0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #440 -: Юни 08, 2014, 20:41:48 pm »
Явно при теб трансфера и нормалната ти овулация са горе-долу по едно и също време и затова не ти се появява разлика.
Аз по ПМЦ трябва да съм в 12 седмица, т.е. една седмица по-назад. А бебчо си отговаря точно на седмиците, спрямо трансфера.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #441 -: Юни 08, 2014, 22:59:46 pm »
На мен (в 'Щерев') винаги са ми го изчислявали по ПРМ. Но при мен двете 'събития' съвпадат напълно.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #442 -: Юни 09, 2014, 08:06:19 am »
mgstra,

И аз това си мислех снощи - че може би колко и дали ще има разлика зависи от дължината на цикъла и датата на пункцията/трансфера, защото калкулаторите по трансфер май връщат 14 дни назад и така смятат... Май само объркахме kremenka  :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #443 -: Юни 09, 2014, 08:15:10 am »
И моята докторка ми го изчислява от датата на трансфера и за ФМ и за ЖК,защото по ПМР излизам една седмица назад...
Мих,наистина излизай винаги с вода със себе си тепърва ще става горещо и все по-лесно ще колабираш,за да си вдигнеш кръвното и да се справиш с обезводняването пий солен айрян или просто хапни солена краставица или солен домат,солта задържа течностите в организма...
Аз в събота се записах на ЖК в 16 г.с. и ми направиха първите изследвания ПКК,глюкоза,спин,хепатит Б и С,урина,цитонамазка и микробиология на влагалищен секрет...сега чакам резултати
Да ви се оплача в петък вечер са ни откраднали едната кола от пред блока,шокирана съм,мъжо го приема болезнено и трудно,аз се притеснявам за него като го гледам такъв...а,бе ужас 23 000 на вятъра,а си явзехме само преди 6 месеца...
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #444 -: Юни 09, 2014, 08:31:15 am »
Момичета,много ви благодаря. Много сте мили!! :bighug: :bighug: :bighug:
Излезе 4 седмица, сега остава и да съм бременна хахахаххаа   Целувки на всички от мен и леко бременеене..Дано скоро се присъединя към вас.Тестът е на 17.05, но ме притеснява че нямам никакви ,ама никакви признаци.Днес ми е 12 ден от трансфер.Сутрин имам БТ 37,1-37,2, но не е ориентир понеже никога не съм си мерила БТ преди това!! Само ми стискайте палци.Дано след 8 години чакане да гушна и аз бебе! :bori_015:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #445 -: Юни 09, 2014, 09:24:28 am »
Момичета,много ви благодаря. Много сте мили!! :bighug: :bighug: :bighug:
Излезе 4 седмица, сега остава и да съм бременна хахахаххаа   Целувки на всички от мен и леко бременеене..Дано скоро се присъединя към вас.Тестът е на 17.05, но ме притеснява че нямам никакви ,ама никакви признаци.Днес ми е 12 ден от трансфер.Сутрин имам БТ 37,1-37,2, но не е ориентир понеже никога не съм си мерила БТ преди това!! Само ми стискайте палци.Дано след 8 години чакане да гушна и аз бебе! :bori_015:

