0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3700 -: Април 05, 2007, 09:06:34 am »
Благодаря момичета, много сте мили  :bighug: :thankyousign:
Засега всичко е о.к.
лекувах огромно възпаление на десен яйчник и тръба, което вече е станало хронично, а после лекувахме и хламидии - стара инфекция с големи стойности над нормата.

*

    lawyer

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3701 -: Април 05, 2007, 14:19:30 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/DisplayUserCycle

малко съм озадачена (не зная дали мястото за този пост е тук, но тази тема ми се вижда най-близка по смисъл)....
та, по същество: от месец Октомври 2006г. следя "точния момент" на овулацията си, като в началото започнах само с тестове. До Декември нямаше резултат, т.е. не забременях и реших, че само тестовете не са достатъчни. Открих този сайт и започнах да попълвам календара и с БТ (измервам я орално). При регистрацията зададох стойност за продължителност на цикъла 26 дни, но след три месеца от този момент, при поредното попълване на календарчето се изписа съобщение, че при мен преобладават 24-дневните цикли и предложение да променя зададената стойност. Промених я на 24. Странното е, че докато следях БТ на 26 дневен цикъл спадът и увеличаването съвпадаха с данните на ову-теста и "жълтите квадратчета", сочещи фертилния период - въпреки всички съвпадения бременност не настъпи, а аз и съпругът ми нямаме здравословни проблеми със сигурност. След промяната от 26 на 24 дена продължителност на цикъла спадът и покачването на БТ отново съвпадна с "жълтите квадратчета", а те вече по календара са по-близо до първия ден от менструацията. Защо се получава така? Сега чакам отново, дано на 14.04.2007г. не отбележа в календарчето "слабо менструално кървене"!!! :?
Р.S. По моето скромно мнение и опит тестовете за овулация за нищо не стават (купувам си от най-скъпите).
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3702 -: Април 06, 2007, 12:27:23 pm »
Денис,би ли ми погледнала графиката?
Нещо не ми се "връзва" и не знам какво да очаквам :(
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas
на 8ми ден имах 18мм фоликул-моите бързаци растат с по над 2мм дневно,но като гледам графиката не мисля че съм овулирала в следващите 2 дена.Би ли ми помогнала да разбера дали въобще е имало ову???
 
« Последна редакция: Април 07, 2007, 09:08:32 am от iliyanas »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3703 -: Април 09, 2007, 09:38:04 am »
lawyer здравей  :D 
 
Не се отваря графиката ти

Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
Потребителя не е логнат. Може сесията ви да е изтекла, логнете се отново!
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3704 -: Април 09, 2007, 09:46:11 am »
denis здравей ,честит празник ,можеш ли да ми видиш графиката и да ми кажеш какво мислиш,мен ме притеснява факта че няколко дни имам чувството че ще ми идва с тези болки и на където и да се обърна ме придърпваше ту от дясно ту от ляво ,а и когато съм изправена пак така ниско доло.не искам да бъркам симптомите ,а по-скоро започвам да си мисля че става нещо нередно и ще изчакам да мине 28-я ден за да започна да се тревожа за други неща.Според теб правилно ли съм си определила овулацията ?
Благодарч ти предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3705 -: Април 09, 2007, 09:47:42 am »
Денис,би ли ми погледнала графиката?
Нещо не ми се "връзва" и не знам какво да очаквам :(
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=iliyanas
на 8ми ден имах 18мм фоликул-моите бързаци растат с по над 2мм дневно,но като гледам графиката не мисля че съм овулирала в следващите 2 дена.Би ли ми помогнала да разбера дали въобще е имало ову???
Графика 13/03/2007- според мен О е била на 14/15 ден от МЦ, ЛФ става 12 дена,което е добре.
Трябвало е да направиш още поне една ФМ. Според мен е имало О.

ПП.Липсва ти 1 стойност и ако предположим, че тя е била висока - О може да е била и по-рано /на 12/13 ден от МЦ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3706 -: Април 09, 2007, 09:50:37 am »
denis здравей ,честит празник ,можеш ли да ми видиш графиката и да ми кажеш какво мислиш,мен ме притеснява факта че няколко дни имам чувството че ще ми идва с тези болки и на където и да се обърна ме придърпваше ту от дясно ту от ляво ,а и когато съм изправена пак така ниско доло.не искам да бъркам симптомите ,а по-скоро започвам да си мисля че става нещо нередно и ще изчакам да мине 28-я ден за да започна да се тревожа за други неща.Според теб правилно ли съм си определила овулацията ?
Благодарч ти предварително
И според мен О е била на 13 ден от МЦ.
Графиката ти е супер,дано да е станало.Има поне 1 седмица докато ти дойде М.
Дано това да не стане. :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3707 -: Април 09, 2007, 15:18:38 pm »
Денис,извинявай пак,но не отговори на някой неща в Лс-то ми и за това си позволявам тук да питам отново. Знам от моята Аг че е нормално Мц за да се каже че е редовен да е в границите 21-35 дена , а припо млако или повече е необходима конслутация с лекар. Нито ме боляха  гърдите, нито бях раздразнена нито нищо и изведнъж вчера сутринта хоп м. ито при положение че беях едва 20-ти ден от последният си Мц, тоест в календара ми се отбелязаха като Мц 19 дена. За мен това не е м. , а според теб какви могат да бъдат причините за толкова ранен м. при положение че предният нямах О. Нещо много взе да се скъсява, а за 1 път имам 19-дневен цикъл. Очаквам скорошен отговор  :P :o
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3708 -: Април 09, 2007, 18:49:30 pm »
Благодаря ти Денис и аз ще се моля това да не стане да не ми дойде ,пожелавам го на всички момичета които като мен чакат този момент
*

    lawyer

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3709 -: Април 09, 2007, 19:40:02 pm »
1.  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

това е за последния цикъл, когато вече съм отбелязала цикъл 24 дни

2.  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=46189

това е за предпоследния, гогато все още беше отбелязано цикъл 26 дни

...и само за сравнение:
3.  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=43542

пред-, предпоследния, също отбелязан 26 дневен цикъл

Мерси.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3710 -: Април 10, 2007, 07:13:30 am »
Денис,извинявай пак,но не отговори на някой неща в Лс-то ми и за това си позволявам тук да питам отново. Знам от моята Аг че е нормално Мц за да се каже че е редовен да е в границите 21-35 дена , а припо млако или повече е необходима конслутация с лекар. Нито ме боляха  гърдите, нито бях раздразнена нито нищо и изведнъж вчера сутринта хоп м. ито при положение че беях едва 20-ти ден от последният си Мц, тоест в календара ми се отбелязаха като Мц 19 дена. За мен това не е м. , а според теб какви могат да бъдат причините за толкова ранен м. при положение че предният нямах О. Нещо много взе да се скъсява, а за 1 път имам 19-дневен цикъл. Очаквам скорошен отговор  :P :o
За мен това е нормално /по-къс или по-дълъг МЦ/, когато има проблем с овулацията.
Проблем е ако има О.всеки МЦ, но има голямо отклонение в продължителността на ФФ и ЛФ.А в твоя случай това е следствие на нещо/в случая липса на О./
Както беше МЦ по-къс,така можеше да бъде и по-дълъг.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3711 -: Април 10, 2007, 07:16:28 am »
lawyer
пак има проблем с отварянето на графиките  :D

Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
 
Не сте сложили потребителско име във формата!
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lawyer

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3712 -: Април 10, 2007, 10:44:21 am »
SORRY! Не знам защо се получава така и как да го поправя. Има ли нещо, което пропускам да направя, нещо допълнително към регистрацията, може би... е, ако не се получава, здраве да е и дано да се похваля другата седмица....
Пожелавам на всички дългоочаквания резултат. Целувки
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3713 -: Април 10, 2007, 11:40:27 am »
Здравей Денис...можеш ли пак да ми погледнеш графиката...тоя месец не меря много редовно защото работя на смени и няма как просто но когато мога не пропускам да я измеря...имах спад на БТ след което отново се покачи...но незнам графиката ми май няма двуфазност...възможно ли е да е било О. или по-скоро според теб е някакъв проблем..?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3714 -: Април 10, 2007, 16:04:15 pm »
Здравеите,моми4ета и 4естит Великден.
Денис,6те те помоля да погледне6 графиката ми от преднияМц,дали според теб е имало ОВ.
И аз към тебе се обръ6там,явно ти си най компетентна,и с най голям опит,и със сигурност те раз4екваме от въпроси.А и не6то друго,за6то като гледам графиките на моми4етата,на някои от тях виждм,4е предполагаемата от тях Ов,не съвпада с това от ову тестожете,за6то се полу4ава така?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3715 -: Април 11, 2007, 07:24:58 am »
SORRY! Не знам защо се получава така и как да го поправя. Има ли нещо, което пропускам да направя, нещо допълнително към регистрацията, може би... е, ако не се получава, здраве да е и дано да се похваля другата седмица....
Пожелавам на всички дългоочаквания резултат. Целувки

Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
Този потребител не споделя графиките си!
 
Трябва да разрешиш графиката ти да се вижда от други потребители

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3716 -: Април 11, 2007, 07:27:59 am »
Здравей Денис...можеш ли пак да ми погледнеш графиката...тоя месец не меря много редовно защото работя на смени и няма как просто но когато мога не пропускам да я измеря...имах спад на БТ след което отново се покачи...но незнам графиката ми май няма двуфазност...възможно ли е да е било О. или по-скоро според теб е някакъв проблем..?
Графиката ти не е достоверна,защото работиш на смени /това се отразява на БТ/.
Но това зацапване ме притеснява/11,12,13 ден от МЦ/.Консултирай се с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3717 -: Април 11, 2007, 07:44:07 am »
Здравеите,моми4ета и 4естит Великден.
Денис,6те те помоля да погледне6 графиката ми от преднияМц,дали според теб е имало ОВ.
И аз към тебе се обръ6там,явно ти си най компетентна,и с най голям опит,и със сигурност те раз4екваме от въпроси.А и не6то друго,за6то като гледам графиките на моми4етата,на някои от тях виждм,4е предполагаемата от тях Ов,не съвпада с това от ову тестожете,за6то се полу4ава така?
Честит Празник и на теб и скоро да се похвалиш с добра новина. :wink:
Графиката ти до тук е супер- О. предстои.Направи тест и днес /прави се до (-)/
Теста за О. когато е (+)- означава че О ще настъпи от 24 до 48 часа след него.
Ето една схема за да разбереш по-лесно  :D
LH
И още една

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3718 -: Април 11, 2007, 09:26:57 am »
Денис,би ли погледнала тези графики(те са ми най-пълни),дали О.винаги е на 16-17 ден?Благодаря ти много! :D

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=47631
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=37931
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3719 -: Април 11, 2007, 10:01:32 am »
Благодаря Денис...ами аз в петък съм пак на док така или иначе да изследвам пролактин и прогестерон...и ще попитам...аз все си мисля че е от оргаметрила дето го пих ама ще видим док какво ще каже:)