0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4380 -: Август 18, 2007, 08:26:49 am »
Денис,ще погледнеш ли и моята графика.Fertilityfriend ми засече овулацията на 14ден,но според мен е на 19.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4381 -: Август 18, 2007, 09:28:44 am »
Денис,ще погледнеш ли и моята графика.Fertilityfriend ми засече овулацията на 14ден,но според мен е на 19.
А според мен е била на 21-ви ден  :D

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4382 -: Август 18, 2007, 16:48:59 pm »
Благодаря ти Денис , :bighug:,а дали може да видиш графиката ми за миналия месец,имала ли съм О ,за да се ориентирам .Страхотна си мила .
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4383 -: Август 18, 2007, 17:44:35 pm »
Моми4ета,отворих една теми4ка в Емоционални проблеми,казва се 'Молебен за моми4етата от За4атие'.Моля ви,хвърлете по един поглед,и който иска да се вклю4и.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4384 -: Август 19, 2007, 07:13:36 am »
Денис,ще погледнеш ли и моята графика.Fertilityfriend ми засече овулацията на 14ден,но според мен е на 19.
Според мен е била на 20/21 ден от МЦ.
До тук графиката ти е добра, дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4385 -: Август 19, 2007, 07:26:31 am »
Благодаря ти Денис , :bighug:,а дали може да видиш графиката ми за миналия месец,имала ли съм О ,за да се ориентирам .Страхотна си мила .
Не съм сигурна дали е имало О и кога.
Графиката ти показва че нещо не е наред - или не си спазвала правилата за мерене - в един и същи час да мериш, проблем със съня и т.н или термометъра нещо не е наред.
Ако - тези неща се отхвърлят като вероятност - има проблем с О.- може да са се образували повече от 1 доминантен фоликул и затова графиката има такъв вид.
Виждам че си означила (+) тест за бременност и явно сега те измъчва мисълта дали наистина е било така.
Ако е имало нещо като ПК може да е имало О. но графиката да не може да го покаже /поради нивата на хормоните, които са различни от нормалните, а БТ показва нивата на хормоните/
Според мен О може да е била на 14-15-16 ден, в един от тези дни - не съм сигурна обаче.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4386 -: Август 19, 2007, 12:02:19 pm »
Благодаря ти Денис , :bighug:,а дали може да видиш графиката ми за миналия месец,имала ли съм О ,за да се ориентирам .Страхотна си мила .
Не съм сигурна дали е имало О и кога.
Графиката ти показва че нещо не е наред - или не си спазвала правилата за мерене - в един и същи час да мериш, проблем със съня и т.н или термометъра нещо не е наред.
Ако - тези неща се отхвърлят като вероятност - има проблем с О.- може да са се образували повече от 1 доминантен фоликул и затова графиката има такъв вид.
Виждам че си означила (+) тест за бременност и явно сега те измъчва мисълта дали наистина е било така.
Ако е имало нещо като ПК може да е имало О. но графиката да не може да го покаже
/поради нивата на хормоните, които са различни от нормалните, а БТ показва нивата
на хормоните/
Денис благодаря ти че ми отдели време ,но както си видяла от миналия месец имам 3 + теста за бременност ,апосле ми дойде М.,но след груб преглед при (според мен ) некомпетентен доктор ,М. ми вървеше с големи съсиреци,та въпроса ми е това спонтанен аборт ли е било или нещо с хормоните ми не е в ред и затова тестовете показваха +.По мои наблудения мисля че наистина тестовете са показали вярно защото имах много( бременни симптоми),ох незнам разчитам на мнението ти и да си вземам мерки.Благодаря ти предварително мила . :bighug:Термометъра ми е дигитален ,меря по едно и също време сутрин ,спазвам си всички условия.
Според мен О може да е била на 14-15-16 ден, в един от тези дни - не съм сигурна обаче.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4387 -: Август 19, 2007, 12:12:46 pm »
rouzi-anna, графиката ти много наподобява моята, когато имам задържан фоликул. Дано при теб не е така, но за всеки случай те съветвам да отидеш на ехограф.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4388 -: Август 19, 2007, 14:00:07 pm »
rouzi-anna, графиката ти много наподобява моята, когато имам задържан фоликул. Дано при теб не е така, но за всеки случай те съветвам да отидеш на ехограф.
Миа,разгледах ти графиките и вярно ли съм видяла че последно ти е дошло на 28.06 .а 7 месец си нямала м и чак сега ти е дошло на 12 август мисля че беше.Аз много не съм наясно с тези неща ,а тези неспукани фоликули са кистички ,нали, които се пукат след прием на хапчета предписани от лекар .Миа обясни ми ако съм в грешка,благодаря ти ,а така се надявах да съм бременна ,но .... :hug2:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4389 -: Август 19, 2007, 17:57:35 pm »
Денис, би ли погледнала графиката ми. Много се обърках този месец. На 19-и и 21-и ден имах нещо като + резултат на Ову теста. Но не съм много сигурна дали беше +. Имах и типичните болки - единия ден след + теста от десно, а другия ден в ляво. Притеснява ме това, че температурата не се вдига.
/>
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4390 -: Август 19, 2007, 18:24:54 pm »
Здравей,Денис!Би ли погледнала и моята графика?Цикълът ми никога не е надвишавал 31 дни.Този е трети след лапароскопия.Мислиш ли,че е нормална такава аномалия и изобщо имало ли е овулация?Благодаря ти предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4391 -: Август 19, 2007, 21:29:09 pm »
rouzi-anna, да наистина юли месец нямах овулация, въпреки положителния тест. На ехографа се видяха три малки фоликулчета в левия яйчник. Трябваше да предизвикам цикъла с Дуфастон, за да направя изследвания. Отвреме - навреме имам такива цикли и това ме притеснява, защото ме държи в неведение кога и дали ще има овулация.

