0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3320 -: Февруари 19, 2007, 11:23:00 am »
Здравейте момичета, сутринта БТ бе 37,1. Тест за бременност -, а кафявото зацапване продължава  :( Живея в кв. Враждебна /София/. Къде наоколо мога да направя кръвен?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3321 -: Февруари 19, 2007, 12:56:07 pm »
Gip, благодаря за вниманието :thankyousign:Ще меря БТ още поне месец, а след прегледите ще видим какво е положението. За съжаление и аз не мога да те ориентирам за твоята графика,освен да нахвърлям идеи, като дали не е повреден термометъра, дали не я мериш на различни места и/или как си спала, имало ли е ставане и т.н, ина4е не мога да си ги обясна тези колебания.Да видим какво ще кажат моми4етата,те разбират повече от мен :)Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3322 -: Февруари 19, 2007, 16:48:42 pm »
Здравей Denis  :D ! Благодаря ти за бързия отговор. Тест за бременност правих преди около седмица, беше - отрицателен. М. си беше нормален с изключение на това, че нямах типичните болки, като за начало на М. Болки се появиха в края на втори и трети ден. Относно за лекаря - имам час вече, но чак в края на м. март. Живея в чужбина, а тук се чака много   :( . Забравих да кажа, че не съм била болна от доста време на сам. Мислиш ли, че може да е киста, въпреки че нямам никакви болки? 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3323 -: Февруари 20, 2007, 07:18:55 am »
 Здравей misstan     :D
Добре дошла сред нас и дано скоро да се похвалиш с най-прекрасната новина.
Дошла си на точното място  :D - тук спокойно си говорим за всички проблеми свързани с трудностите около зачеването.
За графиката ти - според мен е имало О - може би на 15/16 ден от МЦ.
Малко ме притеснява това стъпаловидно покачване на БТ - от 6 до 22 ден.
Може да е от това, че мериш за първи път.
Бт ти е малко по-висока - как си със щитовидната жлеза?Правено ли ти е изследване /УЗ и изследвания на хормони/?
Не искам да те плаша - може просто твоята ТТ да е по-висока по принцип/и от там по-висока БТ/
Нека да видим какво ще стане следващите месеци- а същевременно дано да стане чудото.

ПП. Не е изключено и при така изглеждаща графика да е станало  :D


 
« Последна редакция: Февруари 20, 2007, 07:22:17 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3324 -: Февруари 20, 2007, 07:24:21 am »
gip   и според мен нещо става - има проблем с О. Може би е добре да отидеш на преглед, за да те видят на УЗ. 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3325 -: Февруари 20, 2007, 07:27:22 am »
Здравейте момичета, сутринта БТ бе 37,1. Тест за бременност -, а кафявото зацапване продължава  :( Живея в кв. Враждебна /София/. Къде наоколо мога да направя кръвен?
Минат ли 16 дена /от предполагаемата О / и зацапването продължи - отивай на лекар. Стискам палци :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3326 -: Февруари 20, 2007, 07:38:29 am »
Chantal  
Графиката ти ми прилича на графика при бременност.
Не ми прилича на киста - но все пак това е само графика  :D
Другият вариант е в началото на МЦ да си била болна - не е задължително да си се чувствала зле за да вдигнеш малко Т./просто тялото може да е реагирало на някой патоген или да си понастинала- знам ли...нещо което да е предизвикало малко покачавне на Т.Може да е и от зъб???/
Ако е това - всичко е наред...но ето че пак гадаем? :D
Да видим какво ще стане- след като нямаш дискомфорт- каквото и да е може да мине от самосебе си.
Е, дано причината да е  е нещо смеещо се, плачещо и прекрасно.;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3327 -: Февруари 20, 2007, 09:10:22 am »
Привет на всички :D Много се радвам,че откликнахте на моя зов и сега не съм сама :thankyousign:
Denis, и аз предполагах ову около 16 ден,но не смея да се надявам да е станало,че всеки път разочарованието е голямо...а и имам всички ПМС от няколко дни :( Изследвания на щитовидната не съм правила, тепърва започвам, все отлагах и се надявах да ми се разминат и да се получи без ходене по кабинети, ама май няма да стане така лесно, както ми се иска :)Ще изчакам и този месец да ми мине цикъла и ще отида. МЦ ми е 30 дни, така че 22-23...ох, не може ли да ме пропусне този път :balk_113:е...БЛАГОДАРЯ още веднъж и ще пиша какво е станало :biglove:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3328 -: Февруари 20, 2007, 09:11:29 am »
Денис възможно ли е, в4ера да съм имала О. заради мократа белъкоподобна и прозра4на слуз която в4ера имах и болките в десен яи4ник сутринта. Днес няма и помен от тях,имам само сиво_бяла слуз , но според мен не е възможном при мен 1 ден след м. да имам О.
 :D :P 8)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3329 -: Февруари 20, 2007, 10:14:00 am »
Здравейте момичета!  :)
Имам следния въпрос - има ли температурни индикации, че доминантния фоликул се е спукал? По какво се различават графики с нормална овулация и такива с ЛУФ?

Диагноза - мисед, абразиото ми беше на 02.02. На преглед след 2 седмици се видя, че всичко е минало нормално. Дори вече имам овулация - имаше фоликул 22мм.

Сега, след като се поосвестих малко, се опитвам да си върна нормалния начин на живот и да приема случилото се. Искам да си направя температурен календар, за да се ориентирам дали е възможно при мен да има някаква органична причина. Както знаете изследвания правят след 3-тия неуспешен опит, но как ли бих понесла нещо такова за втори път..?!

Дори хистологичните изследвания ги претупват - на мен ми го дадоха 2 дни след абразиото (това ме навежда на мисълта, че изобщо не е правено) и в него пишеш само, че съм била бременна. А другия проблем е, че според единия лекар, който откри миседа, е имало ембрионална структура, а според този който ме кюретира - е кухо яйце.

Разликата в тези 2 мнения е огромна - първия вариант предполага, че може да е случайност ( а може и да не е ), докато при кухото яйце, доколкото се запознах в нета, оплождането е било не на яйцеклетката, а на някоя от придружаващите  клетки. Това значи ли, че в тази оплодена структура не е имало яйцеклетка?

Много неясноти имам и те не ми дават мира. Единственото, което мога да направя за момента е да си меря БТ и да се опитвам да тълкувам какво се случва. Ще се радвам, ако някоя от вас е по-наясно и може да помогне с информация за темературните промени по време на цикъла, връзката с хормоните, отделянето и пукането на фоликула, движението на яйцеклетката до нейното вгнездяване в маточната лигавица... Предполагам, че някои етапи биха могли да се засекат по един добре направен календар.
Благодаря! :)

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3330 -: Февруари 20, 2007, 11:13:17 am »
Момичета на никой не пожелавам графика като моята :(
*

    dsd

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3331 -: Февруари 20, 2007, 11:20:23 am »
Здравейте момичета. Аз съм нова тук и много се радвам че намерих този форум тъй като тук намирам много полезна информация по много вълнуващи ме въпроси. И аз като много от вас съм нетърпелива, объркана и тръпнеща в очакване. Ще съм много благодарна ако Денис или който има желание да коментира моята графика - дали е имало О. или тепърва предстои...Благодаря ви предварително.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3332 -: Февруари 20, 2007, 12:08:17 pm »
Момичета на никой не пожелавам графика като моята :(

Не се притеснявай аз никога не съм имала двуфазна графика въпреки ректалното и правлино мерене , ако искаш сподели си проблема в едно лично съобщение. А аз не пожелавам на никога и графика като мойта...
*

    gery_mur

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3333 -: Февруари 20, 2007, 12:38:42 pm »
Здравейте момичета. Аз съм нова тук и много се радвам че намерих този форум тъй като тук намирам много полезна информация по много вълнуващи ме въпроси. И аз като много от вас съм нетърпелива, объркана и тръпнеща в очакване. Ще съм много благодарна ако Денис или който има желание да коментира моята графика - дали е имало О. или тепърва предстои...Благодаря ви предварително.




Може би е имало на 10ден от МЦ, но трябва БТ да се качи и да се запази висока, стискам палци!!!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3334 -: Февруари 20, 2007, 15:43:29 pm »
Здравейте момичета, сутринта БТ бе 37,1. Тест за бременност -, а кафявото зацапване продължава  :( Живея в кв. Враждебна /София/. Къде наоколо мога да направя кръвен?
Минат ли 16 дена /от предполагаемата О / и зацапването продължи - отивай на лекар. Стискам палци :D
Направих и кръвен тест "-". Днес бях на лекар. Каза, че зацапването е понеже М се опитва да пробие. Назначи ми хормони и ми изписа Герикапс 2х1 без прекъсване. Аз съм чувала, че витамините се натрупват в организма. А и дали е добре да се пие и след ову?
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3335 -: Февруари 20, 2007, 15:48:51 pm »
здравей stivarip
аз преди да забременея първият път, досега и единствен, винаги имах такова зацапване преди да ми дойде 4-5 дни, но когато забременя не се появи, може би наистина предстои М, въпреки че искрено се надявам да си бременна
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3336 -: Февруари 20, 2007, 20:01:11 pm »
Направих и кръвен тест "-". Днес бях на лекар. Каза, че зацапването е понеже М се опитва да пробие. Назначи ми хормони и ми изписа Герикапс 2х1 без прекъсване. Аз съм чувала, че витамините се натрупват в организма. А и дали е добре да се пие и след ову?
Дано да е станало.
Колкото до това, че са ти изписали Геритамин без прекъсване - въздържам се да изказвам мнение- на това имат право само лекарите.
Консултирай се с друг лекар.
Това че БТ се пакачва е добър знак. Дано, дано  :D да е за нещо много хубаво

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3337 -: Февруари 20, 2007, 20:02:49 pm »
Момичета на никой не пожелавам графика като моята :(
Попитах ли те дали термометъра ти мери точно?
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3338 -: Февруари 20, 2007, 20:05:32 pm »
Здравейте момичета. Аз съм нова тук и много се радвам че намерих този форум тъй като тук намирам много полезна информация по много вълнуващи ме въпроси. И аз като много от вас съм нетърпелива, объркана и тръпнеща в очакване. Ще съм много благодарна ако Денис или който има желание да коментира моята графика - дали е имало О. или тепърва предстои...Благодаря ви предварително.
Според мен О. е тези дни - 14,15 или 16 ден от МЦ- това ще се разбере по-точно след няколко дни.
Действайте и дано да стане :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3339 -: Февруари 20, 2007, 22:17:31 pm »
Здравейте момичета,
Това е мойта графика.До миналия месец пиех Дуфастон .Какво ви е мнението?!  :D