0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #860 -: Март 06, 2013, 19:53:39 pm »
Пух, подобни бяха параметрите на спермограмата на мъжа ми пред време. Мултивитамините не помогнаха. Подобрение видяхме едва след операцията, допълнителна терапия с лекарства и витамини и пълното спиране на алкохола. Забременях чрез оплождане инвитро.

Търсете причината за проблема. Само така можете да предприемете ефективно лечение.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #861 -: Март 07, 2013, 12:47:32 pm »
Благодаря ви момичета!
Мъжо не обелва и дума за прегледа при андролога, а и аз нещо не смея да го попитам. Може би ще изчакаме да минат моите изследвания след седмица, че нещо бях задържала фоликул предния месец и не се знае дали не е така всеки месец и после ще видим дали ще го натисна да ходи на доктор или ще изчакаме да направим нова спермограма след 2-3 месеца ако не е станало бебечето. Иначе поне се съгласи да пие чайчетата от бабини зъби и магарешки тръни, започна да яде сурови ядки(чете някаде, че помагат), доста плодове(почти бяхме спряли да ядем плодове последните години), а алкохол си позволява колкото за наздраве на някой рожден ден през няколко месеца. Т.е. опитва се да води здравословен начин на живот, пък ще видим дали ще подобрим нещата :)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #862 -: Април 17, 2013, 08:39:14 am »
Здравейте какво ще кажете за спермограмата на мъжа ми

Вискозитет-нормален
ЦВЯТ-нормален
МИРИС-спцифичен
рН-7.8
ОБЕМ-2,5ml
ВТЕЧНЯВАНЕ-30 мин
КОАГУЛУМИ-не
АГЛУТИНАЦИЯ-да смесена
КРЪГЛИ КЛЕТКИ-7x10(6)ml
КОНЦЕНТРАЦИЯ НА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ-66x10(6)
ОБЩ БРОЙ СПРЕМАТОЗОИДИ В ЕЯКУЛАТА-165x10(6)Ссп
БЪРЗО ПРОГРЕСИВНО ПОДВИЖНИ-48%Ь
БАВНО ПРОГРЕСИВНО ПОДВИЖНИ-17%
НЕ ПОГРЕСИВНО ПОДВИЖНИ-4%
НЕПОДВИЖНИ-31%
МОРФОЛОГИЯ-добра-30%; лоша-70%
концентрация на функц.сперматоз-32x10(6)
диагноза-normozoospermia
забележка-детрит
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #863 -: Април 17, 2013, 14:32:04 pm »
Къде е направена спермограмата?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #864 -: Април 17, 2013, 19:09:32 pm »
В Бургас-МБАЛ ин витро центъра защо?
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #865 -: Април 17, 2013, 20:34:31 pm »
Прегледай първата страница на тази тема - там има полезна информация.

Цитат
Проблемът: специалист
Обяснение: често у нас спермограми се правят от хора, които не са достатъчно квалифицирани за тази специфична дейност, а не от ембриолог. Това води до неправилни изводи, неправилно лечение и поведение. Следва загуба на време, нерви и пари, а при неправилно поставено заключение за нормален еякулат, обрича жената на излишни изследвания.
Препоръка: намерете верния специалист.

Някой в този инвитро център ще разтълкува ли резултатите от това изследване?
Не зная достатъчно за тази клиника, дано друг се включи и даде мнение. Малко са местата в България, където спермограмите се правят правилно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #866 -: Април 17, 2013, 21:43:31 pm »
В Бургас-МБАЛ ин витро центъра защо?

Има няколко проблемни маркера - наличието на детрит, аглутинация и кръгли клетки над норма. Втечняването е малко над обичайната средностатистическа норма, макар и в референтни граници - донесен ли беше еякулата или е отделил на място?

Уточнете това.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #867 -: Април 18, 2013, 02:27:34 am »
Здравейте,много се извинявам предварително но четох четох и неможах да намеря подходяща тема в която да задам следния въпрос.Вече имаме правена една пълна спермограма и накрая резултата беше ниска морфология 4,5% въздържание 5 дена,сега ще ходим в София запазили сме си час при д-р Владимиров и предположихме,че ще иска нова спермограма,но въпроса ми е щом първата спермограма е направена на 5 дена въздържание и ние пак ще пускаме в Сф пълна трябва ли и тази да е на 5-ти ден въздържание.

Благодаря ви предварително
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #868 -: Април 18, 2013, 04:01:45 am »
3 до 5 дни въздържание е правилото. Не е нужно да са точно 5 дни.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #869 -: Април 19, 2013, 19:12:27 pm »
В Бургас-МБАЛ ин витро центъра защо?

Има няколко проблемни маркера - наличието на детрит, аглутинация и кръгли клетки над норма. Втечняването е малко над обичайната средностатистическа норма, макар и в референтни граници - донесен ли беше еякулата или е отделил на място?

Уточнете това.
ами на място е дадена а какво е това детрит -лошо ли е какво точно означава никъде не можах да го открия какво точно означава
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #870 -: Април 24, 2013, 18:23:35 pm »
Предстои ни спермограма, каква е цената на това изследване в клиника Надежда!??
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #871 -: Април 26, 2013, 10:23:49 am »
В Бургас-МБАЛ ин витро центъра защо?

Има няколко проблемни маркера - наличието на детрит, аглутинация и кръгли клетки над норма. Втечняването е малко над обичайната средностатистическа норма, макар и в референтни граници - донесен ли беше еякулата или е отделил на място?

Уточнете това.
ами на място е дадена а какво е това детрит -лошо ли е какво точно означава никъде не можах да го открия какво точно означава
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #872 -: Май 08, 2013, 20:14:26 pm »
Днес мъжът ми си прави спермограма! Обадили са му се, естествено той не е разбрал много какво са му казали, само е разбрал че се съмняват за някакви антитела в спермата, какво е това? Много ли е страшно???
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #873 -: Май 21, 2013, 10:31:48 am »
Спермограмата е правена в Репромед Плевен
след 3 дни въздържание

обем 3 мл - (>=1,5)
цвят нормален
вискозитет повишен
втечняване частично 30 (< 60 мин)
ph 7,9 (>=7,2)
концентр. на сперм. 48 млн/ мл ( >= 15)
общ брой 144 млн (>=39)
клетки 0,2 млн/ мл. N<5 млн/ мл
активно подвижни а-29% - (а >/= 25%)
подвижни b - 8% - (a+b >/=32%)
бавно подвижни c - 5% -(a+b+c >/=40%)
неподвижни d - 58%
нормална морфология 3 - сзо(N>14%)
Заключение: teratozoospermia

Доктора изписа да пие селен 3 месеца и след това нова спермограма, този път разширена по крюгер
« Последна редакция: Май 21, 2013, 10:35:25 am от evm123 »
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #874 -: Май 24, 2013, 09:48:06 am »
Здравейте момичета,
моля за коментар и на нашата спермограма, която според лекарката, при която ходим е добре, но все пак бих искала да чуя и второ мнение.Правена е в клиниката на д-р Щерев:

Дадена на: 3 дни въздържание
Получена чрез: мастурбация
Обем: 4.19999980926514ml   Реф.граници: (>=2ml)
Втечняване: пълно
Изглед: нормален изглед
Вискозитет: 0 - нормален
pH: 7.5  Реф.граници: (>=7.2)
Разреждане: 1:0
Аглутинати: липсват
Цвят: слонова кост-нормален
Температура: 37 градуса
Прогресивност-статични: Резултат:183, Еденици:33.5%
Прогресивност-непрогресивни: Резултат:129, Еденици:23.6%
Прогресивност-прогресивни: Резултат:235, Еденици:43%
Скорост-бързи: Резултат:224, Еденици:41%
Скорост-средни: Резултат:62, Еденици:11.3%
Скорост-бавни: Резултат:78, Еденици:14.3%
Скорост-статични: Резултат:183, Еденици:33.5%
Скорост-хиперактивни: Резултат:31, Еденици:5.7%
Концентрация-Милиони в 1 мл: 58.9mill/ml  Реф.граници: (>=20mill/ml)
Концентрация-Милиони в целия еякулат: 247.6mill/total  Реф.граници: (>=40mill/total)
W.H.O.-TypeA:  Резултат:119, Еденици:21.8%
W.H.O.-TypeB:  Резултат:   , Еденици:21.2%
W.H.O.-TypeC:  Резултат:129, Еденици:23.6%
W.H.O.-TypeD:  Резултат:183, Еденици:33.5%
Curvilinear Velocity (VCL) Скорост: 48.1m/s
Straight-line Velocity (VSL): 21.7m/s
Average Path Velocity (VAP): 29.9m/s
Linearity (LIN) Линеарност: 45.1%
Straightness (STR): 72.5%
Wobble (WOB): 62.2%
Amplitude Of Lateral Head Displacement (ALH): 0mm
Beat/Cross Frequency (BCF): 2.3Hz
Head Area: 0mm2
Round Cells Кръгли клетки: 8.7mill/ml  Реф.граници: (<5mill/ml)

