0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #20 -: Август 31, 2009, 11:28:36 am »
Здравейте момичета :D  и аз като всички се надявам новата темичка да се напълни с  нови бременелки preggo

По въпроса с коремчетата..аз още в средата на 3 ти месец си го имах.Явно при всеки е различно ,но се чудех дали не зависи и от количеството околоплодна течност?Чувала съм ,че при някои бременни е повече.Не съм чела нищо по въпроса обаче..
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #21 -: Август 31, 2009, 12:00:43 pm »
А, не бе, сладурки - не се оплаквам ...........много  :wink:
Хриси, честита годишнина!
На мен коремчето ми личи, даже от около началото на 4-я. И добре, че личи - просто ми омръзна да обяснявам, че не ям много и не съм просто напълняла. А се налагаше - вярвайте ми   :D
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #22 -: Август 31, 2009, 12:01:32 pm »
Здравейте бъдещи мами :) Благодаря за информацията относно коремчетета :) Явно при всеки е различно.

Хриска, честита годишнина, извинявай пропуснала съм вчера  :oops: Желая ти безоблачно щастие още много, много години! И пълна къща с детски усмивки!

Сurls, честити сини гащи!!!

nincho, от форума разбрах, че наскоро се е появила малката госпожица Дивна, да ти е жива и здрава и много да те радва! И по-спокойни нощи за теб  :wink:

denisa12251, не мога да ти дам съвет, защото засега все още нямам сутрешни неразположения. Дано скоро преминам! Мисли си само позитивни неща! Когато гушнеш малкото човече вече ще си ги забравила!

 TINI78, БЛАГОДАРЯ!!! С твойта помощ и съвети спрях това зацапване и ми се успокои душичката! Ти си ангел!

Страхотна седмица на всички бъдещи мами и много красиви емоции!



Re: Тема на бременните №45
« Отговор #23 -: Август 31, 2009, 12:40:28 pm »
http://www.mamaibebe.com/ticker_pregnancy.php

Лина, нали искаше линийка, виж този сайт има хубави и добре е обяснено как става  :wink:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #24 -: Август 31, 2009, 14:35:58 pm »
Привет и от нас :D!Моя тумбак си беше надут от стимулациите почти през цялото време,щото аз не се спрях-опит след опит.Иначе бременен корем се заформи в 4 месец и го пъчех гордо :D,голям кеф ми е да ходя с големия корем!За повръщане,повърнах около 5 пъти.Но пък позивите на гадене бяха по -мъчещи и от самото повръщане-тъй и не ми олекна до към края на 4-я.Сега започнаха болежки в гърба,но пак е готино :wink:

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #25 -: Август 31, 2009, 14:40:03 pm »
curls, честити ти сини гащи!  :)

Аз тази сутрин се събудих с остра болка от стягане на мускула на прасеца, така наречените крампи. Ужасно е! Аз и преди съм си имала, но сега за разлика от преди, болката в мускула продължава и през деня. Като ходя усещам напрежение в мускула. Уви, никакво разтриване не помага.
Както и да е - това да ми е проблема.  :)

Колкото до коремчето, моето се отпусна още от началото на бременността, но взе да прилича на бременно някъде към средата на четвъртия месец. :)

Хайде, лека и усмихната седмица на всички ни! :D
« Последна редакция: Август 31, 2009, 14:41:50 pm от twin »
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #26 -: Август 31, 2009, 14:53:59 pm »
Здравейте, момичета и честита нова темичка!
първо да си изплача болката....вчера посред бял ден бях нападната от куче и от разбеснелия се и пиян собственик- Слава Богу- не ме докопаха и двамата, но още треперя като листо...Мъжът ми се сби с него, викахме полиция и те го записаха в някяква тетрадка и, след като го изчакаха да си поговори по телефона, свиха рамене и си заминаха...Нямам думи! Всеки ден се сблъсквам с толкова агресия, че вече се чудя дали светът не е тотално изперкал. Сега със свито сърце си чакам прегледа в сряда, за да видя горкото ми бебче как е понесло целия кошмар...
Ето, изплаках си мъката, дано ми олекне. Те кучетата надушват явно хормоните и напоследък ми се случва да ме лаят,а преди никога не съм имала проблеми- харесвам ги....
За повръщането, ако мога да допълня, към сока от кайсиевия компот може да се добави лъжичка сода за хляб- става много приятна газирана напитка, която много ми е помагала...
А за коремчето- ами моето се пооформи едва в седмия месец и до днес има хора, които мислят, че съм напълняла, даже една позната се чудеше колко съм била отслабнала в лицето, пък...изобщо не загря, че да надебелееш на корем само просто не е възможно, още повече да ти е висок и закръглен....
Пожелавам ви приятна и спокойна седмица и се пазете!
А, и Curls, добре дошла в синия отбор!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #27 -: Август 31, 2009, 15:40:58 pm »
Inke Tinke милата какъв ужас си преживяла добре че всичко се е разминало без да те докопа нико кучето нито лудия му собственик. :hug2:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #28 -: Август 31, 2009, 15:49:37 pm »
Дениса
това е най ужасния начален период  :(
аз така бях до началото на 4-я месец
освен всичките нерапозложения пия хапове за задържане, т. е серизони хапове и най ме беше страх, че не влият като ги повръщах.пиех и едни за предотвартяване на повръщането..още по голяпм ужас
Моето мнение и наблюдение е,ч е някой работи си мислим ,ч е помагата
нямаше лек примен.Нито бисквитки, нито солетки, нито компоти помагаха  :D
нес е ли мине сериозните 3-4 месеца няма отърване просто
Лисе точно както описваш е корема ми, дано си права и дано на това се дължи  :P
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #29 -: Август 31, 2009, 16:04:14 pm »
Inke Tinke, добре е направил съпруга ти, че го е набил тоя, даже малко му е било. Аз не съм агресивен човек, ама извинявай как ще ти посяга, та ти си бременна  :x
При мен пък преди няколко седмици един идиот, не стига че на зелен пешеходен светофар щеше да ме бутне, ами излезна от колата да ме бие, защото съм му направила знак да гледа какво прави!!! (заслужаваше много по-нецензурни знаци)Добре, че имаше и други хора край мен, които ме защитиха, а ми личеше вече бременността! Нямам думи колко прости хора има по улиците...

