0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #380 -: Юли 15, 2016, 21:19:42 pm »
благодаря отново, момичета :) Звъннах на моя доктор-каза над 38 да взема парацетамол. Дано не се стигне, но ако ми стане много лошо, ще пия! Повече течности, така или иначе нямам никакъв апетит...
Лека вечер на всички   :)

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #381 -: Юли 15, 2016, 23:38:04 pm »
Спокойно! Аз съм пила парацетамол, както и три пъти АБ като бременна, много беше зле положението. Нищо му няма на детето.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #382 -: Юли 16, 2016, 10:48:17 am »
Здравейте. И на мен не ми се отразяват добре жегите. Нямам енергия и постоянно се потя :D

Mirracles, и моето кръвно е ниско. Последно сутрин беше 90/50. Сутрин винаги пия кафе с мляко. Пия около 2л вода на ден(не е нарочно,постоянно съм жадна). Лошото е, че много често пия кола, но тя много ме освежава.

Относно пола на бебето, на мен ми го казаха в 16г.с. Моята докторка е много добра и работи с много хубав апарат, та ми го каза с такава категоричност, че и за миг не се усъмних.

Alja, не се притеснявай от магнезия. Изписва се дори профилактично в напреднала бременност, а ако има нужда, го изписват и по-рано. Аз пия 2х1.

Да ви кажа, и моите бедра се търкат. Случва ми се за първи път да са толкова пухкави. Преди никога не съм се замисляла,че някой може да има подобен проблем :D
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #383 -: Юли 16, 2016, 12:47:10 pm »
Здравейте! Малко късно се включвам, но за стриите аз ползвам Перкуталфа. Засега съм много доволна. :)
През седмицата бях на последна ФМ. Всичко е нормално. Бебчо си отговаря на седмицата и вече тежи 1, 500 кг. Докторът ни го пусна и на 3Д. Голяма радост!
Дано всичко е ок при всички нас!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #384 -: Юли 16, 2016, 17:18:39 pm »
Cvetence87, в коя седмица прави третата ФМ? И на мен ми предстои да ходя. Чудесно е, че всичко е наред при вас.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #385 -: Юли 16, 2016, 17:30:43 pm »
Здравейте, момичета :)

И нашия преглед мина, но оттогава ми е едно смачкано :( Бебка има тенденция да изостава, и въпреки че док каза, че всичко е наред, (на доплер е идеално положението) на мен пак ми е смотано. Ще чакам с нетърпение късната ФМ.

И на мен ми назначиха обременяване с глюкоза. Мислех си, че няма да имам никакъв проблем, обаче, уви! С гестационен диабет съм :( Стойността на гладно си е супер, но на 1-вия и на 2-рия час са ми високи. Ще пазя диета, а в понеделник съм на ендокринолог :(
Добре че в частните клиники се назначава това изследване профилактично, дори не се наложи да питам док за него. А от кръвната картина и урина, които бях пуснала, освен ниския хемоглобин, друго притеснително няма.
Хемоглобина ми е все още нисък, но се е покачил малко. Явно дъвченето на желязото с витС и отделно от храненията и магнезия, дава ефект.
Само сега съм в размисъл как да си наглася храненията и желязото и магнезия, че последния ми го увеличиха, че се оплаках от крампи и болки ниско в коремната област...ще ги наредя някак...

След тези кофти емоции, взех решение да не ходя повече на работа и в понеделник ще помоля док да ми напише болничен. И без това, последната седмица на работа ми дойде много тежка, а и ще избегна свиването на работния стол, ще си наредя графика с диетата и хаповете и най-вече: по-малко стрес...нали казват, че захарта се влияела и от стреса....

Моето кръвно също е ниско и сутрин пия голяма чаша мляко с половин чашка кафе.
Имах, обаче една единична стойност 130/62, (10 мин. по късно вече беше 108/62) която ме накара да си меря кръвното като лудите през час - два. Не се е повторила. Нямам промяна в пулса от кафето.

За стриите, и аз си купих Мустела крем (по съвет на момичетата тук), само че не се мажа редовно, а само когато ме засърби кожата, много добре облекчава.(на икаров не ми хареса) За сега си имам само стриите от преди да забременея, но ще взема да почна да се мажа редовно вечер, че да стане по-еластична кожата. Иначе съм качила от пункцията до тук 14кг.

За настинката, на мен ми бяха казали, да пия парацетамол ако вдигна температура над 37,8.
Хубаво е повече течности, за да не се стига до обезводняване.

 :bighug: на всички

Допълвам:
Нани, на мен ми казаха 32 гс, док ми я записа в 31гс ( по-късно се усетих и реших да не сменям часа).

« Последна редакция: Юли 16, 2016, 17:34:23 pm от rosss »


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #386 -: Юли 16, 2016, 18:39:15 pm »
Rosas, не се притеснявай! Щом сте открили, че имаш гестационнен диабет, това обяснява, защо бебчето е по- малко. Но сега вече ще го контролираш. Моя приятелка беше така, но с диета и разходки всичко се разви без проблеми. Много е важно да се движиш. Знам че тя всяка вечер след вечеря излизаше да се разхожда.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #387 -: Юли 16, 2016, 20:25:00 pm »
Рос,

Не се тревожи мила! Сега, когато почнеш диетата и си останеш вкъщи с по-малко стрес, бебо ще си навакса без проблем. Прегръдки и горе главата!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #388 -: Юли 16, 2016, 21:40:22 pm »
Здравейте! Третата ФМ я направих в 31 г.с. (на предишната ФМ ми казаха, че последната трябва да е 30-32 г.с.).
Рос, всичко ще е наред! Опитай да не се притесняваш (това си го знаеш, разбира се)! :)
« Последна редакция: Юли 16, 2016, 22:41:12 pm от cvetence87 »
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #389 -: Юли 17, 2016, 16:04:45 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета!
 :bighug:


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #390 -: Юли 17, 2016, 18:50:47 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета!
 :bighug:
Здравей, Рос. Какви са ти стойностите след 60 и 120 минути? Моите след 60 мин са 8.67, а след 120 мин - 7.53.Докторът каза, че съм на границата, но все още не било притеснително. Аз имах гестационен диабет с първата бременност. Тогава синът ми беше напред със седмиците и мерките именно заради диабета. Докторът в Италия ми беше казал, че майките с гестационен диабет раждат по едри деца. Не се тревожи. С малко диета и разходки, всичко ще е наред. Последният месец със сина ми си биех инсулин ( толкова беше сериозно положението), но веднага след раждането диабетът беше изчезнал и стойностите ми бяха перфектни.
Аз днес съм вече по-добре. Температурата премина. Колкото до стриите с първата бременност с нищо не се мазах. И с втората съм така засега. Явно кожата ми е много еластична, защото нямам нито една стрия.
« Последна редакция: Юли 17, 2016, 18:52:40 pm от chris08 »

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #391 -: Юли 17, 2016, 22:17:41 pm »
Крис, радвам се, че вече нямаш температура!
Благодаря!
Вече свикнах с мисълта, пазя диета, разхождам се повечко.....обаче, много ми се хапва сладко:( Ендокринолога ми каза, че ако много приритам за сладко, мога да хапна малка лъжичка мед, обаче мен си ми е страх и търся някакъв плод да изям.
При мен стойностите са от капилярна кръв на гладно 4,62; 60мин - 9.90; 120 мин - 8.06.  Странно, но няма референтни граници или по-скоро за трите взимания са сложили едни и същи референтни 2.78-5.55.
Преди да отида на ЖК, ще взема да мина през лабораторията да ги питам.


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #392 -: Юли 17, 2016, 23:23:50 pm »
Да, наистина няма референтни стойности. Пише: по лекарска преценка. Аз от два часа съм на легло и вече ще се побъркам.Отново леко, но този път еднократно зацапване :(
Обадих се на доктора.Каза да изпия две хапчета витамин С и да лежа. Нямам болки и вече няколко пъти бях по нужда и нищо (за щастие). Утре съм при доктора да видим...не мога да си обясня. Почивам на макс. Може и да е от настинката.
« Последна редакция: Юли 17, 2016, 23:25:48 pm от chris08 »

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #393 -: Юли 18, 2016, 11:22:54 am »
rosss, Сладкото е като наркотик:колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде. Ще видиш как постепенно няма да ти се яде толкова. Разходката след вечеря е много препоръчителна за гестационния диабет!

chris08, при първата ми бременност, в 21-ва седмица прокървих за първи път. Ангелите си изкарах, като видях зацапването. Оказа се, че имам плацента превия. Никакво лечение не ми изписаха, само понамалих доста темпото на работа. Периодично, през 3-4 седмици имах прокървявания, еднократни, понякога само кафеникаво зацапване, но имаше и случаи с червена кръв. Но всичко завърши без усложнения. Почивай и кажи какво е казал доки утре.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #394 -: Юли 18, 2016, 12:53:24 pm »
Здравейте.Преди два часа ме приеха отново в болницатa. Отново леко отлепване на плацентата.Старото от миналата седмица зарастнало. Взеха ми вагинален тампон. Дано всичко е на добрата страна. Докторът каза, че с растежа на бебка и плацентата ще порастне и ще е по стабилна и вероятността от прокървяване ще е по малка... Оставям ви милички, че съм на системи и ми е трудно писането. Господ да ни пази всички

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #395 -: Юли 18, 2016, 12:56:42 pm »
chris08, мнооого стиснати палчета от мен.
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #396 -: Юли 18, 2016, 13:34:40 pm »
Крис, вярвам, че всичко ще е наред!
Стискам палци да не ти се случват повече прокървявания!  :bighug:

Минахме преглед сутринта. Док от ЖК каза, че бебка е добре. И той ме прати на консултация с ендокринолог. След обяд ще мина и този преглед.

Лукреция, мнооого си права, аз съм наркоман шоколадояд  :lol: Сигурно ще свикна и дано да е по-бързо, че почти стигам до рев за нещо шоколадово.
Сега, когато вече няма да ходя на работа, няма да съм толкова изморена и ще се разхождам колкото мога :) ще си наваксам :)


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #397 -: Юли 18, 2016, 14:01:31 pm »
rosss, имай предвид, че трябва да ограничиш и ориза и картофите, ако наистина имаш ГД. Но според мен трябва да се ограничиш, а не да спреш напълно. Защото ния вървим с 2 седмици напред и док също каза да огранича, аз спрях напълно и от 4,77 кр захар за един месец падна на 3,4. Което е ниско. Но това е изцяло мое мнение. Другата ми чуденка: при ГД плода расте много, а не забавя растежа си. Или се бъркам  :dontknow:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #398 -: Юли 18, 2016, 16:33:10 pm »
Благодаря ви момичета :)

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #399 -: Юли 18, 2016, 20:31:31 pm »
Chris08, и аз ти стискам палци! Сигурна съм, че нещата ще се нормализират.  :bighug:
Момичета, днес бях на преглед при лекаря, при когото ще раждам (живот и здраве). Всичко е ок. Бебчо е главично разположен. С доктора говорихме за нормално раждане! :) Единственото, което ме притесни, е това, че на последната ФМ казаха, че плацентата е първа степен. Днес докторът каза, че е втора.  Чак след прегледа се сетих за тази разлика.
Има ли смисъл да се притеснявам? Възможно ли е разликата да идва от това, че ме гледаха на различни ехографи и различни лекари?