0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2800 -: Декември 29, 2006, 09:08:08 am »
Май сега ще може да се отвори. :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2801 -: Декември 29, 2006, 09:11:10 am »
Благодаря, да пия ФК и пренатални витамини месеци напред. Само ме притеснява, че на 11 и 13 този месец ми правиха рентгенова снимка на зъб /вероятна овулация на 10-ти/. Сложиха ми оловно наметало. Дано това да не е навредило, но от много време все се оправдах, че може да съм бременна и отгалагахме снимката и вече ми беше неудобно, да изразявам съмнения за бременност, а да няма нищо и се съгласих :?
Надявам се в толкова ранна фаза, да не е проблем. Кажи ми, честно какво мислиш?
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 09:18:49 am от Vanilia »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2802 -: Декември 29, 2006, 09:24:40 am »
Денис, много съм объркана. Сутринта, като видях 37.3, така се ошашавих, че място не можех да си намеря...Значи няма начин да е от одеалото...2 неща ме тревожат: че вече си правих тест, достатъчно време след Ову, за да почне да се произвежда хормона на бре-стта, и беше -. И другото, че ужасно ме свива в слабините, все едно всеки момент ще ми дойде. За болна - не съм, даже много добре се чувствам.
...Толкова много досега съм искала двете чертички, и толкова пъти тестовете са били отрицателни, че сега направо нямам сили да си направя още един тест, било и кръвен, и пак да видя отриц. резултат. А и още не ми е закъсняло - според овул.календар трябва да ми дойде днес, но като се има предвид, че Ову беше на 15я ден, значи тр. да ми дойде утре, дори вдругиден. Колкото и да ми е трудно, някак трябва да удържа днес и утре - или ще ми дойде, или не. Ако не ми дойде, поне имам шанс чертичките да са 2.
Денис, така ще направим - чакам и утре, и ако не ми дойде (моля се :) ), тогава правя теста. МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ за подкрепата и спокойствието, което ми вдъхваш! Прегъщам те!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2803 -: Декември 29, 2006, 09:32:25 am »
Благодаря, да пия ФК и пренатални витамини месеци напред. Само ме притеснява, че на 11 и 13 този месец ми правиха рентгенова снимка на зъб /вероятна овулация на 10-ти/. Сложиха ми оловно наметало. Дано това да не е навредило, но от много време все се оправдах, че може да съм бременна и отгалагахме снимката и вече ми беше неудобно, да изразявам съмнения за бременност, а да няма нищо и се съгласих :?
Надявам се в толкова ранна фаза, да не е проблем. Кажи ми, честно какво мислиш?
Не се притеснявай. Ако има увреждане на ембриона - ще го изхвърлиш /звучи жестоко, но е по-добре така/, а и при облъчването е важно колко Рада е и т.н не съм много компетентна.
Риск има - но кой фоликул е облъчен е божа работа.
Трябва да попиташ Лали - може би тя знае по-добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2804 -: Декември 29, 2006, 09:33:13 am »
Май сега ще може да се отвори. :oops:
Пак не става

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2805 -: Декември 29, 2006, 09:35:06 am »
Сийс, чакам с теб и стискам палци. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2806 -: Декември 29, 2006, 09:39:36 am »
Сийс, чакам с теб и стискам палци. :D

Ако мога да си позволя хумор в момента, започва обратното броене: 20, 19, 18....бебе! (дано да е, де  :lol:)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2807 -: Декември 29, 2006, 10:01:16 am »
не мога да разбера защо не ми е отпечатало мнението, но ще го повторя:
Денис, обясни ми, мила, какво е това - едно след друго си меря БТ с живачен и електронен термометър и на живачния ми показва 37.05, а на електронния - 36.8
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2808 -: Декември 29, 2006, 12:49:54 pm »
не мога да разбера защо не ми е отпечатало мнението, но ще го повторя:
Денис, обясни ми, мила, какво е това - едно след друго си меря БТ с живачен и електронен термометър и на живачния ми показва 37.05, а на електронния - 36.8
Според мен ел.термометър може би е с изтощена батерия и затова отчита по-ниска стойност или е от тези дето трябва да се държат 3-4 мин след сигнала.
Вярвай на живачният /аз вярвам само на тях ;) , особено ако е руски/
Така че записваш БТ -37.05

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2809 -: Декември 29, 2006, 13:27:14 pm »
Момичета някой може ли да ми каже как да си пусна и аз графиката за да е видима...на личен профил съм сложила отметки,ама незнам как да си направя лентичка....Днес ми е 31 ден от цикъла...вчера си правих тест и е  :bfn: ...Някой може ли да ми каже как да си я направя...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2810 -: Декември 29, 2006, 13:40:46 pm »
Доколкото знам не съм, мерих си тепературата на тялото днес следобед , подмишницата, беше си 36 и 5 , меря с живачен термометър. Да го сменя ако искаш. По скоро е неправилно мерене...
добре рли е или не е че днес почти цял ден имам нещо като пробождания в десен яйчник..  :P :)
Извинявай пропуснала съм го.
Миличка още е рано да се коментира - днес малко ти е паднала БТ.
Нека да видим какво ще стане по късно през МЦ.
И аз се притеснявам за теб. Да не е само някакво възпаление?
Продължавай да мериш и ако не падне - отиваш пак на лекар, защото не е добре да имаш висока температура.
Някои възпаления протичат едва ли не безсимптомно и с едва забележимо покачване на ТТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2811 -: Декември 29, 2006, 13:51:56 pm »
Момичета някой може ли да ми каже как да си пусна и аз графиката за да е видима...на личен профил съм сложила отметки,ама незнам как да си направя лентичка....Днес ми е 31 ден от цикъла...вчера си правих тест и е  :bfn: ...Някой може ли да ми каже как да си я направя...
Цитат
5. Създаване на лентички за форумите 

         Овулационният календар предоставя възможност да си генерирате код, който да поставяте в подписа (сигнатурата) си във форумите, които посещавате. Това представляват добилите напоследък популярност "лентички" - картинка, която представлява линк към Вашата текуща графика.
         За да си направите лентичка, първо се уверете, че сте маркирали в профила си, че позволявате графиките Ви да бъдат видими за другите потребители. В противен случай линкът към Вашата графика ще води до съобщение за грешка. Отидете в ляво и от навигационноте меню изберете линка "лентички". Ще ви се отвори галерията с лентички, с които разполага календара. Изберете своята лентичка, като кликнете с мишката върху нея. Ще ви се зареди нова страница, на която ще е изобразена избраната от Вас лентичка, а под нея в текстово поле календара ще ви генерира код, кйто трябва да копирате и поставите в подписа (сигнатурата) на форумите, които посещавате. Така Вашата графика ще може да бъде разгледана от другите участници във форума.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2812 -: Декември 29, 2006, 15:05:55 pm »
А къде е тази сигнатура? Каде да сложа този код?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2813 -: Декември 29, 2006, 15:13:58 pm »
denis, да ти кажа, като направя същият експеримент и под мишницата се получава същото - живачният отчита 37.1, а електронният - 36.5. Да ти кажа, не знаех, че има електронни, на които трябва да им се чака 3-4 минути след сигнала - за какво им е всъщност тогава сигналът и как да се различат от другите?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2814 -: Декември 29, 2006, 16:03:06 pm »
А къде е тази сигнатура? Каде да сложа този код?
Влизаш в профила си /редактирай профил/ и поставяш копираният код в подписа си:
Цитат
Подпис:
Подписите се показват в долната част на всяка публикация или лично съобщение. BBC код и усмивки могат да бъдат използвани в подписите.
Да не забравиш да натиснеш бутона: Промени профила

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2815 -: Декември 29, 2006, 16:14:30 pm »
denis, да ти кажа, като направя същият експеримент и под мишницата се получава същото - живачният отчита 37.1, а електронният - 36.5. Да ти кажа, не знаех, че има електронни, на които трябва да им се чака 3-4 минути след сигнала - за какво им е всъщност тогава сигналът и как да се различат от другите?
Мери с живачен. Явно има проблем с термометъра /ел./.
При дигиталните термометри се отчита смяна на температурата: напр. 35,2-35,3-35,4.....и т.н има определено време за което трябва да се отчете смяната на стойностите. Тази смяна в началото на меренето може да е за 5" /5 секунди/. 
Моят напр. е за 16 секунди /ако не бъркам, но това няма значение/ Сигнала се включва когато времето за отчитане на следващата стойност е повече от 16".
Напр. 37.05 - чуваш сигнала, което означава че за 16' не е имало отчетена стойност. Но на 20" термометъра отчита 37.10, след още 30' - 37,13 и т.н.
Зле съм с физиката, но в най-общи линии е това.
Незнам дали разбра нещо  :D


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2816 -: Декември 29, 2006, 18:25:11 pm »
дениз, да ти кажа, пробвах с електронния под мишница и наистина стана така, както ти каза - когато го вадя веднага след сигнала стойността е с 0.5 по-ниска отколкото ако го оставя още 3 минути! Направо не съм предполагала! Но продължавам да се чудя защо тогава е нужен този сигнал, не може ли да си го изместят по начало да свири след 3 минути?!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2817 -: Декември 29, 2006, 20:39:01 pm »
Дениспо нататък ще помися и за ходене на лекар, мисля че може би нещата ще се оправят но ще видим, единствено ме притесниха тия леки пробождания в областта на десен яйчник вчера защото за 1 път ги имам и за тях те питах. Другото май си е наред... 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2818 -: Декември 30, 2006, 08:41:40 am »
Дениспо нататък ще помися и за ходене на лекар, мисля че може би нещата ще се оправят но ще видим, единствено ме притесниха тия леки пробождания в областта на десен яйчник вчера защото за 1 път ги имам и за тях те питах. Другото май си е наред... 
Незная мила от какво може да са болките ти.
Защо не отидеш на лекар - Вътрешни болести или Хирург.
Може проблема ти да не е гинекологичен.
По високата БТ може да е от друго -температурата на тялото е една, само по това къде е измерена - стойностите са различни.
Например може да имаш ангина - и от там БТ ти е висока /защото Т. на тялото е висока/ или възпаление на /незнам какво/  - хроничен възпалителен процес - белодробен или урологичен, някаква бактерия /при вирусите ТТ е висока/, някакъв  болестен процес в бъбреците,синузит и т.н - това са просто примери и идея си нямам от какво може да е.
Субфебрилната температура  /това е леко повишена ТТ, която не се усеща/ -  е доста опасна, може да е дори и от стрес , но нетрябва да се пренебрегват и другите причини.
Да ти призная честно много ме е страх от такава температура, както и от много висока над 39.6 -39,8 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2819 -: Декември 30, 2006, 10:00:12 am »
Успокой се и неси мисли щуротии-извинявам се че го казвам. Днес БТН ми е спаднала и ккато казах май има неправилно мерене при мен. може да ъсм имала леки болки в чревата защото имам ентерит  така че споко мила.. последният път когато съм вдигала 39 температура беше  в 12 клас -изкарах за 10 дена катарална ангина. Всичко си е наред, недей да мислиш лоши неща...