0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #400 -: Януари 13, 2011, 20:56:28 pm »
Стиснати палци за бебо Божидар  :crossfingers: :crossfingers:,той силно момче и ще се пребори, моля се за вас Дени.

Дидон...то 1.30 хич не малко, само като си представя че съм 1.60 и съм на 31 години  :lol:.......ама нали се сещаш че сега има деца на 10 години с тези параметри, така че всичко относително....но предполгам до 6-8 години би трябвало да стане...така мисля де  :?
то няма как да изкара с бебешка кошара до побертета все пак  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #401 -: Януари 13, 2011, 21:07:38 pm »
Пращам целия си позитивизъм на бебе Божидар и родителите му, дълбоко вярвам, че малкият юнак ще се пребори и скоро ще бъде гушкан у дома! Когато си мислим добро - то се случва!

Бюти, ако имаш болки в ставите - магнезият няма да ги облекчи :( В смисъл, той е препарат релаксиращ мускулатурата, помага да нямаш контракции и крампи, но за костно-ставни болежки... Калций, също заради крампите пия от този http://apteka.framar.bg/30015060/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D1%84%D1%84-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-500-%D0%BC%D0%B3-20-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%B7 Не са ме повтаряли де, не знам от лекарствата, или по случайност, само споделям инфо. Продължи си Б-комплекса и пробвай с някакво мазило за ставите, може поне малко да те облекчи, макар че то вече на финал болките вероятно са си от тежестта на бебето.

Дидон, легълце с тези размери става за дете до 5 годишна възраст вкл. Това съвсем относително де, зависи си от самото дете. Леглото, което поръчахме е с такива размери и ми казаха, че до 5г. спокойно ще може да се ползва.

Мони, по твоя въпрос карам на спомени само, за което моля да ми извиниш. Имаше някаква врътка, че бременните са защитени от уволнение, независимо от вида на трудовия си договор, но се подава писмено уведомление до шефа, че си бременна.
Беше нещо с бележка от АГ-то, което потвърждава бременността и оттам нататък работодателят е с вързани ръце. Но щом си решила да се консултираш с адвокат - той ще ги знае тези неща. Не се оставяй така да те прецакат!
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 21:10:28 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #402 -: Януари 13, 2011, 21:26:34 pm »
:)
питам ви защото много хареса едно легълце в сайта,който Жбрулка даде...Всъщност там повечето ми харесват.Ще трябва да намеря магазина им в София

Ей,Жбрул,докара се ти в любимата ми количка!Видях те вече в списъчетооооо  :wink:,така че след някое и друго време ще ви видим как се возите в нея с голяяяям кеф и пращящи от здраве пупупуп
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #403 -: Януари 13, 2011, 21:48:32 pm »
Дидон, магазинът за легълцата е на "Симеоновско шосе"-67. Като караш от Ст. град към центъра, гледаш в ляво, пада се точно на големия завой. Отдясно ти е автокъща А2, че като я подминеш - там. В съседство има зоомагазин, а отгоре е кооперация. Освен легълца, имат и страхотно спялно бельо, одеалца. Можеш да си поръчаш мебелите, в който пожелаеш цвят и с каквато картинка ти хареса на теб. Поръчката не променя цената. На мен ми допадна и опцията, че кошарката първо може да е люлка, така й е изработена дървената част долу. После като не ти трябва вече люлка - монтират се 4 колелца със спирачки - кеф ти да я местиш, кеф ти да е статична. Решетките имат няколко позиции, а може и напълно да се премахнат като поотрасне хлапето и си остава нормално легло само с две табли. Имат и чекмедже отдолу, което не знам защо не се вижда по снимките. Повивалникът на скрина също се демонтира и си става съвсем нормален скрин.

