0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3160 -: Януари 30, 2007, 18:46:17 pm »
Денис, мила, ще ми погледнеш ли графиката? Като че ли продължава да не е наред нещо? Ще ходя на лекар, но си мислех да е следващия месец. Според теб да бягам ли по-скоро? Благодаря ти за кой ли път :bighug:
P.s. Приемам и други мнения, ако има желаещи :lol:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3161 -: Януари 30, 2007, 22:55:38 pm »
Момичета, относно тия тестове за овулация има нещо което не ми е ясно. Този месец за първи път си купих. На 15 и 16 ден отчетоха овулация, но чертичките бяха бледи. Разбрах че когато резултатна линия е по-бледа значи, че няма овулация. На 17 ден обаче втората чертичка напълно изчезна. Та това което не ми е ясно е: при положение че правя въпросните тестове към 16,00 часа, не е ли нормално да е бледа, ако този пик на хормона например е настъпил след като теста вече е бил направен, например след 18,00 часа и до другия ден в 16,00 часа пак да се появи бледа втора чертичка. :ask:

Какво мислите по този въпрос?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3162 -: Януари 30, 2007, 23:09:34 pm »
Гоги, доколкото знам бледите чертички значат, че теста е отрицателен, единствено ако тестовата чертичка е по-ярка от контролната теста се счита за положителен.
Колко дълъг ти е цикъла, да не би да е рано за О все още или да е била преди 15 ден?
И на мен ми се е случвало да имам първо бледи четички а после никаква, но резултата си беше отрицателен и фоликуметрията го потвърди(фоликулите все още растяха)
Мери и БТ и така по-лесно може да се прецени кога е Ову.
Целувки :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3163 -: Януари 30, 2007, 23:12:46 pm »
Оп не видях  :?
Цитат
Проблемът при мен е, че постоянна поддържам някаква температура около 37,10 градуса, която рядко пада и не мога да се ориентиера. Това не е от сега от години наред. Имам увеличена щитовидна жлеза още от пубертета, редовно си правя изследвания на хормоните, които обаче са в референтни стойности /според лека
Та мисля че тестовата трябва да е по-ярка за да е +теста за Ову. Но най-добрия метод е фоликуметрията.
Успех! :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3164 -: Януари 31, 2007, 07:47:15 am »
  Денис как ти се струва графиката ми?Няма да има бебе,защото няма опити  :?Просто се съмнявам за задържане на фоликули.
    За 2 пореден месец получавам зацапване.Трябва да ми дойде утре или вдругиден,но определено това което имам днес, не е менструално кървене 8O  На 14 февруари съм на лекар да я накарам ли да ми пусне хормони някакви?
 
Графиката ти е хубава и не ми прилича на задържан фоликул.
Но сама знаеш, че едно  е да те видят на УЗ - друго да правим предположения по температура какво става  в тялото  :D
Така че немога да ти гарантирам 100% че всичко е наред.
За кървенето - може би е от по-нисък прогестерон, въпреки че по-графика и това не мога да кажа /според мен си е добре/.
Говори за това с лекарката си.
За изследванията:
на 3 ден от МЦ - ЛХ,ФСХ и Естрадиол
на 7 ден след доказана О - Прогестерон.
Може да направиш успоредно и ФМ - това е най добрият вариянт да се разбере има ли О. и как стоят нещата

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3165 -: Януари 31, 2007, 07:57:33 am »
Денис, мила, ще ми погледнеш ли графиката? Като че ли продължава да не е наред нещо? Ще ходя на лекар, но си мислех да е следващия месец. Според теб да бягам ли по-скоро? Благодаря ти за кой ли път :bighug:
P.s. Приемам и други мнения, ако има желаещи :lol:
Съжалявам, но точно сега е момента да те видят на УЗ.
Става нещо, и това според мен не е О./дано да бъркам/
Графиката ти според мен показва че има или ПК /много и малки фоликули/ или киста.
Май е първото.
Освен ако не си болна и това не обърква графиката.
По графика О трябва да е била на 9 ден от МЦ - което е рано и нереално според мен. Разликата ти е 0,3 градуса /ФФ-ЛФ/ и за сега графиката ти прави връх...така че както и да го погледна, нещо не е наред /като казвам това имам в предвид че не е нормална О., а не че е нещо лошо/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3166 -: Януари 31, 2007, 08:07:37 am »
Момичета може ли пак да ми погледните графиката.... май няма да е този месец  :(
Деси, според мен е имало О., но ЛФ ми се струва къса и БТ през ЛФ нисичка ,добре  е  да е малко по-висока.
Трябва да  мериш анално - по-точно е.
Не се притеснявай - това се корегира.Трябва да говориш с лекаря си , ако   продължи така  и през следващите месеци.
ЛФ е добре да е около 14 дена, като под 12 вече е обезпокоително.
А БТ през ЛФ е добре да се задържи висока повече от 11 дена /твоята в случая е 10 дена/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3167 -: Януари 31, 2007, 08:12:24 am »
Денис моята графика май хич не е наред  :balk_145: ...Може ли пак да я погледанеш и да кажеш нещо...тия дни цервикалната слуз е много обилна и много разтеглива...това е от 3 дни някъде само че БТ не се покачва и не се покачва :(
Съжалявам миличка, но по графика не е имало О.
Да не би термометъра ти да е повреден. Първо провери него.
За обилната ЦС - тя е обилна и при липса на О, напр. при поликистоза или при някакво друго повишаване на естрогените.
Според мен /по графика/ МЦ е ановулаторен /т.е не е тръгнал да се образува никакъв фоликул, т.е няма киста/
Веднъж на 12 месеца е нормално да се получи така /при всяка жена/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3168 -: Януари 31, 2007, 08:19:36 am »
Ами Денис миналия месец бях на док. и нарочно се позаинтересовах дали нямам поликистозни яйчници и  тя изрично ми каза че яйчниците ми са съвсем здрави не са поликистозни нито имам кисти...каза и че нямам ранички никакви и че съм съвсем здрава...дуфастона го спрях от този месец след 3 месечно приемане ...възможно ли е от това да е? А ако няма овулация има ли вероятност пак да ме болят гърдите понеже от вчера започнаха да са напрегнати и подути? А как мога да си проверя дали термометъра ми работи...нарочно си премерих температурата и под мишницата но там показа 36.2...?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3169 -: Януари 31, 2007, 08:21:12 am »
Gogi 
Неможе да изпуснеш пика на ЛХ. Може би нивата при теб са били по-ниски -което означава че фоликула неможе да се пукне.Защото ЛХ-то оказва влияние на пукването на фоликула.
Или не си направила теста какво трябва.
3-4 часа преди теста да не си пишкала и пила вода.
Ако си пила вода напр. урината се разрежда и хормона е в по-молко количество.
 Ето ти една графика да се ориентираш:


ПП.Теста засича 25 mlU/ml, но ЛХ се покачва до 30-40 за да се пукне фоликула

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3170 -: Януари 31, 2007, 08:23:26 am »
Ами Денис миналия месец бях на док. и нарочно се позаинтересовах дали нямам поликистозни яйчници и  тя изрично ми каза че яйчниците ми са съвсем здрави не са поликистозни нито имам кисти...каза и че нямам ранички никакви и че съм съвсем здрава...дуфастона го спрях от този месец след 3 месечно приемане ...възможно ли е от това да е? А ако няма овулация има ли вероятност пак да ме болят гърдите понеже от вчера започнаха да са напрегнати и подути? А как мога да си проверя дали термометъра ми работи...нарочно си премерих температурата и под мишницата но там показа 36.2...?
Купи си нов термометър - живачен, руски.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3171 -: Януари 31, 2007, 08:25:35 am »
Благодаря ти мила за кой ли път вече...той моя е такъв живачен руски..но днес ще си купя нов:) Наистина се надявам да е от термометъра....
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3172 -: Януари 31, 2007, 09:00:02 am »
Благодаря Денис! Този месец съм се заканила да направя всичко по книга, дано само да има овулация! Така се надявам на бебе, дъщеря ми на есен ще е ученичка и много ми се иска да съм в майчинство като тръгне на училище! Дано всички успеем! :balk_602:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3173 -: Януари 31, 2007, 09:03:32 am »
  Благодаря Денис!Да,ще говаря с лекарката! :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3174 -: Януари 31, 2007, 11:15:17 am »
Денис,би ли погледнала графиката ми/7.01/.Този МЦ е къс - 23дни и ЛФ ми се струва къса.Какво мислиш
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3175 -: Януари 31, 2007, 11:58:10 am »
Благодя Десин ще изчакам още няколко дни да видим какво ще стане и пак ще пиша








*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3176 -: Януари 31, 2007, 17:49:51 pm »
Освен ако не си болна и това не обърква графиката.
По графика О трябва да е била на 9 ден от МЦ - което е рано и нереално според мен. Разликата ти е 0,3 градуса /ФФ-ЛФ/ и за сега графиката ти прави връх...така че както и да го погледна, нещо не е наред /като казвам това имам в предвид че не е нормална О., а не че е нещо лошо/
Здравей, Denis. Не съм болна, но дано си права и е не нормална овулация, а не нещо друго. Казвам това, защото от предната М почти не спира да ме боли в областта около десния яйчник. Надявах се да се размине,но не спира и не ми е ОК. А що се отнася до ранната О (ако изобщо я има) и предния месец предполагахме, че е на 9-ия ден. Аз затова започнах тестовете за О още от 7-ия ден (за да не я изпусна :wink:) и накрая спрях преди да е показало нещо. Между другото,тестовете ми бяха Clear, а за тях четох не много добри неща във форумите. Освен това, не се въздържах от пишкане по 3-4 часа, а само 2-2 1/2. Това май си го мисля повече за успокоение, сама знам, че О не е имало :( Както и да е, благодаря ти. Доверявам се на съветите ти и ще си запиша час за лекар. Стискай палци :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3177 -: Февруари 01, 2007, 08:10:35 am »
Денис,би ли погледнала графиката ми/7.01/.Този МЦ е къс - 23дни и ЛФ ми се струва къса.Какво мислиш
Мисля, че е имало О., но ЛФ е къса.
Ако се повтори  - отиди на лекар.
ЛФ трябва да е около 14 дена, като 11 дена поне БТ трябва да е висока - това говори за добра функция на ЖТ и че яйцеклетката която се е отделила е 'хубава' /ако може така да се нарече  :D/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3178 -: Февруари 01, 2007, 08:18:49 am »
suchi, не си ме разбрала правилно. Понякога за да не изричам тежки думи от рода на :според мен имаш киста, казвам че според мен нещо не е наред.
Явно нетрябва да го правя, но много ми е болно когато трябва да го кажа на някой, затова се опитвам да подскажа с по леки думи и се надявам да се сетите , но явно греша...
За твоята графика - мисля, че е станала киста. Това че имаш болки също може да е симптом на киста   -  трябва да те види лекар / на УЗ/.
Съжалявам 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3179 -: Февруари 01, 2007, 09:25:12 am »
 :( хххххх Момичета и този месец няма да е  :(