0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #520 -: Декември 16, 2013, 12:43:21 pm »
Здравейте! Някой може ли да ми даде информация за генетични, имунологични изследвания, за тромбофилия, ендометриална биопсия...Всеки който знае нещо нека да споделели, моля.От януари започвам да ги правя и с доктора ще ги уточним, ама сега не съм много наясно затоява се обръщам към вас. Благодаря ви предварително.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #521 -: Декември 16, 2013, 15:12:25 pm »
Здравейте! Някой може ли да ми даде информация за генетични, имунологични изследвания, за тромбофилия, ендометриална биопсия...Всеки който знае нещо нека да споделели, моля.От януари започвам да ги правя и с доктора ще ги уточним, ама сега не съм много наясно затоява се обръщам към вас. Благодаря ви предварително.
Миналата седмица правих еднометриална биопсия. На 19ти ден от цикъла. В кабинета - като за преглед. Бях пила един аулин 20-30 мин преди това и не ме боля, само чувство на дискомфорт изпитах. Резултати - след 3 дни. Цена - 210 лв.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #522 -: Декември 16, 2013, 18:10:38 pm »
Здравейте! Някой може ли да ми даде информация за генетични, имунологични изследвания, за тромбофилия, ендометриална биопсия...Всеки който знае нещо нека да споделели, моля.От януари започвам да ги правя и с доктора ще ги уточним, ама сега не съм много наясно затоява се обръщам към вас. Благодаря ви предварително.

Здравей Nelu,
аз правих тези изследвания малко ... самодейно, но ... за мен това е оправдано.

На сайта на КИРМ - Плевен има различни панели - аз направих панел - "преди Ин витро", можеш да им пратиш кръв по куриер. (Когато ги занесох в Тутракан, д-р Бойчев ги погледна, и ме пита - ама защо, амо то еди какво си се пуска - ами ако ме беше посъветвал по-рано, нямаше сама да се "оправям") - цена 330 BGN

Днес си пуснах основния пакет за тромбофилии на Геника - там също можеш да пратиш кръв по куриер - цена 168 BGN

Преди да започнем опита, питах доктор Бойчев не може ли да направим ендометриална биопсия - отговора беше - "че ти нямаш неуспешен ин витро опит" ... ако зависеше от мен щях да съм го направила ;)

Успех  :grouphug:
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 18:21:05 pm от delusion22 »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #523 -: Декември 16, 2013, 19:24:36 pm »
Здравей,аз също правих това лято ендометриална биопсия,цената е 210лв. да,Нк клетки също правих-взема се кръв,която изпращат,ако не се лъжа май и това струваше около 200лв.От биопсията препоръката беше поставяне на две лекарства,които бяха по 50лв.,след което д-ра поиска да провери резултата с нова биопсия  8O, още 210лв. след нея още едно лекарство ми беше поставено и след два месеца правих опита.Биопсията се прави вътре в операционната,където са пункциите и трансферите,мен лично ми беше доста неприятно усещането,но успокояващото е,че трае 3-4 мин,така че спокойно,аз също бях пила аулин и си бях сложила обезболяващи свещички.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #524 -: Декември 16, 2013, 21:13:14 pm »
Daria,
сега виждам лентичката ти - заслужавало си е  : ))
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #525 -: Декември 17, 2013, 10:41:11 am »
Благодаря ви момичета. Дариа честито и успех до края. А сега да попитам тази биопсия и НК клетки към кои изследвания спадат - имунологични или генетични. Глупав въпрос ама не съ наясно с тези работи.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #526 -: Декември 17, 2013, 10:44:47 am »
Delusion22,и аз така смятам, защото при първия опит нямаше никаква имплантация, и д-р Бойчев реши да търси причината, оказа се че съм имала един вид висок имунитет, матката ми е негостоприемна и възприема ембрионите като чуждо тяло и се бори да го изхвърли, нещо такова доколкото разбрах и се опитах да обясня с прости думи.... :wink:Дано да успеем до края всички да гушнем едни здрави и хубави бебчета!!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #527 -: Декември 17, 2013, 12:21:32 pm »
Благодаря ви момичета. Дариа честито и успех до края. А сега да попитам тази биопсия и НК клетки към кои изследвания спадат - имунологични или генетични. Глупав въпрос ама не съ наясно с тези работи.