С любимата НИ /явно/ количка се докарах още онзи ден, ама чак днес ми остана време да кръжа с нея из нас :lol: Естествено, докато си налея чаша вода - вече имах и пасажер, маца веднага реши да я тества... Добре, че имаме килер където да я държа, като дойде бебето, че иначе ще има да перааааа  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #404 -: Януари 13, 2011, 22:01:32 pm »
Брей голямо писане в тая тема! Едва смогвам да ви изчета вечер.  :D
Стискаме палци за Божко, очакваме happy end!
Боби, честити ти две чертички! Макар и не съвсем, твоята история прилича малко на моята. Аз забременях спонтанно веднага след втория си неуспешен опит ин витро. След като видях отрицателния кръвен тест след инвитрото и ми дойде МЦ, на следващия месец видях двете чертички. Това ако не е чудо здраве му кажи.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #405 -: Януари 13, 2011, 22:02:25 pm »
Много стиснати палци и пожелания за здраве за малкия Божидар  osi_9

Връщам се от преглед в Токуда. Малкото доста е порасло - цели 1300г. -с 2 седмици напред. Но докторът каза че върви много добре. То затова напоследък е толкова мощно  :lol:

Боби, представям се как се чувстваш, дано всичко се нареди. Явно е често срещано това положение, аз не бях чувала, че може лесно да се окажем с още едно на път без време..  :?
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #406 -: Януари 13, 2011, 22:11:27 pm »
Бюти, ако имаш болки в ставите - магнезият няма да ги облекчи :( В смисъл, той е препарат релаксиращ мускулатурата, помага да нямаш контракции и крампи, но за костно-ставни болежки... Калций, също заради крампите пия от този http://apteka.framar.bg/30015060/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D1%84%D1%84-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-500-%D0%BC%D0%B3-20-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%B7 Не са ме повтаряли де, не знам от лекарствата, или по случайност, само споделям инфо. Продължи си Б-комплекса и пробвай с някакво мазило за ставите, може поне малко да те облекчи, макар че то вече на финал болките вероятно са си от тежестта на бебето.

Мерси Жбрули, аз също съм на твоето мнение за калция и ще си го купя най-вероятно, утре пак ще звъня на доктора да видим той какво още може да каже, та поне до болницата да мога да стигна, щото сега дори до съседната стая не мога  :(

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #407 -: Януари 13, 2011, 22:12:54 pm »
Миркас то като гледаш колко мами са на финала, до 1 месец май само ни "зайци" ще останем  :lol:
дано да идват новите попълнения за следващия летен бейби бум  :D
а твоя случай и на Боби и на Тини78....това са подаръци на съдбата :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #408 -: Януари 13, 2011, 22:20:48 pm »
mirkas, аз забременях с дъщеря ми точно преди да зпаочнем процедурата по инвитро. Дори бяхме предплатили и после ни върнаха парите, когато се отказахме.

Днес бях на лекар - имам 20мм бебе със сърдечни тонове. Нищо друго почти не се видя, изчислиха го да е 8седмици и 4 дена. Това като се има предвид, че забременяването е било преди 6 седмици значи е било точно когато напълно спрях да кърмя, а от преди това си ми е бил започнал цикъла.  


Б.
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 22:34:23 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #409 -: Януари 13, 2011, 22:31:53 pm »
Бюти, много е вероятно твоите болежки да са от смесен вид в момента - мускулни и ставни едновременно. Съчувствам ти искрено, знам колко е неприятно. Неприятно е меко казано де...нито да седнеш, нито да легнеш, нито да спиш, нито да се движиш... :( За болницата не бери грижи - няма да ходиш пеш я, само до колата трябва да стигнеш някак, а в болницата и носилки и колички имат ;)
Единственото, което на мен ми помага винаги е това http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&products_id=464&zenid=e5c0dd8a7027ef42ab40623ab1877a0f
Става за употреба от бременни, има незабавен обезболяващ ефект, хем аз съм с кофти дископатия. Пробвай да се мажеш с него и да не ти мине съвсем - поне ще те облекчи. Ще повлияе едновременно и върху мускулните спазми и ставните болежки, ще ти пооправи кръвообращението в проблемните зони, което също е важно за да ти олекне. Не очаквай чудеса естествено, но мисля че ще ти стане по-добре. Има го във всяка аптека, можеш още тази вечер да си го вземеш. Калция и да не помогне - няма и да навреди в случая.
А дано се пооправиш малко :)

