0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хламидия IgA без стойности?!
« -: Февруари 12, 2010, 00:47:14 am »
Здравейте,

Въпреки че има писано много по тази тема, дори съвсем наскоро...отворих нова тема, защото имам съвсем конкретно питане!
Преди няколко дни си направих изследване за антитела хламидия трахоматис IgG и IgA.
Резултати ми са следните:

IgG < 1:32 - отрицателен - метод: Enzime Immuno Аssay
IgA - изписано е само + ПОЛОЖИТЕЛЕН, не са дадени никакви стойности, методът е същия: Enzime Immuno Аssay

Това че не са написани стойностите на IgA ме озадачи, поради което позвъних в лабораторията да попитам.
Обяснението, което получих е, че " методът е такъв, че показва само ПОЛОЖИТЕЛНО или ОТРИЦАТЕЛНО.
Не мога да приема това за обяснение.
Все още не съм се информирала за същността на този метод, но най-малкото простата логика на моето собствено изследване сочи, че след като за IgG има стойности при този метод, би следвало и за IgA да има!
Може и аз да греша, но моля Ви обяснете ми!

А и другото, което всъщност повече ме интересува и притеснява е, какво точно означат завишените стойности на IgA. Изчетах какво означават комбинации от различни стойности на IgG и IgM, като фази на болестта, хронифициране и т.н. Но не намерих такава инфо за IgA. Единствено, че е остра фаза, което означава ли че заболяването е от скоро..и ако е остра, защо няма IgG тела образувани?!

Много съм притеснена, защото знам че хламидията причинява сериозни последствия на репродуктивните органи, а аз все още не съм раждала. А много бих искала!

Какво бихте ме посъветвали да направя от тук нататък?
- да повторя излседванията за IgG и IgA?
- да направя изследване на IgM ( неговите стойности с какво ще допринесат за обогатяване на информацията за хламидията)?
- да ми вземат цервикален секрет? Взимането на този секрет по подобен начин ли става като взимане на влагалищен или ?
...

Предварително Ви благодаря!