0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3980 -: Юни 04, 2007, 09:41:18 am »
Хиляди благодарности, че се отзова . В сряда пак съм на лекар и ше ти кажа какво е положението.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3981 -: Юни 04, 2007, 11:47:15 am »
Аз пък бих искала да попитам дали БТ трябва да е над 37 градуса през ЛФ за да съм сигурна, че се е получило :? И дали мога да се надявам, че при мен нещата са се случили след като БТ ми е 36.7  :? Май е нисичка, но нали знаете- надеждата умира последна  :D

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3982 -: Юни 04, 2007, 22:05:56 pm »
Денис ще се радвам да погледнеш и моята нова графика. Старая се да меря редовно, а нормално ли е БТ в началото от 37 и 5 да спадне рязко на 36 и 65 и после малко да се вдигне до 36 и 8. Надявам се напрежението покрай един последен изпит да не се отрази и на БТ...  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3983 -: Юни 05, 2007, 07:17:57 am »
Хиляди благодарности, че се отзова . В сряда пак съм на лекар и ше ти кажа какво е положението.
Ще чакам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3984 -: Юни 05, 2007, 07:23:12 am »
Аз пък бих искала да попитам дали БТ трябва да е над 37 градуса през ЛФ за да съм сигурна, че се е получило :? И дали мога да се надявам, че при мен нещата са се случили след като БТ ми е 36.7  :? Май е нисичка, но нали знаете- надеждата умира последна  :D
Графиката ти е добра. Според мен е имало О.
БТ трябва да е над 37.0, ако се мери анално или вагинално, но този израз търпи корекции.
По-важно е не БТ да е над 37,0 , а да има разлика в БТ през ФФ и ЛФ и тя да е  0,4-0,6
Къде мериш БТ - ако е орално е неточно, а и затова БТ не е над 37,0

ПП Разликата БТ-ТТ/аксиларно и орално/ е 0,5 градуса.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3985 -: Юни 05, 2007, 07:24:37 am »
Денис ще се радвам да погледнеш и моята нова графика. Старая се да меря редовно, а нормално ли е БТ в началото от 37 и 5 да спадне рязко на 36 и 65 и после малко да се вдигне до 36 и 8. Надявам се напрежението покрай един последен изпит да не се отрази и на БТ...  :P :)
Нормално е.
Графиката ти /до тук / е супер

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3986 -: Юни 05, 2007, 09:11:56 am »
От този месец меря БТ ректално както ти ме посъветва, Денис :) Просто все се надявам на чудеса и ми се иска след като ми преминат фертилните дни в даден МЦ или веднага да ми дойде или веднага да съм сигурна, че няма да ми дойде.  :D Змнам, че е невъзможно, но по природа съм си по-нетърпрлива  :lol: Та затова задавам всичките тия въпросчета :D Мерси за отговора и лек ден :D

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3987 -: Юни 05, 2007, 09:54:36 am »
Здравей Денис! Би ли погледнала и моята графика. Знам че е още рано, но имало ли е О според теб. Според тестовете имах пик на ЛХ. Някъде четох, че БТ трябва да се повиши с 0,2 - 0,5 при О. При мен е 0,2 повишението. Благодаря ти предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3988 -: Юни 05, 2007, 11:03:45 am »
Здравейте момичета.... отдавна не съм писала..... ходих и си напаравих цветна снимка всичко е наред..... казаха ми че имам фертилна структура незнам това дали има някакво значение.... но ако може да ми погреднете графиката защото гениколога ми ми каза че може причината да е и това че ми била много късна О.... моля за помош :(








*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3989 -: Юни 05, 2007, 14:07:01 pm »
Здравей Денис! Би ли погледнала и моята графика. Знам че е още рано, но имало ли е О според теб. Според тестовете имах пик на ЛХ. Някъде четох, че БТ трябва да се повиши с 0,2 - 0,5 при О. При мен е 0,2 повишението. Благодаря ти предварително.
До тук графиката ти е добре. Има време още да се повиши БТ.
Това повишение от 0,2 -0,5 е като разлика за ФФ/ЛФ.
Сигурна съм че БТ при теб още ще се повиши.
Пика на прогестерона е на 7 ден след О. /той повишава БТ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3990 -: Юни 05, 2007, 14:09:22 pm »
Здравейте момичета.... отдавна не съм писала..... ходих и си напаравих цветна снимка всичко е наред..... казаха ми че имам фертилна структура незнам това дали има някакво значение.... но ако може да ми погреднете графиката защото гениколога ми ми каза че може причината да е и това че ми била много късна О.... моля за помош :(
Може О да е била на 15/16  ден от МЦ.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3991 -: Юни 06, 2007, 09:15:56 am »
Денис здравей отново от мен...Можеш ли пак да ми погледнеш графиката...притеснява ме че на 26 ден от МЦ ми се появи едно зацапване...еднократно..На изследванията преди 2 месеца се видя че имам нисък прогестерон...но този месец от 16 до 23 ден бях на утрогестан 2 пъти по 2 хапчета...възможно ли е да е от нисък прогестерон или при положение че пия утрогестан не може да е от това?
*