Боби чудесни новини! То вече голямо детето :lol: Да ти е живо и здраво и всичко да ви е наред до термин!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #410 -: Януари 13, 2011, 22:42:19 pm »
Боби това е страхотна новина :balk_7:Вярвам,че всичко ще бъде наред с бебо!Чакаме новини от прегледа.
mirkas добре дошла :welcome3:.Лека и безпроблемна бременност!
Стискам  :crossfingers:за малкия Божидар и дано савсем скоро се прибере при мама и тати.
Виолет да ви е жив и здрав малкия Георги и много,много да ви радва!
beauty и аз бях с абсолютно същите болки миналата седмица,но отминаха.Сега като те слушам се плаша,че може да се появят отново :?Направо са ужасни и нетърпими болки.
А сега виждам,че докато съм писала вече има новини от Боби.Честито мила дано всичко да е наред до края и на финала да се радвате на едно хубаво и здраво :babyflips:
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 22:48:55 pm от acq81 »
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #411 -: Януари 13, 2011, 22:46:06 pm »
Божидар е вече на небето.
Ели, обичам те мила, искам да намаля болката ти, знам че не мога
 
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #412 -: Януари 13, 2011, 22:58:03 pm »
Божидар е вече на небето.
Ели, обичам те мила, искам да намаля болката ти, знам че не мога
 
:balk_145: :balk_145: :balk_145: :balk_145: :balk_145:
 Боже,бди над душичката му невинна!
 Елиииии ...толкова съжалявам...
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:04:57 pm от didon »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #413 -: Януари 13, 2011, 23:14:27 pm »
Божидар е вече на небето.
Ели, обичам те мила, искам да намаля болката ти, знам че не мога
 
Боже Господи... каквото и да кажа няма да помогне, но ми е страшно мъчно.

Б.


  
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #414 -: Януари 14, 2011, 08:35:45 am »
 :balk_145:
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #415 -: Януари 14, 2011, 09:02:40 am »
Тъжна новина... :balk_144: :balk_145: Съжалявам.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #416 -: Януари 14, 2011, 09:11:47 am »
Denisa, много съжалявам! Няма думи, които да те утешат - дано се съвземеш бързо с помощта на близките ти хора. Ние също сме с теб в мислите си!

Бобииии, Бобииии :) не ти се излиза от тая тема ;) Напълно разбирам притесненията ти, стискам палци всичко да е наред с бебчето!

ПП: Момичета, независимо от това колко трудно сте забременели, ако не сте с прекъснати тръби, не е зле да взимате предпазни мерки, в случай, че не ви се ражда веднага или ако сте раждали със секцио. Този форум показва, че има чести случаи на спонтанно забременяване веднага след раждане. Това само като напомняне ;)
Моят случай е именно такъв...знаех,че няма как да стане естествено забременяване,имах цикъл от 2-3 месеца и  от един единствен секс -хоп.Притесненията  в началото бяха големи,защото само 6  месеца преди това родих секцио с усложнения.Но Слава  Богу ,дано и до края  нещата са ок.Док каза да не се притеснявам от прясното секцио и аз се старая да не го мисля.Така че,Боби,честито -тези деца са ни подарък :)!

TINI78, под "няма как да стане" имам предвид НАИСТИНА да няма как да стане - примерно, аз съм с прекъснати тръби и няма нужда да се пазя. Всичко друго - неизяснен стерилитет, хормонални проблеми, ендометриози, мъжки стерилитет, за мен е несигурна история и си изисква пазене, ако забременяване е непрепоръчително по някаква причина.

А за получилите се бебчета по този начин - да са ви живи и здрави, естествено, че ще им се радвате, те са прекрасни малки чудеса! :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #417 -: Януари 14, 2011, 09:36:12 am »
КАмбозола,аз  също това имам предвид-че си трябва пазене,защото нещата се случват,дори и след 5 години стерилитет.Само дет оне го очакваш и се изненадваш,нали виждам,че Боби е в същото положение,в което се оказах и аз  :).

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #418 -: Януари 14, 2011, 10:00:37 am »
Божидар е вече на небето.
Ели, обичам те мила, искам да намаля болката ти, знам че не мога
 
:balk_146: :balk_145:
Дениса, няма думи, които да те утешат в този момент. Знай, че имаш нашата морална подкрепа.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #419 -: Януари 14, 2011, 11:03:45 am »
Кураж мила Дениска

Бюти и аз бях тоно като теб! На мен ми помогна курс със свещички Индометацин. Попитай доктора си за тях!