0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ендометриоза
« -: Октомври 15, 2007, 14:40:02 pm »
здравейте.днес случайно попаднах на статия за тази болест в интернет и направо изпаднах в ужас.незнам но нали знаете,като си въобразиш нещо какво е.сякаж имам всички симптоми.преди по-малко от месец ходих на генеколог и там ми направиха мисля че цялостен преглед,дори ме гледа на ехограф.в този ред на мисли,ако съм болна от тази болест дали генеколога би видял или трябват други изледвания.цикълът по принцип ми е редовен,но не и на една и съща дата.що се отнася до болките преди цикъл и първия ден ги имам и когато са по-силни вземам обезболяващо.но от това се оплакват 99% от момичетата и жените.иначе съм на 23и все още нямам деца,затова и съм много притеснена.ако някои може да ме посъветва или разкаже повече ще ви бъда признателна.
*
Re: ендометриоза
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2007, 16:04:45 pm »

Ей, по-спокойно. Сигурно снощи си гледала по новините репортажа за ендометриозата. Вярно че го съобщиха доста стряскащо.
Но в твоя случай, ако лекарят ти е видял нещо притеснително е щял да ти каже, за да го лекуваш навреме.
Ако искаш да си по-сигурна, посети друг гинеколог. Повече мнения не са излишни.
Само не се шашкай напразно.


*
Re: ендометриоза
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2007, 17:28:47 pm »
По-спокоино
Каквото и да ни сполети ще се справим
По силни и амбициозни от нас надали има :)
Re: ендометриоза
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2007, 18:19:01 pm »
Спокойно, нали не си имала киста или някакво подобно образувание? Ендометриозата се диагностицира само с лапароскопия, но до нея трябва да доведе нещо, ти не виждам каква причина имаш да се притесняваш.
Аз отидох на лекар защото кървях по всяко време, вече не разбирах кое е цикъл и кое не е. Така ми откриха кистата и в последствие се оказа че е ендометриозна.
Не си втълпявай излишни глупости!


Re: ендометриоза
« Отговор #4 -: Октомври 27, 2007, 11:00:19 am »
Имах една книга ,, Съвети на домешня лекар<< докато я четях намирах си симптоми от какви ли не болести,,добре , че мъжа ми по-умен та я даде на свекърва ми!!Не си пълни главата излишно!

*
Re: ендометриоза
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2007, 11:06:20 am »
и аз колко диагнози си бях сложила....от глупост!
Re: ендометриоза
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2007, 11:07:56 am »
Точно за това говоря!!!
Re: ендометриоза
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2007, 21:00:45 pm »
Като начало си отбележи на колко време ти идва менструацията.Плюс минус 1-2 ден не  е проблем.А можеш да не си правиш лапароскопия.Ако си толкова наплашена ,пусни си кръвни изследвания-СА 125.А ти само с приятеля си имала въпросните "белички"?Много често проблема е при мъжете-така че го накарай да си направи една спермограма.И ако при него няма проблем и ти се чувствуваш подготвенна да имаш деца ,тогава вече можеш да се подложиш на лапароскопия,защото много често след въпросната процедура се образуват сраствания.
Re: ендометриоза
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2007, 00:31:45 am »
Като начало си отбележи на колко време ти идва менструацията.Плюс минус 1-2 ден не  е проблем.А можеш да не си правиш лапароскопия.Ако си толкова наплашена ,пусни си кръвни изследвания-СА 125.А ти само с приятеля си имала въпросните "белички"?Много често проблема е при мъжете-така че го накарай да си направи една спермограма.И ако при него няма проблем и ти се чувствуваш подготвенна да имаш деца ,тогава вече можеш да се подложиш на лапароскопия,защото много често след въпросната процедура се образуват сраствания.
самата ендометриоза предизвиква сраствания!!!!
*
Re: ендометриоза
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2007, 20:56:01 pm »
и не само процедурата и самата ендометриоза предизвикват сраствания...
Re: ендометриоза
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2007, 22:50:43 pm »
Лапарото е добро да диагностициране , но по-добре е коремна за по голяма сигурност при отстраняване на ендометриялни кисти и миниатюрни такива огнища , които не се хващат при лапарото!
*
Re: ендометриоза
« Отговор #11 -: Ноември 14, 2007, 14:35:32 pm »
Лапарото е добро да диагностициране , но по-добре е коремна за по голяма сигурност при отстраняване на ендометриялни кисти и миниатюрни такива огнища , които не се хващат при лапарото!

и аз така знам, макар че съм оперирана с лапароскопия....
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 15:15:58 pm от rossy * »