Това, че при мен липсата на високи температури е знак за задържани фоликули не означава непременно, че и при теб ще е така. Има случаи и на бременни с ниска БТ, макар да не са много. Пожелавам ти хубави новини.   :bighug:
« Последна редакция: Август 19, 2007, 21:40:08 pm от Mia_vn »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4392 -: Август 19, 2007, 21:55:32 pm »
Миа ,благодаря ти за отговорите,сега ще чакам ,а и ме притеснява това че днес е 35 ден от последната М. ,но каквото е писано все пак.И аз съм си купила за този месец тестове за овулация,но защо при теб теста е бил + а не е имало о.,значи и те не са много надеждни.Пожелавам ти успех ,да пишеш и много скоро ще стискам палци да се похвалиш с :bfp:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4393 -: Август 20, 2007, 00:47:11 am »
Мила Денис моля те погледни и моята графика. Преди този период никога не сам се следяла но цикъла ми е бил винаги редовен на 31 дена и никога не сам имала проблем. В момента в който рещихме да имаме бебе и запо4нахме да бебеправим се полу4иха тези кръвоте4ения около 20 ден? А ходих на лекар и се оказа 4е вси4ко ми е наред хормони в норма, пап отрицателен всичко ми е наред а аз си тека нe когато трябва.А и това ми се случва за втори поред месец. Предният не беще по разли4ен от този. Мерси много!
« Последна редакция: Август 20, 2007, 05:11:09 am от Ivcheto »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4394 -: Август 20, 2007, 06:25:22 am »

Денис благодаря ти че...........
 
Не може (+) тест и то няколко да са да  от хормоните.
Много често жените зачеват, но поради някаква /,,природна"/ причина тези ембриони биват отхвърляни.И много често жените дори не разбират за това - проявява се с по-обилен М или закъснение от 2-3 дена.
Не се обвинявай и мисли позитивно - така е трябвало да стане.
Ние искаме здрави бебета и с търпение трябва да дочакаме това.
А щом веднъж е станало пак ще стане. :D
Дано да е скоро :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4395 -: Август 20, 2007, 06:31:56 am »
Денис, би ли погледнала графиката ми. Много се обърках този месец. На 19-и и 21-и ден имах нещо като + резултат на Ову теста. Но не съм много сигурна дали беше +. Имах и типичните болки - единия ден след + теста от десно, а другия ден в ляво. Притеснява ме това, че температурата не се вдига.
Графиката ти не показва да е имало О.
Съжалявам
Ако може нека да те видят на УЗ.

ПП. Провери за всеки случай и термометъра си - дали отчита вярно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4396 -: Август 20, 2007, 06:39:06 am »
Здравей,Денис!Би ли погледнала и моята графика?Цикълът ми никога не е надвишавал 31 дни.Този е трети след лапароскопия.Мислиш ли,че е нормална такава аномалия и изобщо имало ли е овулация?Благодаря ти предварително!
Ако е имало О. - то тя според мен е била на 34 ден, но тъй като е доста късно за О., а и Бт е започнала малко да пада е добре да те видят на УЗ.
Това понижение може да е и от естрогените /ако е имало наистина О. - то техният нормален /втори/пик е 7-8 дена след О./
Не съм сигурна - за това е добре да те види лекар.
Дано да е имало О. - макар и късна О си е О. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4397 -: Август 20, 2007, 06:48:57 am »
Мила Денис моля те.........
Не си мерила редовно и е трудно да разбера какво става.
Но, според тестовете за О и високата БТ си мисля, че О е минала/не съм сигурна обаче дали наистина е имало/.
Кървенете е точно при пика на прогестерона - така, че може да е от нисък прогестерон /но и това не е сигурно, защото няма стойности през ФФ, които трябват за да се сравнят с тези през ЛФ/.
Смени лекарят - неможе да има кървене, а той да ти казва, че всичко е наред. Има причина за това и тя трябва да се открие.
Не е нормално да кървиш извън М-то кървене. Всичко извън М е аномалия.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4398 -: Август 20, 2007, 09:27:39 am »
  Мила ,Денис,би ли ми помогнала с изчислението на деня ,в който трябва да си направя прогестерон.Според тестовете ЛХ ми се покачва на 17 и 18 ден ,но по БТ оше не мога да разбера,дали е минала О.Може би трябва да изчакам още някой ден?...Всъщност от вдигането на БТ ли трябва да броя 7 дни,ами ако се вдига постепенно?! 
  Чао,приятен ден!
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4399 -: Август 20, 2007, 09:58:36 am »
Здравей,Денис!Би ли погледнала и моята графика?Цикълът ми никога не е надвишавал 31 дни.Този е трети след лапароскопия.Мислиш ли,че е нормална такава аномалия и изобщо имало ли е овулация?Благодаря ти предварително!
Ако е имало О. - то тя според мен е била на 34 ден, но тъй като е доста късно за О., а и Бт е започнала малко да пада е добре да те видят на УЗ.
Това понижение може да е и от естрогените /ако е имало наистина О. - то техният нормален /втори/пик е 7-8 дена след О./
Не съм сигурна - за това е добре да те види лекар.
Дано да е имало О. - макар и късна О си е О. :D
Денис,благодаря ти за бързия и отзивчив отговор!Бях на УЗ на 41 ден,констатацията беше:"бебе няма,миниатюрна киста в левия яйчник".В продължение на 5 дни приемах Дуфастон-3по1табл.Сега евентуално очаквам менструация.