0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: двурога матка
« Отговор #20 -: Юни 11, 2007, 17:41:48 pm »
МОмичета ,помагайте с насоки към какъв специалист да се обърна.Предвид че съм от Пловдив ми препоръчват модератора на зачатие Мели ,но аз не знам дали тя е човекът който се занимава  с проблем като двурога матка.Незнам откъде да започна -може би от цветната снимка ,но ще съм благодарна ако има момичета от Пловдив които да са доволни от даден специалнист или дори от София,или просто са минали през тези процедури.Бих отишла и до София стига да дадете препоръки за специалист, който да ми помогне.МОже би тези изследвания не се поемат от здравната каса.Ако някой все пак знае нека да се включи че май не съм единствена с тези въпроси.Благодаря ви на всички и ви желая много здрави и бързи бебчета! :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: двурога матка
« Отговор #21 -: Юни 11, 2007, 22:10:36 pm »
МОмичета ,помагайте с насоки към какъв специалист да се обърна.Предвид че съм от Пловдив ми препоръчват модератора на зачатие Мели ,но аз не знам дали тя е човекът който се занимава  с проблем като двурога матка.Незнам откъде да започна -може би от цветната снимка ,но ще съм благодарна ако има момичета от Пловдив които да са доволни от даден специалнист или дори от София,или просто са минали през тези процедури.Бих отишла и до София стига да дадете препоръки за специалист, който да ми помогне.МОже би тези изследвания не се поемат от здравната каса.Ако някой все пак знае нека да се включи че май не съм единствена с тези въпроси.Благодаря ви на всички и ви желая много здрави и бързи бебчета! :D
Мели може да ти даде съвет,да те насочи.....,но за проблема конкретно се обърни към д-р Даскалов. :DУспех!  :D :D :D
до Мели
« Отговор #22 -: Юни 12, 2007, 17:02:12 pm »
Момичета,всички вие ме съветвате да правя цветна снимка,но аз пак ще кажа че досега не сме решили с партньора ми да правим бебче и незнам дали е нужно да се подлагам на такава интервенция при положение че незнам дали ще имам проблемно забременяване с моята двурога матка.Има и друго нещо -предполагам че специалистите точно от това се интересуват и като отида аз без да съм наясно дали бебето ще дойде и без тези манипулации,дали ще ми обърнат внимание.
Доста объркано пиша,но мисля да се обърна към доктор Даскалова и да бягам към Торакс ,ако тя ме посъветва да търся помощ от сега.
Мели,моля ти се помогни....!!!! :(
Re: двурога матка
« Отговор #23 -: Юни 12, 2007, 19:46:26 pm »
Мели е доста натоварена тези дни, може да се забави с отговора, но тя ти е дала насока, хубаво е да уточниш какъв точно е проблема, посети репродуктивен специалист, когато си готова.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: двурога матка
« Отговор #24 -: Юни 13, 2007, 07:50:17 am »
здравей-мисля че двурогата матка няма да ти създаде проблем-снаха ми забременя и като отиде на преглед се оказа че има двурога матка и всички бяхме ужасно притиснени..защото у нас този вид деформация на матката е рядко срещан-в първите месеци бебока беше във лявата част но като попорастна малко-преградата в средата изчезна и всичко продължи по нормалният си начин...така че аз не съм специалист но от това което видях и преживях-смятам че няма проблем всичко да мине нормално.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: двурога матка
« Отговор #25 -: Юни 13, 2007, 10:46:03 am »
Надя, аз съм на мнение, че проблемите трябва да се изясняват преди, а не след като решиш да имаш дете или когато вече си бременна. Може и да няма проблем при тебе, но ако има и се налага примерно оперативна намеса, добре е да го знаеш предварително, за да можеш спокойно да си плануваш времето за операцията, времето за възстановяване след нея и т.н.

Дали има нужда или не от ХСГ може да ти каже само гинеколога след преглед. Имай предвид, че на съвременните ултразвукови апарати се виждат доста неща.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: двурога матка
« Отговор #26 -: Юни 13, 2007, 12:39:48 pm »
Благодаря ви много,много ама наиситна много!Ще се опитам още другата седмица да отделя от работното си време ,за да направя това к,което всички ме съветвате!
Успех на всички  :P
*
Re: двурога матка
« Отговор #27 -: Юни 13, 2007, 13:50:00 pm »
nadiadureva84 -порових се малко из интернет и открих мъничко информация за твоят проблем:

`Двурога матка е условно название на вроден дефект, при който маточната кухина е разделена от преграда на две части. Възможността за забременяване и раждане зависи от степента на тази патология. Ако вторият "рог" е малък, той на практика не пречи, но ако матката е симетрично разделена на две равни части, тя не може да побере дете. В този случай преди зачеването се прави пластична операция, а раждането става с цезарово сечение. `

