0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #380 -: Януари 13, 2011, 14:21:46 pm »
Мони, доколкото аз знам докато си болничен и когато си бременна, работодателят няма право да ти прекратява трудовия договор. Това го казвам тъй като известно време работих по заменстване на колежка по майчинство. Напуснах по-рано от момента в който трябваше да се върне и тъй като оставаше още една година назначиха друг човек. Колежката по майчинтство когато трябваше да се връща вече на работа не беше казала със сигурност дали и кога ще се върне, затова жената по заместване излизаше в болничен, докато се разбере титуляра ли ще си работи или тя. Малко объркано го обясних. Така че не оставяй нещата така. Докато колежката ти не се върне ти се ползваш с нейните права. А в предвид че си бременна и в болничен съвсем пък нямат основание да ти прекратят договора.
Съжалявам за поста, който е извън бременилската тема, но все пак това също са важни неща. Мони, стискам палци всичко да се нареди и да не се тормозиш много.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #381 -: Януари 13, 2011, 14:25:29 pm »
moniks_s една разходка до Инспекция по труда ще ти свърши перфектна работа. Само си напиши жалбата предварително в къщи, там да не си губиш времето, пък и да може да го обмислиш  :wink: Стискам ти палци  osi_9

Ето линк за информация: http://www.gli.government.bg/bg/page/60
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 14:30:57 pm от Iffi.13 »
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #382 -: Януари 13, 2011, 14:49:48 pm »
belief, както са ти писали по-горе момичетата в твоите седмици е нормално плацентата да е ниско. При мен с едното бебе беше така до 17та г.с., но се вдигна. Трябва да се проследява периодично и да се пазиш много, повечко почивка.

Аз пак не се откривам в списъчето, което сте сглобили, но то и време не остана до плановото ми секцио :lol:

Сега да се пооплача и да попитам за помощ по въпроса с болките в ставите. От доста време имам проблеми с таза, по-късно започнаха да ми изтръпват пръстите на ръцете - кокалчета ме болят ужасно, коленете ми пукат, обаче от 2 дни ме започнаха зверски болки пак в тазобедрените стави и срамната кост. Вчера след прегледа се схванах съвсем и сега нито мога да ходя, нито да седя, с помощ и с много бавни темпове ставам от леглото за да отида примерно до тоалетна, болката е ужасна, усещам как ми пукат ставите, страх ме е дали ще мога до болницата да стигна в това инвалидно състояние  :balk_145:
Докторът ми каза да увелича магнезия, да включа Б-комплекс витамини. Искам да попитам ако някой е имал подобни адски схващания, нещо което му е помогнало поне малко, да сподели...наистина съм отчаяна.

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #383 -: Януари 13, 2011, 16:10:55 pm »
Бюти, моите болежки са същите. Особено много ме боли всяко кокалче на пръстите. Също и срамната кост. Но моя доктор нищо не ми е изписал и то май аз съм си виновна за това, защото не съм се оплакала. За някаква помощ и аз не знам. То май само ще споделя оплакването ти, без да мога да дам съвет.  :(
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #384 -: Януари 13, 2011, 16:19:52 pm »
Кремче, на мен Док ми увеличи магнезия от 4 по 1т. на 3 по 2т., каза витамини Б-комплекс 2 пъти по една сутрин и обед, аз на своя глава снощи взех и панадол, но ефект нямаше, съвсем слабо ме отпусна за да заспя. Чудя се за калций, някой тук беше препоръчал преди време варант за бременни, но не мога да се сетя за името на таблетките.

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #385 -: Януари 13, 2011, 16:25:39 pm »
Ифи ,мерси за инфото!
beauty относно "сглобеното "списъче ако не ми кажеш датата за секциото аз няма как да знам какво да сглобя ,бе миличка,така,че ми пишете на лични да знам кой-къде да пиша,аз няма как да знам нали? 
ПП Дениса,дано бебе Божидар се справи с всички трудности  :crossfingers: :bighug:
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 16:32:15 pm от moniks_s »

Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #386 -: Януари 13, 2011, 16:28:34 pm »
Скъпата ми приятелка Denisa има нужда от вашите положителни мисли и молитви за Божидар от снощи се бори за живота си

Ленка, бъди силана обичаме те

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #387 -: Януари 13, 2011, 16:37:44 pm »
Привет и от мен! Сарич, наближаваш финала със сигурност, успех!
Боби, ей това се вика новина! Чакам с нетърпение да ти видя линийката  :lol:.

Стискам палци и се моля бебчето на Дениска да се справи   :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #388 -: Януари 13, 2011, 16:40:58 pm »

beauty относно "сглобеното "списъче ако не ми кажеш датата за секциото аз няма как да знам какво да сглобя ,бе миличка,така,че ми пишете на лични да знам кой-къде да пиша,аз няма как да знам нали? 


ми писах я на 4та страница още в тази тема, ама както и да е не исках да те упрекна, просто щеше да ми е приятно да се прочета  :D, това си беше просто закачка, не ми се сърди, голяма работа, то и без това май няма да устискам до датата като гледам   :(

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #389 -: Януари 13, 2011, 16:58:59 pm »
Ох, много стиснаи палци за малък бебо Божидар ! Много да е силен и да се справи с всичко малката душичка.

Боби, голяма изненада  8O На мен сега ми дойде цикъла и точно това ми се въртеше из главата - как да се пазя...че нали съм със секцио. А ти без изобщо да ти дойде...Надявам се всичко да е наред и да успееш да се зарадваш  :)
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #390 -: Януари 13, 2011, 17:44:02 pm »
Изпращам цялата си положителна емоция и мисъл към малкия Божидар. Да бъде силен и ще се справи. Стискам палци на Деница и нека е усмихната мисълта й, за да се усмихне и сина й. Ще се спавите! И двамата!
 :heartbeat: :bighug: :heartbeat:
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #391 -: Януари 13, 2011, 18:02:19 pm »
Моникс, в допълнение на Ифи, виж и чл.333, ал.5, във връзка с чл.68, ал.2 от Кодекса на труда. В общи линии, има само някои случаи, в които могат да ти прекратят договора (с предизвестие или без), и при един допълнително се иска разрешението на Бюро по труда; 68 се отнася до факта, че независимо, че си по заместване (вид срочен трудов договор, тези ти права не отпадат. Сори, дълго стана, ама много се ядосах. Пиши на лични, ако искаш, дано да можем да помогнем, но не го оставяй, това е пълен идиотизъм от страна на шефа ти (да не говорим за ЧР или нещастния ви юрист)!

Дано малък бебо се пребори!!!
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #392 -: Януари 13, 2011, 18:10:00 pm »
beauty мила гледайки ти лентичката се движим еднакво ,а на стр.4 хич не съм гледала щото тогава Маймунката правеше списъка :lol:,то не че аз мисля да устискам ама дано поне малкия изчака да оправя неуредиците около болничния :?Утре съм на среща с адвокат ,да видим какво ще каже.....Аз досега си гледах договора и пише с 1 месец предизвестие и т.н но да не развалям хубавата тема с негативни бюрократщини
Надин,благодаря и на теб ,момичета страшна помощ сте тук ,ейййй :D благодаря за подкрепата на всички!
Дано всичките ни положителни мисли са с Дениса и синчето и! :crossfingers:


Пристигамеееее            

melani-10.01.2011
Smaraidi - 21.01.2011
Lindsey-25.01.2011 планово секцио
Power-20.01.2011 планово секцио
yoanna- 26.01.2011
beauty-26.01.2011 планово секцио
saraapl - 28/29.01.2011
Клеопатра - остават 21 дни.
Altea - термин 03.02.2011 - най вероятно постъпване в болница за планово секцио на 21.01.2011.
Deni_15 - 27 дни.


Чакащи на опашката за горещия  списък


krem2003- 07.02.2011
Aditoo - 09.02.2011
Moniks_s - 21.02.2011
Jbrul-46 дни до термин
echy-46 дни до термин
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 19:46:38 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #393 -: Януари 13, 2011, 18:10:54 pm »
Много,много,много стиснати палци за малък бебо Божидар !
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #394 -: Януари 13, 2011, 18:31:23 pm »
Бобииии, Бобииии :) не ти се излиза от тая тема ;) Напълно разбирам притесненията ти, стискам палци всичко да е наред с бебчето!

ПП: Момичета, независимо от това колко трудно сте забременели, ако не сте с прекъснати тръби, не е зле да взимате предпазни мерки, в случай, че не ви се ражда веднага или ако сте раждали със секцио. Този форум показва, че има чести случаи на спонтанно забременяване веднага след раждане. Това само като напомняне ;)
Моят случай е именно такъв...знаех,че няма как да стане естествено забременяване,имах цикъл от 2-3 месеца и  от един единствен секс -хоп.Притесненията  в началото бяха големи,защото само 6  месеца преди това родих секцио с усложнения.Но Слава  Богу ,дано и до края  нещата са ок.Док каза да не се притеснявам от прясното секцио и аз се старая да не го мисля.Така че,Боби,честито -тези деца са ни подарък :)!
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 18:34:25 pm от TINI78 »

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #395 -: Януари 13, 2011, 18:46:10 pm »
...сред хубавите новини да взема да попита нещо...
  ако взема легълце с размери 70/130 ,до колко годинки мислите че ще можем да го ползваме?Предполагам е относително,но горе долу...
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #396 -: Януари 13, 2011, 18:58:19 pm »
Скъпата ми приятелка Denisa има нужда от вашите положителни мисли и молитви за Божидар от снощи се бори за живота си

Ленка, бъди силана обичаме те

Дано Господ бди над Божидар и не позволи да се случи нищо лошо..Вярвам че всичко ще е наред! С теб сме Дениска и с малкия Божидар!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #397 -: Януари 13, 2011, 19:32:33 pm »
Стикам палци Божидар да се оправи много скоро.Ели,с теб сме мила!  :bighug: :bighug: :bighug:
Сари,май наближава срещата с бебо?  :crossfingers:  :goodluck:
Боби,честито!Това е  много хубава новина,дано всичко е наред!  :crossfingers:

Момичета, аз да ви се похваля вече си знам датата за секциото- 20.01.  :balk_105: Много се вълнувам и нямам търпение,пък да не говорим колко ми е притеснено.....
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #398 -: Януари 13, 2011, 19:49:34 pm »
Браво Пауър,това е едно от положителните страни на плановото,а не да си в непрекъснато очакване...Всичко ще е ок :wink:
.А да ви се отъжа,моите ребра станаха любима дестинация на малкия,а като ям направо настава голямо лудуване в корема ми и яденето е мисия Невъзможна :lol:

*
Re: Тема на бременните № 71
« Отговор #399 -: Януари 13, 2011, 19:49:57 pm »
Здравейте, добре дошли на mirkas и Боби. Надявам се да са леки седмиците до финала.
Боби, стискам палци всичко да е наред!
Моля се за малкия Божидар, надявам се всичко да се оправи скоро. На родителите му - нека бъдат силни, малката душичка има нужда от вашата положителна енергия.  :grouphug:
Отчета от днес. Запис на тоновете - перфектен. Не засече нито една контракция, но в момента, в който станах и веднага се появи една. Ако били повече от 4 на ден да продължа с магнезия. Другата седмица пак и проверка на УЗИ.
Това е от нас за сега. Още веднъж много стиснати палчета за малкия Божидар.