0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« -: Февруари 02, 2009, 09:24:49 am »
хубава, здрава и успешна седмица!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2009, 09:33:24 am »
хаха, докато творя сватята ме изпреварила :lol:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2009, 09:33:50 am »
Що спите ве, кое време е  :lol:
Хайде да е здрава и весела седмицата.

Хубава е статията дето Ганка я е пуснала. Аз съм азбсолютно съгласна с това:
От 1 до 3 години
Водеща е любознателността. Ако през този период детето е заобиколено от разнообразни и интересни предмети и има емоционален контакт с родителите си, то ще порасне като човек, на когото почти всичко му е интересно.

Някак си под съзнателно и не толкова през тези 2г. и малко сме се опитвали с баща й да й осигуряваме разнообразие, да я третираме като голям човек с различни интереси. Непрекъснато я водим с нас, пътуваме много, опитваме се да й осигурим и достатъчно общуване с баби, дядовци, братовчеди, и т.н. Много е важно децата да усещат доверието което им имаш, някой ще ми се изсмее на това твърдение, но в моето семейство това е било водещо. От както имам спомени от съзнателния си живот, това е нещото което ми изплува винаги. мама и татко никога не са ми казвали какво да правя, напротив, винаги сме обсъждали и те са си казвали мнението, но репликата - ти вече си голяма, прецени сама - винаги е присъствала в разговора. А колко голямо е едно 6-7г. дете, например  :?
Така че мили момичета, майчиния инстинкт е голяма работа, ако някой ме беше обеджавал в това преди 2г., само щях да му се усмихна любезно. Но сега го твърдя с пълна сила, затова доверявайте се на преценката си, на чувствата и на детето си. Книгите са хубаво нещо, писали са ги хора с много опит и след много наблюдения, но клишета няма, децата са различни, семействата, средата, възприятията....

И сега малко да ви рзвеселя, освен певица в къщи си имаме и "текстописец" на песни вече. Тази сутрин от ставането си започна да твори и пее нови песни, съчинени от нея за любимата й баба Вера  :lol: няма да ви казвам какъв смях падна, а детето стои пред огледалото пее и се възхищава на себе си  :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2009, 09:34:27 am »
Джам ме изпревари с темата за малко  :lol:..

Привет на всички мами и дечица. Тази седмица май ще е топла и слънчева.
Пожелавам здраве на малки и големи.
Ние вчера правихме прощапулник, направих две питки, търкулнах ги и Лейди 11, Михаил ще ти е колега , хвана печата наречен за адвокат и нотариус. Християн естествено си избра отверката за инженер като баща си, и днес продължава да отваря чекмаджетата вкъщи, въпреки надеждните приспособления :?. Никой не си избра книжката по френски 8), но пък Мишо после хвана Айфеловата кула :D, и тв касетката :wink:.

Прочетох от миналата тема, поста на Джам за развитието на децата, според възрастта, и съм спокойна.  :D Мишо даже дриблира с топката, но гена си е ген. Казват отделни думи и то с умисъл, сочат предмети, като питам, само с гърнето сме назад, иначе като им се скарам, че са свършили работата в гащите, се хващат за пишките и навеждат глави.  :lol:
Най-забавно е кимането с глава за Мерси.  :lol:

Хубава, здрава и позитивна седмица!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2009, 09:48:13 am »
Ха сега за гърнето - кога сложихте детето на гърнето? Аз никак не бързам, знам мнението на д-р Бърди, че детето може да контролира седалищните мускули когато почне само да изкачва стълби, и си кютам с памперсите, не се насилвам нито мен, нито детето, но съм се зачудила - ами ако бъркам, ако изпусна момента? Та, кога сложихте вашите деца на гърне за първи път и имаше ли изобщо успех?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2009, 09:53:47 am »
ми не съм я слагала :?
От няколко седмици правя опити като сме в къщи да е без памперс и да си казва, но успеха е променлив, 3 пъти си каже и на 4-я се напикае :lol:
Гърне нямаме, направо на тоалетната.

Днес занесох половиния й гардероб в градината да видим довечера какви ще са отзивите, обещах им и освежител за въздух, щото освен да пикат в гащите и друго ще правят :dance2:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2009, 10:03:57 am »
Приввет и от нас  :D

Здрава и слънчева седмица за всички.

Ние утре ще ходим до Варна за контролни изследвания, стискайте палци да нямаме бацили вече, макар че малко ме съмнява. Тони вече трета седмица има разни налепи по сливиците, но гърлото е леко розово, няма и температура. Апетита ако мога така да го кажа за него е малко намалял. Скоро ще избие и последният зъб и ще вдигам веселба. :D

На гърне започна уж сам да сяда докато му беше прясно от яслата, е нищо не правеше, но преди въобще неможех да го сложа да седне. Мисля в яслата да започнат да решават проблема, само да имам разрешение от гастрото за посещение и го пускам да ходи. Бързо се научавт децата като се гледат едно от друго, аз не мога признавам си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2009, 10:11:58 am »
За детския стомалог - както е препоръчала Tanj74 - "Доц.Маркова детски стоматолог
Клиника "Медстом" Намира се на ъгъла на бул.Дондуков и бул.Раковски .Тел.:02 9810000."

Водила съм Дани при нея, много е готина доц. Маркова, има подход към децата. Обаче се чака да ви запишат час, ние чакахме около месец. Ако нямате спешна нужда, определено си струва чакането. Кабинетът е нарисуван като аквариум, направо си е забавно.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 10:14:00 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2009, 11:06:38 am »
Слънчева и усмихната седмица и от нас  :D
Моите дечица са мрънкливи, мъчат ги зъбки  :? С нетърпение очаквам да се покаже слънцето и да се отдадеме на дъъъъъъъъълги разходки  :D
Касита, прекрасни професии са си избрали момчетата  :D Да са ти живи и здрави!

lb2f
*

    zori_jori

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2009, 12:09:58 pm »
Весела седмица и от нас!Здраве за всички!

Каси,браво на малките сладури!

Перде,стискам палци!

За гърнето - сложих го на 8м. ,но само за да свиква с него,знам че няма как толкова рано да се научи.Той си ака сутрин в него ,но понеже знам ,че като си изяде кашата,това е следващата дейност.

Аз също имам книгата ,посочена от Джам.Харесва ми и е доста подробна.
Децата се развиват много различно и аз не се притеснявам особено ако Жори нещо неможе.Той примерно се обърна сам на 8м. чак,неможе да пълзи още и май няма да се научи. :lol:Обаче седи стабилно от началото на 6-ти месец,проходи на 10м. ,показва колко голям ще стане,казва чао и браво с ръчички,показва че ще стане на 1г.,подрежда като са му разхвърляни нещата(бута всичко под дивана  :lol:),знае повечето си играчки- като му кажа :къде е влакчето : носи именно него;пуска топчета в дупката на проходилката;рита топка и я хвърля високо ,за да гледа как тупка ;разпознава мен ,баща си,баба си и дядо си и сигурно още неща,за които сега не се сещам.

Mайките на момчета,ще правите ли днес петел. :lol:

П.П.Нещо не ми приема името и паролата от снощи !
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2009, 12:15:41 pm »
Хубава седмичка и от нас ,много усмивки и весели дни!
За гърнето и аз се интересувам тъй като една приятелка сложи малката на гърне на 7 месеца беше много упорита първо я слагаше само да свикне да седи на него както е облечена когато започне да ака я слагаше пак така и след това започна да я слага като види че започва да се напъва да ака я сабува и я слага сега са на 9 месеца и малката ака само в гърне  8O 8O 8O не е ли раничко незнам
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2009, 13:08:58 pm »
Аз не мисля да бързам с гърнето.
Според д-р Додсън, прибързаното приучаване на детето към гърне може да доведе до проблеми в бъдеще. В така любимата ми книга "Изкуството да бъдеш родител" има доста обширно описана теорията на автора. Според него, първо детето трябва да може да каже какво върши и след това да започнат опитите за свикване с гърнето.

lb2f
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2009, 13:38:23 pm »
Така че мили момичета, майчиния инстинкт е голяма работа, ако някой ме беше обеджавал в това преди 2г., само щях да му се усмихна любезно. Но сега го твърдя с пълна сила, затова доверявайте се на преценката си, на чувствата и на детето си.

С две ръце съм за това.
Преди няколко теми, като четох как съветвахте мини да дава сироп за кашлица със спринцовка, реших че нещо с мен се е объркало. Аз антибиотик съм сменяла само защото този не му харева, а какво остава за сиропа.
Сега гледам и с гърнетата и с храненето - всички да са еднакви... Ами децата, които са гледани с бархетни пелени са започвали да ходят на гърне около годинка. Така че на 9 месеца не е рано, щом детето го може.
С Марио си спомням беше на година и половина и понеже беше лято го оставях без памперс - пикаше си и си акаше и не му правеше впечатление че е омазан. На следващото лято за три дни свикна да си казва и да ходи на гърне. От тогава се е напикавал 2-3 пъти през деня когато се заиграе и не успее да справи бързо със свалянето на панталона и точно 2 пъти нощем.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2009, 13:40:22 pm »
Ами децата, които са гледани с бархетни пелени са започвали да ходят на гърне около годинка.

