0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #240 -: Април 25, 2011, 09:48:01 am »
Воистина Възкресе!С пожелания за много здраве,прекрасни бебета около термин,а за тези който са в началото леки месеци :P
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #241 -: Април 25, 2011, 11:04:07 am »
Воистина Воскресе! Честит празник- здраве, любов и късмет за всички!

tranka, аз също не посмях да кажа на никой преди да ми излязат резултатите
от ранния БХС, но се оказа ,че излишно съм се тревожила. Вярвам, че и при теб ще
ще бъде така  :D.  Желая ти спокойствие и прекрасен резултат след две седмици.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #242 -: Април 25, 2011, 13:23:44 pm »
marsi Мерси, значи не съм само аз... :D
Момичета да ви задам и на вас един въпрос, TSH преди 2 седмици ми беше 5,65, сега го повторих и е 4,40...според личната ми лекарка е в норма, но се притеснявам защото чета, че е хубаво да е под 2. Някой да е имал подобен проблем? Досега не съм имала проблем с щитовидната, или просто не съм знаела че имам, но се притеснявам малко да не се отрази някак на бебетата това TSH. :?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #243 -: Април 25, 2011, 14:44:33 pm »
Транка, ТСХ даже трябва да е до/около 1 при бременност. Консултирай се с ендокринолог.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #244 -: Април 25, 2011, 14:55:55 pm »
tranka, референтните с-сти за ТСХ , съвсем не важат за бременни .Така ,че личната ти лекарка  не е права. И както Мецани ти е писала -беж на  читав ендокринолог  . Досега  никога ли  не си изследвала преди ТСХ, казвайки ,че може да не си знаела ,че имаш проблем?
И избери наистина компетентен ендокринолог -някои провинциален   лекар , може да ти каже ,че щом е в  реф. граници  и ок . Предполагам  ще ти назначат  тироксин и не се притеснявай - ще го смъкнеш .


пп.Ще си сложа в подписа едно напомняне  :oops: :wink: - преди опит  и при  положителен тест -веднага контроли на ТСХ, че това  се пропуска ,а е важно !
« Последна редакция: Април 25, 2011, 14:57:38 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #245 -: Април 25, 2011, 15:29:55 pm »
Извинявам се, ако въпроса ми е не е за тук, но сте минали през това и сте доста компетентни. Просто съм в паника.

Момичета, моля ви за помощ при разчитане на резултати от тест бета ЧХГ:

1 тест на 20.04 в 15.00ч.   Резултат:  2536 mIU/mL     
2 тест на 22.04 в 15.20ч.   Резултат:  3800 mIU/mL 

Последна менструация на 21.03.
Теста е правен в лабораторията на клиника Малинов.
Не се удвоява на 48 часа, но трябва ли да е съвсем точно така?
 
ЧХГ калкулатора на сайта изписва, че се удвоява на всеки: 82.3 часа, това какво може да значи? Това изчисление ме побърка още повече...
Притеснението е огромно, а прегледа е чак на 2.05.  :(
Благодаря предварително за всички коментари и спокойни празници!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #246 -: Април 25, 2011, 16:24:02 pm »
lolly, бавно качващо се ЧХГ се свърза с проблем в бременността, но искам да знаеш, че не винаги е така. В 15% от бременнностите ЧХГ не се удвоява както пише по книжка и дори може да се вдига само с 55% за 48 часа и пак да бъде нормално.СЪщо така след определени седмица ЧХГ не се одвоява вече, мисля че точно към 6та вече не е така. Прегледа ти е след една седмица, така че аз смятам, че вместо сега да тичаш да правиш нови тестове по различни лаборатории, е по-добре да изчакаш до прегледа , защото тогава ще си 6 седмици и ще могат да видят бременността. Знам, че е много трудно това чакане, но фактите са, че в момента и да повтаряш и да не повтаряш тестове все този ултразвук ще чакаш.  Стискам палци всичко да  е наред.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #247 -: Април 25, 2011, 17:11:20 pm »
Извинявам се, ако въпроса ми е не е за тук, но сте минали през това и сте доста компетентни. Просто съм в паника.

