0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4020 -: Юни 08, 2007, 08:22:39 am »
Денис от 1 година и половина ходя при др. Стаменов.С негова помощ веднъж успях.Преди това съм ходила къде ли не.Но ще продължавам.Благодаря ти.Ще разчитам на твоите съвети и другия месец, зашото като си гледам графиката скоро , ще ми дойде.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4021 -: Юни 08, 2007, 08:31:38 am »
Денис, благодаря ти за отговора! Извинявай, че малко късно благодаря, но бях извън града. Вчера оперираха майката на приятеля ми - имаше киста на яйчника и и изчистиха всичко. Трябваше да бъдем до нея. Дано да сме успели с бебеправенето, защото имахме само 2 дена на разположение. Дано да се увеличи БТ както казваш. По-късно може пак да те потормозя с графиката си  :wink:. Успех на всички!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4022 -: Юни 08, 2007, 09:15:48 am »
Денис забравих да те питам, ако знаеш от два дена пия дуфастон по 1 т..Доктора ми го изписа.Дали дуфастона влияе на БТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4023 -: Юни 08, 2007, 09:25:23 am »
здравейте и от мен ,ще ви помоля да погледнете и моята графика.Според вас ,кога е имало овулация(ако е имало) и кога мога да си направя тест.Казаха ми ,при закъснение да си направя тест и да почвам Дуфастон,ама моя цикъл веднъж е 50 дни,веднъж 30 -как да отчета закъснение.
<br />
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4024 -: Юни 08, 2007, 09:51:21 am »
Денис благодаря ти за отговора, като гледам от 2 дни t е 36,7, как мислиш,имало ли е въобще О.? за термометъра си знам, държа го 3-4 мин след сигнала, от вас го научих  :wink: и със сигурност от другия месец започвам да меря в в д-то  :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4025 -: Юни 08, 2007, 10:02:17 am »
здравейте и от мен ,ще ви помоля да погледнете и моята графика.Според вас ,кога е имало овулация(ако е имало) и кога мога да си направя тест.Казаха ми ,при закъснение да си направя тест и да почвам Дуфастон,ама моя цикъл веднъж е 50 дни,веднъж 30 -как да отчета закъснение.

Има двуфазност, значи би трябвало да си имала овулация. Според мен - около 25-тия ден.
Но трябва минимум 14 дни от преполагаемия момент /на оплождане/ да са минали, за да може да се отчете с тест.
Успех!
« Последна редакция: Юни 08, 2007, 10:08:19 am от Вазарели »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4026 -: Юни 08, 2007, 10:11:07 am »
и моето предположение беше такова-благодаря ти.Може да сме го нацелили,правихме секс на 22,23-ти и 26-ти ден.Ако до понеделник,вторник не ми дойде,ще се тествам. :D
<br />
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4027 -: Юни 08, 2007, 11:38:14 am »
здравейте и от мен ,ще ви помоля да погледнете и моята графика.Според вас ,кога е имало овулация(ако е имало) и кога мога да си направя тест.Казаха ми ,при закъснение да си направя тест и да почвам Дуфастон,ама моя цикъл веднъж е 50 дни,веднъж 30 -как да отчета закъснение.
Z22 и според мен овулацията ти е била на 25 ден. Ако температурата ти се задържи така висока повече от 16 дни е почти сигурно, че си успяла.
Дано да е така! Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4028 -: Юни 08, 2007, 12:27:02 pm »
Денис, извинявай че те притеснявам отново, но според теб на кой ден ми е била О. Новак съм при измерването на БТ и нищо не разбирам, но ми се струва че може да е била и на 13 ден. На тестовете за О. на 12 и 13 ден имах 2 ясни черти (втора по-тъмна), а вече на 14 ден едната беше по бледа. Благодаря ти предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4029 -: Юни 08, 2007, 20:46:15 pm »
Zlatulka,температурата я меря ректално с дигитален,но на тия дигитални термометри им нямам доверие напоследък и май 6те го сменям.Една сутрин си направих експеримент,държах го 3мин. и след като го махнах пак го сложих за съ6тото време и ми показа разлика с по4ти 1 градус.
Денис, купих си житамин Е 400мг.,по 2 ли да взимам на ден,или 1.Ине6то много странна стълби4ка е образувала БТ при мен(ако може да се вярва на термометъра ми).
Това стъпаловидно пока4ване някаде 4етох.4е не е добре. :help:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4030 -: Юни 09, 2007, 07:58:05 am »
Zlatulka,температурата я меря ректално с дигитален,но на тия дигитални термометри им нямам доверие напоследък и май 6те го сменям.Една сутрин си направих експеримент,държах го 3мин. и след като го махнах пак го сложих за съ6тото време и ми показа разлика с по4ти 1 градус.
Денис, купих си житамин Е 400мг.,по 2 ли да взимам на ден,или 1.Ине6то много странна стълби4ка е образувала БТ при мен(ако може да се вярва на термометъра ми).
Това стъпаловидно пока4ване някаде 4етох.4е не е добре. :help:

Стъпаловидното покачване, ако е до 7 дена не е проблем.
За вит Е- по 1 максимум по 2 на ден.
Повече от 800 мг не пий.
Консултирай се и с лекар за това, ако искаш.
До тук графиката ти е добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4031 -: Юни 09, 2007, 08:00:55 am »
Денис, извинявай че те притеснявам отново, но според теб на кой ден ми е била О. Новак съм при измерването на БТ и нищо не разбирам, но ми се струва че може да е била и на 13 ден. На тестовете за О. на 12 и 13 ден имах 2 ясни черти (втора по-тъмна), а вече на 14 ден едната беше по бледа. Благодаря ти предварително.
На 14 ден  според мен.
Дано да е станало.  :D

О е 24-48 часа след (+) тест за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4032 -: Юни 09, 2007, 08:02:38 am »
Денис забравих да те питам, ако знаеш от два дена пия дуфастон по 1 т..Доктора ми го изписа.Дали дуфастона влияе на БТ
Да, малко я повишава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4033 -: Юни 09, 2007, 08:06:10 am »
здравейте и от мен ,ще ви помоля да погледнете и моята графика.Според вас ,кога е имало овулация(ако е имало) и кога мога да си направя тест.Казаха ми ,при закъснение да си направя тест и да почвам Дуфастон,ама моя цикъл веднъж е 50 дни,веднъж 30 -как да отчета закъснение.
О според мен е била на 25 ден от МЦ.
Тест за бременност може да направиш след 39 ден от МЦ.
Дуфастон се приема,ако е назначен от лекар.
Не е редно да си го самоназначаваш.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4034 -: Юни 09, 2007, 08:09:07 am »
Денис благодаря ти за отговора, като гледам от 2 дни t е 36,7, как мислиш,имало ли е въобще О.? за термометъра си знам, държа го 3-4 мин след сигнала, от вас го научих  :wink: и със сигурност от другия месец започвам да меря в в д-то  :D
Не съм много сигурна дали е имало О.
Може да е имало на 14 ден от МЦ.
Ако мериш анално с живачен, ще е по-точно.
Може да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4035 -: Юни 09, 2007, 11:26:21 am »

Ако мериш анално с живачен, ще е по-точно.
И аз съм "ЗА" живачните термометри.  :D Е, да, трябва да се държат малко повече време, но поне няма какво да им се развали  :wink: Простите неща са винаги по-съвършени. Само малко ме учудва твърдението, че вместо 5 мин трябва да се държи 10 8O Ами нали след като достигне конкретната телесна температура, живакът спира да се разширява 8O :? Аз реших да пробвам тази сутрин и го извадих на 5-тата и после на 10-тата мин. И познайте какво :D Разлика нямаше :wink: Та Денис ако може да ни каже, моля защо се препоръчва да се държи повече време термометъра? Обичам да знам отговорите на въпросите. Простете за любопитството :oops:
« Последна редакция: Юни 09, 2007, 11:28:57 am от Zlatulka »

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4036 -: Юни 09, 2007, 15:20:03 pm »
Денис, отново ти благодаря за отговора. Дано този път нещата да са се получили, за да се "оттървеш" от мен, а и на всички пожелавам това  :D. Радвам се че все още се намират такива добри и отзивчиви хора като теб! Целувки!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4037 -: Юни 09, 2007, 22:03:45 pm »
Денис, помощ  :balk_146: Току що ми дойде  :balk_153: Нещо не ми е наред ли? :ask: Трябваше да ми дойде след 3 дни (на 12-ти) Как мислиш- не ми ли е къса ЛФ този месец? Има ли нещо странно според теб в това, че ми идва по-рано.. Объркана съм :balk_145:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4038 -: Юни 10, 2007, 08:29:23 am »

Ако мериш анално с живачен, ще е по-точно.
И аз съм "ЗА" живачните термометри. ..............
10 мин за по-сигурно. :D
Може да го държиш и 5 мин ако искаш.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4039 -: Юни 10, 2007, 08:34:13 am »
Денис, помощ  :balk_146: Току що ми дойде  :balk_153: Нещо не ми е наред ли? :ask: Трябваше да ми дойде след 3 дни (на 12-ти) Как мислиш- не ми ли е къса ЛФ този месец? Има ли нещо странно според теб в това, че ми идва по-рано.. Объркана съм :balk_145:
Не се притеснявай, ако това не се повтаря няма проблем.
Нормално е 1 път в годината да има ановулаторен МЦ. Може да е нещо такова.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум