0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #40 -: Януари 07, 2014, 11:16:45 am »
Не знам колко са подходящи лазерите за малки деца, защото се охлаждат с вода и устата им се пълни, а и са доста шумни. Още повече, че се оказа, че на Н брой видове, качество и не знам си какво още. Мисълта ми е, че трябва да си сигурна, че се работи с качествена техника от добър специалист.

А Маркова е факир, не знам как омайва децата, но досега не съм чувала дете да не даде да му се работи. Кабинетът е целият в морски рисунки.
Тук във видеото http://medstomm.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/ има една част с Маркова и кабинета от 2.50 мин.

Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #41 -: Януари 07, 2014, 12:20:16 pm »
За лазерите - ние се вдигнахме от Пазарджик в Пловдив, точно за да отидем в кабинет с лазер, за първите кариеси на детенцето, което тогава нямаше 5 годинки се страхуваше от машинката. Оказа, че при контакт със зъба, особено на болното място, лазерът издава един силен пукащ звук и след демонстрация малкия пациент прецени, че това е по-страшно от шума на машинката. Но пък имахме късмет, че същият зъболекар успя да предразположи детето и да свърши дълго отлаганата работа. От неговите коментари останах с впечатление, че не предпочита да работи с лазер млечни зъбки на толкова малки деца, но се задълбочихме в причините за това му мнение. Мисля, че във всеки случай може да се направи консултация за конкретното дете и проблемите му със зъболекар, който работи с лазер и тогава да се вземе решение.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #42 -: Януари 07, 2014, 15:07:32 pm »
Благодаря, момичета! Не предполагах, че лазерите са шумни, навсякъде изтъкват като основно предимство липсата на плашещ шум като при машинката... :? Имах подозрения и че качеството няма да е еднакво, което прави мисията да намериш добър лекар с добра машина почти невъзможна. То така или иначе трябва да търся за себе си, така че ако случайно успея, ще споделя, макар да не го виждам как ще стане - не съм нито лекар, нито техник, само обикновен страдащ пациент  :D
За Маркова ме спечелихте. Ама тя работи два часа един ден в седмицата, как няма да се чака с месеци! Дали пък не приема и другаде? Признавам, че не ми харесва много това с човъркането без машинка, ама да стигнем до там, ще го мисля; сега целта ми е успешен преглед да има, да разбера какво е състоянието и евентуално как да почистя петната  :?. Бях питала в друга тема, но нямаше отговор. Да опитам и тук: някой има ли идея как да почистя жълти петна по кътниците. и кучешките? Предполагам, че не съм успявала да измия добре и се е натрупала плака :( Кат търкам с марля се вижда известно подобрение, но пак не става съвсем бяло. Зъболекар ми каза да напоя марлята с кислородна вода, но нещо ме е страх на такова малко дете - ще погълне все нещо, колкото и да е малко... Дълго стана, извинявам се  :oops:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #43 -: Януари 08, 2014, 19:34:04 pm »
За кислородната вода има доста противоречиви мнения и понеже не мога да преценя кое правилното не съм я използвала. Кофти е да остава храна по-зъбите, аз уж внимателно мия и оглеждам, но за всеки случай и давам да жабури вечер с разтвор на клеева тинктура за дезинфекция.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #44 -: Януари 09, 2014, 09:31:06 am »
Не е ли по-добре с чайче от лайка да жабурят децата. Нашата зъболекарка го препоръча при отворено зъбче,докато дойде времето да го затвори с пломба.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #45 -: Януари 09, 2014, 09:34:18 am »
Клеевата тинктура е по-силна, може и с лайка, но при нас едното зъбче е само на дентин и ми се струва слабо.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #46 -: Януари 19, 2014, 08:13:48 am »
За София препоръчвам и д-р Христофорова, кабинетът й е близо до Южния парк, в Стрелбище. Работи предимно с деца и е много внимателна. Първият път само разгледахме кабинета, детето седна на стола и му погледна зъбчетата, за да не се уплаши. Имаше пулпит, който правихме в продължение на 6 посещения, всеки път по малко и ако детето изпротестира, спира и продължава следващия път. Децата ходят без страх и с любопитство.
  09.11.2007
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #47 -: Януари 19, 2014, 14:14:26 pm »
Жабче, а като пари горе-долу как са посещенията?
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #48 -: Януари 19, 2014, 14:16:34 pm »
Безплатно.  :lol: Тя работи със ЗК. Досега не сме дали и лев. Правихме 2 пулпита и една пломба за последните година и половина. Касата поема по 2 зъбчета годишно ако не се лъжа. Ние все влизаме във въпросния лимит и не се налага да доплащаме.
  09.11.2007
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #49 -: Януари 20, 2014, 09:45:03 am »
Това е много добра новина (за мен)!  :D Извинявам се ако прекалено отклонявам темата, но последен въпрос към Жабче: Трябва ли някакъв документ да се носи, когато си по ЗК? Благодаря предварително!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #50 -: Януари 20, 2014, 10:11:34 am »
Не съм Жабче, но мога да отговора, че се носи здравно-осигурителната книжка на детето /онези сините малки книжки, които се издават на всеки осигурен/. Ако нямате - обърнете се към личния лекар на детето, за да ви издаде. Поне нашата я получихме от педиатъра преди време - ако има някаква промяна в процедурата, той ще ви обясни най-добре.
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #51 -: Януари 20, 2014, 11:03:07 am »
hope-love, много ти благодаря! И аз предполагах, че е тази книжка, но не бях сигурна за дете дали е същото. Не сме издавали досега, ще ходим до педиатъра.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #52 -: Януари 20, 2014, 15:21:56 pm »
Да, да в тази книжка си има страници за стоматологична помощ и нашият първи зъболекар през миналите две години си нанасяше там манипулациите, за които ни приспадаше сумата, отпускана от здравната каса. За децата май наистина са по две манипулации на година, както бе написал и някой друг по-рано.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #53 -: Януари 27, 2014, 10:23:01 am »
Здравейте , само да кажа ,че децата до 18год имат право на 4 манипулации на година по каса, или това са 4зъбчета.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #54 -: Януари 27, 2014, 10:25:33 am »
И нашата зъболекарка онзи ден каза, че са четири - аз не съм проверявала, тя би трябвало да си знае.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #55 -: Март 06, 2014, 12:26:29 pm »
Момичетааааа, благодарение на огромното търпение на д-р Михайлова и на Мишето, че ни я препоръча от опит, вече имаме първа пломбичка. Другата седмица започваме втория! :D


Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #56 -: Март 06, 2014, 14:03:25 pm »
Хей, браво на момчето, на мама и разбира се на прекрасната стоматоложка, че сте се справили!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #57 -: Март 06, 2014, 14:09:06 pm »
Кiara, много се радвам, че всичко е минало добре!
А за търпението и професионализма на д-р Михайлова само адмирации!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #58 -: Март 06, 2014, 14:37:44 pm »
Кiara, много се радвам, че всичко е минало добре!
А за търпението и професионализма на д-р Михайлова само адмирации!

Очарована съм от търпението, което проявява специално с нас, защото наистина сме тежък случай. Освен, че не даваше да му се работи зъбчето, изучи вече всичко с подробности в кабинета, въпреки че всеки път се уговаряме предварително нищо да не пипа. Той разпитва за всичко и тества всичко в кабинета!