0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #100 -: Февруари 06, 2009, 22:35:26 pm »
знаех си аз, че бой му е майката...  :lol:

Много добре и се изясни тогава, че тупането по дупето не е шега работа. И се разплака не, щото я плеснах, то си беше мен ако ме питаш нищо работа, само я побутнах, но се почуства някак си унизена. Нищо, че е малка. Но не плака да се скъса от рев, само сви джуките и пусна некво скимтене.
Определено беше изненадана.....неприятно.
В такъв момент хем ми е жал, хем от безсилие съм готова да я плесна. После не гушкам обаче. Но както писах, тя е подмазвачка. Тръгва след мен и вика - "мамо, бичам" и при тва положение гушкам.

Нов номер от оня ден, за разведряване - седи на спалнята и пие вода от шишето. По едно време вика: "мамооооо, блеееее /плези се звучно/, косъм". :) Верно имаше косъм на бибата на шишето. Паднах от смях. 
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 22:57:57 pm от Nina »
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #101 -: Февруари 06, 2009, 22:53:49 pm »
Абе тя Джам по-скоро имаше предвид, че баща ти от теб човек е направил с шамара зад врата :lol: :lol: :lol:

За случки с косми и подобни Симона употребява следната реплика "Аххх, гадост" :lol: Идея нямам от къде е научила тази изразителна думичка. Като сменяме наакан памперс, не пропуска да ми каже, че и това е гадост.

« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 22:57:26 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #102 -: Февруари 06, 2009, 22:56:54 pm »
Абе тя Джам по-скоро имаше предвид, че баща ти от теб човек е направил с шамара зад врата :lol: :lol: :lol:



 :lol: :lol: :lol:

Абе не знам... ама ако това е имала предвид - голям комплимент ми прави. Не знам баща ми дали е на това мнение.  :D

 
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #103 -: Февруари 06, 2009, 23:05:59 pm »
еее сватя, сватя, няма страшно и стотинката ще изака детето, ама ти за всеки случай му я приспадни от джобните :wink: казах ти аз за моето копче, ама забравих да ти кажа как в малко по-късна възраст глътнах един малък ръчен часовник, без верижката разбира се :lol: Ей ме на, жива и здрава има няма 2м. съм. А че никой от домашните не се притесни е излишно да ти казвам :wink:

А това със създаването на разните му там режими е голяма глупост ако питате мен. Моето дете премина през 16 фази и то до годинката. А това да я оставя да ми реве не бих могла дори да си го помисля, а какво остава да го направя. Може би Деси е детето което е плакало най-малко през живота си. Едно че не е от ревливите, друго, че с баща й я мъкнехме нон стоп и секунда не сме я оставяли да плаче. Още си се приспиваме, понякога за 2 мин. заспива, понякога бърбори и подскача по леглото 30 мин., но какво от това, сега е на 2г., след още 2 сигурно ще ми вика  - мамо, махай се от тук :wink:
Така че мили момичета, пак казвам, водете се по детето си, а не по това коя как създавала ред и порядки в дома си. Много ми харесва на бърди израза - това не е казарма. Децата се гледат с любов и разбиране, не по книги и кой какво бил казал и направил.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #104 -: Февруари 06, 2009, 23:09:41 pm »
Така че мили момичета, пак казвам, водете се по детето си, а не по това коя как създавала ред и порядки в дома си. Много ми харесва на бърди израза - това не е казарма. Децата се гледат с любов и разбиране, не по книги и кой какво бил казал и направил.

Ей за това става въпрос. Подкрепям с две ръце.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #105 -: Февруари 06, 2009, 23:21:03 pm »
Така че мили момичета, пак казвам, водете се по детето си, а не по това коя как създавала ред и порядки в дома си. Много ми харесва на бърди израза - това не е казарма. Децата се гледат с любов и разбиране, не по книги и кой какво бил казал и направил.

Ей за това става въпрос. Подкрепям с две ръце.