Надявам се да помогна с каквото мога...  :P :wink: :)
Re: двурога матка
« Отговор #28 -: Юни 13, 2007, 14:20:11 pm »
Нека да ти кажа няколко неща от опит. Моята матка е двурога -установи се с цветна снимка. Тогава ми обясниха ,че тази форма не може да бъде проблем за забременяване, но е много вероятно да имам проблем с износването, евентуално преждевременно раждане и недай си боже дори аборт в по-горните месеци на бременността. След известно време и все още липсващото желано бебе, правих и лапароскопия и резултатът от нея беше, че матката е с нормална форма и големина. Учудих се и показах отново цветната снимка, обясниха ми, че тя отвън си е двурога, но отвътре не е, т.е. предполагам не съм имала септум. Е имаше и мнение, че преди да мисля за забременяване, трябвало да се подложа на пластика, но слава богу, че повярвах на моя лекар, че това не е нужно. Така една година след лапароскопията, когато вече се готвех за инвитро, забременях спонтанно. Да отбележа само, че при нас нямаше открита причина да не мога да забременея. Имах много лека бременност, единственият проблем беше плацента превия, но това мисля няма отношение към формата на матката. бебето ми се роди планирано 6 дни преди термин.
Знам, че голяма част от жените разбират, че имат такава матка чак като родят, особено ако не са имали проблеми със забременяването. Предполагам, че зависи и от големината на бебето и от много други фактори дали ще бъде износено докрай едно бебе или не. При мен слава Богу всичко премина успешно.
<br />[link=http:
Re: двурога матка
« Отговор #29 -: Юни 14, 2007, 00:24:38 am »
След всичко прочетено се оказва че има доста жени с такава аномалия.Но за мен остава въпроса каква точно е моята матка-със септум или без,двурога,с равни рога или единият малко по-голям от другият.Надявам се след часа ми при гинеколога ултразвука да даде някаква светлина на въпросите ми.
  Но има и още нещо което прочетох -озадачих се като влезнах в сайт където жени с подобна аномалия се оказва че имат аномалии и в бъбреците,защото когато се развива матката при бебетата се развиват и бъбреците.Следователно-изникват и още един проблем ,аномалия и в бъбреците.Прочетох за жени с едни бъбрек и двойно по-голям отколкото трябва и за такива с три бъбрека.Дали има някое момиче което е открила подобен и при нея проблем? :(
Re: двурога матка
« Отговор #30 -: Юни 14, 2007, 08:58:38 am »
  Но има и още нещо което прочетох -озадачих се като влезнах в сайт където жени с подобна аномалия се оказва че имат аномалии и в бъбреците,защото когато се развива матката при бебетата се развиват и бъбреците.Следователно-изникват и още един проблем ,аномалия и в бъбреците.Прочетох за жени с едни бъбрек и двойно по-голям отколкото трябва и за такива с три бъбрека.Дали има някое момиче което е открила подобен и при нея проблем? :(
Здравей.Ако толкова мног те вълнува въпроса с бъбреците, вземи си час и отиди на лекар.При тях също използват ултразвук за целта и поне ще могат да ти преброят бъбреците и да ти кажат дали са с нормална големина.И не се шашкай толкова много.За всяко нещо си има решение.Не се настройвай предварително ,че и ти я имаш тази аномалия,след като имаш двурога матка.Нали знаеш,че всяко правило си има изключение?Ти може да си една от тях.Като студентка(до 1993 година) имах една колежка,на която й бяха поставили диагноза "двойна матка", а отделно имаше проблеми с бъбреците(пясъчинки)-бяха 4 ,като общата им площ не отговаряше на тази нормалните 2 бъбрека.Предполагам,че е ставало въпрос за двурога матка.С нея се виждаме веднъж годишно и си говорим.Е преди 4 години разбрах че е родила.Миналата година я видях и тя тикаше щастливо бебешката количка с нейният почти 3 годишен красавец.Седнахме на кафе и си говорихме.Оказа се, че с бременността не е имала големи проблеми-забременяла е на 6тият месец след като се омъжила.По време на бременността е имала "няколко прерязвания в областта на бъбреците" и това е всичко.За най-голямо учудване се оказа,че откакто е родила(по нормален път) всичко при нея фукционира нормално,дори и пясъчинките й са изчезнали.Бъбреците й са все още четири,но не й създават повече проблеми.Не знам как да си го обясня това, но бременността върши и чудеса с човешкият организъм.
Re: двурога матка
« Отговор #31 -: Юни 14, 2007, 09:02:21 am »
Дали има нужда или не от ХСГ може да ти каже само гинеколога след преглед. Имай предвид, че на съвременните ултразвукови апарати се виждат доста неща.
Мели би ли ми препоръчала доктор в ПЛОВДИВ,който да разбере дали имам нужда от ХСГ чрез преглед на УЗИ?