0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3540 -: Март 15, 2007, 12:58:14 pm »
dsd мерси за инфото. Нищо друго не ми остава, освен да се надявам  :sbabygirl: :babyboy: :bfp1:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3541 -: Март 15, 2007, 19:14:37 pm »
Извинявам се за невежството, но искам да попитам: възможно ли е в рамките на един цикъл да има две овулации. И възможно ли е да се отделят два фоликула и да се пукнат в различни дни?
мерси.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3542 -: Март 16, 2007, 07:06:47 am »
Здравейте,
Денис тя ме гледа на 11 ден и след това не ми е казала повече да ходя, а като ми дойде М трябва да ходя до третия ден за да провери дали всичко е ок. Тя си ми каза че имам хормонален проблем и затова ми дава дуфастон за да се спукат фоликулите, защото миналият месец и според нея са се спукали по-късно.
Така като я гледате мойта графика дали ову е била тогава когато съм я отбелязала?
Смени лекарката - това което прави не е редно.
На 11 ден от МЦ колко на брой фоликула имаше и с какви размери?
За О. не съм сигурна - дали е имало.
Притеснява ме това, че разликата в БТ през ФФ и ЛФ е много малка - сама виждаш.
От 4 до 8 ден от МЦ БТ е малко по-ниска от тази през ЛФ - разликата е едва 0,2 - при тази разлика не е сигурно дали е имало О.За това беше добре след Предполагаемата О. да те видят на УЗ.
Ядосвам се на тази твоя лекарка.Не е редно така да се прави стимулация.
На твое място бих спряла със стимулацията и бих потърсила по кадърен лекар.

ПП Изследвания -спермограма и проходимост на тръбите правени ли са?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3543 -: Март 16, 2007, 07:21:19 am »
Благодаря ти Денис,както винаги сигурно си права,вече ми е по-добре,започнах и тестовете за О.,така че ще се надяваме за този месец,надявам се да ми помогнеш да определя О. понеже нямам представа кога ми е,цикъла ми е с различна продължителност.Благодаря ти пак!!!
Ще ти помагам , разбира се - за това не се притеснявай!
До тук графиката ти е добре.
Погледнах и другите ти графики, според мен средната продължителност на МЦ при теб е 30 дена, което означава че тестовете се правят от 14 ден, но за да се застраховаш /да не би да е по-рано/ може да започнеш от 12 ден.
Така че май раничко си почнала с тестовете, но нищо.
Правят се от (-) до (-) за да се улови по-добре пика на ЛХ.
О настъпва 24-48 часа след (+) тест.
Кекс при (+) тест и 2-3 дена след това.
Успех!
Схема за да се ориентираш по-добре:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3544 -: Март 16, 2007, 07:24:36 am »
Здравей, Denis  :D От няколко дни съм настинала. Нямам температура, но БТ ми се повиши малко. Днес, обаче, направо ме разби този спад  8O Какво е твоето мнение за графиката ми, мила?
Този спад нищо не означава.
Предните дни БТ може да е по-висока от неразположението ти и сега да се нормализира.
До тук всичко е наред , не се притеснявай.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3545 -: Март 16, 2007, 07:32:53 am »
Добро утро и от мен момичета! Желая на всички един успешен и с много чертички ден  :).
Денис искам да те попитам нещо. Три дни преди очакваната дата на М, БТ започва ли да се понижава и ако не, кога става това?
Аз чакам М на 18ти, а днес БТ все още ми  е 37.3, това нормално ли е за тази част от цикъла?
Нещо се обърках.
pedikova- това ти ли си?
Няма съответствие в това,което питаш и графиката ти?
Къде на графиката има 37,3?

ПП БТ преди М. може да започне да се понижава 1 до 3 дена /преди/, може да остане висока и до 1 ден след М. Може /което е най-често срещано и най-добрият вариянт/ да се понижи в деня на самата М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3546 -: Март 16, 2007, 07:39:32 am »
Денис можеш ли да ми погледнеш  сега графиката ходих на док...Изписа ми Оргаметрил за да  ми предизвика да ми дойде и след това съм на хормонални изследвания..Бт ми се покачи доса още преди да започна да пия Оргаметрила ..можеш ли да ми кажеш нещо,че нещо много взех да се тревожа?
Макар и много, много късна, може да е имало О.