Nelu,
NK клетките спадат към имунологичните.
Биопсията, може би е имунологично ... аз бих го нарекла имплантационно. Доколкото знам е установено че има някакви химични сигнали които си разменят оплодената яйцеклетка и маточната лигавица, като така позволявят имплантацията. Съответно биопсията, според мен, търси дали тези сигнали ги има или не (но това е само аз каквото съм разбрала  :oops: )
Генетичните са тези за тромбофилии и усвояване на фолиева киселина - те се правят с вземане на кръв

Обсъди с док всички възможни причини - няма начин да няма начин ;)

daria_66 -  :grouphug: 
*

    Crystal

Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #528 -: Декември 17, 2013, 12:58:36 pm »
Nelu, към генетичните изследванив бих те посъветвала да добавиш кариотип на теб и на партньора ти.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #529 -: Декември 18, 2013, 16:54:42 pm »
Благодаря ви момичета.Много се радвам че има някой да ми изясни някой неща. Ще направя всичко което каже доктора, за да има положителен резултата накрая. Много успех на всички в борбата за нашето слънце.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #530 -: Декември 21, 2013, 23:23:17 pm »
Момичета, пожелавам ви да изживеете прекрасни празници, да се заредите с енергия, усмивки и добро настроение, и новата година да ви донесе поне по едно мъничко, ревливо съкровище! :)
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #531 -: Януари 08, 2014, 14:12:05 pm »
Здравейте,момичета.Пожелавам ви тази година всеки опит в клиниката да завърши с :bfp: а след това с пухкави бебенца!
След дълги години  опити и аз видях двете чертички.След няколко дни съм на преглед за да видим плодно сакче.
Трябва да ви кажа,че това ми е първото ин-витро в тази клиника,а другите опити  бяха в други клиники и все неуспешни.
Имам въпрос:колко време след положителния тест пиехте изписаните ви лекарства.Аз пия дуфастон 2-1т ,медрол 2-1т,нош-па 3-1т и утрогестана 3-3т(влаг.)

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #532 -: Януари 08, 2014, 21:37:19 pm »
kalka,

страхотни новини!

Най-добре звънни на док относно лекарствата. Док винаги приема обаждания от ин витро бременни ;)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #533 -: Януари 27, 2014, 13:00:47 pm »
Здравейте да се запиша и аз на 22.01 правихме инсеминация в тутракан на 4.02 ми казаха да направя тест но днешния тест беше отрицателен. има ли смисъл да продалжа с лекарства
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #534 -: Януари 27, 2014, 13:27:43 pm »
Не мога да разбера защо правиш тест на има-няма 5-тия ден от инсеминацията. Та до сега е твърде малко вероятно дори да е започнала имплантация. Имаш първо среща на яйцеклетката със сперматазоид в тръбите, оплождане, придвижване до матката, пък тогава - начало на имплантация и постепенно покачване на нивата на ЧХГ-хормона, които се отчитат от теста. Какво очакваш на отчете на 5-ти ден сутринта. Направо не проумявам! Не знам какво друго да ти кажа!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #535 -: Януари 27, 2014, 13:40:53 pm »
ами нетърпението надделя
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #536 -: Януари 27, 2014, 13:45:47 pm »
Изглежда си била нетърпелива да видиш отрицателен тест! За проява на нетърпение бих приела ден-два преди указаното от лекаря, но твоето просто е лишено от логика. Продължавай си лекарствата и направи теста, когато са ти казали или ако решиш да е кръвен - хайде, може и 1-2 дни по-рано. Не повече!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #537 -: Януари 27, 2014, 16:51:28 pm »
ок Мерси така и ще направя ще се въоража с търпение
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #538 -: Януари 27, 2014, 20:26:59 pm »
Здравейте да се запиша и аз на 22.01 правихме инсеминация в тутракан на 4.02 ми казаха да направя тест но днешния тест беше отрицателен. има ли смисъл да продалжа с лекарства
desi2811,
хвърляй го този тест.
В най - добрия случай кръвен ще ти покаже преди датата ... но и това не е сигурно (зависи от качеството на реактивите в лабораторията) - така че изчакай си спокойно, не стресирай така евентуалното ембрионче :)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - трета част
« Отговор #539 -: Февруари 05, 2014, 07:43:46 am »
какво виждате