0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« -: Януари 26, 2009, 06:03:38 am »
Добро утро, здрава и весела седмица!
Честито на Гери  :D Бързо да се опрявя Стефан и скоро да си е вкъщи  :D

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #1 -: Януари 26, 2009, 07:57:55 am »
Добро утро и от мен!
Честито на Гери и с пожелания малкия Стефан да се оправи бързо и да си отиде у дома!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #2 -: Януари 26, 2009, 09:09:28 am »
Хубава седмица на всички :D
Бъдете здрави.
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #3 -: Януари 26, 2009, 09:37:34 am »
Здрава седмица и аз пожелавам!
Честито момченце на Гери!Дано бързо да заякне!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #4 -: Януари 26, 2009, 12:09:54 pm »
Здрава и спорна седмица на всички!
Честит син Стефан на Гери! Да е жив и здрав, бързо да си го прибират вкъщи! Стискам ви палци, миличка Гери!
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #5 -: Януари 26, 2009, 12:32:58 pm »
Мила Гери, честит Син! Малкият Стефан бързо да наваксва и да се прибира вкъщи :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #6 -: Януари 26, 2009, 12:44:17 pm »
Хубава и положителна седмица и от нас!
Гери, честита втора радост! Дано скоро да се приберете вкъщи и домашната идилия да ви помогне бързо да забравите за проблемите!
Валери вчера се обръща към баща си: "Ей, чшшш, готин, ко п'айш?" :lol: 8) Много ми е интересно как нещо което не трябва е успял да го запомни от раз,а това което трябва да знае го повтарям по 2000 пъти :?
Не знам кой пита за яденето миналата седмица, но аз да си призная макар за кратко минах на кофти вариант. Татко му или баба му го хващат през ръцете и главата и аз бутам лъжиците с абсолютно пасирано пюре, за да не се задави докато се дере от инат, че някой нещо прави против волята му. В интерес на истината в момента, в който слезне от столчето се прави, че все едно нищо не е станало, но слд 2 часа започваше дори сам да търси храна. Обаче вече се научи да плюе, та по този повод реших да го оставя да огладнее. Е, два дена яде само сутрешното и вечерното си мляко, влачеше се изнемощял и без сили, но пак отказваше да се храни 8O Ама че инат в туй малко човече. Днес сутринта обаче омете цял голям сандвич с кашкавал и аз съм най-щастливата майка на света!


Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #7 -: Януари 26, 2009, 12:53:22 pm »
Честит син Стефан на Гери! Бързо възстановяване и прибиране в къщи при кака и тате!
Бъдете здрави! Аз нещо се разболях и не разбрах от какво. Малко гърло уж а изведнъж температури, надути сливици. Ужас!
Виа, честита лентичка :lol:
« Последна редакция: Януари 26, 2009, 12:55:13 pm от Mari_Pz »
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #8 -: Януари 26, 2009, 13:19:04 pm »
Мерси :D


*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #9 -: Януари 26, 2009, 13:44:59 pm »
Гери, честит малък юнак! Бързо да укрепне и да се прибира в къщи!
Виа, честита ти втора радост и на теб!
Мари, пази се, че лошо. Да оздравяваш бързо.
Ние сега се връщаме от педиатърът, Дани вече е добре, съвсем леко му е зачервено гърлото. Криско е по-добре, не се чува вече силен хрип, а е съвсем лек. Продължаваме си АБ-то с него и в четвъртък пак на лекар. Лошото е, че не иска да си пие лекарствата, та се лъжем с млякото. Дани няма проблеми и нафта да му дам и нея ще изпие  :lol: - бащичко  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #10 -: Януари 26, 2009, 14:26:23 pm »
Ей това писах в мамата, търся съвети и от вас:

От средата на декември бебето реши, че ще заспива вечер след 12 часа. В началото го отдадохме на зъбките. Сега бебока продължава да заспива, но между 1-1.30часа. Нищо не е в състояние да го преспи по-рано.
Опитвала съм се денем да го изморя от игри - резултата е капнала от умора майка.
Няма никакво значение по колко часа през деня спи. Спал ми е само два пъти по половин час за целия ден и пак си заспива вечер в 1ч. Картинката е същата и ако през деня е спал 5 часа.
Пеенето на преспивни песни с часове не помага. Не си играем вечер, обяснявам че играчките спинкат. Няма никаква полза. Имам чувството, че сънува кошмари  и го е страх да заспи. Бори се неистово със съня и заспива прав. Не иска легнал. Денем го нямаме този проблем.
Като минахме никненето на двата зъба и грипа започна отново да си спи без да се буди нощем.
Сутрин ставаме към 8.30-9часа.
Видяла съм се в чудо. Приемам всякакви съвети.

*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #11 -: Януари 26, 2009, 14:30:02 pm »
Честото на Гери, да са и живи и здрави децата!

Мари, пази се и се лекувай!

Abloy, за съжаление не мога да дам съвет, но дано скоро приключи будуването.

Цитат
Дани няма проблеми и нафта да му дам и нея ще изпие
:lol: :lol: :lol: Боян е същия. Даже Бариевата каша изпи с удоволствие :lol:

Нашите неволи с температурата приключиха така както се появиха - изведнъж. Още от събота вечер нищо му няма. Днес пак го заведох на лекар и само дъгите му са леко зачервени. Така и не дадох антибиотик, дано му се размине.

Много здраве на всички и през тази седмица.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #12 -: Януари 26, 2009, 15:28:33 pm »
Гери, честито момченце. Да е жив и здрав малкият ми адаш и скоро да си го приберете у дома. Дано с това се свършат всичките ви здравословни премеждия! Честито и на кака Ели, да е мила, грижовна и първа помощничка на мама!