Защото ако не си болна, няма от какво да се повиши толкова БТ/дори Оргаметрила, според мен, не може да я повиши до тези стойностти/
За по-сигурно трябва лекар да те види на УЗ.
Каквото и да е, не мисля, че трябва да се притесняваш.
Преди това покачване БТ показваше, че няма О.- според мен нямаше кисти или други проблеми - една хоризонтална графика, както е при ановулаторен МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3547 -: Март 16, 2007, 07:42:04 am »
Стиви, и аз мисля че този спад се дължи на имплантация. На мен лично твоята графика много ми харесва. Пожелавам ти го от сърце.
Денис, моля те да погледнеш и моята графика дали правилно съм отбелязала О.? Знам, че за по-сигурно трябва да се изчака да се покачи БТ, но все пак как ти се струва до тук. 10х

О е 24-48 часа след (+) тест за О.
Трябвало е да направиш още 1 тест.
Добре е да се правят от (-) до (-), за да се хване по-добре пика на ЛХ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3548 -: Март 16, 2007, 07:42:57 am »
Извинявам се за невежството, но искам да попитам: възможно ли е в рамките на един цикъл да има две овулации. И възможно ли е да се отделят два фоликула и да се пукнат в различни дни?
мерси.
Възможно е  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3549 -: Март 16, 2007, 08:44:03 am »
Съвесем се ошашках вече,
вчера бях на узи - каза че ову е минала , че всичко е нормално и ни остава само да чакаме, пита ме дали сме правили секс в определените дни и така.
Незнам какво да ти кажа Денис, на мен никога не е имало голяма разлика в БТ поне като си спомням от преди, а при предишната бременност остана 37.1.
Мога да допълня само че единствено от 1-3 и от 8-11 ден не съм пила стимуланти, ако мога така да ги нарека и може затова нищо да не се получава с графиката.
« Последна редакция: Март 16, 2007, 08:48:57 am от nidiq »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3550 -: Март 16, 2007, 09:29:06 am »
Здравй Денис! И аз си помислих че може да имам все пак Ову...Аз ходих На лекар в понеделник,но тя не ми каза нищо за овулация и такива работи,само ми каза,че е възможно при моя дълъг цикъл в момента да е била по късно...Гледа ме на Узи и ми каза че бременност няма,лигавицата ми е 12мм и матка 50/40. Само че сега съм в паника! Вчера направих тест за бременност и е положителен..чертата беше бледа,но все пак ясно видима...И сега се чудя какво да правя..да продължавам ли да пия Оргаметрила,понеже в листовката пишв да не се приема по време на бременност...Възможно ли е той по някакъв начин да е повлиял на резултата на теста? То аз вече го изпих днес са ми последните хапчета и съм се притеснила много...откакто го пия имам всички ПМС,без чувствителност на гърдите,което е странно за мен,понеже не съм имала цикъл без да ме болят...Какво да правя! Приемам и други съвети!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3551 -: Март 16, 2007, 09:56:06 am »
Здравей, Denis  :D От няколко дни съм настинала. Нямам температура, но БТ ми се повиши малко. Днес, обаче, направо ме разби този спад  8O Какво е твоето мнение за графиката ми, мила?
Този спад нищо не означава.
Предните дни БТ може да е по-висока от неразположението ти и сега да се нормализира.
До тук всичко е наред , не се притеснявай.
:thankyousign: Успокоих се, момичета. БТ пак се вдигна на 37.2  :blob10:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3552 -: Март 16, 2007, 10:08:08 am »
Здравй Денис! И аз си помислих че може да имам все пак Ову...Аз ходих На лекар в понеделник,но тя не ми каза нищо за овулация и такива работи,само ми каза,че е възможно при моя дълъг цикъл в момента да е била по късно...Гледа ме на Узи и ми каза че бременност няма,лигавицата ми е 12мм и матка 50/40. Само че сега съм в паника! Вчера направих тест за бременност и е положителен..чертата беше бледа,но все пак ясно видима...И сега се чудя какво да правя..да продължавам ли да пия Оргаметрила,понеже в листовката пишв да не се приема по време на бременност...Възможно ли е той по някакъв начин да е повлиял на резултата на теста? То аз вече го изпих днес са ми последните хапчета и съм се притеснила много...откакто го пия имам всички ПМС,без чувствителност на гърдите,което е странно за мен,понеже не съм имала цикъл без да ме болят...Какво да правя! Приемам и други съвети!
