0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #260 -: Март 12, 2020, 19:36:38 pm »
Изпратих на д-р Мели на лично документите, да не решите, че я игнорирам.
С Мишо си поговорихме, времената в момента са доста рисковани за пътувания. Или трябва да идем в Турция и да останем там до трансфер, или да рискуваме да затворят границите. Знаете там мерките са по-крайни по принцип.
Та ще минем през Ню лайф, според мен от клиниката могат да си "вържат гащите" с изказването на ЦАР, че зависи от лекуващия лекар.

Тери, това последното е добър план. Според мен от клиниката няма да могат да се позоват на отговора на ЦАР, защото той засяга процедурите по ЦАР, а в случая твоят трансфер е извън тях. Остава обаче наредба 28, която е неясна в твоята конкретна ситуация и за нея е редно да се пита министъра и/или ИАМО.

Сега, по отношение на ЦАР - ти си ги засипала с документи (институциите не обичат да четат толкова много) и са ти отговорили по същество. Първият отговор е, че можеш да кандидатстваш отново. Вторият отговор е, че не можеш да направиш трансфер с финансиране от ЦАР, защото си изчерпала финансовите възможности на този опит. И двата отговора са верни.

А трябваше да ги попиташ друго - хора, какво значи "8.3.1. активна вагинална/цервикална инфекция или тазово-възпалителна болест;". Защото когато ми се наложи да правя пункция/ свеж трансфер/ замразен трансфер с финансиране от ЦАР, изолират се бактерии във вагиналния/цервикалния секрет, а нямам инфекция, не зная какво да правя. Лекарят ми също не знае, затова ми е нужен вашият коментар.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #261 -: Март 12, 2020, 19:49:29 pm »
"По повод запитването Ви за получаване на разрешение от ЦАР за ембриотрансфер при наличие на безсимптомна бактериална инфекция си позволявам да Ви обърна внимание, че решението за това е в компетентността на избрания от Вас лекуващ лекар предвид здравословното Ви състояние и при спазване изискванията на Наредба No 28 от 20 юни 2007 г. за дейности по асистирана репродукция.
Извършването на необходимите Ви медицински дейности се установява от лекуващия лекар, който преценява всеки конкретен клиничен случай. В тази връзка, желанието Ви да получите разрешение от ЦАР за ембриотрансфер не може да бъде удовлетворено. "
Тази част не прехвърля ли топката в полето на клиниката. Явно аз чета нещата, както на мен ми е изгодно. Но ми се струва, че това дава някакво обезпечение на клиниката, ако случайно им направят проверка


Сега писахме и на ИАМН. Ще иде утре Мишо до клиниката с отговорът на ЦАР, но за всеки случай писахме и на ИАМН без много текст и без файлове. Да разяснят какво е активна инфекция. Да си тече времето, докато и те ни отговорят. Да им бях писала, когато д-р Мели ми каза преди година, да съм забравила.
« Последна редакция: Март 12, 2020, 20:56:45 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #262 -: Март 12, 2020, 21:14:12 pm »
Да беше, да не беше, все тая вече.

Тери, на мен ми звучи, че те отсвирват без да ти кажат нищо. Нито имаш разрешение, нито ти дават разрешението лекарят да реши. Това ми звучи като един закон тук, според който можеш да работиш 7 дена, но трябва да имаш 2 почивни. Та и ти- може трансфер при бактерии без инфекция, но наредба 28 трябва да се спазва.
Въпросът е кой трябва да изтълкува н.28 в общия и в конкретния случай?
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #263 -: Март 12, 2020, 21:22:43 pm »
Мда, и аз на това обърнах внимание хем трансфер, но и хем наредба 28. "Извършването на необходимите Ви медицински дейности се установява от лекуващия лекар, който преценява всеки конкретен клиничен случай"
На теория дават вратичка, ако на някой лекар му стиска да пристъпи към трансфер.