ами те именно затова са започвали с гърнето тогава, защото не е имало еднократни пелени. насилвали са ги родителите, за да се спасят от безкрайното пране и гладене. иначе, както виждаш, съвременната педиатрия разправя, че не е добре толкова рано да се почва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2009, 14:01:50 pm »
сега са на 9 месеца и малката ака само в гърне  8O 8O 8O не е ли раничко незнам

Имаше питане за 9 месеца, затова казах. Самата аз съм насилвала Марио само с яденето и резултатите бяха покъртителни. На 4 години и половина още смяташе лъжицата за уред за изтезание и изяждаше всичко от супата с ръка и после изпиваше бульона. До тази възраст си ядеше със шишетата с биберон.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2009, 14:32:13 pm »
Аз пак за съвет.

Майките на децата на които са им избили всички зъбки, ще споделят ли, дали са намерили, промяна в поведението на детето си. В смисъл по добре ли спи нощем и въобще по спокойни ли са като цяла или като минат зъбите идва ред на кризата. Оф.


П.П. Джам, нищо не пишеш за възглавницата  :) ние те чакаме. 8)
Сори късно видях, че си писала.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 14:36:58 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2009, 16:48:28 pm »
привет и от нас. бяхме малко сополиви и двамата с Крисето, та затова зачезнахме. изчетох ви и в предните теми, информирана съм :D

Стефи, при нас положението с памперсите е същото. за акането бяхме стигнали до 90% в тоалетната, но сега казва впоследствие - ауу, мамо, ако :x пикането не му е приоритет да си казва. не е ли още студено за приучаване чрез гащи-напикаване?

Перде, Криси има всички зъби, но не намирам промяна в поведението му. аз така и не разбрах кога израстнаха.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2009, 17:05:04 pm »
Привет и от нас. Нека новата седмица е изпълнена само с хубави новини! :)

Каси, хубави професии са си избрали младежите - гладни няма да останат. ;)

Перде, стискам палци всичко да е наред!

Аз да си похваля моя младеж, че от 2 дена буйства и днес му правят изследвания и се надяват утре да му махнат тръбичката и да диша сам. :)

А за гърнето, разчитам изцяло на яслата, че аз съм много несериозна. Иначе Ели го ползва за столче в къщи...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2009, 17:36:34 pm »
Здравейте и от нас със Себастиан момичета,
Лека и успешна седмица и всички болнички да оздравявят.

Отдавна не съм се включвала в седмичната тема. При нас избиха първите две зъбчета, започнахме да лазим и да правим опити да се изправяме, но си имаме друг проблем със спането. Не отдавна бях писала, че Себастиан по наша вина свикна да спи при нас на спалнята и сега неможем да го отучим. Получих много съвети от вас, които изпробвах, но за съжаление ефекта беше краткотраен. Дори на Гането съвета да сложа моя дрешка до него действа точно 3 дни, нищо непомага иска си детето при мама и това е. По лошото е че от едно известно време тотално отказа креватчето си, преди поне дремваше за следобеден сън там, вече и това неще да прави без мама да легне до него. Отказва да спи и следобед ако аз нелегна с него, ако той заспи в мен и аз го оставя в леглото му се наддава боен рев, така че почти и следобедния сън никакъв го няма. Вечерно време ако аз нелегна с него на леглото той сам няма да заспи, предпочита да спи в ръцете ми или до мен на дивана ако гледам нещо, но сам неиска да спи и това е, какво ли непробвах момичета, но неиска и неиска и да си призная незнам как стана така, до скоро си спеше сам поне следобед, сега не, и незнам какво да направя, дано е период само защото не си го представям как ще е на ясла като тръгне един ден. За нощното спане май като сме го научили така ще си и остане докато той сам не реши ,че иска да се отдели, но това може да стане и чак на 4-5 годинки. Със сигурност знам, че ако Бог ме дари със второ детенце, не бих допуснала тази грешка. Това са нашите проблеми, ако има майки като мен, ще се радвам да споделят  :oops:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2009, 18:38:12 pm »
Привет и от нас.Здрава седмица за всички.Ние минахме лека хрема.Засега се отървахме само с това.Лошия грип обаче идва с това топло време.
 Аз също не съм бързала с Ели за нищо от това което сте писали.Гърнето го научи като се постопли времето и я оставях с напикано бельо и се впусках в обяснения кое за какво служи- колко ме е раззбирала тя си знае :lol:Е сега вече си ходи на тоалетната без представката но се държи да не падне - много е смешно отстрани.
зА храненето - борави добре с приборите, среща по голяма трудност с ножа.държи го като копие :lol: но важното е че има желание да реже.
книгите - голямо постижение ,че не ги къса.разглежда старателно и се опитва да преразказва.Някой беше писал за книгите на издателство Златното пате - наистина са страхотни, но приказките са дълги и понякога й омръзват.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2009, 18:58:12 pm »
Каси, давай го Мишката, че отчаяно имам нужда от стажант! :D

За гърнето - сложих го някъде на 9 месеца /май/ само за да свиква.
Вече сме оттренирали сутрешното пишкане в гърнето. Почна и да си показва, но в прилив на добро настроение и непосредствено преди да си свърши работата.
Съгласна съм, че детето не трябва да се насилва с гърнето. Обаче ние имаме проблем с памперсите , щото пиеме вода като коф -помпа и памперс на д-то ни повече от 3 часа през деня не издържа, даже нощем се преобуваме.  Та когато няма зареждане от нашата марка /Вибеле, производно на Мамиа/, забелязвам след като махна пампито, че тестисите са червени, като запарени. В такива случаи го оставям половин час минимум без памперс и положението се оправя, пък не ми пука колко пъти ще се опикае или друго за това време.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2009, 19:03:10 pm »
Някой беше писал за книгите на издателство Златното пате - наистина са страхотни, но приказките са дълги и понякога й омръзват.


Ния, аз бях писала. Ние имаме от тези с по 7 приказки и само ги разглежда, аз и чета, но малко. Иначе няма тъпение. За по-натам, че наистина са красиви и си заслужават.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2009, 19:11:45 pm »
да и Ели няма търпение да стигна до края.аз обаче подхождам по друг начин.добрия стар касетофон от моите младини влезе в действие.купувам приказки на касети и ги пускам.събрала съм над 10 касети.приема се по добре от моето четене за сега.
 забравих да попитам.някой да е ползвал дигиталния термометър на Цептер?днес си го поръчах за 11 евро.Също да похваля и масажора (който има проблем с гърба а няма време да ходи на масаж)е намален на 79 евро с 2г гаранция.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 19:18:56 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2009, 19:22:05 pm »
Аз имам еднни приказки на МР3. Не са филмчета а само приказки. Аз даже бях обещала на Ани, ама...  :oops:
Та ако искаш да ти пратя. И аз не знам как и кога. Ще се опитам да прекарам някой да иде до пощата, че аз там с количка не мога да вляза.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2009, 20:07:49 pm »
Книгата, която цитирахте в предната тема я има в нашата книжарница Перо- 29 лева с меки корици и 35 луксозното издание
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2009, 22:29:42 pm »
манчо, незнам дали е студено за експерименти, но да ти кажа тя определено знае кога й се пишка и ака, но казва когато си иска и имам чувството че се забавлява дори да се напикава в гащите :lol:
Ето днес в градината цял ден е била без памперс, само за спането са й сложили, ами дадоха ми я със същите дрехи с които я заведох и каката каза, че си е казвало детето, на около 30-40 мин.. Дори ме пита да й слага ли памперс като си я взимах. После специално искаше да се обадим на баба й и дядо й да се похвали, значи можело да не пикаем в гащите :wink:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2009, 22:49:21 pm »
После специално искаше да се обадим на баба й и дядо й да се похвали, значи можело да не пикаем в гащите :wink:
А така! :wink: Можело значи и на английски, и без памперс :lol:

Имате ли пъзели вкъщи? От онези дето са за подложка за игра като килимче, но са и пъзели? Децата ви редят ли ги? Щото Валери ме смая: и 10-те квадрата на пъзела нареди самичък за 5 минути 8O
Купих му онзи ден диск с приказката за Йори и се опитах да му я чета докато я и слуша. Еми не му е интересно още :wink:
Каси, страхотни професии са си избрали!
Валери го сложих на приставка на тоалетната на 7 месеца. Добре знаеше какво се прави там, но няма мисълта да казва като му се ходи. Купихме и гърне, защото нещо мрънкаше от седалката и сега всеки път върши нещо в него. Но казва, че трябва да седне на него основно когато си търси причина да излезе от леглото си.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 22:53:03 pm от via »


*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2009, 22:54:55 pm »
абе имахме такъв лани, ама джамата изрови някакъв списък на ЕК с опасни играчки и това чудо беше измежду тях, та го метнах в коша за секунда :lol:
иначе имаме 2 дървени и един картонен, но с по-големи парчета. Дървените ги реди без да се замисли, но тях ги тренира от доста време, а хартиения е нов, от коледа и с него се справя на 70% да речем.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2009, 23:49:15 pm »
И Андрея има хартиен пъзел от Хиполенд. Както и с дървеният много се занимава с него. Представлява пет животни като пет пъзела и всяко с по 3-5 части. Дебер картон и големи части, за деца над 24 месеца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2009, 09:54:55 am »
ние имаме пъзел-книжка.по една приказка са в книга и елементите са големи за да се сглобяват по лесно.купих и един на дисни със 100 елемента,но после видях че е за деца над 6 години :lol: и го прибрах
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2009, 10:00:11 am »
да, и кничките с пъзел са хубави, нашата е с по 6 елемента на страничка, справя се :)
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #31 -: Февруари 03, 2009, 16:46:01 pm »
Хм само аз ли не съм сдобила детето си още с пъзели. Да ви кажа, не семя още защото дъвче всичко, включителон детските си книжки, до една са наядени  :?
За килимчетата пъзели верно са от забранените или така наречените опасни играчки, затова и не съм купила.


Ние си чакаме резултатите и имаме лека хрема вече.


П.П. Днес Тонино отново смая всички в болницата и отново имаме диагноза трудно дете, а сефте.
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 16:49:12 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2009, 17:35:26 pm »
За килимчетата пъзели верно са от забранените или така наречените опасни играчки, затова и не съм купила.
Бе то и въздуха, дето го дишаме подлежи на забрана, ма не можем без него и за това не е така.
Имаме такъв пъзел - малко по-сложничък е на цветя /първият път 10-те квадрата ги редих около 40 минути/, обаче Вики си играе с него и си има любими елементи , на които знае мястото.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2009, 17:36:38 pm »
Да се запишем и ние тази седмица.
Вече сме напълно здрави  :D Върна им се апетита и то какъв - голямо ядене пада. Криско се сдоби с 4 зъбчета вече, но против всякакви правила за зъбоникнене, Дани изостава с 2. Само с безсънието не можем да се преборим. Започнах да им давам чай "Лека нощ" на Хип, будят се не на половин, а на 1 час  :? Вече си ммечтая за една нощ непрекъснат сън...
Каси, браво на момчетата, прекрасни професии.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2009, 18:03:10 pm »
За килимчетата пъзели верно са от забранените или така наречените опасни играчки, затова и не съм купила.
Бе то и въздуха, дето го дишаме подлежи на забрана, ма не можем без него и за това не е така.

да, ама без пъзели килимчета можем. важното е да не се дъвче, защото съдържа отровни вещества, които при дъвкане преминават в организма на детето. с ужас установих това, защото преди да го прочета, моето бебе беше надъвкало бая парчета...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2009, 18:56:51 pm »
здравейте и от нас! Вече сами се гледаме и сме си в къщи! Вики търчи по цял ден и все някъде се удря! Избиха ни горните кътници с температура!

МИМИ 26 от миналия март мечтая за една нощ, в която да спя поне 3 часа без прекъсване - ми нема! Буди се на всеки час и това е! Има моменти и на 5 мин. мрънка! Ама свиква се няма начин - в края на деня съм като изцедена! 
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2009, 19:22:17 pm »
Яна, радвам се че пишеш  :D Онзи ден си мислех за теб, възстанови ли се вече?
Да знаеш от въздуха във Варна ще е туй безсъние на малчовците  :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2009, 19:34:31 pm »
За килимчетата пъзели верно са от забранените или така наречените опасни играчки, затова и не съм купила.
Бе то и въздуха, дето го дишаме подлежи на забрана, ма не можем без него и за това не е така.

да, ама без пъзели килимчета можем. важното е да не се дъвче, защото съдържа отровни вещества, които при дъвкане преминават в организма на детето. с ужас установих това, защото преди да го прочета, моето бебе беше надъвкало бая парчета...

Е, ние елементите ги крием в гардероба на мама.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2009, 19:56:14 pm »
да, ама без пъзели килимчета можем. важното е да не се дъвче, защото съдържа отровни вещества, които при дъвкане преминават в организма на детето. с ужас установих това, защото преди да го прочета, моето бебе беше надъвкало бая парчета...

И моите деца дъвчат такъв пъзел  :?. Прибирам го веднага.
Само се чудя, къде го четохте това? Не за друго, ами да сигнализираме. Би трябвало да е спрян от продажба. Купих го от голям магазин.

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2009, 20:05:14 pm »
Привет и от нас, завърнали се от слънчева Барселона  :D
Прекарахме една невероятна седмица, само дето Ема ми липсваше страшно много - сега наваксваме с гушкането - като залепени сме  :D

Честит юнак на Гери - бързо да събира сили и да се прибира при мама, тате и кака!!!

Каси и Мишанта, браво на малките ходещи момчета с професии  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #40 -: Февруари 03, 2009, 21:10:25 pm »
Само се чудя, къде го четохте това? Не за друго, ами да сигнализираме. Би трябвало да е спрян от продажба. Купих го от голям магазин.

аз вече съм писала за това.

четох го в списъка с опасни и вредни играчки на Европейската комисия.
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm?zoek=puzzle&vanaf=1

потърси по-надолу в страницата за puzzle mat.

ето какво пише за материала, от който са направени:

This product poses a chemical risk because it contains chemical substances such as, e.g.:

- aceto phenone,
- dimethyl benzene methanol,
- ethyl benzene,
- xylems,
- 2-phenyl-2-propanol.

These substances have harmful and irritant effects on skin, mucous membranes and central nervous system. While playing, a direct relatively long-term contact of the toy with the skin of a child is clearly unavoidable and a possibility of aspiration of chemical substances highly probable. This toy does not comply with the Toys Directive and the relevant European standard EN 71-1
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #41 -: Февруари 03, 2009, 21:40:32 pm »
В тази връзка, някой да знае дали се продава килим пъзел произведен от материали на ЕС?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #42 -: Февруари 03, 2009, 22:52:25 pm »
А аз пък търся стол за кола 18-36 кг, но със собствени колани. Видяла съм един такъв на САМ за сега. Казаха ми за един модел на Evolva на Britex, дъщерна фирма на Romer. Ето го: http://www.britax.co.uk/index.php?option=com_britax&task=showproduct&id=73&groupid=8&Itemid=31
Има ли някой идея дали се продава някъде в България или пък евентуално в някой сайт?
Искам да е със собствен колан, защото Юлия ми се струва малка още за по-големия стол без колани, пък в същото време мисля да ползвам настоящия и стол, който 0-1 група за Александра, на която вече и омалява кошницата.


*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #43 -: Февруари 03, 2009, 23:40:37 pm »
Габи, този е 9-36, който си показала :)
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #44 -: Февруари 03, 2009, 23:52:57 pm »
Габи, този е 9-36, който си показала :)

Да, така е. Но моделът, който е 18-36 няма собствени колани, пък и Юлия е 16 кг в момента.


*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #45 -: Февруари 04, 2009, 00:28:31 am »
малко наизуст говоря, но мисля че повечето 9-36 са със собствени колани, или ти искаш точно такъв?
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #46 -: Февруари 04, 2009, 00:46:29 am »
А аз пък търся стол за кола 18-36 кг, но със собствени колани. Видяла съм един такъв на САМ за сега. Казаха ми за един модел на Evolva на Britex, дъщерна фирма на Romer. Ето го: http://www.britax.co.uk/index.php?option=com_britax&task=showproduct&id=73&groupid=8&Itemid=31
Има ли някой идея дали се продава някъде в България или пък евентуално в някой сайт?

Ето какво намерих в онлайн магазин Пакостник, т.е. може да бъде намерен на живо в "Пигис": http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3994, май е същият :)
А, струва ми се,и в Бебе Маркет на ул.Янко Забунов ми предлагаха стол, освъместяващ две класи, вероятно пак от 9-36 на Concord, но не намирам такъв модел в сайта им, може би на място :? 
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 00:52:02 am от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #47 -: Февруари 04, 2009, 08:47:35 am »
Стефи, действително тези в категорията 9-36 са със собствени колани. Проблема ми е, че освен САМ бях попадала само на марки като Чиполино, Мони, които по обясними причини не искам. 
Мирослона, благодаря за инфото. Ще проверя във Бебемаркет. А в Пигис го нямаха този модел, но именно там продавача ме насочи към този модел.


Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2009, 09:02:57 am »
Габи, ние сме с модел на САМ със собствени колани - изкара една година за големия, сега слагам малката на него, въпреки че тя няма 8 кг. Много съм доволна, но слава богу не се е случвал инцидент, за да разбера дали е добър в екстремни ситуации.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #49 -: Февруари 04, 2009, 09:10:18 am »
моделите 18-36 кг нямат собствени колани.
Габи, Рьомер/Бритакс вече се внася в Бг, но магазини не знам - трябва да пуснеш търсене в мамата. твърде е вероятно да ги има в Премама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #50 -: Февруари 04, 2009, 09:40:28 am »
аз вече съм писала за това.


Явно съм пропуснала, иначе не бих дала да играят с него  :?
Хвърлих бърз поглед, явно всички пъзели от този тип са опасни (то нали са от еднакъв материал)  :?
Мисля довечера да разгледам по-подробно и да пиша, където трябва. Не е редно да се продават такива играчки! Все пак комисярят по защита на потребителите е Меглена Кунева, а точно в България да са позволени за продажба  :?

lb2f
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #51 -: Февруари 04, 2009, 09:49:37 am »
Габи, точно в Piggy's House съм виждала Рьомер, Пакостник е на същите собственици. За другаде не знам. Дано намерите.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #52 -: Февруари 04, 2009, 10:23:03 am »
Здравейте!
Аз съм нова но ще ви следя с удоволствие!  :a_snake_01:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #53 -: Февруари 04, 2009, 14:03:14 pm »
Да се похвалим, от 2 дена дишаме самички и живот и здраве в петък ще го местят в Първа Градска болница. Незнам там какви са условията, но явно това е практиката и според доктора евентуално там ще престои около 10 дена, но в петък като отида на новото място ще разнищя нещата.

А да се оплача от Ели, от няколко дена не е мойто дете, такова мрънкане и тръшкане за щяло и нещяло и без видима причина, че съм се видяла в чудо. Може и зъби да я морят и нощем реве, тя и преди пререваваше нощем, но денем поне я нямше тая истерия. Надявам се да е само период и да не е разглезване причинено от бабите, че лошо ми се пише.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #54 -: Февруари 04, 2009, 14:24:36 pm »
Вносители на Рьомер са точно Пигис хаус, ако не се лъжа.  Ето инфо от сайта им. http://www.piggyshouse.com/bg/news/11/

Гери, радвам се за Стефко. А пък Ели ми прилича точно на разглезена от баби. Ама ще се справиш и с това. Целувки и за трима ви.
 :bighug:
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #55 -: Февруари 04, 2009, 14:49:00 pm »
Да се похвалим, от 2 дена дишаме самички ...
Ужасно се радвам за адашченцето! Браво и по-скоро да си дойде у дома!

Ели да слушка, че има вече сериозни отговорности на кака. На мен ми прилича на ранен бебешки пубертет. Може и зъби да са, сега май им е ред да почват кучешките, те са най-проклети. А може и сега да си отпуска душицата детенцето, като е било доста време без теб и сега да се страхува да не зачезнеш пак. Ех, ако можеше да си кажат ...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #56 -: Февруари 04, 2009, 15:05:59 pm »
Мирослона, благодаря за инфото. Ще проверя във Бебемаркет.

Вероятно е било ето това: http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=3NV6s4eqR5Z4s84jUskdtIagY0SjRTCUjms=?ProductSKU=de_DE-1804870.
От този сайт доставката е 16 евро, ако е по-ок като цена, може да се купи директно от там, успех!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #57 -: Февруари 04, 2009, 16:03:04 pm »
Гери, много се радвам за юначето. А иначе за мрънкането, тръшкането и прочие, ами тя и Зори ги прави тези работи. Има дни когато това е от сутрин до вечер. Може и зъбчета да са, а може и да е от периода - на налагане. Аз го приемам за нормално, макар и ужасно изтощително за мен. Опитвам се с добро да й обяснявам, питам я защо го прави и така.

Здрави дечица и усмихнати майки.  :D

И на всички в очакване на добри новини - успех  :bighug:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #58 -: Февруари 04, 2009, 20:08:44 pm »
Гери, страхотни новини за Стефко! Дано скоро да сте заедно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #59 -: Февруари 04, 2009, 20:23:32 pm »
Браво на момченцето :D
скоро да е в къщи.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #60 -: Февруари 04, 2009, 20:39:44 pm »
Гери,
много се радвам за Стефко  :D Имам две приятелки, чиито деца дълго време бяха в първа градска. И от двете съм чула хубави неща за там. Единственото, от което се оплакваха, е че е строг режима и почти не пускат майките при децата. Важното е, че ще се грижат добре за Стефко там. Пожелавам му да е кратък престоят му и скоро да си е вкъщи при мама  :D

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #61 -: Февруари 04, 2009, 21:19:44 pm »
Гери,това са чудесни новини.Много се радвам за Стефко.
Дано по-скоро да се стабилизира и да се гушкате в къщи!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2009, 05:45:54 am »
Браво на Стефко! Стискам палци да се оправи възможно най-бързо.


Девойки, аз имам един хммм... странен проблем. Спряла съм да кърмя преди година, но и сега от гърдите ми тече нещо като коластра /не бих го нарекла нормално/. Споделих със следящия ме след раждането гинеколог за проблема, но той се въздържа от даването на бромокриптин. Пуснах профилактично един пролактин и очеквах да е в космическа стойност, обаче се оказа в норма и то по средата на референтните стойности. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2009, 08:02:32 am »
Лейди не ми се е случвало, дано плучиш отговор на въпроса си!

Гери  :bighug: браво на юнак Стефко,
да събира сили и скоро у дома!
А кака Ели да слуша чеее...като я видя ще я схрускам от целувки!

А този "бебешки пубертет" кога се прояви при децата ви?
Ние за сега, се тръшкаме само като си дойде Тате за да му пусне да погледа 5 мин
филмчето за "Жребеца от Симорон".
От вратата го хваща имитирайки кон и право там го води, още с палтото...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2009, 09:20:55 am »
Лейди при мен го имаше този проблем, но си спря от самосебе си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2009, 10:10:01 am »
Лейди, и аз не кърмя вече от 8 месеца, не ми тече коластрата, но намирам по някоя капчица чат-пат. Ходих на мамолог, защото Диманчето системно пренебрегваше едната гърда, ама нищо не откриха, само препоръчаха да проверявам честичко пролактина. Което аз най-безотговорно не съм направила вече 2 месеца. Ша взема да се занимая, благодарение на подсещането ти...

Мише, "пубертета" на младия мармот започна по същество около 1.5г и може да се каже, че приключи на 2.5г. Сега пак има тръшкане понякога, но нищо общо с "онзи" период.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2009, 11:20:28 am »
Гери, пожелавам на Стефи по-бързо да се оправи и скоро да сте вкъщи всички. Той е геройче!
Не знам дали това е бебешки пубертет, това по-скоро е част от новата модерна вълна, която ни залива от инфо.
И ние се тръшкаме, е и какво, тръшкане, реване, биене с юмруци по пода, и после се кротват, като не стане тяхната. Не обръщам кой знае какво внимание дори навън.
Явно съм много търпелива.
Чета "Изкуството да бъдеш родител" и после почвам "Как да приучим децата си към дисциплина", мнооого добре ми действа книгата. Който не е чел, препоръчвам му я. Разтоварваща е, и също така ти казва някои неща, които сякаш не виждаш, но констатираш, че се случват с теб и с децата ти. Мерси на Джази за отзивите!  :D

Да си похваля единият момък. Хриси снощи свърши работата в памперса и каза Ака, почна да се опитва да се събуе и дърпаше отпред панталоните.  :lol: Остава да го прави и преди да го свърши.  :)

Хубав ден на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2009, 11:28:03 am »
Лейди, чела съм за такива оплаквания и от други майки и съм чувала. Пак без проблеми след мамологичен преглед и т.н. Просто понякога се появявали такива капчици. Междудругото и а съм имала по една две капки. Ходих също на мамолог и няма проблем.