След като имаш положителен тест веднага се консултирай с лекар, най-добре не пий повече Оргаметрил. Теста не може да е положителен от това лекарство.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3553 -: Март 16, 2007, 10:50:22 am »
Денис, аз си правих тест за О. и на следващия ден, който го смятам за (-) защото втората черта беше бледа в сравнение с предишния ден. Сега забелязах, че тогава явно съм забравила да го отразя на графиката. От вчера гърдите са ми чуствителни и днес вече очаквах БТ да се вдигне поне до 37.0, но отново беше 36,9, което малко ме притеснява защото цикъла ми е около 25 дни и няма да има време за добра ЛФ ако въобще нещо е станало..:(
Стиви, почти съм сигурна за теб, стискам палци.  :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3554 -: Март 16, 2007, 12:55:11 pm »
Здравейте момичета! Тъй като този месец редовно си меря ВТ и много искаме с моя мъж да си имаме бебе доста се старах да съм точна с температурите си,но съм озадачена защото май ми е ниска  :? или е нормално това? Виждам че Dеnis разбира от графики и то доста,ще те помоля мила да погледнеш и моята зада чуя и твоята гледна точка по въпроса! Много ще съм благодарна на всеки който ми пише  :D До скоро.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3555 -: Март 16, 2007, 16:16:45 pm »
dsd,denis- благодаря ви.Всъщност аз си знам,че имам проблеми с О-висок пролактин(малко над норма)и в момента приемам бромокриптин(от началото на февруари).Мислех си дали  е възможно още да не съм имала О? От друга страна пък тази вълнообразна графика не говори ли за поликистозни яйчници?Моля ви,помагайте!Естествено ще се консултирам и със специалист,но и вашето мнение е важно за мен.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3556 -: Март 16, 2007, 18:57:45 pm »
Здравeй Денис! И аз си помислих че може да имам все пак Ову... ............
Доста съм объркана.
Ако си била на лекар в понеделник - 12.03 се пада - тази лекарка не видя ли че е имало О. и не видя ли ЖТ.
Защо ако е вярно и има бременност то О. е била след 57 ден - за да може теста да е (+) /12 ден след О. - може теста да е (+), рано е но не е невъзможно/
Другият вариянт е термометъра ти да се е повредил и сега пак да е проработил.
Незнам какво да ти кажа - това трябва лекар да го прецени.
Пусни ако искаш Кръвен тест /ЧХГ/- по сигурно от това няма.
Стискам палци да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3557 -: Март 16, 2007, 19:05:48 pm »
Денис, аз си правих тест за О. и на следващия ден, който го смятам за (-) защото втората черта беше бледа в сравнение с предишния ден. Сега забелязах, че тогава явно съм забравила да го отразя на графиката. От вчера гърдите са ми чуствителни и днес вече очаквах БТ да се вдигне поне до 37.0, но отново беше 36,9, което малко ме притеснява защото цикъла ми е около 25 дни и няма да има време за добра ЛФ ако въобще нещо е станало..:(
Стиви, почти съм сигурна за теб, стискам палци.  :)
Няма значение колко ти е МЦ- дължината му се определя от дължината на ФФ - тоест ако О е късна МЦ ще е по-дълъг. Така, че това не го мисли.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3558 -: Март 16, 2007, 19:09:01 pm »
Здравейте момичета! Тъй като този месец редовно си меря ВТ и много искаме с моя мъж да си имаме бебе доста се старах да съм точна с температурите си,но съм озадачена защото май ми е ниска  :? или е нормално това? Виждам че Dеnis разбира от графики и то доста,ще те помоля мила да погледнеш и моята зада чуя и твоята гледна точка по въпроса! Много ще съм благодарна на всеки който ми пише  :D До скоро.
Според мен О е била на 13 ден от МЦ.
БТ ми се струва малко ниска за ЛФ. Провери си термометъра да не е в него причината.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3559 -: Март 16, 2007, 19:11:28 pm »
dsd,denis- благодаря ви.Всъщност аз си знам,че имам проблеми с О-висок пролактин(малко над норма)и в момента приемам бромокриптин(от началото на февруари).Мислех си дали  е възможно още да не съм имала О? От друга страна пък тази вълнообразна графика не говори ли за поликистозни яйчници?Моля ви,помагайте!Естествено ще се консултирам и със специалист,но и вашето мнение е важно за мен.
Според мен МЦ е ановулаторен /до тук/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум