0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #120 -: Октомври 07, 2015, 18:54:43 pm »
Megii, наплачи си се хубаво, няма как :( и после давай смело напред!
Чудесно е, че си имате замразени ембриончета и искрено ти пожелавам с тях да успеете! :)
 Благодаря ти за съвета за имси-то!


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #121 -: Октомври 15, 2015, 22:29:09 pm »
Здравейте момичета,

Ще може ли някой да ме ориентира колко излиза цената на IVF или ICSI на стимулиран цикъл в клиника Щерев? Може да ми отговорите и на лично съобщение, ако прецените.

Разглеждах им ценоразписа, но не ми става ясно, като дават цена на процедурата какво включва тя (включва ли лекарствата за стимулациите например). Отделно от това колко пари са необходими за прегледи и изследвация, извън тези, които фонда покрива?

Има ли някакви отстъпки, ако не се минава по фонда, а се самофинансираш?

Благодаря предварително!
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #122 -: Октомври 15, 2015, 23:56:50 pm »
Здравей Mirracles, аз бях на преглед на 13-ти и говорихме с доктора ни за самофинансиране на опит през декември, нямам конкретен отговор, понеже схемата за стимулация ще я назначи през ноември, но ми каза, че обикновено всичко излиза около 4000 - 5000 лв. В тези пари мисля че невлизат предварителните изследвания за двамата партньори преди започването на процедурата: хив, сифилис, микробиология и др. Ние ще правим икси, а може и ин витро да решат, вече нямам идея.... при мен фоликулите драстично намаляха  :( а спермограмата ни скочи на 12% по Крюгер :D За едното рева, за другото скачам от радост...луда работа....
Не съм чувала за отстъпки, но има залепен плакат за отстъпки за 2ра, 3та процедура.
В ценоразписа трябва да сметнеш пункция+инвитро или икси на едикакъвси цикъл оплождане+трансфер. Най-много излиза икси на стимулиран цикъл 2995 лв. без включени лекарства за стимулацията.
За съжаление не мога да ти дам по-конкретно инфо (чак декември :) )
По-напред и аз питах същото, можеш да прегледаш 1-2странички напред.
Относно фонда: там доколкото разбрах от прочетеното, също всяка стъпка от процедурата има конкретна сума. Например отпускат ти за лекарства 2100 лв и ако по твоята схема надвишиш тези пари си доплащаш разликата. Или осигуряват изследване на 3 хормона по време на стимулация, но се налага да пуснеш изследване за 4-ти, този 4-ти си го плащаш...
И понеже се сблъсквам за първи път с тези неща, а се опитвам да давам инфо  :oops:, моля някой по-компетентен да се включи!
Желая ти успех!


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #123 -: Октомври 16, 2015, 00:18:39 am »
Rosss,

Благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор!
Стискам ти палци и ти желая успех!
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #124 -: Октомври 16, 2015, 09:24:41 am »


Разглеждах им ценоразписа, но не ми става ясно, като дават цена на процедурата какво включва тя (включва ли лекарствата за стимулациите например). Отделно от това колко пари са необходими за прегледи и изследвация, извън тези, които фонда покрива?

Има ли някакви отстъпки, ако не се минава по фонда, а се самофинансираш?

Благодаря предварително!

не, процедурата не включва медикаментите  :?

предварителните прегледи и изследвания са за твоя сметка, и зависят от състоянието ти и т.н.

ако не ме лъже паметта фондът покрива по време на стимулация вече 10 изследвания и 4 прегледа (ако не са променили нещо де  :oops:)

за отстъпки трябва да видиш какви кампании предлагат периодично  :P покрай коледа примерно, или ако имаш няколко процедури, има карти престиж, които дават определена отстъпка. за всички отстъпки попитай лекаря си или биляна цветкова  :P, която отговаря за клиентите  :lol:

 :crossfingers: успех на всички

Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #125 -: Октомври 16, 2015, 16:43:38 pm »
Много благодаря за отговорите, момичета! Това ми дава някакъв ориетир.
Исках да попитам дали някоя от вас има мобилния на д-р Даниела Савова от клиника Щерев?
Ако да, ще съм благодарна да ми го изпратите на лично съобщение.

Мерси и приятен уикенд на всички!  :)
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #126 -: Ноември 02, 2015, 21:25:33 pm »
Да побутна малко темата, че нещо замря.

Vilia, пожелавам ти лека, безпроблемна и красива бременност! :)

Как сте момичета?
При мен нищо ново. Записах си час за края на ноември, да видим какво ще каже док и каква схема ще приложим и какви изследвания да направим. Надявам се, да съм направила повечко фоликули и тези малко бройки от предния преглед да са били нещо инцидентно. Много ми е притеснено да не остана рано-рано без фоликули/яйциклетки :(


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #127 -: Ноември 16, 2015, 18:50:05 pm »
Здравейте! Извинявам се, че не съм по темата, но искам да ви попитам за мнение как да постъпя. От петък се опитвам да се свържа с моята лекарка, но не мога. В петък я нямаше, а днес ми казаха, че има прегледи и ми записаха телефона, когато се освободи да се обади, но не ми върнаха обаждане. Притеснението ми идва от това, че трябваше да й звънна първия ден от МЦ за да ми назначи дата за хистероскопия. Това обаче беше събота и се притеснявам, че вече е трети ден и не знам дали вече не е късно и ще трябва да чакам следващия МЦ. Дали да изчакам утре да ми се обади или да звънна пак аз? Притеснявам се да не нахалствам защото знам колко са заети лекарите там. Знам, че питането ми е глупаво, но все пак какво бихте ме посъветвали?
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #128 -: Ноември 16, 2015, 18:55:05 pm »
Звънни пак на регистратурата и обясни за какво става въпрос!

Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #129 -: Ноември 16, 2015, 19:59:01 pm »
Лекарката току що ми се обади и се разбрахме! Благодаря все пак за бързия отговор :)
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #130 -: Ноември 16, 2015, 20:30:34 pm »
Здравейте, момичета :D
Имам един спешен въпрос към вас ...и такаа с две думи по принцип се водя с НЯР и след прекъсване на тръбите, вече разчитам само на десния си яйчник, който за последно, когато бях на преглед при Тимева, беше произвел 5 антрални плюс един доминантен фоликули, маточната лигавица беше М-размер (това беше септември месец на контролния преглед след лапарото плюс абразио за полипи) и докторката беше много доволна от видяното в пред вид това , че съм на 37 г. и с високо фсх- май месец беше-32, юни-15, октомври-31, а  днес на 3 ден от МЦ беше-10.07!Та тя ми каза да го пусна фсх-то октомври и ноември да дойда на преглед, като беше обнадеждена , че фсх-то още малко ще се смъкне.Аз такъв резултат като днешния не съм и сънувала! Проблемът е , че ми каза да дойда ноември на 1, 2, или 3 ден от МЦ, еее днес 2 пъти се разкарвах до клиниката-веднъж да пусна фсх? А втория път беше към 13 часа, за да разбера от регистратурата, че д-ката е отменила всичките си часове за днес...а така се надявах да успея да хвана този цикъл, че друг такъв надали ще има...  :(
Накрая реших да отида утре сутрин-да видим дали ще има шанс да се пристъпи към някаква стимулация.Вие какво мислите-дали има такъв протокол, по който може да се започне на 4ти ден от МЦ? :ask:
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #131 -: Ноември 16, 2015, 20:56:49 pm »
Здравейте! Извинявам се, че не съм по темата, но искам да ви попитам за мнение как да постъпя. От петък се опитвам да се свържа с моята лекарка, но не мога. В петък я нямаше, а днес ми казаха, че има прегледи и ми записаха телефона, когато се освободи да се обади, но не ми върнаха обаждане. Притеснението ми идва от това, че трябваше да й звънна първия ден от МЦ за да ми назначи дата за хистероскопия. Това обаче беше събота и се притеснявам, че вече е трети ден и не знам дали вече не е късно и ще трябва да чакам следващия МЦ. Дали да изчакам утре да ми се обади или да звънна пак аз? Притеснявам се да не нахалствам защото знам колко са заети лекарите там. Знам, че питането ми е глупаво, но все пак какво бихте ме посъветвали?
Мисля, че няма да е късно доколкото знам трябва да не си в цикъл. Аз имах хистероскопия преди няколко месеца и я направих на 10 ден някъде след цикъла.

Успех!
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #132 -: Ноември 16, 2015, 22:01:18 pm »
Здравейте, момичета :D
Имам един спешен въпрос към вас ...и такаа с две думи по принцип се водя с НЯР и след прекъсване на тръбите, вече разчитам само на десния си яйчник, който за последно, когато бях на преглед при Тимева, беше произвел 5 антрални плюс един доминантен фоликули, маточната лигавица беше М-размер (това беше септември месец на контролния преглед след лапарото плюс абразио за полипи) и докторката беше много доволна от видяното в пред вид това , че съм на 37 г. и с високо фсх- май месец беше-32, юни-15, октомври-31, а  днес на 3 ден от МЦ беше-10.07!Та тя ми каза да го пусна фсх-то октомври и ноември да дойда на преглед, като беше обнадеждена , че фсх-то още малко ще се смъкне.Аз такъв резултат като днешния не съм и сънувала! Проблемът е , че ми каза да дойда ноември на 1, 2, или 3 ден от МЦ, еее днес 2 пъти се разкарвах до клиниката-веднъж да пусна фсх? А втория път беше към 13 часа, за да разбера от регистратурата, че д-ката е отменила всичките си часове за днес...а така се надявах да успея да хвана този цикъл, че друг такъв надали ще има...  :(
Накрая реших да отида утре сутрин-да видим дали ще има шанс да се пристъпи към някаква стимулация.Вие какво мислите-дали има такъв протокол, по който може да се започне на 4ти ден от МЦ? :ask:

не знам дали има такъв протокол, утре настоявай някой да те прегледа и да ти каже какво е положението  :) успех

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #133 -: Ноември 17, 2015, 07:30:19 am »
Благодаря,mecinka зо подкрепата вече съм пред клиниката и чакам да се появи някой на регистратурата. :)
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #134 -: Ноември 17, 2015, 11:54:29 am »
Здравейте, момичета моля помагайте! Вчера беше 11-ти ден от стимулацията, с мъжки фактор сме, първи опит ICSI, но имам поликистоза. Отначало биехa 225 гонал, след което свалиха на 150, както и сутрин 0,25 Cetrotide. Вчера док. каза, че яйчниците са готови, имаме много големи и на брой фоликули, но нивата ми на хормони са много високи и затова оставаме още няколко дни на 0,25 Cetrotide, т.е спираме Гонала. Хормоните ми са екстремно високи според мен, но нищо не разбирам, а трябваше буквално днес, утре да е пункцията:
Estradiol (Естрадиол)   27230.00   pmol/l
Progesterone ( Прогестерон )   5.70   nmol/l

само три дни преди това нивата бяха следните:

Estradiol (Естрадиол)   9331.00   pmol/l
Progesterone ( Прогестерон )   4.60   nmol/l

Моля, помагайте, какво ще става? :(
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #135 -: Ноември 17, 2015, 13:16:52 pm »
Всичко ще е наред. Ще изчакат просто малко да спаднат нивата на хормоните, иначе ще направиш хиперстимулация. При мен беше така вторият път без да имам ПКЯ, уж на 33, уж спаднало АМХ, уж мааалко по-високи дози от първата стимулация преди 4 години. Но пак направих хиперстимулация, два-три дена ми беше зле, но после всичко мина. И в крайна сметка 20 фоликула, 17 хубави яйцеклетки, 8 ембриона (също с мъжки фактор). Дъщеря ми се роди след трансфер на 2 от тях, имам още 6 замразени.
Пункцията ми беше отложена с един ден, но може би щеше да е добре да изчакат още.

Успех и стискаме палци!

Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #136 -: Ноември 17, 2015, 14:12:16 pm »
Много, много ти благодаря blue_sky, направо ме успокои, че се бях панирала страшно. Доста ме боли корем, прегърбена ходя една такава, не зная ти как си била, но това е много високо ниво, аз дори не откривам никъде момиче с такъв резултат и изтръпвам..а и доктора е много мълчалив, нищо не казва, а а не знам какво да питам. Колкото до ембрионите, първия път един ли трансферира? Аз съм в голям казус колко да се трансферират/ако разбира се дай Боже се стигне до там/. Още веднъж много благодаря! Да ти е живо и здраво малкото бонбонче :)
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #137 -: Ноември 17, 2015, 14:37:16 pm »
При първия ми неуспешен трансфер бяха 2 пресни ембриона, след това върнахме 3 замразени. Така се роди синът ми.
При подобната на твоята стимулация върнахме два ембриона на 2-ри ден. И от един от тях се роди малката.
За броя на ембрионите най-добре да го обсъдиш с лекаря. Аз надълго и нашироко говорих с доктора колко да върнем. Сигурно си чела, че при бременност симптомите на хиперстимулацията се засилват. По преценка на лекаря може и да не правите трансфер сега, а следващия месец. И колкото и да ти е неприятно, това е по-добрият вариант с оглед на здравето ти. А ти наистина трябва да си добре, за да не само да забременееш, ами и да износиш тази бременност.

Иначе бях като теб. Потърси из форума какво препоръчваха момичетата за хиперстимулация! Да се ядат аспержи и т.н. Много важно! Ако се почувстваш много зле, например със задух, не можеш да уринираш, непременно се свържи с клиниката. Не си лигла. Може да стане наистина опасно.

Пускат ли ти всеки ден кръвни или поне през ден?

Благодаря ти и аз за пожеланията! :-)
« Последна редакция: Ноември 17, 2015, 15:15:36 pm от blue_sky »

*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #138 -: Ноември 17, 2015, 15:00:55 pm »
Аз също бях с хиперстимулация. Трябваше да ям по 200 гр. обезсолена извара на ден. Пазене на леглото, никакви врътки в кръста. Пиене на много вода. Дадоха ми 3 месеца време да се успокоят яйчниците, но още на 2-рия месец нямаше помен от хиперстимулацията.
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #139 -: Ноември 17, 2015, 18:42:56 pm »
 :P десичка, какво стана?
 алеса, стискам палци