Но, в крайна сметка важното е вие двамата с бебчето да сте добре :bighug: Стискам палци за прегледа в сряда, всичко ще е наред :goodluck:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #30 -: Август 31, 2009, 16:24:32 pm »
                :D :D :D Честита нова темичка!
          С най-хубави пожелания и от семейство Баракудкови!
       Да се пълни с много бременелки!
    Леки,безаварийни и много-щастливи бременности!
 Успешни раждания и незабравими срещи със малките бебоци!
  :D
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #31 -: Август 31, 2009, 16:54:24 pm »
Благодаря, момичета. :D :bori_002:
Боже, колко агресивни са станали хората... Дано на никого повече не му се случват такива гадости, а да ви се случват само хубави неща!

twin, тия крампи когато не си бременен са признак за недостиг на магнезий и калций и след няколко Калмацина се оправят. Ти сега пиеш ли някакви витамини? Аз свърших моите Матерна и все отлагам да си купя нови, а и с храненето не си наваксвам добре, та имам от 3 дни само нещо като мускулна треска на прасците засега. Ако не взема мерки, обаче сигурно скоро и мен ще ме нападнат крампи. :(
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #32 -: Август 31, 2009, 17:07:23 pm »
Дениса
това е най ужасния начален период  :(
аз така бях до началото на 4-я месец
освен всичките нерапозложения пия хапове за задържане, т. е серизони хапове и най ме беше страх, че не влият като ги повръщах.

Точно от това ме е страх ама гледам да остискам да минат два часа от хапчетата, а те са три-пъти на ден  :? абе това да ми е проблема ще мине на всичко съм готова само бебчето ми да е живо и здраво.
За коремчето още ми е рано, но със сина ми ми пролича около 4-я месец.
Приятен следобяд ви желая.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #33 -: Август 31, 2009, 19:55:18 pm »
Леле, момичетааа... като чета какви случки ви се случват не знам какво да исля! Те хората, че са се побъркали  ясно, ама чак с таква агресия съчетано...стават за лудница! Важното е бебчовци да са добре, уплахата ще мине!
Да вметна и аз за повръщането - да ми се е случило максимум 6-7 пъти за двете бременности (при първата - с моя помощ), но си е вярно, че е по-гадно да имаш само позиви за повръщане, понеже няма облегчение при тях.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #34 -: Август 31, 2009, 20:57:46 pm »
Ето ме и мене в новата темичка,хоп-троп и цоп  :lol: :lol: :lol:

Кърлс - чистити ти сини гащурки,живи и здрави - всичко да мине наред :D
Хрисе - честита ти годишнина,да се гушкате и милвате с мъжо,пожелавам ви истинско уважение и безкрайно разбирателство :D

Аз,да ви кажа не съм повръщала,само до преди седмица имах ужасни пориви за повръщане.Непоносимо гадене и нищо не помагаше - ни сухари ни солети - нищичко 8O
В чудо се виждах какво да ям като от всичко ми ставаше зле...и тогава сестра ми ме светна за чай от малини и то взе че ми помогна.Е не съм била свежа като зелена ябълка,ама вече се понасяше - можех да си хапвам :D. Скоро ми се случи обаче да повръщам зверски,10 пъти в рамките на няма и 2часа - оказа се хранително натравяне и доки предположи че е алергия към храна 8O А аз такива нямам :? Е,да ама явно сега оганизмът съвсем е чувствителен,за това - никакви стафиди повече :wink:

Коремче,още нямам - само някакви наченки,дето си ги виждам само аз  :lol: Но ми е подут още от стимулациите през март....така и не ми се прибра корема след инвитрото.... :? От две хапки хляб се подува...ееех живот и здраве да сме добре - ще ни проличи - няма на къде :lol: Пък после - коремни преси :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #35 -: Август 31, 2009, 23:13:37 pm »
туин, за крампите трябва да взимаш магнезий, но питай доктора точно в какви дози. Аз си ги търпях, но не бяха толкова чести. Просто изпъвах стъпалото и масажирах.

инке, успокоих се, че имало и други като мен - до края на 6 месец ме мислеха за надебеляла. Чак след това вече взех да приличам на бременна (въпреки че в гръб не ми личеше), а накрая ми стана много голям коремът.  :lol:  Предполагам, че чакаш момче.  :wink:

Лека бременност и леко раждане на тези, за които е наближило!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #36 -: Септември 01, 2009, 08:19:43 am »
Здравейте момичета отбивам се да ви кажа добро утро и да ви пожелая хубав ден въпреки мрачното време навън.
Благодаря ви за съветите относно повръщането ще пробвам от всичко пък ще видим кое ще помогне  :D
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #37 -: Септември 01, 2009, 08:29:44 am »
Добро утро,момичета!

Днес с мъжа ми имаме годишнина от сватбата и искам да ви почерпя за наше здраве.  :D

07.10.2009
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #38 -: Септември 01, 2009, 08:41:51 am »
power честита годишнина мила да сти живи, здрави и много, много щастливи.При теб не останало до срещата със съкровището  :D.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #39 -: Септември 01, 2009, 09:51:58 am »
Power,
честита годишнина! Много любов и разбирателство ви пожелавам!
Добре ни нагости рано сутрин ;)