0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4320 -: Август 09, 2007, 12:43:12 pm »
Здравейте и от мен.Аз пак съм на линия,след много премеждия.Преди 2 седмици се прибрах от Бг.Ходих да ми видят кистите в гърдите,оказаха се доста големи,но нямах време за "изтеглянето" им.Правих снимка на тръбите,двустранно проходими са.Доктора каза,4е няма пр4ина да не съм бременна.Не знам какво става,но продължаваме с опитите.
Денис,6те пгледне6 ли графиката ми.
« Последна редакция: Август 09, 2007, 19:58:33 pm от pepito »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4321 -: Август 09, 2007, 19:06:25 pm »
Денис , здравей и от мен.Днес бях на преглед и се оказва, че девети ден нямам никакви фоликули.Цикъла ми е 25-28 дена с ЛФ средно 11 дена.Имам ли шанс да се появят все пак някакви фоликули и да имам ОВУ.
Миналия месец пък фоликула ми претърпя обратно развитие на 12-ти ден.Май имам два месеца без Ову.На какво може да се дължи.Може ли да е от възрастта/на 40 съм/.Ходя от три години по лекари и никой не ми е казал, че имам проблем с Ову.Какво ти е мнението.Много разчитам на него.Благодаря ти :oops: :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4322 -: Август 09, 2007, 19:49:06 pm »
Колийн, здравей!
А дали не е нормално да имаш ановулаторни цикли на тази възраст? Чудя се, защото като си гледам графиките и при мен май е така. Е, намира се някой месец с нормална графика и двуфазност, но имам и по няколко поредни, където е твърде малка температурната разлика между фоликулярната и лутеалната фаза. Което би трябвало да значи, че ако се образуват фоликули, те не се пукат и евентуално прогестеронът е нисък, а естрогените са високи...
Изследвала ли си хормони?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4323 -: Август 09, 2007, 19:56:02 pm »
Колийн, здравей!
А дали не е нормално да имаш ановулаторни цикли на тази възраст? Чудя се, защото като си гледам графиките и при мен май е така. Е, намира се някой месец с нормална графика и двуфазност, но имам и по няколко поредни, където е твърде малка температурната разлика между фоликулярната и лутеалната фаза. Което би трябвало да значи, че ако се образуват фоликули, те не се пукат и евентуално прогестеронът е нисък, а естрогените са високи...
Изследвала ли си хормони?
всички изследвания са ми от преди 1 година .Бяха нормални.Точно това и аз се чудя, дали на тази възраст е нормално поредни цикли без ОВУ.Но ме претеснява, че нямам грам фоликулче.Освен това от месец и половина без прекъсване пия естрофем и после дуфастон.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4324 -: Август 09, 2007, 20:09:26 pm »
Би трябвало да ти пуснат изследване преди да ти назначат хормонална терапия. Може би няма да е лошо да се види все пак какво е положението, за 1 година много неща могат да се изменят.
А има и друго, може точно тези лекарства да не са подходящи за теб. Трябва да се свържеш с лекаря ти.. и евентуално да ги смени, ако няма ефект от тях. Не е ясно защо, но някои препарати не дават ефект при определени хора.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4325 -: Август 10, 2007, 08:46:23 am »
  Денис,момичета бихте ли ми погледнали графиката.Притеснява ме това силно понижение на БТ още в началото на цикъла.Вече започнах да се съмнявам в термометъра си ,май не покзва много вярно(правих теста под двете подмишници с втори термометър и почти всеки път показваха различно).Благодаря!
Използваш този, които отчита по-високи стойности

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4326 -: Август 11, 2007, 13:15:08 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Ето моята. Който разбира да ми каже как е, моля...!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4327 -: Август 11, 2007, 13:19:05 pm »
Диди, така не можем да видим графиката ти. Сложи лентичка в подписа си.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4328 -: Август 11, 2007, 13:49:23 pm »
За да могат други потребители да разглеждат графиките ти, влез в ову календара>отляво -моят профил> "Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители: 
Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители: 

Ако искате графиките ви да бъдат видими от хората, които проявяват интерес към тях изберете това поле, в противен случай оставете полето неизбрано.

Уверете се, че всички полета са правилно попълнени и натиснете бутона!"
Това е. Успех
Диди, ти трябва да направиш същото за да виждаме графиката ти.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4329 -: Август 11, 2007, 14:40:56 pm »
Денис,моми4ета,знаете ли дали положението на шийката на матката след О може да бъде индикация за бременност?Задължително ли е да е ниско?Моята е доста високо след О,и като се поразрових малко,намерих едно от бременните моми4ета да описва високо разположената шийка като един от първите признаци при нея.Ох,знаете ли не6то по въпроса?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4330 -: Август 11, 2007, 20:27:50 pm »
Здравей Денис!
Изчитайки побликациите по темата виждам че повечето момичета се обръщат към теб, затова и аз рещих да се обърна към теб :)
Понеже цикълът ми е по-дълъг, между 34 и 38 дни, реших да се тествам за ову от 16 до 26 ден (за по-сигурно), НО... имах симптоми за ову към 13 ден на цикъла си, спад на температура, болки в десния яйчник и корема и зацапване. Мисля си, че е от това, че е минала една седмица от менструалното кървене и се чистя още.
Благодаря предварително! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4331 -: Август 12, 2007, 07:55:57 am »
Денис,моми4ета,знаете ли дали положението на шийката на матката след О може да бъде индикация за бременност?Задължително ли е да е ниско?Моята е доста високо след О,и като се поразрових малко,намерих едно от бременните моми4ета да описва високо разположената шийка като един от първите признаци при нея.Ох,знаете ли не6то по въпроса?
Спомням си едно момиче, което беше доста настоятелно в това си твърдение  :D. Аз обаче не вярвам на това и мисля че беше щастлива случайност.
По принцип /както пише в книгите  :D/ по време на бременност шийката се вдига и цялата матка, както и шийката са по-меки.
Но за да се направи разлика  ми се струва, че първо трябва доста дълго време да си се тествала и освен това да си направила разлика между мекота на бременна и небременна шийка/каквато може да направят само лекарите  :D /.
Както и да е - аз не вярвам на това,но всеки има право да чете и да мисли каквото иска.
По-сигурен признак е да няма М.и БТ да е висока

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4332 -: Август 12, 2007, 08:14:07 am »
Денис , здравей и от мен............
Исках да погледна графиката ти, но от няколко дена все нацелвам момент в който явно има проблем с ОКалендар.  :D
/това се отнася и за момичета, които се обръщат към мен/
На какви лекари ходиш?
В клиника по стерилитет за толкова време щяха да разберат какъв е проблема и да предприемат мерки.
НА въпроса ти- по принцип фоликулите започват да растат в началото на МЦ , още по време на М., но не е изключено това да стане и по-късно и съответно да има по-късна О.
Но може МЦ да е ановулаторен.
Възрастта - да може да е и от нея.
Навлизането в климакс не става за 1 година и по някога това е дълъг период /на постепенно затихване на репродуктивните  функции/ 5-10-15 години. Например, ако при теб този период е 10 години е много вероятно от време на време да имаш симптоми които подсказват това - липса на О. от време на време, промени в М, скъсяване или удължаване на МЦ, сърцебиене, задъхване, топли вълни и т.н. Но това не изключва възможността да имаш и от време на време О. и отделяне на 'хубава' яйцеклетка. Точно в такъв момент може  да стане чудото.
Не искам да те плаша / и аз съм на 40 год./ и аз се страхувам от такива неща - просто съм откровенна.
Изследвала ли си яйчниковият резерв, как са хормоните ти : ЛХ,ФСХ и т.н.?
На твое място ако искаш бебе - трябва да се обърнеш към клиника по стерилитет и да не спираш да ходиш докато чудото не стане.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4333 -: Август 12, 2007, 11:30:11 am »
Ех,Денис...И аз така си помислих де,за тази 6ийка.Ако бе6е толкова показателно,няма6е да има тестове за бременност. :lol:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4334 -: Август 12, 2007, 11:41:12 am »
tinki, имай малко търпение още  :)

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4335 -: Август 12, 2007, 12:15:43 pm »
Благодаря ти Златул4ице.Както виждам,по4ти заедно 6те празнуваме първа годи6нина.На6ата е на 30.08. :cuddle:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4336 -: Август 12, 2007, 18:32:44 pm »
Покрай толкова работа почти бях забравила  :oops: Ние сме по-рано- на 26-ти.  :D

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4337 -: Август 13, 2007, 07:42:17 am »
Здравейте и от мен...........
Графиката ти е добре. О може би е била на 13/14ден от МЦ/според тестовете/, но за да е сигурно това/че е имало О./ БТ трябва да се повиши и да се задържи висока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4338 -: Август 13, 2007, 07:47:57 am »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Ето моята. Който разбира да ми каже как е, моля...!

...и позволи и други потребители да могат да виждат графиката ти.

Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
Този потребител не споделя графиките си!
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4339 -: Август 13, 2007, 15:20:49 pm »
Денис,би ли помогнала и на мен с определянето на овулацията ми.Благодаря ти предварително