Радвам се за Стефчо. :)
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2009, 11:43:56 am »
Браво на малкото юначе! Дано скоро укрепне и се прибере при мама, тати и кака.
Нашите среднощни одисеи продължават, явно ни е хванал много ранен бебешки пубертет. От 12 до 4 решиха, че трябва да играят, а не да спят. С 300 зора ги приспах в 4, но това не им попречи да се будят точно на 40мин и в 7 вече да са наспани. Незнам какво да ги правя вече, давайте съвети, че съм на ръба....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2009, 11:49:02 am »
о, mimi26, това не е "бебешки пубертет"...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #70 -: Февруари 05, 2009, 12:02:51 pm »
Мими, сподели какъв ви е режима. Може там да е проблема?
Теди играе до късно, Жорката си ляга в шест вечерта  :lol:
Просто са с различен режим. Не мисля да взимам някакви мерки, съобразявам се с децата. Изтощително е, особено като съм легнала в един, а Жорко става в четири на игра. Но... това е пошението.
Като си спомня, че първите два месеца се радвах на три часа сън. Сега ми се вижда добре  :lol:

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2009, 12:21:09 pm »
Джази през деня спят 2, рядко 3 пъти по половин час, изключително рядко по 1. Около 11-12, после към 16. Ако са заспали в 10.30, тогава заспиват към 14 и после в 17, но това е много рядко. Вечер ги къпем към 20.30 и заспиват между 21 и 21.30. И тогава се почва голямото будене на всеки час, в повечето лучаи на половин час... До края на октомври се будиха само по 2-3 пъти на вечер, но оттогава...
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #72 -: Февруари 05, 2009, 15:32:22 pm »
Благодаря на всички! Джази благодаря за инфото! Надявам се че за малко ще е е в първа градска, аз до колкото разбрах го местят защото вече е достатъчно добре, но в същото време все още е на антибиотик и трябва да стои в болница докато му спрат антибиотика. И по мои сметки ако няма усложнения едва ли не в сряда или четвъртък би трябвало да си го вземем, но това са си мои предположения, ще видим утре какво ще ми кажат.
А днес съм много доволна защото успях да убедя нервната и супер нелюбезна служителка в общината, да набере един телефон и да ми каже ЕГН-то на Стефко, защото ми го искат от болницата, а в същото време акта му за раждане не е готов.

Ели не я знам дали е в "бебешкия пубертет" или не, ама като гледам май тия номера ги прави само в къщи защото от яслата не са се оплаквали, а и снощи като дойдоха съседчетата на гости и нямаше тръшкане и реване. Аз лично съм избрала да я игнорирам като ми се тръшне на земята, ама свекърва ми веднага тича да я вдига че да не изстинело детето на плочките, баща и пък се изнервя като и слуша писъците и вообще настава една семейна идилия в къщи, че не е за разказване. Сега нямам търпение да изпишат малкия че да сменим бабите, не че и майка ми няма да ми прави наопаки, ама на нея по мога да и се навикам.

mimi26, незнам какво да ти кажа и Ели не беше и все още не е от спящите ама чак през половин час да се буди и то нощем...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #73 -: Февруари 05, 2009, 16:04:16 pm »
МИМИ 26 ТОВА Е ПОШЕНИЕТО!
Какво и аз не опитах от нищо не видях полза! възможно е да никнат зъби, а те болят вечер - прш съседчето нещата се оправиха от само себе си, при нас тц.
Намери време и дремвай с тях през деня иначе ти се съсипват нервите! Ако има възможност събота и неделя наваксвай със съня, да заредиш батериите за през седмицата! Не искам да те отчайвам ама свиква се! Снощи Вики се събуди май само 5 пъти и в 5.3 майка и вече се беше наспала!?! :oops: 
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #74 -: Февруари 05, 2009, 16:23:18 pm »
Гане, Гери, следим как се развиват нещата при дечицата ви и се молим всичко скоро да приключи благополучно!!!

При нас такава снежна зима се заформи, че ми задоволи напълно носталгията по снега. Много сняг в цялата страна. Училищата почти навсякъде са затворени, родителите не ходят на работа, за да си гледат дечицата;даже се призовава работодателите да проявяват разбиране към ситуацията, защото иначе родителите щели да се подтиснат и това щяло да повлияе на морала в колектива... :D Вече изчислиха, че огромният сняг досега е ощетил страната с около 3 билиона паунди.  :D

Капиталистите за всичко си имат икономически измерения. А на статистиците главите им ще се пръснат от напрежение да събират и изчисляват загубите от кризата и загубите от снега...много драма, много емоции.
Почти във всеки двор има снежен човек и снежни топки прелитат без посоки. Масово много се радват на снега, а най-търсената стока са пластмасовите шейнички, които по-предвидливите вериги пуснаха веднага в разпродажба.  :D

Мисля си как така ние едно време (любимото време на всички ни... :D) ходехме на училище в големия сняг...и животът си продължаваше...В някои краища на света обаче  хората са доста разглезени от прекалени грижи - да не се подхлъзнат децата, да не паднат, да не си счупят нещо...,щото после родителите ще им стъжнят живота. От толкова грижи отвън хората губят инстинктите си за оцеляване... Слава Богу (или пък не?!), ние сме далеч от това положение!  :D

Здраве на всички!!!
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 16:26:15 pm от DivaRoza »
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #75 -: Февруари 05, 2009, 16:26:50 pm »
Аз пък не мога да свикна, 2-3 вечери стискам зъби, на четвъртата сдавам багажа с нервите. Вече не мога и да наваксвам, защото дори и в краткото време, което спи, аз не мога да се отпусна. Или играе до 4-5 сутринта и после започва да се буди на всеки 20 минути или първо се буди на 20 минути и в 4-5 става. Абсолютно не вярвам вече, че това ще се промени, а как ще се връщам на работа, направо не ми се мисли.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #76 -: Февруари 05, 2009, 16:29:32 pm »
Гери, ние като бяхме в МД и от време на време караха по няколко деца в първа градска. Това са както ти казваш деца вече стабилизирани и извън от опасност, които не се нуждаят от интензивни грижи. Спомням си, че се коментираше, че там имало добри условия и  специалисти. Единствения недостатък е с посещенията, не знам как е точно, но знам че са ограничени, докато в МД  можеш да ходиш на 4-те дневни хранения при детето.
Скорошно прибиране на юнак Стефи.
Искам да попитам нещо, колко време след раждането е нормално да дойде първия цикъл. Вече 4.5 месеца стана, а помен от цикъл няма.
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 16:31:23 pm от Mary »
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #77 -: Февруари 05, 2009, 16:31:34 pm »
Еми съжалявам, ама не се връщаш на работа Марипоса  :?
И аз бях така, грохнах и взех детето да спи при нас и настъпи рахат.После пък, преместихме кошарата до спалнятау махнамхме решетките и още по голям рахат.А като наизлязат зъбте, ще е супеееер.Майтапа на страна, но аз много се изтормозих с това неспане, но мина. Е има още такива периоди, ама ще ги има поне до 18 год., така че се калявайте. Мисля, че всичко е до праг на възбудимост на нервната система, от там са и проблемите със болката при никнене на зъбки и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #78 -: Февруари 05, 2009, 18:39:10 pm »
Явно неспането е всеобщо явление...
Мари, на мен ми дойде точно на седмия месец на малките, още кърмя и имам доста кърма. За къде си се разбързала с твойте 4 месеца  :lol:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #79 -: Февруари 05, 2009, 19:22:45 pm »
Мари,на мен ми дойде на 3 месец,но аз не съм кърмила повече от 10 дена и до колкото знам и това си е от значение.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #80 -: Февруари 05, 2009, 19:38:41 pm »
Мисля си, че колкото и да е активно детето, не е нормално чак такова неспане.
Ако детето не е в период на зъбоникнене, пуснете по една урина за изследване. Бърди писа за това.
И моите деца не спят спокойно, но всичко на този етап подсказва зъбоникнене.

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #81 -: Февруари 05, 2009, 20:07:48 pm »
Относно спането нашите спят от третия месец по цяла нощ.Къпя ги в 19 ч.,ядът и ги слагам да спят,нито ревят,нито ги приспивам сами си заспиват и звук не издават и така до 7 ч. сутринта.Като преместят времето ще си лягат в 20ч.Обаче за сметка на това през деня не мога да им създам режим,понякога заспиват за половин час към 10ч.,ако не искат спят само след обяда към 12.30ч.
Това да не спят децата през ноща е ужасно и много уморително,не знам как се издържа.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #82 -: Февруари 05, 2009, 20:29:47 pm »
Според мен, проблема си е до децата. Първо те самите са си характери, и второ както ги научиш от малки. Мими, да се надявам, че ще го израстете, знам как се чустваш, и когато си и сама по цял ден е доста изтощително.
Ние също спим по цяла нощ /е, ставам за вода, някой път мляко или залъгалката на Мишо/, но в 20.00 вече са заспали и така до 7,8.30 даже. През деня спят по един път вече, от няколко дни оправиха режима, като им махнах закуската и така обядват малко преди 12 и вече спят по-дълго. Забелязвам, че тези които спят нощем повече, защото 12 часа сън е доста и си е рахат, през деня спят по-малко и обратното. Изключение е само снаха ми Рая, тя е детето-мечта. Все пак не може да искаме от тях да спят по 18 часа на денонощие. Специално за режима при близнаците, аз съм много ЗА това да спят заедно, и така ги научих от малки моите, не мога да допусна да ми спят по различно време през деня или да заспиват вечер. Случвало се е през деня и никак не ми се нрави. Ако заспи само единият, не отсъпвам и успявам да приспя другият.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #83 -: Февруари 06, 2009, 11:44:11 am »
То че никнат зъби, никнат... Урина пускахме - чиста е.
И аз през деня заспи ли единия, гледам да приспя и другия, иначе викат и се будят. Снощи пак на 15 мин съм ставала заради Криси, Дани беше по-спокоен.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #84 -: Февруари 06, 2009, 12:25:29 pm »
Не съм напълно съгласна с kassi, че е както го научиш. Вярно е, че ние задаваме някакви стандарти, но как се приспива дете, което не иска да спи? Когато му се спи, но се келеши - да, понатисваш го и заспива. Но когато му пееш, галиш го, подрусваш го, а то ти бърка в устата и очите и ти се смее какво правиш? Как да го науча да спи продължително време или пък да не приплаква през 20 мунити? Пускала съм два пъти стерилна урина, според личната няма проблем. Бърди, преди много време, когато го питах, ме посъветва да увелича разстоянието между храненията, аз не успях, просто Тодор след известно време сам го направи, но и това не помогна. Най-вероятно истината е, че крушата няма как да падне по-далеч от дървото - и двамата с баща му сме чистокръвни сови. Аз започнах да спя нощно време сравнително добре на 24-25 години.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #85 -: Февруари 06, 2009, 13:31:33 pm »
Според мен е както го научиш.Аз дете не съм приспивала-слагам в кошарата,оставям нощната лампа пусната и излизам от стаята.Когато беше съвсем малка съм я оставяла да си пореве и после си заспива.Такива работи като люляне,пеене и т.н. не помня.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #86 -: Февруари 06, 2009, 15:11:49 pm »
Абе при някои деца го има този филм както го научиш. Не и при моето, пробвала съм какво ли не, докато се уверих че има някакъв проблем. Или просто детето в даден момент иска да изпитва близостта на майка си, особено когато го мъчи нещо. Пък и какво лошо има в това.И ние бяхме през 15-20 минутен интервал, писах вече взехме го при нас и се успокои, в последствие избиха 6 зъба на веднъж. Различни са децата, по различен начин усещат болка, страх и т.н.. Тези казармени методи като казва бърди, като например оставяне на детето да реве и като се изстощи да заспи, неможах да приложа върху сина си. Аз смятам, че малко бебе не бива да бъде приучавано на каквото и да е по този насилствен според мен начин. Може и да греша, това ще стане ясно като синът ми стане на 15 години, а дотогава колкото и възмутено и укоряващо да ме сочат повечето майки, аз ще се старая да бъда винаги до него. Манипулира ме това е ясно, тук все още има над какво да работя, но за да да искам, той да расте спокойно и любящо дете, трябва да му давам това от което се нуждае.
Сори отнесох се, но много ме разтърси днес предаването за закланите деца и просто...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #87 -: Февруари 06, 2009, 15:58:01 pm »
И аз съм пробвала какво ли не за да направя поне някакъв режим,но за през деня и не става.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #88 -: Февруари 06, 2009, 16:14:54 pm »
Стефи, прощавай за спама в другата тема! Но закачката си беше и за снимките, и за впечатленията, които си създаваме по тях за хората, а и за съдбоносните решения, които следват... :D

Поздрави :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #89 -: Февруари 06, 2009, 18:05:36 pm »
Най-вероятно истината е, че крушата няма как да падне по-далеч от дървото - и двамата с баща му сме чистокръвни сови. Аз започнах да спя нощно време сравнително добре на 24-25 години.
Може би това е отговорът на въпросите ти.  :D А аз коментирам и от моя личен опит!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #90 -: Февруари 06, 2009, 19:49:10 pm »
можете да ми честитите първата глътната стотинка от Мартин!

на връщане от парка, диването направи дивашка истерия в колата, за да го разсея му дадох 2 стотинки монета, той ме изгледа нахално и я лапна. докато бръкна и крещях "НЕ!", той тържествено и напълно нарочно я глътна.

а сега за капак не иска да яде и картофеното пюре, та имаше насилие върху деца.

не знам къде е радостта от гледането на деца, но тия няколко седмици Мартин ни скъси живота с години...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #91 -: Февруари 06, 2009, 20:08:17 pm »
Моята бандюга, така му викам напоследък, днеска набра спешния номер 112. Уж все гледам да заключвам и да крия мобилните, но днеска съм забравила моят на масата и той веднага го докопал. Разнася го, натиска си копчета и като го приближих, виждам, че тече разговор вече 10 секунди. Помислих си, че е натиснал слушалката в момента, в който някой е звъннал, взимам телефона и очаквам да чуя някой познат. Добре поне, че се окопитих и успях да се извиня на жената отсреща.

jam, наблюдавай го и ако продължава да отказва да яде, най-добре да го заведеш да видите къде е монетата.     

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #92 -: Февруари 06, 2009, 20:12:45 pm »
Покрай премеждията на Джам, се сетих за случка с мои познати. Детето гълта парче стъкълце, малко. В следващите дни, майката, много притеснена, рови в изпражненията на детето, за да види дали е излязло. До момента, в който намира хич не малък болт  8O
На Джамата сигурно не й е смешно, но в повечето случаи децата гълтат каквото им попадне и го "изкарват" без особено затруднение.

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #93 -: Февруари 06, 2009, 21:02:36 pm »
Моята бандюга, така му викам напоследък, днеска набра спешния номер 112. Уж все гледам да заключвам и да крия мобилните, но днеска съм забравила моят на масата и той веднага го докопал. Разнася го, натиска си копчета и като го приближих, виждам, че тече разговор вече 10 секунди. Помислих си, че е натиснал слушалката в момента, в който някой е звъннал, взимам телефона и очаквам да чуя някой познат. Добре поне, че се окопитих и успях да се извиня на жената отсреща.

Марипоза, моето диване на връх нова година така се обади на един съсед, явно да му честито празника.  :lol: Беше изпаднала в истерия и й дадох да гледа клипчета на телефона. Пък тя кви ги вършила. По едно време влизам да я видя какво прави и телефона звъни. Той човека се притеснил, щото не си е в къщи и е решил, че му звъня, щото някой му е разбил апартамента. Умрях от срам, успокоих го, пожелах му всичко най-хубаво за новата година и те така.

И аз като Пими не съм приспивала дете, но според мен защото ми беше кротко детето. Не мисля че имам заслуга. Мисля, че всяко дете има нужда от индивидуален подход и майката го наицелва безпогрешно. Някои обичат да заспиват сами, други обичат да ги гушкат, всеки си има номер.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #94 -: Февруари 06, 2009, 21:23:55 pm »
jam,моята Ива беше глътнала момета от 10ст.Благополучно я изхвърли след 4-5 дена.Бях се побъркала от притеснение къде се дяна че не излиза.
Когато беше на 3 годинки си навря в носа парчета от мазайка.Казва ми че имала нещо в носа а аз патката не му вятвам на детето.Като погледнах накраво ми се подкосиха краката.Добре че лесно ги издуха.Веднага хванах и изхвърлих всички мозайки нищо че бяха любимите и играчки.Така ще е как ще остареем ако не ни създават главоболия.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #95 -: Февруари 06, 2009, 21:29:41 pm »
Джазинко, тази история, ако знаеш на колко хора вече съм я разказала :wink: :D
Джам, ще я изкара, изчакай търпеливо и не троши излишно нерви. И ние гълтъхме - стотинки, копчета...

Ангажирана съм много и ми е мъчно, че нямам никакво време да ви чета напоследък. Пожелавам на всички дечица да са здрави, специални поздрави и за Гери и малкия Стефко :)

Генералният извод, до който съм стигнала е това, което споделя Сия - и аз мисля, че всяко дете има нужда от индивидуален подход, далеч не е само до "научаване". Това с оставянето да заспи сама беше голяма цел за мен, преследвах я, опитвайки какво ли не, докато в един момент просто си дадох сметка, че няма да се получи и толкоз. Еми нека някой да дойде и да ми покаже как да я науча. Пробвах и оставянето в стаята да реве - резултатът беше дране, дране в продължение на 45мин, като накрая вече се задавяше и едва дишаше, и беше толкова изплашена, че не успя да заспи спокойно цяла нощ. Не повторих този способ. Лягам  до нея и я галя по косата, отнема от 5 до 20 минути и в един момент си казах - какво толкова, че не заспива сама, това е малко дете, не е ли нормално вечер да заспива с помощта на нашите ласки, приказки, песни - при кой каквото работи.

Да споделя и друго на всички, дето като мен имат дете, доволно смучкащо пръстче - пу, пу, от 10дена не смучем. Дано не е временно само, че ми се струва, че прекалено бъррзо стана, като се има предвид колко упорит беше навика. Купих  онзи горчив лак, след като се консултирах с педиатъра, но бях много скептично настроена. Спря да смуче след две намазвания в две поредни сутрини. След 4-5дена се присети и пак засмука, пак намазах еднократно и оттогава не го прави.

Ох, това с навирането в носа е много опасно. Имайте предвид за малките момиченца, че е възможно да вкарат нещо и във влагалището и всякакво течение или друго нередно, което забележим, може да говори за това.
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 23:24:15 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #96 -: Февруари 06, 2009, 22:09:32 pm »
jam, ти си знаеш, де, по-старейша си, но си наблюдавай.
Удоволствието ще дойде по-късно, ще оцелеете, споко :) По-късно, когато като мама и тате ще разказвате магариите на Мартушко, които са ви коствали поне сноп бели косми, но един ден ще са ви смешни.  :hug2:  Така мисля аз, премъдрата  :lol:

И Кристина сега лапа всичко, от месец насам. Преди не си доближаваше нищо до устата. От както са тръгнали кучешките и е като прахосмукачка. Миналата седмица успя да налапа цяла капачка от дезодорант и то пред погледа ми, хем и се карах и я предупреждавах. Лапна я, тя и заседна в устата и започна да се задушава. Не се уплаших много, щото капачката е голяма, няма как да я глътне и успях да я извадя за секунда. Тогава и се наложи да се запознае набързо с един господин от Румъния - Шамареско Подупеско. :) Нема как.

Перденце, напълно споделям мнението ти относно отношението към детето. Аз се дух в една тема как съм много важна и няма да допусна Кристина да спи на спалнята или пък да я приспивам, но това беше когато тя бе на 7 месеца и като я оставях след хранене в леглото и тя заспиваше за 5 мин. сама. Да, но нещата се промениха. Започна да не иска да спи сама, приспивах я първо в креватчето, после на ръка малко, сега се гушкаме вечер на спалнята и тя заспива върху мен, след което я премествам в креватчето. До скоро спеше по цяла нощ на спалнята, понеже се будеше  малко след като заспи. Опитвах да я приспивам пак и отново да я връщам в леглото, но беше мъка, понеже или се събуждаше при преместването или по-късно пак се будеше с рев. Отказах се и си я остявих на спялнята, ако се събуди и се налагаше да я приспивам втори път. Сега вече има много рядко нощи, в които се буди и вече си остава в креватчето до към 7-8 часа. После се буди, взимам я при мен, заспива пак за секунди и спим поне до 9.
Всяко нещо си има плюсове и минуси. Сега си спим всички спокойно, няма умора, детето се наспива, гушкам си я вечер - моменти, които някога ще ги бленувам, ама да ми е жива и здрава - гадже ще гушка, не мене.
И все се заричам да не казвам никога...щото понякога нещата не са както си ги представям.
Но за минали неща мога да кажа "никога" - никога не съм я оставяла да плаче дълго, да е сама, да се страхува или подобно, само за да я науча на режим или нещо такова. И мисля, че не бих...

Здраве на всички! 
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 22:24:36 pm от Nina »
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #97 -: Февруари 06, 2009, 22:15:51 pm »
Перденце, напълно споделям мнението ти относно отношението към детето. Аз се дух в една тема как съм много важна и няма да допусна Кристина да спи на спалнята или пък да я приспивам, но това беше когато тя бе на 7 месеца и като я оставях след хранене в леглото и тя заспиваше за 5 мин. сама. Да, но нещата се промениха.
Това все едно аз съм го писала  :D.
В крайна сметка преместихме леглото до нашето и махнахме решетката, като Педрето. Има спокойни нощи, в които се буди само за да яде, има нощи в които обикаля върху мен по цяла нощ и аз цяла нощ прекарвам да я връщам обратно в леглото, има и нощи в които като ревне в 11 и мрънкоти до 3,когато обикновено яде... Имам си всякакви нощи, пък сутрин съм на работа, но изкарвам някак, мъж ми също го слагам дежурен от време на време. Абе мечтая си аз за седмица непрекъснато спане, но идва 3 март - 4 почивни дни, ще си поспя малко с децата следобяд.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #98 -: Февруари 06, 2009, 22:22:12 pm »
А, за завирането на неща в носа сте писали! Опасно е много. Аз съм майстора завирач. На около 2,5 год. възраст съм си завряла едно бобено зърно в носа. Откъснато от градината. Викала съм "мамо, бобче" и съм си сочела носа, но мама не се е усетила. До вечерта, когато бобчето е набъбнало...Тя ме е натиснала леко по носа и е потекла кръв. Водили са ме на док. и са го извадили. Има опасност от задушаване през нощта. Ужасии пиша, но това са случки.
После на по голяма от инат /има ли някой не разбрал, че съм инат?/ съм си завирала синджирче от гердан и соя. Синджирчето пак док. го е вадил, но соята....о, соята без доктор. Баща ми ми е "свил' един зад врата и като съм хлъцнала да рева съм я глътнала  :oops: От тогава забравих да си пъхам разни неща из носа...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #99 -: Февруари 06, 2009, 22:25:34 pm »
знаех си аз, че бой му е майката...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #100 -: Февруари 06, 2009, 22:35:26 pm »
знаех си аз, че бой му е майката...  :lol:

Много добре и се изясни тогава, че тупането по дупето не е шега работа. И се разплака не, щото я плеснах, то си беше мен ако ме питаш нищо работа, само я побутнах, но се почуства някак си унизена. Нищо, че е малка. Но не плака да се скъса от рев, само сви джуките и пусна некво скимтене.
Определено беше изненадана.....неприятно.
В такъв момент хем ми е жал, хем от безсилие съм готова да я плесна. После не гушкам обаче. Но както писах, тя е подмазвачка. Тръгва след мен и вика - "мамо, бичам" и при тва положение гушкам.

Нов номер от оня ден, за разведряване - седи на спалнята и пие вода от шишето. По едно време вика: "мамооооо, блеееее /плези се звучно/, косъм". :) Верно имаше косъм на бибата на шишето. Паднах от смях. 
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 22:57:57 pm от Nina »
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #101 -: Февруари 06, 2009, 22:53:49 pm »
Абе тя Джам по-скоро имаше предвид, че баща ти от теб човек е направил с шамара зад врата :lol: :lol: :lol:

За случки с косми и подобни Симона употребява следната реплика "Аххх, гадост" :lol: Идея нямам от къде е научила тази изразителна думичка. Като сменяме наакан памперс, не пропуска да ми каже, че и това е гадост.

« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 22:57:26 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #102 -: Февруари 06, 2009, 22:56:54 pm »
Абе тя Джам по-скоро имаше предвид, че баща ти от теб човек е направил с шамара зад врата :lol: :lol: :lol:



 :lol: :lol: :lol:

Абе не знам... ама ако това е имала предвид - голям комплимент ми прави. Не знам баща ми дали е на това мнение.  :D

 
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #103 -: Февруари 06, 2009, 23:05:59 pm »
еее сватя, сватя, няма страшно и стотинката ще изака детето, ама ти за всеки случай му я приспадни от джобните :wink: казах ти аз за моето копче, ама забравих да ти кажа как в малко по-късна възраст глътнах един малък ръчен часовник, без верижката разбира се :lol: Ей ме на, жива и здрава има няма 2м. съм. А че никой от домашните не се притесни е излишно да ти казвам :wink:

А това със създаването на разните му там режими е голяма глупост ако питате мен. Моето дете премина през 16 фази и то до годинката. А това да я оставя да ми реве не бих могла дори да си го помисля, а какво остава да го направя. Може би Деси е детето което е плакало най-малко през живота си. Едно че не е от ревливите, друго, че с баща й я мъкнехме нон стоп и секунда не сме я оставяли да плаче. Още си се приспиваме, понякога за 2 мин. заспива, понякога бърбори и подскача по леглото 30 мин., но какво от това, сега е на 2г., след още 2 сигурно ще ми вика  - мамо, махай се от тук :wink:
Така че мили момичета, пак казвам, водете се по детето си, а не по това коя как създавала ред и порядки в дома си. Много ми харесва на бърди израза - това не е казарма. Децата се гледат с любов и разбиране, не по книги и кой какво бил казал и направил.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #104 -: Февруари 06, 2009, 23:09:41 pm »
Така че мили момичета, пак казвам, водете се по детето си, а не по това коя как създавала ред и порядки в дома си. Много ми харесва на бърди израза - това не е казарма. Децата се гледат с любов и разбиране, не по книги и кой какво бил казал и направил.

Ей за това става въпрос. Подкрепям с две ръце.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #105 -: Февруари 06, 2009, 23:21:03 pm »
Така че мили момичета, пак казвам, водете се по детето си, а не по това коя как създавала ред и порядки в дома си. Много ми харесва на бърди израза - това не е казарма. Децата се гледат с любов и разбиране, не по книги и кой какво бил казал и направил.

