0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2880 -: Януари 04, 2007, 08:46:01 am »
Malechka много съжалявам.
Но, първо се успокой - не е толкова страшно.
Как те прегледа лекарят - на УЗ или мануално /преглед с ръка/
И какво значи колкото лимон? Колко см. е това?
И последно - на твое мчсто бих потърсила още 2 мнения, преди да започна да се притеснявам.
Трябва да се определи /доколкото е възможно, каква е кистата -вида и - фоликуларна, лутеинова, параовариална и т.н/ и какви са шансовете за обратно развитие, да се види дали продължава да расте.
Някои кисти модат да се повлияят   медикаментозно, но някои- не ,и тогава единственото решение е хирургичното лечение.
Дали да продължите опитите - незнам, това лекар трябва да го каже.
Има кисти, които при бременност търпят обратно развитие, но има други които си растат без проблем и се налага дори операция.
На твое място, първо бих решили проблема с кистата- тя и без това обърква хормоните и едва ли ще има добра овулация докато я има.
Поскоро няма да има овулация.
Отиди миличка на друг лекар - и дано да разберат каква е кистата, а ти искай и точният и размер, за да може да се види дали расте или намалява или си стои все толкова.
Дано да се резорбира сама.
Ще чакам да споделиш с нас какво е станало. Не се притеснявай с теб сме.  :D Всичко ще се оправи.
 

ПП Ето ти нещо интересно за кистите.
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/tutorials/ovariancysts/htm/_no_50_no_0.htm
 
СА-125 е туморен маркер.  Да не се притесниш от него - туморните маркери са  вещества, които насочват към наличие на някакъв вид тумор.Тези маркери обикновенно не са подходящи за ранна диагноза, а най-вече след проведена хирургическа интервенция.Това просто като информация. Едва ли касае теб - но е добре човек да знае.
 Нетрябва и думата тумор да те плаши- така се наричат кистите/доброкачествени непрофелиращи тумори, има и др.
/Ако го напише някой лекар като диагноза да не се уплашиш/
« Последна редакция: Януари 04, 2007, 09:12:21 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2881 -: Януари 04, 2007, 09:04:51 am »
Мен пък ме притеснява това че при другите момичета който също мерят ректално нещата с графиките им са доста по различни от моята, защото при тях  накрая има нещо като внзепаен скок до към 37 и 10 а при мен температурата ми рядко или по точно почти никога не спада  под 36 и 7 -поне за сега от толкова време не съм виждала такава БТ- уж си я меря правилно и редовно пък какво става...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2882 -: Януари 04, 2007, 09:16:11 am »
Мен пък ме притеснява това че при другите момичета който също мерят ректално нещата с графиките им са доста по различни от моята, защото при тях  накрая има нещо като внзепаен скок до към 37 и 10 а при мен температурата ми рядко или по точно почти никога не спада  под 36 и 7 -поне за сега от толкова време не съм виждала такава БТ- уж си я меря правилно и редовно пък какво става...
Пак започна да я вдигаш тази БТ- не е добре.
Сега тя трябва да пада.
Как си със щитовидната жлеза? Изследвана ли ти е някога? Хормони и т.н?
Ако има хиперфункция на ЩЖ - може затова да е висока БТ/това е само предполоожение - не се шашкай/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2883 -: Януари 04, 2007, 10:17:51 am »
ЗА МНОГО ГОДИНИ МОМИЧЕТА! Пожелавам на всички най-вече здраве и много късмет!
Аз чак сега се включвам. При нас мисля че стана, дядо ни Коледа май ни направи подарък. :D. Вчера правих тест и беше положителен. Ще трябва вече да отида и на лекар май.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2884 -: Януари 04, 2007, 11:54:12 am »
ЗА МНОГО ГОДИНИ МОМИЧЕТА! Пожелавам на всички най-вече здраве и много късмет!
Аз чак сега се включвам. При нас мисля че стана, дядо ни Коледа май ни направи подарък. :D. Вчера правих тест и беше положителен. Ще трябва вече да отида и на лекар май.
Много добра новина!  :D Поздравления!  :D