Момичета да си призная честно аз нищо не мога да разбера от тези резултати, а още повече, че както и сами виждате почти никъде не са ми написани референтните граници.Моля ако някоя от вас е по-наясно да ми каже какво мисли за резултатите ни.

Благодаря :)

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #875 -: Май 24, 2013, 11:20:08 am »
Слънчице, не сте ли коментирали резултатите с ембриолог след като сте получили резултатите?
Нашата след като я направихме ембриоложката започна да ни я обеснява след това даже с нея влязохме и при нашия лекар и той да изкаже мнение. При нас обаче влезнаха в спор двамата заради морфологията и затова я пуснах и тук да чуя мнения.
Интересно найстина, че някъде няма реф. стойности и незнам как някой би дал мнение без тях. Дори няма заключение или диагноза отдолу, поне да видим в нета какво ще пише.
Първата която ние правихме ( не в клиника, а в лаборатория) също ни я хвърлиха без да ни обеснят нищо та после си блъсках главата да я разчитам сама, но поне имах реф. стойности. Така и с четене разбрах, че е трябвало в клиника не в лаборатория да се прави.
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #876 -: Май 29, 2013, 14:50:49 pm »
Минаха 3 месеца от последната спермограма.
Мъжа ми започна да спортува, беше спрял цигарите месец и малко преди предната спермограма. Започна да яде много сурови ядки и плодове. Не е пил никакви добавки освен Пикногенол(не знам дали така се пишеше), но една опаковка през март. Сегашната спермограма изглежда направо супер:

Концентарация на сперматозоиди         преди  44,            сега 54                          норма >15х10-6 в мл
Обща подвижност %                               преди 27,             сега 53                          норма>40%
% с нормокинеза                                      преди 24,             сега 50                          норма >32%
% с хипокинеза                                        преди 3,               сега 3
% с акинеза                                              преди 73,             сега 47

Брой нормокинетични                            преди 10560000  , сега 27000000             норма >10х10-6 в мл
Общ брой                                                преди 21120000 , сега 43200000              норма >20х10-6 в мл
Левкоцити                                               преди 2-3   ,         сега 9-10                   норма под 1х 10-6 в мл
Морфология                                             преди 7% , сега 7%

Удвоила се е подвижността, морфологията се е запазила. Заключение че е с нормални показатели (а преди беше Asthenozoospermia)

Единственото, което ме притеснява са левкоцитите, при условие че не е боледувал и не е пил лекарства. На какво може да се дължи това повишение?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #877 -: Май 29, 2013, 16:32:17 pm »
аз доколкото знам повишените левкоцити показват някаква инфекция, но това зависи ако са повишени над референтни стойности. Незнам при вас какви са реф. стойности, пишеш нещо като формула за пресмятане като гледам това (норма под 1х 10-6 в мл ) , но аз не го разбирам.

Има тема в която гледам, че е писано за това та пускам линка да погледнеш, там мисля ще намериш компетентни мнения и отговори.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28807.0
Желанието поражда вяра,
вярата поражда надежда,
надеждата дава сили да погледнем реалноста
в очите и да се борим за своето щастие.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #878 -: Май 30, 2013, 14:48:32 pm »
Здравейте момичета, да попитам ако има повече въздържание от 3-5 дена за спермограма лошо ли ще бъде за самите изследвания.Благодаря.


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #879 -: Май 30, 2013, 14:51:57 pm »
Няма да бъде коректен резултата.Може да са по-бавно подвижни с влошена морфология и т.н.Ако не можете да се вместите в тези дни, по-добре отложете изследването и го насрочете в удачно време.