Ей за това става въпрос. Подкрепям с две ръце.

Абсолютно е така.
И да - това че в момента децата ви правят/не правят еди си какво, не означава, че в един следващ момент ситуацията няма да се промени. И ние спяхме доволно по цели нощи дълги месеци, но детето расте и се променя, променят се представите, страховете, потребностите му, будим се, ожадняваме, страхуваме се, големи сме - слизаме от леглото, знаем къде спят мама и татко и за по-сигурно отиваме - изобщо нищо вече не приемам за константна величина. и все повече се доверявам на интуицията си.
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 23:56:35 pm от tzvetenze »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2009, 23:35:39 pm »
море, аз колко дълъг списък за удръжки съм му приготвила на моя... хем вече е почнал да инкасира. днес само стисках зъби и си казвах - ти стани поне на 5 и ще видиш тогава (какъв бой ще ти хвърля)...

истината е, че режимът се променя с възрастта. моето дете винаги е заспивало без проблеми. оставям го, погалвам го, гуши Мечо, нани бебе, песничка за лека нощ и чао... от известно време започна тоя процес да се променя и сега вече не заспива другояче, освен "заедно" с баща си на голямото легло, след което бива преместван, торбалиран и пижамиран в кошарата. мисля, че това е от началото на страховете, за които пише по книгите, че почват след 2-те години. щом и едно друго наборче, за което също знам, че заспиваше без приспиване досега, също е почнало да заспива "заедно", явно е тенденция.

както имах много пъти случай да кажа - всичко е на периоди.

остава да се надявам, че и сегашният период ще отмине и да си пожелавам да оцелеем дотогава. едва ли някой, който не е видял мартинова истерия в действие, може да ме разбере. а когато на ден има по 3-4 такива епизода, всеки от по минимум 30-40 минути... жал ми е, че страда така. нали уж детството е радост и смях - защо са тези сълзи и тази неистова мъка?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #107 -: Февруари 07, 2009, 16:05:29 pm »
остава да се надявам, че и сегашният период ще отмине и да си пожелавам да оцелеем дотогава. едва ли някой, който не е видял мартинова истерия в действие, може да ме разбере. а когато на ден има по 3-4 такива епизода, всеки от по минимум 30-40 минути... жал ми е, че страда така. нали уж детството е радост и смях - защо са тези сълзи и тази неистова мъка?

Ще мине, ще мине  :wink: не сте привикнали, защото с такива епизоди не се свиква, а привиква.
Има ли сме цели седмици с нон стоп подобни епизоди, аз гледам да съм търпелива, защото дребният  ме усеща, че се нервирам и започва още повече да ме провокира. Научил се е, когато се тръшне и не му обърна внимание, да прибегне към тактика, сериозно ви казвам. Малкото и хитро човече Тонино, от много малък ме е действал така. Прави напук все опасни неща, на които не можеш да махнеш с лека ръка и да му гледаш сеира. За пример ще ви дам на 7-8 месеца, бебе Тонино, което като не му се обърне внимание, даде нещо или е оставен в кошарата си по принуда, започва да си бърка в гърлото за да повърне. Е хубу, ще кажете кво като повърне, да но това е съпроводено с писъци и ревове, представете си картинката. Имам два инфарктни случая и повече не повтарям, единият път едвам започна да диша. На такова дете, няма как да не му се угоди просто. Сега уж намаляха истериите и започнах са си мисля, че всъщност тези истерии са били преди всичко за да ми подскаже, че е изпитвал дискомфорт. Дори и да говори, няма как да разбера какво го мъчи милото.Забелязала съм, че честите истерии са винаги пред разболяване. След лечението, като се възстанови става ново Тони. Другият род истерии са, когато изпитва страх и несигурност, но това е при повечето деца.

Джам, споко за стИнката. Според Пловдивска хирургия това е най бизобидната гълтана вещ.

П.П.много мога още да пиша за Тонино, но със сигурност ще ви оттегча, затова спирам до тук.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #108 -: Февруари 07, 2009, 17:40:36 pm »
Момичета, нормално ли е след като преди 6-7 месеца бях изчистила напълно крустите по главата на малчо, сега ги виждам отново налице?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #109 -: Февруари 07, 2009, 17:43:01 pm »
Момичета, нормално ли е след като преди 6-7 месеца бях изчистила напълно крустите по главата на малчо, сега ги виждам отново налице?

напълно е възможно

купих си книгата "Какво ви чака през втората и третата година на детето", коментара на Ник- е, що бе, Бърди знае всичко  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #110 -: Февруари 07, 2009, 17:44:02 pm »
  Гледам,че споделяте мнения по важна за мен тема,която направо ме кара всяка нощ да изпадам в тиха лудост. :P
  От раждането си до сега мойта Мариела(на 1г.и8м.(не е имало НИТО ЕДНА нощ в която да не се събуди поне 5-6 пъти.С това свикнах-вода,биберон-ок.Обаче от известно време имаме друга програма,заспива към 10 и след час ,час и половина се събужда с рев.Спим в една стая,но аз имам достатъчно работа ,за да не лягам рано,а тя точно за това плаче .Иска да я взема при мен на спалнята и да спим двете иначе рев до скъсване.Оставях я няколко пъти да поплаче 10-15мин,казах си ще се измори и ще спре,но не,докъто не стане на нейната.Като я взема и легнем на устните и се изписва такава блаженна усмивка :D,че забравям за яда си и искам да я изям.Заспива и се почва на всеки час събуждане за вода и като се разсъмне почва да се стряска на сън и да плаче.Което ме навежда на мисълта че сънува нещо.Някой ми казват да нося дрехи на баячка да й леят куршум,много не вярвам на тея неща или да купя успокояващи капки Дормикинд.Някой чувал ли е за тях?
Като си помисля може и да е уплашена преди Нова година лежахме в болница,лятото също,много се настрада детенцето и наплаши. :(
Какъв съвет ще дадете,да вземем да се наспим най-накрая? :D
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #111 -: Февруари 07, 2009, 19:18:22 pm »
 Гледам,че споделяте мнения по важна за мен тема,която направо ме кара всяка нощ да изпадам в тиха лудост. :P
  От раждането си до сега мойта Мариела(на 1г.и8м.(не е имало НИТО ЕДНА нощ в която да не се събуди поне 5-6 пъти.С това свикнах-вода,биберон-ок.Обаче от известно време имаме друга програма,заспива към 10 и след час ,час и половина се събужда с рев.Спим в една стая,но аз имам достатъчно работа ,за да не лягам рано,а тя точно за това плаче .Иска да я взема при мен на спалнята и да спим двете иначе рев до скъсване.Оставях я няколко пъти да поплаче 10-15мин,казах си ще се измори и ще спре,но не,докъто не стане на нейната.Като я взема и легнем на устните и се изписва такава блаженна усмивка :D,че забравям за яда си и искам да я изям.Заспива и се почва на всеки час събуждане за вода и като се разсъмне почва да се стряска на сън и да плаче.Което ме навежда на мисълта че сънува нещо.Някой ми казват да нося дрехи на баячка да й леят куршум,много не вярвам на тея неща или да купя успокояващи капки Дормикинд.Някой чувал ли е за тях?
Като си помисля може и да е уплашена преди Нова година лежахме в болница,лятото също,много се настрада детенцето и наплаши. :(
Какъв съвет ще дадете,да вземем да се наспим най-накрая? :D

Синът ми беше същата картинка до 2 годишна възраст.За тези капки незнам но  накрая след изпиването на 2 кутийки чай "Блевит Суеньо" които съдържат лайка,маточина и още нещо беше не помня детето повече не се събуди през нощта.

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #112 -: Февруари 07, 2009, 19:42:08 pm »
у нас със спането е аналогичен случай. Откакто се е родила не е имало нощ без да не се е събудила минимум 5-6 пъти, кога с рев, кога само с мрънкане минава. Какво ли не пробвах нищо не става.
Сега да попитам и аз нещо. Дадоха ми инфрачервена лампа на филипс, някакъв стар модел. В нет-а намерих информация, че се използва за болки в мускулите, ставите и при настинки. Но нямам представа колко време се нагрява с нея болното място, и има ли някакви противопоказания, и дали може да се използа за деца когато са болни? Някой имал  ли е такава лапма и знае ли нещо по въпроса?

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #113 -: Февруари 07, 2009, 19:57:58 pm »
jam недей му обръща толкова внимание. Казвала съм ти и Атанас прави такива пристъпи, оставям го да се потръшка. Забелязала съм че колкото повече му обръщам внимание, толкова повече изпада в изтерия. Онзи ден се прибираме и той не иска да излезе от колата, като почна да се мята и да крещи, целия стана в кал, едвам го прибрах. Снощи пък изпадна в подобна истерия само защото дядо му премести табуретката. Успокочвам се че е пореднич период и той ще премине. Търпение :D