Предполагам теста ще е на 17.06, че иначе вече щеше да се знае ;)
Иначе не се тревожи за симптомите. Аз имах всякакви докато чаках за теста, но всичките бяха от лекарствата. След теста не съм имала симптоми почти никакви, а и доста от бременните ми в момента приятелки изобщо не са имали дори гадене, т.ч. явно съвсем не е масово да има симптоми :)
Най-добрият симптом е да почне да те рита в корема  :lol:, въпреки че моят мързел още и това не иска да направи :x
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #446 -: Юни 09, 2014, 09:58:04 am »
Mousyt Да 17.06. Объркала съм се. Днес и гърдите ми са по-спокойни,няма го това напрежение. Предполагам,че е от лекарствата. Майка ми и тя не имала никакви симптоми. Миналата година бях бременна след ИНСЕ,но и тогава нямах никакви симптоми,освен висока телесна температура. А сега и тя е една никаква- телесна 35,6-36,6,само БТ сутрин е 31.1-31-3. Аз съм с хашимото и при мен по принцип ТТ е по-ниска. Дано има бременност,така да се надявам..
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #447 -: Юни 09, 2014, 10:50:02 am »
Mousyt, доста ме успокояваш, защото аз също нямам симптоми, 7ма седмица съм и си чакам утре прегледа за пулс. И все се притеснявам, че дори и гърдите ми не реагират. При предишни бременности все нещо реагира, сега не. Питах и доктора и той ми каза, че напрежението в гърдите не е задължителен симптом... т.е .липсата му не може да притеснителен. По-важно е да НЯМА болки и кървене. Е аз ги нямам. За гадене пък да не говорим. Изобщо нямам. Само обонянието ми е станало по-изострено и доста трудно понасям всякакви миризми в градския транспорт... е от това може да ми се догади !!! Но пък към парфюми нямам непоносимост... даже като се разхождахме в мола и влязохме в парфюмериен магазин.. ами нямах непоносимост... е, след 15 минути взе да ми става малко задушно, все пак доста топло и букета от миризми и на небременни може да повлияе.
Кременка, стискаме палци да имаш бременност. Моя приятелка нямаше търпение да чака 3 седмици, на 2рата седмица след ЕТ и правеше тест... Но по-добре да си се изчака колкото са казали докторите... аз така при една инсеминация направих уринен тест 2 седмици след инсе, и той разбора се беше отрицателен, като отидох при доктора и той рече - ами случва се... и почна да ме омайва за инвитро... много се ядосах и си тръгнах, като му казах, че инвитрото не е за мен... на следващия ден пуснах кръвен и си беше бременност отвсякъде... после се удвояваше както си следва... но не беше дълга радостта ми... както и да е. може би установихме откъде идва проблема с  миседите, да се надяваме, че сега прилагаме правилната терапия...
Успех!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #448 -: Юни 09, 2014, 11:03:09 am »
healthy,

Мен само в началото ме дразнеше миризмата на лук и карах мъжа ми да се къпе по три пъти на ден :lol: А в парфюмериен магазин хич не издържам и небременна, т.ч. въобще не го мисли :) И аз въпреки, че четях и гледах да мисля разумно всеки преглед чаках да ми кажат, че нещо не е наред, защото нямах никакви усещания. Гърдите ме болят и до днес, ама по-скоро само зърната се дразнят от сутиена, но това и небременна доста ми се е случвало и въобще не му се връзвам... Ето и до днес все се тревожа, сега например защото не усещам бебето още, а всички само ме питат и ми обясняват как те в 14г.с. го усетили 8O Добре, че една приятелка с момченце вчера ме утеши, че и нейното заспало като моето чак към 23 го е усетила, ама сега пък не я оставя на мира, та си чакам...

А за теста - 2 седмици след ЕТ на колко дневни ембриони?! 8O На мен ми бяха казали на 14ия ден май и на 8-мия звъни докторката и аз шах 8O И тя ме пита как съм, тествала ли съм се и аз и казвам:"Ами не, то има време...", а тя се смее  :lol: Явно не очакваше, че ще дочакам :wink: И тогава ми каза, че ако искам вече мога да направя и то ще покаже :lol: :lol: Е аз само това и чаках де ;) и пуснах на 9ти. Не беше висока стойността, ама беше доволна ;)
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #449 -: Юни 09, 2014, 12:15:16 pm »
Момичета благодаря за подкрепата.... прегръщам ви силно,силно... да попитам нещо... 4 дена след прегнил теста може ли да покаже +, а всъщност да не е +? Знам,че пикливите тестове отчитат над 50 единици,поне до колкото си спомням...
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #450 -: Юни 09, 2014, 14:30:04 pm »
Четири дни след Прегнил няма смисъл да се тестваш - кръвният може да е фалшиво положителен, а домашния може да е фалшиво отрицателен. Т.е. никаква информация няма да получиш. Изчакай.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #451 -: Юни 09, 2014, 14:54:18 pm »
Четири дни след Прегнил няма смисъл да се тестваш - кръвният може да е фалшиво положителен, а домашния може да е фалшиво отрицателен. Т.е. никаква информация няма да получиш. Изчакай.
А ,ако домашния е положителен? Може ли да не е от прегнила?
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #452 -: Юни 09, 2014, 15:13:21 pm »
Мен само в началото ме дразнеше миризмата на лук и карах мъжа ми да се къпе по три пъти на ден :lol:
Хахаха... това за миризмата на лук е драматично... Интересното е, че моя мъж не е бременен, обаче го дразни миризмата ми, която е доста изострена от хормоните... особено като се прибера от вън и съм се поизпотила и съм била с плътна блузка, която не е 100% памук и е драматично.... не ме понася и направо с фанелките влизам в банята... ама да не си мисли, че аз самата се понасям... но какво да се прави... Ха, и забелязах една причинно-следствена връзка - ако пия сутрин кафе (то ще е единствено за деня) и започва леееекичко да ми избива тази пот с дразнеща миризма... и после бягам бързо в банята... ако оставя удоволствието от кафето за по-късно през деня, този ефект не се получава....