    Мале4ка

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3992 -: Юни 06, 2007, 10:16:12 am »
Денис, здрасти!
Моля те да погледнеш графиката ми за  този месец и да ми кажеш според теб имало ли е О и кога?На Фертилити ми излезе първоначално,че е на 12 ден, а след няколко мерения се промени на 18 ден,когато бе6е и според мен.Днес лелката се появи за мое нещастие,като 2 дена преди това имах ръждиво зацапване.Малко ми е странно 9 дена след О да ми дойде?!?Не би ли трябвало след О, ЛФ  да е поне 12 дена до цикъл?

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3993 -: Юни 06, 2007, 11:38:36 am »
Денис здравей отново от мен...Можеш ли пак да ми погледнеш графиката...притеснява ме че на 26 ден от МЦ ми се появи едно зацапване...еднократно..На изследванията преди 2 месеца се видя че имам нисък прогестерон...но този месец от 16 до 23 ден бях на утрогестан 2 пъти по 2 хапчета...възможно ли е да е от нисък прогестерон или при положение че пия утрогестан не може да е от това?
Графиката ти е много хубава./нищо че липсват стойности  :D/
Не мисля, че е от нисък прогестерон.
Може да е имплантация.
Ако няма нещо гинекологично - раничка,полип, киста и т.н. незнам друго какво може да е.
Дано да е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3994 -: Юни 06, 2007, 11:40:03 am »
Денис,забравих да ти кажа,че днес ми дойде,но то се е подразбрало!
Мисля,че сега ще можеш да ми видиш графиката.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3995 -: Юни 06, 2007, 11:40:22 am »
Денис, здрасти!
Моля те да погледнеш графиката ми за  този месец и да ми кажеш според теб имало ли е О и кога?На Фертилити ми излезе първоначално,че е на 12 ден, а след няколко мерения се промени на 18 ден,когато бе6е и според мен.Днес лелката се появи за мое нещастие,като 2 дена преди това имах ръждиво зацапване.Малко ми е странно 9 дена след О да ми дойде?!?Не би ли трябвало след О, ЛФ  да е поне 12 дена до цикъл?

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Не мога да отворя графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3996 -: Юни 06, 2007, 11:42:27 am »
Сега вече трябва да можеш! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3997 -: Юни 06, 2007, 11:44:19 am »
Денис,забравих да ти кажа,че днес ми дойде,но то се е подразбрало!
Мисля,че сега ще можеш да ми видиш графиката.
Не съм сигурна дали е имало О.
Прилича ми на киста. Съжалявам
Може да е и ЛУФ имайки се в предвид,че БТ е с по-високи стойности,както и по-късата ЛФ и зацапването.
Ако пак се повтори - добре е да те видят на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3998 -: Юни 06, 2007, 13:59:24 pm »
Денис, здравей и от мен.Бях на лекар днес и няма развитие на фоликулите т.е той не може да каже дали изобщо е имало ОВУ, защото започна да ме гледа на 14-ти ден.Според него скоро трябва да ми дойде.Имам един въпрос???Две години се лекувам , защото бях с много тънка лигавица.Това беше моят проблем.През това време не е ставало изобщо въпрос за ОВУ.Даже декември месец забременях спонтанно, защото успяхме да уголемим лигавицата.За съжаление след един месец направих спонтанен аборт и на 27.04 ми беше първият изтински цикъл след аборта, който продължи 20 дена.По принцип съм д редовен цикъл 27-29 дена, но никога не съм се интересувала от ОВУ.Мисля, че този месец съм имала ОВУ , но около 12-13 ден.Но не съм сигурна.Прегледа ми беше на 14-ден и може би предишния ден се е спукал фоликул.На 14-тия ден освен БТ ми се увеличи и ТТ/до 14-ти ден - 36.4 , след това до сега 37.1/Освен това съм на 40 години и имам много повод да се шашкам.Моля те погледни ми пак графиката.Е ли е възможно все пак да е имало ОВУ, според теб и кога????Извинявай за дългата тирада, но днес много се разтроих, зашото на мойта възраст нямам никакво време и всеки месец се надявам.МНОГО ти благодаря за търпението.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3999 -: Юни 07, 2007, 07:33:31 am »
Здравейте момичета!! от този месец и аз започвам- меря вагинално, с дигитален т-р, между 6ч-6:45ч,два дни съм пропуснала  :oops: дано не е фатално  :wink:
ако може да кажете какво мислите за О., защото аз нещо не можах да се ориентирам.
благодаря  :D