Виа, честита втора лентичка, здраве и спокойствие ти желая!

Стефунка, ужас, ужас, направо не ми се мисли какво ти е било в тези 5 секунди, докато докопаш Деси. Дано да няма повече такива драми, чак на мен ми побеляха още 2 косъма, докато те четох.

Джам, ми явно нещо безжично се синхронизират младежите ни кога да ескалират напрежението. Дани и той малко повече се потръшква, отдавах го на недоспиването по обяд (миналата седмица пак бяхме на рехабилитации и т.н. и спеше по 40 мин в колата), ама може и да не е това. Вчера бяхме страшна картинка - реве да отворя нов пакет пампи, че да си ги реди на купчини по картинки, тръшна се на спалнята, рита и реди "Не те обичаааам" (това за сефте ми го казва), а аз "Аз пък много те обичам, знам че си много обиден, ама не можееее". Оставих го сам в стаята, мина му за 3 мин и си дойде в другата стая освежен. Навън почти не се тръшка, ама и да се, просто го вземам под мишница и грациoзно напускам сцената. :wink: Ще мине и това, преди месеци беше много по-лошо.
« Последна редакция: Януари 26, 2009, 15:38:17 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #13 -: Януари 26, 2009, 15:33:11 pm »
Мари, и аз от онзи ден така. Бях на козметик и тя беше малко хремава. Ставам на сутринта, грачеща, с течащ нос, с дразнещо гърло. Направо изпаднах в ужас. Започнах да пия чай, мед от борови връхчета, фервекс. Имаше подобрение, но не успях да го пресеча веднага. Всичко трая три дни, нищо не ме боли и нямам дискомфорт, но моите притеснения са за детето. На втория ден се обадих на педиатърът, да ми каже какво профилактично да давам, тя ми каза осцилококцинум - веднъж дневно по половин доза, разтворена във водичка.
Лошото от цялата работа, че май кърмата ми намаля драстично, докато пиех фервекса я изхвърлях, но не се изцеждах много редовно. Сега започнах да стимулирам с чай и постоянно слагане на гърда, но не знам дали ще има ефект.
Гери,  честита втора радост, бързо възстановяване на теб и на Стефан.
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #14 -: Януари 26, 2009, 16:12:11 pm »
Виа, поздравления за втората лентичка и от мен. Много ми става драго, като науча някой от зачатската тайфа да чака второ бебе :D Лека бременност! :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #15 -: Януари 26, 2009, 16:29:33 pm »
Весела седмица и от нас  :D
Честит юнак на Гери!  Виа желая ти лека бременност и здраво бебче! :D
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #16 -: Януари 26, 2009, 16:31:16 pm »
Честит син Гери, бързо, бързо да наваксва юнака и скоро да се гушите у дома цялото семейство.

Виа, честита втора лентичка, леко бременеене и безпроблемно раждане на живо и здраво детенце.

Марчела, ама вземи пий вече и ти тая клеева тинктура, то бива ли всичкото вирус да ти се лепи. Като чуя за болести и незнам, параноясвам на мига. :(

Аблой, понеже имах доста проблеми със спането на синът ми, ще ти кажа само едно. Въоръжете се с огромно, наистина огромно търпение и нерви.Период е и независимо колко дълго ще ви се стори, ще отмине.Гушкане и спокойствие само, нищо друго.Това е моят опит.

Джам, присетих се от кога истериите на Тони станаха по страшни, от когато тръгна на ясла.Даже и плача е някак си по различен и по гръмогласен.Освен, че децата се приучават на полезни навици, за съжаление се научават на лошите такива и то далеч по бързо. Ние бяхме само за 6 дни, а виждах огромна промяна у детето си.
Та мисля си, освен кризата на възрастта присъща за всички, явно кроткият Мартинчо е понаучил и някоя друга детска магарийка :wink: от яслата и я прилага.

Здраве за всички.
« Последна редакция: Януари 26, 2009, 16:32:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #17 -: Януари 26, 2009, 17:17:02 pm »
Наде, няма майтап, ама от както съм родила всеки вирус и грип ме хваща. Ужас! Ми аз за детето съм редовна с клеевата, ама за мене си :oops:
Мари, теб хубаво, че бързо те е отминало, ама мен така гърло досега не ме е боляло, имам чувството, че сливиците ми са като пинг понг топчета :?
*
Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #18 -: Януари 26, 2009, 17:34:43 pm »
Ох, че съм отнесена. Днес само лоши новини ми сервират пък хубавите били тука  :D.

Гери, честито юначе!
Виа, леко бременеене!

Стискайте палци, че утре на мъжа ми ще му правят операция от хидроцеле. Дано да мине по-леко, че с варикоцелето беше ужас.
Айде за мине и тази операция, че ако е рекъл Господ да сложа и аз втора лентичка  :D.

Re: Последна януарска седмица 26.01 - 01.02
« Отговор #19 -: Януари 26, 2009, 18:36:17 pm »
Abloy Стискам палци да мине добре операцията и в най скоро време желанието ти да се сбъдне!
Mari_Pz и мен ме боли гърло и една страотна хрема...направо се побърквам вече не знам за кой път настивам или ме хваща грип не помня друга зима така да съм боледувала  :? гледам да не се навирам много до малкия че да не хване и той че вече беше болен -гърло кашлица суполи температура и то точно на връх нова година бях се поболяла направо и сега много ме е страх да не хване пак нещо  :(