Накрая ще накарам някоя приятелка да си направи микробиология с моето име и да се свършва. Предлагали са ми го мои приятелки, отказвала съм, защото си мислех, че закона е писан с умисъл за пациента. Вече си мисля, че просто е писан.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #264 -: Март 12, 2020, 21:23:40 pm »
"По повод запитването Ви за получаване на разрешение от ЦАР за ембриотрансфер при наличие на безсимптомна бактериална инфекция си позволявам да Ви обърна внимание, че решението за това е в компетентността на избрания от Вас лекуващ лекар предвид здравословното Ви състояние и при спазване изискванията на Наредба No 28 от 20 юни 2007 г. за дейности по асистирана репродукция."

Тери, това в червеното е проблем. То ти беше проблем и преди това, защото именно Наредба 28 не дава тълкуването за това що е то "активна инфекция". Но, разбира се, отговорът на ЦАР е една стъпка в правилната посока, все пак има написано нещо черно на бяло и то е, че лекарят е този, който трябва да взема решения, а те понякога/често/винаги не са лесни. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #265 -: Март 13, 2020, 10:30:15 am »
 Lady01, супер резултат! Как са днес, обадиха ли се?
Ние тая вечер трябва да пътуваме за Турция... гледам сега ТВ-то дали ще ни забранят....
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #266 -: Март 13, 2020, 10:33:05 am »
Няма да забранят, но може да не може да се върнете. Вземете си пари и всичко необходимо за повече от 1 ден.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #267 -: Март 13, 2020, 10:40:35 am »
В момента  излъчват на живо ама генерала е писал "Есе", защото сега обяснява какво е положението..., а мен ме интересува какво са решили. Кави са мерките?
От цялата работа затварят заведения, спортни, културни мероприятия.... МОЛ-овете  обаче ще работят, ако се наложело тогава ще ги затварят. За границата  още не мога да разбера.

Обявиха го извънредното положение един месец. Сега не мога да разбера по медицински причини мога ли да пътувам? И къде мога да проверя?
« Последна редакция: Март 13, 2020, 10:48:45 am от Hris_80 »
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #268 -: Март 13, 2020, 10:58:40 am »
Хрис, аз доколкото разбрах ще се затворят грниците за определени държави. Турция не би следвало да е от тях. Италия, Корея, Китай са най-рискови. В Турция има 1 човек. Ние за турците сме много по-рискови, отколкото те за нас. Поне за една вечер не мисля, че нещо ще се промени. Не могат да се правят прогнози за след 2 седмици, но днес според мен е безопасно да се пътува. Поне аз лично бих отишла, ако трябваше да пътувам еднократно днес.
Изпратих Мишо да ходи следобед до клиниката без мен. Знам, че съм здрава, но се опитвам да спазвам 10на дена след последния полет изолация от хора в рискови групи. Не че като изпратя Мишо е нещо различно. На един колега дъщерята е под карантина наложена от СЗО, той си ходи на работа.
« Последна редакция: Март 13, 2020, 11:04:17 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #269 -: Март 13, 2020, 11:29:24 am »
Хрис, дано нямате проблем. Аз реших, че няма да летя утре. Ще си отменя часовете и така. Неприятно, но какво да се прави. Имам час тук на 26, каквото кажат тук това ще е засега.
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #270 -: Март 13, 2020, 11:34:13 am »
 Аха, ясно.
 Да ни пази Бог...
 Ние сега отиваме  за преглед  и да кажат кога/дали ще е пункцията. Предполагам, че
около понеделник ще е.  Ако  ще е тогава, оставаме там... после дано можем да се приберем.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #271 -: Март 13, 2020, 11:56:50 am »
Хрис, няма да затворят според мен до понеделник. Засега нещата се въртят да се взимат мерки около 3000 случая. В Турция са 2, в България официално са 23.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #272 -: Март 13, 2020, 12:13:21 pm »
Да, явно току що Т.Дончев каза, че до седмица ще се изготви списъка и ще е динамичен. 
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #273 -: Март 13, 2020, 12:18:43 pm »
Много неприятна история...аз не съм се запазила с Глюкофаж и Еуритокс, довечера ще видя за колко реме точно имам. Онзи ден можеше мъжът ми да ми вземе, но тогава не си мислех, че няма да пътувам, от вчера го мисля, а днес реших предвид събитията. Дано се овладеят нещата сравнително бързо
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #274 -: Март 13, 2020, 12:22:09 pm »
Доколкот разпитах и ми обясниха мерките ще са от сега за веднага, тепърва се изготвят. На първо време затварят заведения, но ако това не помогне ще мерките ще станат по-драстични и това може да се променя всеки час, че и по 3 пъти на час. Затова и засега няма още конкретна информация.
Хелиантус - имам глюкофаж, мога да ти го пратя или ако си в София да ти го дам
« Последна редакция: Март 13, 2020, 12:24:12 pm от Лято »

Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #275 -: Март 13, 2020, 12:38:33 pm »
Лято, аз съм в Англия и е сложно пращането, но ще видя дали майка ми може да ми прати някак.
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #276 -: Март 13, 2020, 12:43:31 pm »
Хах, сложно ще е наистина. Ами ако друг има нужда - давам ги. Аз се оказах без ИР, имала съм грешни изследвания и сега се чудя какво да ги правя.
Ми много съм разсеяна, чета, че ще минаваш граница за преглед тук и грам не ми теква в тиквата нещо смислено :D

*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #277 -: Март 13, 2020, 19:30:39 pm »
Хрис, нямаш много избор за съжаление. Всеки месец ти е важен.
Хелиантус, според мен взе правилното решение. Още повече, че имаш час в Англия за първи път от 100 години.

И аз започвам леко да се психясвам. Засякох навън кръщелницата и майка й. Болни са и двете. Майката стои далече от мен, но детето ме прегръща, държи ме за ръка, реве за мен. Сърце не ми дава на две годишно да кажа: "На 2 метра разстояние". Прибрах се и започнах за всеки случай Изоприназин. Ще попитате защо тази психоза. Защото Мишо ходи днес в клиниката и докторката се е съгласила на трансфер. Искала да си слагам Флоражин и да ме мажат преди трансфер с Йодасепт.

Във вторник имам час за зъболекар. Те изкараха наредба, че не се правят профилактични прегледи вече в здравните заведения. Като знам, че 100% имам кариеси, защото на 6 месеца ми е казано да ходя, понеже на 6 месеца винаги имам по 4 кариеса. какво да правя? Да лъжа, че ме боли някой зъб ли (мен ме болят в краааен случай, когато са вече за умъртвяване).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #278 -: Март 13, 2020, 19:46:07 pm »
 Тръгваме тая нощ. Ей, когато няма инфо от службите така става егати дезинформацията. Звъняха ни близки да не сме тръгвали, че утре "затваряли" границата и нямало да можем да се приберем. Наложи се да звъннем на познат митничар той каза, че нямат инструкции ( работи на Румънската), че ще я затварят.
Еле  обновиха в сайта на https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/24738  ".... призоваваме българските граждани да се въздържат от пътувания зад граница дори и в страни, където към момента има ниско разпространение на болестта, освен в случаи на крайна необходимост."
 
...стискайте ми палци за качествена и оплодена в последствие Я ...
*
Re: Правим опити за бебе - 27 тема
« Отговор #279 -: Март 13, 2020, 19:58:46 pm »
Хрис, понеже не знам дали следиш общата тема за турските клиники, така че ще ти копирам поста на една жена
"Здравейте, понеже утре пътуваме и предивд извънредното положение от днес се свързахме с кризисния телефон. За момента няма индикации да затварят границата с Турция / там има и много по-малко случай/ ако случайно се стигне до там има 48 часа период, в който ако си в страната можеш да я напуснеш. Ние лично тръгваме пък да видим до къде ще я докараме"
Стискаме палци да си залслужава приключението.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света