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2885 -: Януари 04, 2007, 13:20:42 pm »
Denis
Здравей отново!
Значи доктора вчера ме прегледа мануално,УЗ го остави за след като ми свърши цикъла.
Преди година бях ходила от предната работа на профилактичен преглед на гинеколог и тя се беше осъмнила дали не съм имала кистозен яйчник,но не можа да види добре на УЗ и ме прати на вагинален в Майчин дом.Отидох и там,жената ме прегледа обстойно и каза,че най-вероятно онази е мислила така тъй като имало едно затъмнение,което показвало,че е имало спукан фоликул и да не се притеснявам.Даде ми снимка и каза,че нямам кисти.Незнам какво да мисля вечеКак мислиш дали пак бих могла да ида в майчин дом на вагинален ултразвук?Ако ти имаш познат добър гинеколог,който преглежда и с вагинален,моля те напиши ми негови координати и тел..Благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2886 -: Януари 04, 2007, 13:22:14 pm »
Denis
Здравей отново!
Значи доктора вчера ме прегледа мануално,УЗ го остави за след като ми свърши цикъла.
Преди година бях ходила от предната работа на профилактичен преглед на гинеколог и тя се беше осъмнила дали не съм имала кистозен яйчник,но не можа да види добре на УЗ и ме прати на вагинален в Майчин дом.Отидох и там,жената ме прегледа обстойно и каза,че най-вероятно онази е мислила така тъй като имало едно затъмнение,което показвало,че е имало спукан фоликул и да не се притеснявам.Даде ми снимка и каза,че нямам кисти.Незнам какво да мисля вечеКак мислиш дали пак бих могла да ида в майчин дом на вагинален ултразвук?Ако ти имаш познат добър гинеколог,който преглежда и с вагинален,моля те напиши ми негови координати и тел..Благодаря предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2887 -: Януари 04, 2007, 18:11:26 pm »
   Денис,моето зацапване днес го няма и температурата ми се качи над 37.Започвам да се притеснявам,защото никога през живота ми не се е случвало подобно нещо!Никога не съм имала зацапвания. 8OЧудя се,дали да отида на дактор или да изчакам следващия месец да видя дали пак ще е така!?Тъкмо се бях успокоила и бях решила,че вече няма да ходя по лекари и хайде пак нещо ново излиза! :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2888 -: Януари 05, 2007, 08:35:40 am »
ЗА МНОГО ГОДИНИ МОМИЧЕТА! Пожелавам на всички най-вече здраве и много късмет!
Аз чак сега се включвам. При нас мисля че стана, дядо ни Коледа май ни направи подарък. :D. Вчера правих тест и беше положителен. Ще трябва вече да отида и на лекар май.
Браво Диме! :D
Честито мила, лека и безпроблемна бременност.
Да си пиеш редовно фолиевата киселина.
Графиката ти е супер.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2889 -: Януари 05, 2007, 08:41:41 am »
Denis
Здравей отново!
Значи доктора вчера ме прегледа мануално,УЗ го остави за след като ми свърши цикъла.
Преди година бях ходила от предната работа на профилактичен преглед на гинеколог и тя се беше осъмнила дали не съм имала кистозен яйчник,но не можа да види добре на УЗ и ме прати на вагинален в Майчин дом.Отидох и там,жената ме прегледа обстойно и каза,че най-вероятно онази е мислила така тъй като имало едно затъмнение,което показвало,че е имало спукан фоликул и да не се притеснявам.Даде ми снимка и каза,че нямам кисти.Незнам какво да мисля вечеКак мислиш дали пак бих могла да ида в майчин дом на вагинален ултразвук?Ако ти имаш познат добър гинеколог,който преглежда и с вагинален,моля те напиши ми негови координати и тел..Благодаря предварително!

Според мен, ако сте решили вече са си имате бебе - е най-добре да се насочиш към клиника по репродуктивна медицина.
Там са най-добрите специалисти.

 Избери си някоя  клиника  от тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2890 -: Януари 05, 2007, 08:42:58 am »
Денис , правила съм изследвания на щитовидна жлеза , преди време в кварталната поликлиника бяха си в норма макар и правени в кварталната поликлиника, но когато мога ще ти оставя тук референтни стойности и така...
Фантичке, тогава незнам - отивай на лекар. Все има причина за тази висока Т.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2891 -: Януари 05, 2007, 08:50:48 am »
   Денис,моето зацапване днес го няма и температурата ми се качи над 37.Започвам да се притеснявам,защото никога през живота ми не се е случвало подобно нещо!Никога не съм имала зацапвания. 8OЧудя се,дали да отида на дактор или да изчакам следващия месец да видя дали пак ще е така!?Тъкмо се бях успокоила и бях решила,че вече няма да ходя по лекари и хайде пак нещо ново излиза! :?
Това е много добре. Браво!  :D
Макар и да има зацапване /което може да се дължи на нисък прогестерон/ ЛФ се удължава, което е супер.
Изчакай следващият МЦ  и ако се повтори - тогава на лекар, а аз се надявам дори и да е станало този МЦ.
Графиката ти се оправя и дано на се задържи така.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2892 -: Януари 05, 2007, 10:06:25 am »
 
Цитат
Това е много добре. Браво!  Very Happy
Макар и да има зацапване /което може да се дължи на нисък прогестерон/ ЛФ се удължава, което е супер.
Изчакай следващият МЦ  и ако се повтори - тогава на лекар, а аз се надявам дори и да е станало този МЦ.
Графиката ти се оправя и дано на се задържи така.

 Ох,Денис благодаря ти :)!Успокоих се!Да ти кажа,няма как да е станало,защото любимият го няма и този месец няма опити.Знам обаче,че ако си беше тук,хич нямаше да се тревожа ,ами щях да съм в трескаво очакване на + резултат(с това зацапване).Понякога задържам фоликули и затова меря и като го няма.И температурата ми днес е 36.9-пак падна :?.(не мога да я нанеса в календара,защото не ми се отваря днес).
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2893 -: Януари 06, 2007, 13:05:27 pm »
Здравейте всички момичета във форума! Честита Нова Година и от мен! Желая на всички от сърце още в началото на годината да се зарадваме взаимно с хубави новинки :bfp:
Имам нужда от помощ и добри новини!!! Много те моля Denis, погледни ми пак графиките, макар че съм малко несериозна и не изпълних съвета ти да меря и по време на МЦ :oops: Все пак се надявам с тия лекарства да се е пооправило положението при мен, да е имало О и да сме улучили момента! Има ли надежда според теб или си въобразявам само?
Благодаря за отговора, независимо какъв е и съм убедена, че няма да ми дадеш празни надежди :thankyousign:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2894 -: Януари 06, 2007, 16:42:11 pm »
suchi,  ФФ при теб е доста къса : 9-10 дена.
Ако си с по-къс МЦ, например 22-24 дена е нормално.
Стойностите пак са малко през ФФ и не съм сигурна какво става.
Може би, О е била на 9 ден от МЦ. БТ през ЛФ е добра
/Добре ще е да правиш и тестове за О./
Бт трябва да се задържи поне още /минимум/ 5-6 дена висока, за да може да се каже, че е имало О и всичко е наред. Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2895 -: Януари 06, 2007, 17:47:07 pm »
много,много ти благодаря,denis!Много си мила и както винаги бърза с отговора си :)Дано наистина да се задържи БТ така висока и да е станало,дано,дано,дано!!!
Ще взема наистина да започна да си правя тестове за О. От кои ден ме съветваш да започвам? Преди да ми направят снимката на тръбите, МЦ ми беше 30 дни, а самата М - около 7-8 дни! Откакто мина снимката и започнах да пия лекарствата,много се промениха нещата - МЦ ми предния месец беше 23 дни,а М - само 4! Това за мен е нещо никога не виждано! Но стига съм писала не толкова важни неща :D
Отново ти благодаря! Дано се окажеш права,както много често се случва!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2896 -: Януари 06, 2007, 18:19:43 pm »
suchi ако О. продължи да настъпва рано - може би тестове трябва да започнеш да правиш на 7 - 8 ден от МЦ.
Когато теста за О. е (+) -н, това означава че О. ще настъпи след 12-36 часа /или най късно след 48 часа/.
Теста отчита пика на ЛХ /това е един хормон, който предизвиква пукване на фоликула/

Ето една графика да се ориентираш:
Показва пика/най-високите нива/ на Лутеинизиращият Хормон.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2897 -: Януари 06, 2007, 19:05:46 pm »
Благодаря,но наистина много се надявам да нямам нужда скоро от тестове за О :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2898 -: Януари 06, 2007, 22:19:13 pm »
Здравей Денис...На мен ми дойде  :balk_146: а така се надявах да имам най-хубавия подарък... сега този месец за първи път ще меря БТ...ще се постарая да бъда редовна,и ако не звучи нахално мога ли да те помоля да ми помогнеш при определянето на О. понеже аз не съм много наясно... :flower:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2899 -: Януари 07, 2007, 07:46:13 am »
Здравей Денис...На мен ми дойде  :balk_146: а така се надявах да имам най-хубавия подарък... сега този месец за първи път ще меря БТ...ще се постарая да бъда редовна,и ако не звучи нахално мога ли да те помоля да ми помогнеш при определянето на О. понеже аз не съм много наясно... :flower:
Може миличка - питай всеки ден ако искаш - то само да стане. :D
Ти само не се отчайвай - когато е писано ще стане, просто имай вяра. Дано да е този месец  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум