0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    augustina

двурога матка
« -: Юни 04, 2006, 05:17:24 am »
на 32г започнах изследвания заради 2,5год. липса на концепция.Установиха ми всяка възможна патология до момента - яйчникова поликистоза, хиполутеинизъм, а върхът на сладоледа е двурогата матка с интрамурална непроходимост на лявата тръба от HSG-то, идва ми да се гръмна , а още не са излезли резултати от антитела и FSH LH E2 . Доктора ми назначи Дуфастон 2х10 от 16 -ия ден и каза да пробвам да забременея пък ако се стигне до спонтанен аборт тогава да се прави пластика на матката. Има ли шанс за "нормална" бременност при двурогата матка ?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #1 -: Юни 04, 2006, 06:43:58 am »
Здравей Августина.Има много момичета с твоя проблем ---- забременели и успешно износили плода.По принцип може да има проблеми с износването на плода ......но е индивидуално!
Успех мила и искренно се надявам при теб да мине всичко ОК!
По принцип правиха ли ти фоликуметрия за проследяване на ову????
*
Re: двурога матка
« Отговор #2 -: Юни 04, 2006, 09:05:23 am »
Цитат на: augustina
Има ли шанс за "нормална" бременност при двурогата матка ?

Здравей, Аugustina! Разбира се, че има шанс! Ganka също е с двурога матка, а вече си има бебче! Успокой се, направи си изследванията, начертайте план за действие и всичко ще се уреди. Сега информацията ти е дошла вповече и затова си се отчаяла. Но проблемите са преодолими, важното е да попаднеш на добър лекар. Успех! :balk_21:
двурога матка
« Отговор #3 -: Юни 04, 2006, 10:00:36 am »
Аугустина, здравей!

Има разни нещича за двуроги матки тук:

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3803

както и на други места във форума. Аз също имам двурога матка, не съм забременявала, но проблемът при нас е комплексен и не матката е проблема. НЕ се тревожи!  Разгледай и метериалите в бг-мама, има жени които изобщо не са знаели за двурогата си матка, а имат по две раждания по нормален начин и без усложнения. Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #4 -: Юни 04, 2006, 16:32:09 pm »
Цитат на: adi
Здравей Августина.Има много момичета с твоя проблем ---- забременели и успешно износили плода.По принцип може да има проблеми с износването на плода ......но е индивидуално!
Успех мила и искренно се надявам при теб да мине всичко ОК!
По принцип правиха ли ти фоликуметрия за проследяване на ову????


на 22-ри ден имах фоликул 2,0 см и серумен прогестерон 0,1 /при реф.долна граница 2,5/. Помислих си ,че съм с LUF syndr , но пък и цикъла ми тази година съвсем се обърка - преди беше точен-28д , а тази година нямам един "нормален" цикъл-25д 40д 32д 29д 35д 33д...изобщо май ще ме хваща ранна менопауза, макар че по наследство при жените в рода ни по женска линия  менопауза настъпва след 53г ...?
Момичета да знаете че за всяко изследване пропътувам страната от единия край до другия, защото в града в който живея,/за съжаление голям град/ няма нормална медицина , а само "търговия на парче" със здравето на хората.При настоящия специалист в "Св. София" ме заведе позната .Още не мога да преценя ,май ми изглежда леко неглиже , но пък може и да се заблуждавам..?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
двурога матка
« Отговор #5 -: Юни 04, 2006, 16:44:17 pm »
Augustina, успокой се и полека-лека ще се наредят нещата. Двурогата матка не е проблем за протичането на бременността, а също така и за забременяването. Има проблем единствено малко преди раждането, т.е. бебето може и да не се обърне. Което автоматично води до раждане със секцио, но мисля, че ще го преживееш, стига да се доведе работата до там.  :) Бременност с двурога матка се води рискова, но до колкото аз мога да потвърдя от собствен опит - протича си като всяка друга бременност, стига да няма усложнения от друг характер. И аз като теб изпаднах в потрес след изследването, но всичко се нареди успешно. Стискам ти палци останалите неща да се наредят и да си имаш скоро така желаното бебе!  :balk_602:  :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #6 -: Юни 04, 2006, 16:58:43 pm »
Само на 22 ден ли са те гледали?????????????????????????????
- Фоликулометрия – ехографско измерване на броя и размера на фоликулите и установяване на тяхната руптура /овулация/. Значение имат и дебелината и структурата на ендометриума. Това е най-точният и най-информативният метод за доказване на настъпването на овулация.
Прогестерона на 22 ден е доста нисък явно лут.фаза не е достатъчна!!
Предполагам за това са ти изписали Дуфастон.
 (Прогестеронови препарати – Дуфастон, Провера и др. Прилагат се с цел потискане на повишения ЛХ. Прогестероновите препарати подготвят ендометриума за бъдещата бременност.)

Мисля че не те хваща ранна менопауза  а по скоро има хормонален дисбаланс.Мисля че СПЯ оказва влияние.Кога точно ти излизат хормонални резултати?
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #7 -: Юни 04, 2006, 17:26:47 pm »
Цитат на: adi
Само на 22 ден ли са те гледали?????????????????????????????
- Фоликулометрия – ехографско измерване на броя и размера на фоликулите и установяване на тяхната руптура /овулация/. Значение имат и дебелината и структурата на ендометриума. Това е най-точният и най-информативният метод за доказване на настъпването на овулация.
Прогестерона на 22 ден е доста нисък явно лут.фаза не е достатъчна!!
Предполагам за това са ти изписали Дуфастон.
 (Прогестеронови препарати – Дуфастон, Провера и др. Прилагат се с цел потискане на повишения ЛХ. Прогестероновите препарати подготвят ендометриума за бъдещата бременност.)

Мисля че не те хваща ранна менопауза  а по скоро има хормонален дисбаланс.Мисля че СПЯ оказва влияние.Кога точно ти излизат хормонални резултати?


След 15.06. 06г трябва да се обадя на доктора за резултати от 3- те вида антитела и FSH LH E2 - изледвани от серум от 3-ти нен на менстр. цикъл.
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #8 -: Юни 04, 2006, 17:29:16 pm »
Цитат на: adi
Само на 22 ден ли са те гледали?????????????????????????????
- Фоликулометрия – ехографско измерване на броя и размера на фоликулите и установяване на тяхната руптура /овулация/. Значение имат и дебелината и структурата на ендометриума. Това е най-точният и най-информативният метод за доказване на настъпването на овулация.
Прогестерона на 22 ден е доста нисък явно лут.фаза не е достатъчна!!
Предполагам за това са ти изписали Дуфастон.
 (Прогестеронови препарати – Дуфастон, Провера и др. Прилагат се с цел потискане на повишения ЛХ. Прогестероновите препарати подготвят ендометриума за бъдещата бременност.)

Мисля че не те хваща ранна менопауза  а по скоро има хормонален дисбаланс.Мисля че СПЯ оказва влияние.Кога точно ти излизат
хормонални резултати?


P.S. 8мм ендометриум на 22-рия ден при 32 дневен цикъл
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #9 -: Юни 04, 2006, 22:04:57 pm »
Много бавно ти стават хормоналните изследвания!!!Проблемите които имаш са сериозни но не са фатални!!!!!!!Така че спокойно........важно е да попаднеш на подходящ лекар който ще вземе правилно решение за нещата!когато разбереш резултатите пиши!Успех! :balk_21:
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #10 -: Юни 05, 2006, 18:00:44 pm »
Цитат на: adi
Много бавно ти стават хормоналните изследвания!!!Проблемите които имаш са сериозни но не са фатални!!!!!!!Така че спокойно........важно е да попаднеш на подходящ лекар който ще вземе правилно решение за нещата!когато разбереш резултатите пиши!Успех! :balk_21:


хормоналните стават на следващия ден , аслед 15.05. излизат антителата и тогава ще ходя в София и за двете неща наведнъж- не мога всеки ден да пътувам по 800 км
Благодаря за подкрепата !!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
двурога матка
« Отговор #11 -: Юни 05, 2006, 18:04:31 pm »
Цитат на: augustina
не мога всеки ден да пътувам по 800 км

А защо се налага да пътуваш по 800 км? Няма ли специалисти в твоето населено място?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #12 -: Юни 05, 2006, 20:30:20 pm »
800км??????????????????????Ти направо се убиваш от път!
Та аз пътувам 260в една посока и 260 обратно и ми идват прекалено много особенно когато  следя стимулация преди инсе!!!Направо не ти завиждам миличка..... :!:  :bighug:
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #13 -: Юни 08, 2006, 17:23:13 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: augustina
не мога всеки ден да пътувам по 800 км

А защо се налага да пътуваш по 800 км? Няма ли специалисти в твоето населено място?


За съжаление няма Мели. Ето на това му се казва достъпност на здравна помощ до здравноосигурените лица в достатъчен обхват и обем при условията на процъфтяла здравна реформа !!!!....но това е вече др.тема ... здраве да е !!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
двурога матка
« Отговор #14 -: Юни 08, 2006, 17:30:43 pm »
Това е сериозен проблем, ясно ми е, просто някак не мога да си представя къде си, за да се налага да изминаваш такива разстояния, освен да си в чужбина.  :lol:

Както и да е, мисълта ми беше, че е възможно да те насочим към голям град и специалист, разположени по - близо до тебе.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
двурога матка
« Отговор #15 -: Юни 08, 2006, 17:38:14 pm »
А Варна, или Пловдив не са ли по-близо?? Така ще спестиш досадни километри и няма да загубиш откъм качество.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
двурога матка
« Отговор #16 -: Юни 08, 2006, 17:39:27 pm »
Цитат на: Meli
Това е сериозен проблем, ясно ми е, просто някак не мога да си представя къде си, за да се налага да изминаваш такива разстояния, освен да си в чужбина.  :lol:


Явно момичето има в предвид двете посоки отиване и връщане като пише 800 км. Така че може да се ориентира и към Варна като и е толкова далече София!!! Или пък Пловдив!!! Друг е въпроса дали желае да направи нещо по въпроса!?  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
двурога матка
« Отговор #17 -: Юни 08, 2006, 17:48:38 pm »
Да, или Плевен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
двурога матка
« Отговор #18 -: Юни 08, 2006, 18:17:59 pm »
Еееех, девойки, 800 км на ден означават 400 на отиване и още толкова на връщане. Може да е Русе, Бургас, Кърджали, Видин...

Само да подхвърля идеята, че в Тутракан има добри гинеколози.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
двурога матка
« Отговор #19 -: Юни 08, 2006, 18:49:02 pm »
Е да, ако примерно е от Бургас, може да ходи до Варна, ще е по - лесно, в този смисъл разсъждаваме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
двурога матка
« Отговор #20 -: Юни 08, 2006, 18:52:19 pm »
Да, да, схванах  :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #21 -: Юни 08, 2006, 20:43:48 pm »
Може би момичето иска само при специалисти в София! :lol:
двурога матка
« Отговор #22 -: Юни 08, 2006, 21:17:55 pm »
Цитат на: adi
Може би момичето иска само при специалисти в София! :lol:

Ади, не вярвам. По-скоро си мисли, че само в София са добри, което съвсем не е така. Единственото вярно е, че в София добрите се срещат по-често, но само защото е по-голям град.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #23 -: Юни 08, 2006, 21:41:39 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: adi
Може би момичето иска само при специалисти в София! :lol:

Ади, не вярвам. По-скоро си мисли, че само в София са добри, което съвсем не е така. Единственото вярно е, че в София добрите се срещат по-често, но само защото е по-голям град.


little_rabbit да си призная и аз така мислих и започнах всичките процедури в София!Въпреки че Пловдив ми е по близо ......но нямаше кой да ме опъти! :lol:
двурога матка
« Отговор #24 -: Юни 09, 2006, 08:45:06 am »
Ех, Ади...

Важното е да постигнеш успех, а не къде се лекуваш. Пожелавам ти го от сърце!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
двурога матка
« Отговор #25 -: Юни 09, 2006, 21:43:34 pm »
Цитат на: little_rabbit
Ех, Ади...

Важното е да постигнеш успех, а не къде се лекуваш. Пожелавам ти го от сърце!


little_rabbit  благодаря!!!! :balk_21:
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #26 -: Юни 24, 2006, 21:48:33 pm »
Цитат на: Meli
Е да, ако примерно е от Бургас, може да ходи до Варна, ще е по - лесно, в този смисъл разсъждаваме.


Привет отново момичета !
Да Мели , позна- Бургас.
Изследванията ми показаха освен хиполутеинизъм и наличие на антитела :
антиовариални - срещу зона пелуцида ++
спермоантитела висок титър по Фриберг и на Елайзата -имунобайдинг теста.Съпругами е /-/ за антитела.
Доктора ми обясни ,че няма да е добре за мен да ме лекува с кортикостероиди/ тъй като съм си дебеличка/ и ми назначи лечение за антителата с някакъв имуностимулатор Vilka kora/ котешки нокът/ за 3-4 месеца и каза ако не изчезнат ,тогава да се обсъжда ин витро по метода " икси ".
Някой дали се е лекувал от антитела момичета ?
Незнам колко е достоверно с Vilka kora ?
Назначи ми и Кломифен цитрат от 5-ия до 9-тия ден/FSH LH Estrog./ от фоликулиновата фаза са ми в норма , ама той ми предложи "малко да ми потенцира фоликулите"  и прогестерон от 16-ия ден и да пия Калорекс да отслабна.Аз зная ,че е много важно да не съм с наднормено тегло , ама ми е трудно да сваля обаче действам !
Моля ви момичета кажете нещо за антителата !!!
*

    augustina

двурога матка
« Отговор #27 -: Юни 24, 2006, 22:03:35 pm »
ардон ! не кломифен ами Клостилбегит ми назначи за стимулиране на фоликулите.
Ама имам и ПКЯ а в упътването на Клостилбегит пише да не се приема при кисти на Яйчниците  ???
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
двурога матка
« Отговор #28 -: Юни 25, 2006, 05:47:28 am »
Кломифен цитрат и клостилбегит е едно и също.