Абсолютно е така.
И да - това че в момента децата ви правят/не правят еди си какво, не означава, че в един следващ момент ситуацията няма да се промени. И ние спяхме доволно по цели нощи дълги месеци, но детето расте и се променя, променят се представите, страховете, потребностите му, будим се, ожадняваме, страхуваме се, големи сме - слизаме от леглото, знаем къде спят мама и татко и за по-сигурно отиваме - изобщо нищо вече не приемам за константна величина. и все повече се доверявам на интуицията си.
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 23:56:35 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2009, 23:35:39 pm »
море, аз колко дълъг списък за удръжки съм му приготвила на моя... хем вече е почнал да инкасира. днес само стисках зъби и си казвах - ти стани поне на 5 и ще видиш тогава (какъв бой ще ти хвърля)...

истината е, че режимът се променя с възрастта. моето дете винаги е заспивало без проблеми. оставям го, погалвам го, гуши Мечо, нани бебе, песничка за лека нощ и чао... от известно време започна тоя процес да се променя и сега вече не заспива другояче, освен "заедно" с баща си на голямото легло, след което бива преместван, торбалиран и пижамиран в кошарата. мисля, че това е от началото на страховете, за които пише по книгите, че почват след 2-те години. щом и едно друго наборче, за което също знам, че заспиваше без приспиване досега, също е почнало да заспива "заедно", явно е тенденция.

както имах много пъти случай да кажа - всичко е на периоди.

остава да се надявам, че и сегашният период ще отмине и да си пожелавам да оцелеем дотогава. едва ли някой, който не е видял мартинова истерия в действие, може да ме разбере. а когато на ден има по 3-4 такива епизода, всеки от по минимум 30-40 минути... жал ми е, че страда така. нали уж детството е радост и смях - защо са тези сълзи и тази неистова мъка?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #107 -: Февруари 07, 2009, 16:05:29 pm »
остава да се надявам, че и сегашният период ще отмине и да си пожелавам да оцелеем дотогава. едва ли някой, който не е видял мартинова истерия в действие, може да ме разбере. а когато на ден има по 3-4 такива епизода, всеки от по минимум 30-40 минути... жал ми е, че страда така. нали уж детството е радост и смях - защо са тези сълзи и тази неистова мъка?

Ще мине, ще мине  :wink: не сте привикнали, защото с такива епизоди не се свиква, а привиква.
Има ли сме цели седмици с нон стоп подобни епизоди, аз гледам да съм търпелива, защото дребният  ме усеща, че се нервирам и започва още повече да ме провокира. Научил се е, когато се тръшне и не му обърна внимание, да прибегне към тактика, сериозно ви казвам. Малкото и хитро човече Тонино, от много малък ме е действал така. Прави напук все опасни неща, на които не можеш да махнеш с лека ръка и да му гледаш сеира. За пример ще ви дам на 7-8 месеца, бебе Тонино, което като не му се обърне внимание, даде нещо или е оставен в кошарата си по принуда, започва да си бърка в гърлото за да повърне. Е хубу, ще кажете кво като повърне, да но това е съпроводено с писъци и ревове, представете си картинката. Имам два инфарктни случая и повече не повтарям, единият път едвам започна да диша. На такова дете, няма как да не му се угоди просто. Сега уж намаляха истериите и започнах са си мисля, че всъщност тези истерии са били преди всичко за да ми подскаже, че е изпитвал дискомфорт. Дори и да говори, няма как да разбера какво го мъчи милото.Забелязала съм, че честите истерии са винаги пред разболяване. След лечението, като се възстанови става ново Тони. Другият род истерии са, когато изпитва страх и несигурност, но това е при повечето деца.

Джам, споко за стИнката. Според Пловдивска хирургия това е най бизобидната гълтана вещ.

П.П.много мога още да пиша за Тонино, но със сигурност ще ви оттегча, затова спирам до тук.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #108 -: Февруари 07, 2009, 17:40:36 pm »
Момичета, нормално ли е след като преди 6-7 месеца бях изчистила напълно крустите по главата на малчо, сега ги виждам отново налице?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #109 -: Февруари 07, 2009, 17:43:01 pm »
Момичета, нормално ли е след като преди 6-7 месеца бях изчистила напълно крустите по главата на малчо, сега ги виждам отново налице?

