0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3000 -: Януари 14, 2007, 07:47:33 am »
Два дена подред си правих тест за овулация и беше +. А и темп. ми е 37.1....правилно си я меря.защо да не е както трябва графиката ми? какво й е?
Или ти бъркаш някъде в меренето на БТ, или нещо не е наред.
Правилното е първо да проверим дали няма човешка грешка, след това проблем с термометъра и едва след това да разсъждаваме по графиката.
Ако при първите две - няма вина, ето какво мисля по графиката ти:
- неможе ЛХ да е висок и БТ да е висока /37.1/ - в случая ЛХ показва че О. предстои, а високата БТ - че е минала.
Това се получава при случаите  със СПКЯ - но там високата БТ непоказва че е имало О. , а че има проблем /напр.киста/.
-преди последното покачване на БТ графиката ти прави няколко върха,което не е нормално и пак говори за проблем /напр.киста/
-доста късна О./ ако е  имало такава, но според мен не е/ Освен да си с МЦ дълъг средно  45 дена /за нормален се приема МЦ от 21 до 36 дена, е по сайтовете пише и до 45 че е нормален/Да вземем нещо средно напр. 40 дена - влизаш в тези граници, но трябва винаги да си била с МЦ с такава продължителност, ако това е от време на време - има проблем и трябва консултация с гинеколог.
Незная дали разбра нещо, не си и длъжна да ми вярваш, но моето мнение е че става нещо, и ако всичко друго е наред, има проблем.

Ето общ вид на една нормална графика на БТ.:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3001 -: Януари 14, 2007, 08:41:16 am »
Денис, би ли погледнала и моята графика и според теб добре ли върви БТ засега.

Благодаря ти много! :bighug:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3002 -: Януари 14, 2007, 08:49:11 am »
Денис, би ли погледнала и моята графика и според теб добре ли върви БТ засега.
Благодаря ти много! :bighug:
Дотук е добре - тези дни трябва да е О.
Дано да стане  чудото :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3003 -: Януари 14, 2007, 08:57:42 am »
Благодаря ти Денис, дано този път да стане  :kiss:

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3004 -: Януари 14, 2007, 12:33:45 pm »
Denis, мила, бях попитала преди време,но не формулирах правилно въпроса и не ме разбра. Сега ще опитам да го задам правилно. Интересно ми е как виждаш графиките от предните МЦ на момичетата? Аз като кликна върху графиката и ми показва само последния МЦ, а ти коментираш и старите :!: Как достигаш до тях? Съжалявам, но не мога сама да се справя :kiss:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3005 -: Януари 14, 2007, 14:50:54 pm »
Denis, мила, бях попитала преди време,но не формулирах правилно въпроса и не ме разбра. Сега ще опитам да го задам правилно. Интересно ми е как виждаш графиките от предните МЦ на момичетата? Аз като кликна върху графиката и ми показва само последния МЦ, а ти коментираш и старите :!: Как достигаш до тях? Съжалявам, но не мога сама да се справя :kiss:
1.Отварям графиката, която е в подписа /на съответното момиче/
2.Копирам потребителското име  от нея
3.Отивам на графики на други потребители /това е в Овукалендара/, поставям името и се отварят графиките - избирам някоя и я отварям.

Извинявай, но изобщо не съм разбрала за това твое питане.
Дано да съм ти обяснила  сега правилно. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3006 -: Януари 14, 2007, 18:30:58 pm »
Denis, привет и от мен! :) Предвид днешната висока БТ, макар вчера Ову тестът да беше +, си отбелязах овулацията за вчера. Правилно е, нали? Не би трябвало при 36.9 да ми е днес.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3007 -: Януари 14, 2007, 21:07:06 pm »
Цитат
1.Отварям графиката, която е в подписа /на съответното момиче/
2.Копирам потребителското име  от нея
3.Отивам на графики на други потребители /това е в Овукалендара/, поставям името и се отварят графиките - избирам някоя и я отварям.

Извинявай, но изобщо не съм разбрала за това твое питане.
Дано да съм ти обяснила  сега правилно. :D
Цитат
Оф,че съм шматка,не ми хрумна даже :DБлагодаря ти много :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3008 -: Януари 15, 2007, 07:50:35 am »
Denis, привет и от мен! :) Предвид днешната висока БТ, макар вчера Ову тестът да беше +, си отбелязах овулацията за вчера. Правилно е, нали? Не би трябвало при 36.9 да ми е днес.
Правилно Сийс, може да е била късно вечерта дори, но не и на 15 ден от МЦ.
/ не и при 36,9- тя дори още ще се повишава през деня/
Минала е О. - дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3009 -: Януари 15, 2007, 08:12:02 am »
Един път и аз да нацеля  :lol:
С половинката действахме предната вечер преди Ову, а на датата на самата Ову (14я ден) - следобед, така че няма как да сме я пропуснали. Щом е била на 14я ден следобед/вечерта - супер!!

Отбелязах си и 28.01 като датата на очакваната М, но дане да не дойде :)

Денисче, лек ден ти желая и ще докладвам своевременно за всички промени по време на чакането!
*

    Julia

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3010 -: Януари 15, 2007, 10:28:40 am »
Денис, при мен МЦ винаги е 4-5 пъти в годината!(аз съм на 23 год) Последно бях на гинеколог през декември; той ме гледа на вагинален ехограф и не видя киста.....много добре разбирам какво ми написа, за което ти благодаря! но не знам какво да правя сега!
Мисля другата седмица да отида в Торакс при д-р Даскалов!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3011 -: Януари 15, 2007, 10:31:37 am »
Здравейте момичета, отдавна не съм писала във форума, но след аборта нямах желание дори да чета. Вече съм по-добре и пак започнах да меря БТ. Преди графиките ми бяха доста по-ясни, докато сега незнам какво става. Пък и не успявам да ги меря в един и същи час дали за това се получава така?Ние още се пазим, но мисля след още 2 месеца пак да пробваме.Ако някой може да коментира графиката .
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3012 -: Януари 15, 2007, 11:03:55 am »
zdraveite i ot men, meria temperatura i otbeliazvam v grafikata,molia poglednete mi grafikata i daite niakakvo mnenie, dali vsichko mi e nared.Meria temperaturata v ustata
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3013 -: Януари 15, 2007, 11:44:54 am »
Здравейте момичета, отдавна не съм писала във форума, но след аборта нямах желание дори да чета. Вече съм по-добре и пак започнах да меря БТ. Преди графиките ми бяха доста по-ясни, докато сега незнам какво става. Пък и не успявам да ги меря в един и същи час дали за това се получава така?Ние още се пазим, но мисля след още 2 месеца пак да пробваме.Ако някой може да коментира графиката .
Съжалява много за това, което си преживяла, и дано никога повече не се повтаря.
Скоро да се похвалиш с добра новина. :D
Ако мериш в рамките на 2 часа, не е голям проблем.
За графиката - тя отразява хормоните свързани с МЦ - при теб може би има още хормонален дисбаланс. Според мен трябва да се изчака още, рано е да се притесняваш за това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3014 -: Януари 15, 2007, 11:47:02 am »
Денис, при мен МЦ винаги е 4-5 пъти в годината!(аз съм на 23 год) Последно бях на гинеколог през декември; той ме гледа на вагинален ехограф и не видя киста.....много добре разбирам какво ми написа, за което ти благодаря! но не знам какво да правя сега!
Мисля другата седмица да отида в Торакс при д-р Даскалов!
Идеално решение :D
Трябва ти просто добър специалист.
И моля те да споделяш как се развиват нещата.
Успех!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3015 -: Януари 15, 2007, 11:55:59 am »
zdraveite i ot men, meria temperatura i otbeliazvam v grafikata,molia poglednete mi grafikata i daite niakakvo mnenie, dali vsichko mi e nared.Meria temperaturata v ustata
Първо искам да те помоля да пишеш на кирилица  :D
Графиката ти е добре до тук - предполагам ще направиш тестове за О. С тях и БТ О. се засича по-точно.
Погледнах и посл. ти 3 графики:
04/12/2006 - тук всичко е наред Имало е О.
01/11/2006- и тук няма проблем. Имало е О.
07/10/2006 - и тук е имало О., но ЛФ ми се струва къса - това не е проблем, ако е инцидентно.Той и МЦ е по-къс.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3016 -: Януари 15, 2007, 12:23:07 pm »
Денис, мерси за бързият отговор.Разгледах графиките на  seasmilebg с нея много си приличаме и аз пия същите билки, направи ми впечатление, че тестовете й са положителни и след 2 дни температурата й се покачва, при мен тестовете са положителни и след 4-5 дни се покачва температурата. Ние правим секс, когато теста е положителен (2 дни) и един ден когато вече е отрицателен.
Имаш ли представа, защо тогава температурата ми се покачва след няколко дни и данеби да избързваме с правенето на секс. Нещо се обърквам вече, кое е по-вярното тестовете или температурата.
Другото което искам да те питам сега четох, че температурата преди О е 36,2-36,5 както е и мойта, по време на овулацията се качва до 37,0, а след като отмина е под 37,0, но по-висока от първия период, както е при мен.
Та въпро са ми е ако осетя, че през деня качвам температура, може ли това да е наистина точно момента на овулацията или нещо не сам разбрала правилно.
Мерси предварително
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3017 -: Януари 15, 2007, 12:34:40 pm »
evelinaedreva,
Тестовете за овулация не отчитат самата О.
Те засичат един хормон - ЛХ /Лутеинизиращ Хормон/- той кара фоликула да се пукне/това е О./.
Неговите най-високи нива /пика на този хормон/, които водят до О. са 12-48 часа преди самата О.
Когато на тебе теста за О ти е (+), това означава че след 12 до 48 часа трябва да настъпи О.
Така че когато теста е (-) /след отчетен положителен/-тогава може и да си в О. или тя да настъпи и на следващият ден.
Май доста рано спирате с кексенето ;)
За БТ. - тя се покачва след О.
Правилото е от 1 до 5 дена след О., понякога може да минат и 7 дена до трайното покачване на БТ.
За да е сигурно, че е имало О. разликата в БТ ФФ/ЛФ трябва да е 0,4- 0,6 градуса.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3018 -: Януари 15, 2007, 12:39:26 pm »
Ето една много хубава схема с графика на пика на ЛХ и Овулацията след това:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3019 -: Януари 15, 2007, 14:22:44 pm »
Вярно ли е, че точно в момента на овулацията ти се вдига температурата до 37,0 и след това отнова пада, но се запазва по-висока от тази през първата половина на цикъла (от 36,7-36,9).
Възможно ли е да си осетя през деня, че сам вдигнала температура и това да значи, че сам в овулация