0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #840 -: Февруари 21, 2013, 14:37:14 pm »
Благодаря, Елфи  :balk_602:
За сега няма да можем да пътуваме - поне в близките 2-3 месеца. По-удачен за в момента ни е варианта с Дева Мария. Само не ми е ясно кога да се направи спермограмата - трябва да се обадя и да попитам кога ще идва Д-р Даскалова и в този ден ли да я правим? Или да я направим, когато и да е в Дева Мария и да я занесем за консултация при Д-р Даскалова, когато идва в Бургас?

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #841 -: Февруари 21, 2013, 14:40:29 pm »
Когато е там Даскалова.

пп Извинявай, но не можах да се сдържа - мъжът ти заслужава награда  :D
Обикновено се ошумоляват доста, преди да си направят спермограма.
« Последна редакция: Февруари 21, 2013, 14:43:20 pm от Елфи »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #842 -: Февруари 21, 2013, 14:41:51 pm »
Благодаря ти много! :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #843 -: Февруари 21, 2013, 14:47:38 pm »
Когато е там Даскалова.

пп Извинявай, но не можах да се сдържа - мъжът ти заслужава награда  :D
Обикновено се ошумоляват доста, преди да си направят спермограма.

И аз така чета тука по форума. Моят само му казах, че лекарката ми е казала , че той трябва да направи спермограма и веднага се съгласи. Ама малко ми се вижда странен, откакто видя резултатите, въпреки че още не съм ги носила на лекар да ги види. Ох, ще видим какво ще излезе.....

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #844 -: Февруари 21, 2013, 15:05:19 pm »
Този резултат не е коректен, прочела си предполагам защо.Елфи ти е дала добър съвет, запишете час за д-р Даскалова, нека тогава направи СГ, като предварително има между 3 и 5 дни въздържание.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #845 -: Февруари 22, 2013, 14:04:01 pm »
Много ви благодаря момичета за съветите. На 28 години съм, мъжът ми е на 30. От година и половина не се пазим и не следях никаква овулация, дори си нямах и понятие, докато преди няколко месеца ( 4-5) взех сериозно да се замислям защо бебето не идва и не идва. Днес обаче ми беше и първата фоликулометрия. А за спермограмата, чудих се дали да я покажа на лекарката и я показах. Тя ми каза да отиде мъжа ми на уролог. Ще се обадя , обаче да направим спермограма и при д-р Даскалова в Дева Мария в Бургас.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #846 -: Февруари 25, 2013, 14:39:29 pm »
ПОМОЩ!!! Моля ви помогнете ми! Чувствам се като в безизходица и много ме е страх! Проблемът е следния: аз самата съм лекар.Имам прекрасна принцеса на 5 години, от предишна връзка.Със сегашния ми партньор много искаме да имаме детенце. Спермограмата е такава:

   Контролна                               Х    даден на място             от вкъщи

Период на полово въздържане:   3    дни     
                                 
параметър   Отчетена стойност   норма
обем   1,0 мл                   2<N<6 мл
цвят   бледожълт   
вискозитет   N   
pH   9,0   
Концентрация на сперматозоиди   23,9 млн./мл   20<N>250 млн/мл
Общ брой сперматозоиди   23,9 млн.   N>40 млн
Клетки   1,0 млн./мл   N< 5 млн/мл
Левкоцити   0,7  млн./мл   N< 1 млн/мл
аглутинация   не   
Подвижност на сперматозоиди:
Активно подвижни   a   26,6 %
Подвижни   b   6,9 %
Бавно подвижни   c   9,8 %
неподвижни   d   56,7 %
Морфологична оценка по СЗО: …59%……. (N>30%)
Заключение: Хипоспермия. Астенозооспермия

 Тъпча го с кви ли не хапчета вече.Акъла му взех.Започнахме с Трибестан. Сега пие Андрозитол по веднъж на ден  и Спимен форте 2 х 2.Освен всичко има и еректилна дисфункция,която може и да се дължи на стреса "искам бебе". но по-вероятно е да не е това.
 За първи път в живота си се сблъсквам с кошмара "мечта за дете"!Помогнете ми моля ви! Ще направим всичко!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #847 -: Февруари 25, 2013, 15:17:27 pm »
Къде е правена спермограмата?По това което виждам аз не е в клиника по стерилитет.Направете нова спермограма в специализирана клиника където работят ембриолози!Не тъпчете партньора си с много хапчета без да имате реална спермограма, която даказва има или не проблем при него.Направете нужните изследвания и при вас.Често се среща вторичен стерилитет за съжаление и това, че вие имате дете от предишен партньор не означава по подразбиране, че проблема е в мъжа.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #848 -: Февруари 25, 2013, 19:02:04 pm »
Благодаря много за отговара! Да,действително не е правена в клиника спермограмата. При мен е поти сигурно,че няма вторичен стерилитет (имайки предвид,че съм наясно съм симтоми и генеза), но въпреки всичко и аз ще си направя салпингография, че да видим...Просто не ми се иска да влизаме в цикъла изследвания, проби, чакане, опити... МЪКИ общо взето... :( Благодаря ви все пак! Ще пиша при промяна и ще ви държа в течение!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #849 -: Февруари 25, 2013, 19:59:03 pm »
Хъба-Хъба, Маги ти е дала добър съвет.

