  :P


Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #135 -: Декември 22, 2013, 20:10:45 pm »
ооо...бебе, отбих точно за 2 дни, седмица, преди да тръгне на ясла... :D и до сега не се е примолвала за филия.Не ги взимай насериозно тези коментари.Мойто още не е пило сок, но яде плодове(сурови)и салати на воля....нищо и няма без сок :lol:
И чай скоро пропи-в яслата,ама не ми е било важно....


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #136 -: Декември 22, 2013, 21:06:01 pm »
Абе... ако не се бях намазала с Даум екзол-а, можеше да опрем до филията ние....
     
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #137 -: Декември 22, 2013, 22:35:46 pm »
Абе... ако не се бях намазала с Даум екзол-а, можеше да опрем до филията ние....
:lol: дори не знаех, че съществува подобно нещо
Бебе, ако ти е успокоение, една съседка като ги мажеше им слагаше и в устите мас на внучетата. Предупредих предварително първата мераклийка да ми изкъпе детето, но тя не била чувала  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #138 -: Декември 24, 2013, 07:42:45 am »

Светли и незабравими празници, Приятели!

Пожелавам Ви да ги посрещнете в здраве и добро настроение!
Бъдете благословени и нека открием в очите на хората до нас,
щастието което ни кара да бъдем живи!
Благодаря Ви, че сме заедно!
Нека в Коледната нощ си пожелаем да се случат още сбъднати усмивки на Зачатие!



Нека довечера, когато се съберем около трапезата да помълчим за миг!
Да усетим топлината на празника, да целунем децата и любимите хора и да си спомним с обич за онези, който не са сред нас,
но винаги са в мислите ни!

Благодаря Ви, че сме заедно!
Бъдете щастливи!

 ornaico1 с обич- Мишанта
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Месечна тема - Декември
« Отговор #139 -: Декември 24, 2013, 12:50:24 pm »
Момичета и момчета! :wink:
В очакване на Бъдни вечер ви пожелавам: Бог да ви закриля и благослови вас и цялото  ви семейство! Вашите желания, мечти и надежди да се сбъднат. Топъл дом, вкусна трапеза, настроение и много, много добри думи по между ви.
Бъдете щастливи!

Благодаря Ви, че Ви има!