.... а всички само ме питат и ми обясняват как те в 14г.с. го усетили 8O Добре, че една приятелка с момченце вчера ме утеши, че и нейното заспало като моето чак към 23 го е усетила, ама сега пък не я оставя на мира, та си чакам...
Това с усещането в 14та седмица на движения на плода няма как да стане. Аз имам син (голям е, на 24 г.) и помня много добре как имах лъжливи усещания така рано.. истинските бебешки движения се усещат когато стигнеш средата на бременността, т.е. не по-рано от 20та седмица... и тогава разбираш кои са истинските. Тези ранните са просто трепвания на мускулчета и мамите започват да се взират в тези трепвания... разбираемо е... Ама нали като го гледате на ултразвук всичко си е наред и си има движения... то това е важното..

... А за теста - 2 седмици след ЕТ на колко дневни ембриони?! ....
Ами чак до толкова не знам за 3ти или 5ти ден ембриончета... Последния път беше наскоро и така ми беше казала, че са минали 2 седмици от ЕТ... направи кръвен тест и показа 45 единици... казах й да не пуска фойерверките все още, да направи след 2 дни в същата лаборатория нов. Ако се увеличава (и най-добре удвоява) тогава има бременност.. но тя след 2 дни каза, че хормона почти спаднал ,... и сега се замислям, че може би е била на прегнил скоро преди теста, за да й даде такъв фалшиво положителен резултат. Трябва да я питам пак - дали е била и колко дни преди теста са й го били ..
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #453 -: Юни 09, 2014, 15:27:58 pm »
healthy  Благодаря ти за отговорите,хахаххахааха....посмях се малко.. Така и така утре ще правя кръвен, няма каква да го мисля повече...до 17.06 не мога да чакам, ще се пръсна от любопитство :witch:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #454 -: Юни 09, 2014, 15:30:39 pm »
Кременка, така те разбирам... аз съм правила тестове преди да ми закъснее !!!!! моля ти са... позната история..
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #455 -: Юни 09, 2014, 15:31:49 pm »
Mousyt Ембриончето е на 3 ден върнато :wink:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #456 -: Юни 09, 2014, 15:34:50 pm »
healthy Видях блееда втора черта...Ама я има... там си е... прегнил имах последно 5000Е на 06.06 в 09:30, теста е направен днес не с първа урина,а с 3-4 хахахахах.. дай,Боже, :bori_015:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #457 -: Юни 09, 2014, 15:36:13 pm »
kremenka
Дай Боже!! Стискам палци !!!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #458 -: Юни 09, 2014, 15:38:31 pm »
 :bighug:
kremenka
Дай Боже!! Стискам палци !!!
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #459 -: Юни 09, 2014, 16:04:54 pm »
Четири дни след Прегнил няма смисъл да се тестваш - кръвният може да е фалшиво положителен, а домашния може да е фалшиво отрицателен. Т.е. никаква информация няма да получиш. Изчакай.
А ,ако домашния е положителен? Може ли да не е от прегнила?
Когато писах горния пост се заблудих, че Прегнила ти е обичайния преди пункция.  8)
Два кръвни теста ще отговорят на всичките ти въпроси. Все пак си 13-ти ден след трансфер, нали? Успех!