напълно е възможно

купих си книгата "Какво ви чака през втората и третата година на детето", коментара на Ник- е, що бе, Бърди знае всичко  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #110 -: Февруари 07, 2009, 17:44:02 pm »
  Гледам,че споделяте мнения по важна за мен тема,която направо ме кара всяка нощ да изпадам в тиха лудост. :P
  От раждането си до сега мойта Мариела(на 1г.и8м.(не е имало НИТО ЕДНА нощ в която да не се събуди поне 5-6 пъти.С това свикнах-вода,биберон-ок.Обаче от известно време имаме друга програма,заспива към 10 и след час ,час и половина се събужда с рев.Спим в една стая,но аз имам достатъчно работа ,за да не лягам рано,а тя точно за това плаче .Иска да я взема при мен на спалнята и да спим двете иначе рев до скъсване.Оставях я няколко пъти да поплаче 10-15мин,казах си ще се измори и ще спре,но не,докъто не стане на нейната.Като я взема и легнем на устните и се изписва такава блаженна усмивка :D,че забравям за яда си и искам да я изям.Заспива и се почва на всеки час събуждане за вода и като се разсъмне почва да се стряска на сън и да плаче.Което ме навежда на мисълта че сънува нещо.Някой ми казват да нося дрехи на баячка да й леят куршум,много не вярвам на тея неща или да купя успокояващи капки Дормикинд.Някой чувал ли е за тях?
Като си помисля може и да е уплашена преди Нова година лежахме в болница,лятото също,много се настрада детенцето и наплаши. :(
Какъв съвет ще дадете,да вземем да се наспим най-накрая? :D
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #111 -: Февруари 07, 2009, 19:18:22 pm »
 Гледам,че споделяте мнения по важна за мен тема,която направо ме кара всяка нощ да изпадам в тиха лудост. :P
  От раждането си до сега мойта Мариела(на 1г.и8м.(не е имало НИТО ЕДНА нощ в която да не се събуди поне 5-6 пъти.С това свикнах-вода,биберон-ок.Обаче от известно време имаме друга програма,заспива към 10 и след час ,час и половина се събужда с рев.Спим в една стая,но аз имам достатъчно работа ,за да не лягам рано,а тя точно за това плаче .Иска да я взема при мен на спалнята и да спим двете иначе рев до скъсване.Оставях я няколко пъти да поплаче 10-15мин,казах си ще се измори и ще спре,но не,докъто не стане на нейната.Като я взема и легнем на устните и се изписва такава блаженна усмивка :D,че забравям за яда си и искам да я изям.Заспива и се почва на всеки час събуждане за вода и като се разсъмне почва да се стряска на сън и да плаче.Което ме навежда на мисълта че сънува нещо.Някой ми казват да нося дрехи на баячка да й леят куршум,много не вярвам на тея неща или да купя успокояващи капки Дормикинд.Някой чувал ли е за тях?
Като си помисля може и да е уплашена преди Нова година лежахме в болница,лятото също,много се настрада детенцето и наплаши. :(
Какъв съвет ще дадете,да вземем да се наспим най-накрая? :D

Синът ми беше същата картинка до 2 годишна възраст.За тези капки незнам но  накрая след изпиването на 2 кутийки чай "Блевит Суеньо" които съдържат лайка,маточина и още нещо беше не помня детето повече не се събуди през нощта.

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #112 -: Февруари 07, 2009, 19:42:08 pm »
у нас със спането е аналогичен случай. Откакто се е родила не е имало нощ без да не се е събудила минимум 5-6 пъти, кога с рев, кога само с мрънкане минава. Какво ли не пробвах нищо не става.
Сега да попитам и аз нещо. Дадоха ми инфрачервена лампа на филипс, някакъв стар модел. В нет-а намерих информация, че се използва за болки в мускулите, ставите и при настинки. Но нямам представа колко време се нагрява с нея болното място, и има ли някакви противопоказания, и дали може да се използа за деца когато са болни? Някой имал  ли е такава лапма и знае ли нещо по въпроса?

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #113 -: Февруари 07, 2009, 19:57:58 pm »
jam недей му обръща толкова внимание. Казвала съм ти и Атанас прави такива пристъпи, оставям го да се потръшка. Забелязала съм че колкото повече му обръщам внимание, толкова повече изпада в изтерия. Онзи ден се прибираме и той не иска да излезе от колата, като почна да се мята и да крещи, целия стана в кал, едвам го прибрах. Снощи пък изпадна в подобна истерия само защото дядо му премести табуретката. Успокочвам се че е пореднич период и той ще премине. Търпение :D