Аз ще ти кажа да не протакате, а да се изследвате и двамата. За да сте правили спермограма, надали опитвате само от някоко месеца. На колко години си?
На всички ни се иска да забременеем спонтанно, но колкото по-навреме установите дали има проблем, толкова по-добри са шансовете за успех.

Препоръчвам д-р Мели Даскалова, ако можете да отидете до Пловдив за изследвания. Тя винаги търси причините за отклоненията в спермограмата, преди да предприеме лечение.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #850 -: Февруари 25, 2013, 21:54:17 pm »
Аз съм на 29 почти, а той на почти 41. Правим бебе от 9 месеца....следя овулации, чудеса...но определено трябва да се обърнем към специалист според мен.Работата е там,че имаме много работа и почти нямаме време да се погледнем един друг да не говорим за ходене някъде, а и чакането на резултати е убийствено, но трябва да се вземем в ръце и Д-р Даскалова звучи добре като съвет.Благодаря! МНОГО!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #851 -: Февруари 25, 2013, 23:38:21 pm »
Направете СГ в специализирана клиника, не изключвай себе си, никога не изключвай който и да е.Как ще разбереш че имаш запушени тръби например или че нямаш овулация?

Време няма никой, всеки работи и никой, ама никой не е влязъл в сайта, за да си губи времето, щот си няма работа.Всяка една от нас е преживяла или преживява своята драма в мечтата за дете.

Ние сме тук при нужда от помощ.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #852 -: Февруари 26, 2013, 10:19:46 am »
Благодаря ви много за подкрепата...овулация имам и тестовете и термометъра го доказват, но за тръбите ще се прави салпингохистерография....иска ми се в мен да е проблема, защото ще се амбицирам и ще намеря решение, но не искам да се подтиска партньора ми ако проблема е в него....мъжкотодостойнство някак си по-трудно понася този тип проблеми.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #853 -: Февруари 26, 2013, 10:55:54 am »
Да в такива моменти мъжете са много раними, а уж са силния пол.Споделяй, питай, интересувай се, ние сме насреща за всичко.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #854 -: Март 06, 2013, 12:40:38 pm »
Здравейте! Бихте ли дали своя коментар за спермограмата на мъжа ми, правена след 3 дни въздържание:
преписвам само по важните неща:
обем - 2мл
концентрация 50млн/мл
общ брой сперматозоиди - 100млн
Обща подвижност - 27% (норма >40%)
%сперматозоиди с нормокинеза 24 (норма >32%)
%сперматозоиди в химокинеза 3
%сперматозоиди с акинеза 73

Брой нормокинетични 10560000 (норма >10х10 на 6 в мл)
общ брой нормокинетични 21120000  (норма >20х10 на 6 в мл)
морфология по Крюгер - 7% с нормална морфология (норма над 14%)
Заключение - Asthenozoospermia


Спермограмата е правена в клиника по стерилитет, докторър предполага че може да е варикоцеле - притеснявало го повече подвижността отколкото морфологията. Но мъжа ми не смее да се довери на андролога, дори за преглед- четохме много отзиви (от много положителни до крайно отрицателни за препоръчания доктор).
Има ли шанс да се подобри подвижността с витамини, билки и т.н.?
Само да вметна, че спермограмата е правена месец и половина след спиране на цигарите. Колко време след спирането на цигарите може да се очаква някакво дори и минимално подобрение на спермограмата?
А и какво означава нормокинеза и акинеза - подвижни на едно място и неподвижни или нещп друго?
« Последна редакция: Март 06, 2013, 12:44:28 pm от Пух »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #855 -: Март 06, 2013, 12:54:57 pm »
Ние сме посещавали д-р Кацаров и аз съм доволна от него.АКо не искате при него отидете при д-р- Даскалова в Пловдив, ако сте от София, не е чак толкова далеч.

Ако е варикоцеле, нищо  няма да подобри показателите.Добавки за подвижността могат да се приемат, както и бърканица с мед, чай от бабини зъби и магарешки тръни и т.н.
За цигарите аз лично нищо не мога да кажа, моя мъж и до ден днешен пуши, не можа да ги откаже.

Нормокинетични означава нормално подвижни, а акинетични неподвижни.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #856 -: Март 06, 2013, 13:28:04 pm »
magi_st, много ти благодаря за светкавичния отговор, ще видя дали ще успея да навия милото поне за преглед, но поне можем да почнем с чай и прословутата бърканица :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #857 -: Март 06, 2013, 13:45:00 pm »
Нали знаеш, че за подобрение се изчакват около 3 месеца или 72 дни(по спомен) за нова СГ, за да се види дали има ефект, защото това е времето за което се създават новите сперматозоиди.

Иначе не го жали твоя човек никак.От тук нататък на теб дупе да ти е яко, ще ти бъде вземана кръв венозно редовно, ще станеш по-близка с гинеколкога си отколкото с GP-то, така че един преглед и евентуална диагноза при межа са нищо, в сравнение с това през което ти ще минеш, независимо дали е при теб или при него проблема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #858 -: Март 06, 2013, 14:30:50 pm »
да, даже четох някаде 100 дни. Иначе - никакво жалене, щом и двамата искаме бебе, трябва да се постараем ;)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #859 -: Март 06, 2013, 17:33:19 pm »

Само да вметна, че спермограмата е правена месец и половина след спиране на цигарите. Колко време след спирането на цигарите може да се очаква някакво дори и минимално подобрение на спермограмата?

Трябва да са минали 3 месеца след спиране на цигарите.