0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Направих си лапароскопска пластика на маточните тръби при д-р Козовски в АГ болница, Варна и сега съм в трети месец.Има ли някой в такова положение за съвети.
Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2005, 20:00:26 pm »
:D Здрасти,много се радвам за теб и ти пожелавам от все сърце лека и безпроблемна бременност. :D
 Аз съм с подобно положение но за съжаление не съм бременна все още.Надявам се и на мен да се случи това щастие. :D
*
Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2005, 10:23:30 am »
Здравей,мен определено много ме вълнува това което казваш.
Би ли ми разказала по подробно за процедурата и възстановителният период а също и след колко време успя да забременееш.
Благодаря ти много.
*

    Anonymous

Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2005, 11:33:03 am »
Здравей,Артемида!лека бременност :)  :) ,желая ти едно сладко бебче :D .разкажи-какъв беше проблема при теб,след лапарото как процедира ?Хайде пиши подробно,къде се скри? :( знаеш че много момичета ги интересува,защото са с пластика на тръбите.
Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #4 -: Декември 01, 2005, 19:10:56 pm »
Здравейте всички  :lol: ,
Не знам дали ще мога да ви обясня всичко по лапароскопията.Радвам се че успях да се уредя при д-р Козовски,защото се оказа че е един от най-големите специалисти в тази област и трябваше да чакам два месеца за да ми дойде реда.Имах двустранно запушване на маточните тръби, поради което те бяха изпълнени с течност.Бях решила да правя инвитро, но преди това ми казаха ,че за да имам шансове за успех трябва да ми отстранят лапароскопски увредените тръби.Д-р Козовски ми каза ,че уврежданията на маточните тръби са в различна степен и на по-леките може да се направи лапароскопска пластика с над 50% успеваемост.Уговорихме се той да вземе решение по време на лапароскопията.След операцията разбрах ,че ми е направил пластика по някаква нова техника без конци.На втория ден си отидох като преди това ми направиха едно продухване на тръбите с антибиотици и кортикостероиди.Първите  месеци не стана нищо ,но на четвъртия забременях.
Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #5 -: Декември 01, 2005, 19:36:44 pm »
Здравей Артемида :lol: ,
Аз имам също запушени тръби :cry: .Как да се свържа с твоя лекар и колко ще ми струва такава пластика .Той занимава ли се с инвитро?
Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #6 -: Декември 01, 2005, 22:27:21 pm »
ако не се лъжа това е Козовски-освен ако няма втори във варна :arrow:
http://kozovski.hit.bg/LapEFrameset-1.htm
Лапароскопска пластика на маточни тръби.
« Отговор #7 -: Декември 02, 2005, 13:24:08 pm »
Здравейте и от мен. Аз също забременях след лапароскопия, т.е. един месец след нея. Вече съм в трети месец от бременноста. Моята лапароскопия я правих също във Варна, но при др.Яков-Майчин дом. При мен нещата стояха така- един спонтанен аборт,  липса на овулация и една запушена тръба. След две години ходене по-мъките, чудото се случи. Пожелавам успех на всички.