0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #20 -: Септември 05, 2008, 12:58:26 pm »
При мене категорично ми казаха че нямало смисъл да се занимавам с глупости/т.е. имунологични и генетични/,и когато ги направих преди втория опит на своя глава отговора беше,по точно беше отправено към акушерката " Има там една доцентка в Плевен само им взема парите".Сами можете да си направите извода защо вече не съм при тази лекарка ,която между другото има много успехи не отричам, но при мен даже и не поиска да открие проблема.Затова моят съвет е изследвайте всички което е възможно да се изследва, защото после е много тежко като си помишлиш какво си вложил в опитите - емоции, надежда,здраве и пари и всичко е било на халост.Според мен преди започване на инвитро трябва да се въведат задължително със закон всички иследвания които имат отношение към проблема със забрменяването.Извинявам се за дългия постинг но това наистина ми е болна тема.Осем години ми бяха необходими да открия проблема си , и повечето от изследванията съм си ги назначила сама.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #21 -: Септември 05, 2008, 13:21:31 pm »
При мене категорично ми казаха че нямало смисъл да се занимавам с глупости/т.е. имунологични и генетични/
Без коментар за този доктор който ти го е казал,при полжение че почти винаги в тези изследвания се крие причината,ужас,как е възможно,май вярно всичко е един бизнес в крайна сметка.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #22 -: Септември 05, 2008, 13:46:46 pm »
При мене категорично ми казаха че нямало смисъл да се занимавам с глупости/т.е. имунологични и генетични/
Без коментар за този доктор който ти го е казал,при полжение че почти винаги в тези изследвания се крие причината,ужас,как е възможно,май вярно всичко е един бизнес в крайна сметка.
Е-на мен не ми отказаха категорично - казаха ми ,че засега  няма смисъл  да ги правим ...-следващия път -ако този първи е неуспешен :roll:

Ех :balk_122:-много ще ви досадя ,ама колкото повече чета ,повече въпроси ми идват  в главата и кои от кои по-неясен  :balk_133:.
Предполагам че д-ра като ме вика на 3-5 ден тогава ще назначи някой изследвания -  Хормони: FSH, LH, Еstradiol, Prolactin
Хламидия, Уреаплазма, Микоплазма, Токсоплазмоза, Рубеола-има ли значение кога или тогава ?

Дотук ясно уж.

Щитовидната редовно я следя-имам си хашимото ,но ТСХ ми е  в норма -под 2 ;февруари ми е правена лапароскопия за киста и тръбите са проходими и останалото уж е ок.

За мъжа е назначил SDIтест +вирусология+ микробиология + на  ново спермограма


Сега за генитичните+ имулогични +Антифосфолипидни антитела   - ккаво точно от тях -или просто да си настоявам пред д-ра да  ги направим  и той да прецени какво да пусне.

Извинявам се  ако  много досаждам ,но вие сте ми светлинката в тунела.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 13:48:52 pm от nimika »


Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #23 -: Септември 05, 2008, 14:06:23 pm »
Само за хормоните е важо да са на 3-5 ден от цикъла.
За хламидия и др.работи няма значение кога.
При мъжа ти да не забравите да поискате и морфология тя е много важна.
За имунологичните аз ги правих в клиника н Надежда,казах че искам пакета от най-важните изследвания които имат отношение към забременяване,антифосфолипидните са към тях,NK клетки,NKT клетки,Т клетки и т.н.
За генетичните-ще ги правя на 15.09 също в Надежда но за тях трябва и двамата да ги направите.
На никой недосаждаш,нали форума е за това да се изясняват нещата по проблемите ни.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 15:56:18 pm от ninkata1 »

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #24 -: Септември 05, 2008, 14:42:06 pm »
Nimika,пусни задължително NK-клетки!
Цените на всички изследвания са най-ниски в Плевен.Обади се на доц. Конова да ти каже какво точно трябва да изследваш.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #25 -: Септември 05, 2008, 15:19:11 pm »
Здравейте и от мен!!!
Много полезна тема, която вече ме касае доста сериозно!!!
Предстои ми ИКСИ през октомври!И на мен доктора ми каза - не ти трябват никакви изследвания!Някои си самоназначих - СДИ тест - добър, щитовидна жлеза - и двамата /при мен ОК, при него - още не са готови/, хормони - и двамата /при мен ОК, при него - още не са готови/, хламидия - още не са готови.
Но нищо не знам за имунологични и генетични!!!
Не занм какви са, кога се правят, къде?
При нас е мъжки фактор!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #26 -: Септември 05, 2008, 15:58:23 pm »
Здравейте момичета ,ако може да попитам ;тези имунологични и генетични изследвания наложителни ли са след като имам спонтанен аборт в 23г.с. след ин-витро.Подготвям се за второ но не са ми казвали да правя такива изследвания.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #27 -: Септември 05, 2008, 15:59:19 pm »
Kremkaramel най-евтини са в Плевен но като сложа до там транспорта отиване и връщане то излиза същото.

Лилето и Viki_vat ето вие сте поредния случай за съжаление на който не му е споменато за най-важните изследвания.Направете ги защото обикновенно завишените НК клетки са причина за абортите,не напразно ги наричат клетки-убиици.
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 17:27:27 pm от ninkata1 »

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #28 -: Септември 05, 2008, 16:15:16 pm »
нали лекарите са за това да назначават изследванията ,защо трябва ние на своя глава да си ги назначим.Каде мога да ги направя и има ли значение в кой ден?
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #29 -: Септември 05, 2008, 16:30:57 pm »
Няма значение в кой ден са,правят се в клиниката в Плевен и в клиника Надежда в София,а генетините може и в Майчен дом.Успех.

Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #30 -: Септември 05, 2008, 16:36:28 pm »
Благодаря и успех на всички. :bed:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #31 -: Септември 05, 2008, 16:47:09 pm »
Няма значение в кой ден са,правят се в клиниката в Плевен и в клиника Надежда в София,а генетините може и в Майчен дом.Успех.

А след като посещавам друга клиника? - в някоя от гореспоменатите  клиники просто отивам и казвам ,че искам да си ги направя  ли? и те  ще разберат какво точно да ми пуснат ли?


Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #32 -: Септември 05, 2008, 17:25:24 pm »
Аз като отидох за имунологичните ми дадоха да попълня един въпросник като въпросите се въртяха около спонтанни аборти.Попълних го и имуноложката ме разпитва какви са проблемите,на какъв етап сме и т.н,написа на един лист какво да се изследва и с него отидох да ми вземат кръв и след две седмици да дойда за резултата и за коментар,това е в клиниката в Надежда.Генетичните ще ги правя на 15.09 но предполагам че и при тях се процедира по същия начин с изключение на това че резултатите от тях стават за около един месец.
Не мисля че е проблем в коя клиника посещаваш и  в коя правиш изследванията,всички са специализирани и се признават.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #33 -: Септември 05, 2008, 18:49:17 pm »
Генетичните за тромбофилия - отивате в Майчин дом на 14 ет. при Проф. Кременски.
Тел. 02 9172 268, струваха ~70 лв, има си и заключение, но няма терапия, ако се налага ще си вземете час при Професора за консултация.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #34 -: Септември 05, 2008, 19:40:40 pm »
браво за темата,мен също ме вълнува този въпрос.

след неуспешното икси,питах какви други изледвания трябва да пусна, отговориха ми ,никакви.и сега следва въпроса ми,как реагират вашите лекари като им кажете,че искате да пуснете тези и тези изследвания.винаги съм се питала,не се ли дразнят от тези наши самоназначения.
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #35 -: Септември 05, 2008, 20:51:48 pm »
браво за темата,мен също ме вълнува този въпрос.

след неуспешното икси,питах какви други изледвания трябва да пусна, отговориха ми ,никакви.и сега следва въпроса ми,как реагират вашите лекари като им кажете,че искате да пуснете тези и тези изследвания.винаги съм се питала,не се ли дразнят от тези наши самоназначения.
Арамиз, преди първото инвитро /неуспешно/ направих имунологични /но само АФА/ на своя глава и тогава док яко се издразни. Сега за второто също ще си самоназнача изследвания - разширени имунологични, генетични, на мъжа ми СДИ тест и каквото друго прецени доц.Конова. Надявам се новия док, при който ще правя втория си опит да реагира с разбиране и необходимата сериозност и компетентност
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #36 -: Септември 05, 2008, 21:02:35 pm »
Kremkaramel най-евтини са в Плевен но като сложа до там транспорта отиване и връщане то излиза същото.

Ако ти е далече Плевен,може да изпратиш кръв по куриер.Като бях там,пристигнаха няколко хладилни чанти.Видях,че куриерирете бяха от Еконт.Първо се обадете на доц. Конова,за да каже какво трябва да се изследва.Резултата се получава на имейла или пак с куриер.Има и назначено лечение.Тел. е 064 804 790.
Успех,момичета!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #37 -: Септември 05, 2008, 21:03:49 pm »
Момичета, извинявайте, че се намесвам, но мога само да кажа, че правих преди месец имунологични и част от показателите излязоха завишени. На следващия ден пуснах на друго място и бяха с проценти по-ниски. Единият показател в граници, а другият - на горната. НК клетките не са постоянна величина и зависят дали в момента тече инфекция в организма (дори и обикновена настинка влияе). А на първото място имах чувството, че са го обърнали на пазар - на толкова много момичета им изкарват завишени НК клетки.  :(  Дано греша! Не пиша името, за да не ви влияя, но е от известните места, където по принцип се правят тези изследвания.

*
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #38 -: Септември 06, 2008, 09:31:22 am »
blue_sky има нещо верно!  :?
на мен също ми откриха АФА и НК. изпълнявам си назначената терапия и АИ правих, но ми прави впечатление, че тук всяко второ момиче е с АФА, НК или пък нещо генетично. повечето от приятелките ми са без репродуктивни проблеми, е как всички си родиха по едно, две деца без да са правили имунологии, генетики и т.н. и не са имали никакви проблеми. нима е задъльително, като имаш запушени тръби, ПКЯ или мъжки фактор задължително и имунологията да не е в ред?!?
в никакъв случай не съм против тези изследвания, както писах по-горе си изпълнявам и назначената ми терапия, но с мнооого въпросителни....
Re: Изследвания преди ин-витро процедура
« Отговор #39 -: Септември 06, 2008, 09:46:17 am »
Оушън и аз съм се замисляла над това! Дали на всички бременни или вече майки всичко им е било чак толкоз наред, ами нашите майки преди толкова години дето ни за фолиева киселина са чували, ни за разни изследвания за НК клетки, то и видеозони е нямало, те пък как са забременявали и раждали здрави деца, главата ми вече не го побира!!! Толкоз съм се психясала за тези изследвания, че имам чувството, че трябва да си е..ти супер организма!