http://www.countdowntopregnancy.com/tools/beta_doubling_calculator.php Ако не греша тук пише, че при чхг м/у 1200 и 6000 удвояването е от 72 до 96 часа, а над 6000 и повече.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #248 -: Април 25, 2011, 19:04:20 pm »
lolly защо ги правиш тези кръвни тестове след като си в 5 седмица? Бременността установена ли е с ехограф?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #249 -: Април 25, 2011, 20:46:11 pm »
lolly защо ги правиш тези кръвни тестове след като си в 5 седмица? Бременността установена ли е с ехограф?

 Toва исках да попитам и аз...В моя случай аз направих само един кръвен тест на 11ти ден от трансфера и после само на прегледи...Лоли,не се тормози,а си мисли колко е хубаво всичко да е наред и си дочакай деня за прегледа
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #250 -: Април 25, 2011, 22:18:19 pm »
lolly аз си мисля че ЧХГ не е математика и има голяма вероятност всичко да си е наред. Ако си много притеснена, иди по-рано на преглед. Дано всичко е наред. :D

Мецани
,nimika мерси момичета. Записах си час за ендокринолог, лошото е че след 2 седмици чак, дано да не е късно. Гинеколога с нищо не ми помогна, явно си трябва специалист.
nimika не съм го изследвала ТСХ, поне последните години покрай процедурите не съм. :(
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #251 -: Април 25, 2011, 22:56:31 pm »
lolly защо ги правиш тези кръвни тестове след като си в 5 седмица? Бременността установена ли е с ехограф?

Защото вече имам един мисед аборт от 7 г.с.  и много е голям страха, че може това да се повтори. Бременноста не е установена с ехограф още, прегледа ми е на 2.05
Благодаря ви


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #252 -: Април 25, 2011, 23:05:21 pm »
 Стискам палци всичко да е наред и вярвам,че ще бъде...
 Мисли за първия като за случай от статистиката за често прекъсващи първи бременности ... угаждай си , създавай си хубави емоции и мисли позитивно...Сигурна съм ,че е трудно,но вярвам ,че положителните мисли помагат
 СТИСКАМ ПАЛЦИ още веднъж и очаквам скоро да имаш лентичка като подпис
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #253 -: Април 26, 2011, 02:53:59 am »
lloly, много стиснати палци и от мен. да ни се похвалиш с добри новини съвсем скоро. много е неприятен този момент, когато дори и ехографа понякога не е еднозначен, тъй като е много рано. дано всичко е наред.

колкото до "оня" въпрос, че момъка е бил простак, простак е бил, че то ако ставаше така нямаше да има кой да прави на жените по две и повече деца и това е така. но пък да не забравяме, че кегел упражненията са измислени тъкмо за стягане на тези мускули, така че нищо не ни пречи като си ги правим по време на бременността да си ги правим и след това. иначе съм абсолютно съгласна с дидон, че бременността и раждането те променят из основи, но не толкова физически, а и те променят и връзката ти с мъжа ти.

да ви се оплача - мен започва все по-често да ме боли, вярно е, че вчера прекалих с ходенето, но си ми тежи корема и ме боли - ако питате какво всичко - гръб, корем, срамни устни, сухожилия, абе ...

чудя се дали като отида на 5ти на ехограф няма да се окаже, че съм с разкритие. би било добре да мина 1-2 см преди да започне раждането.

иначе девойката е много смешна като мърда - първо може да ме помести и второ вече се вижда отгоре на корема ми я краче, я "мексиканска вълна".

весели ви празници
 
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #254 -: Април 26, 2011, 10:04:34 am »
tranka в твой те седмици не е толкова фатално,че ти е високо ТСХ-то,до колкото си спомням нещо такова беше казал моя ендокринолог,но както са казали момичетата трябва да ти е около единица,но ще влезеш в норма не се притеснявай сподели като ти мине часа,ако нещо те притеснява ще отидеш при друг доктор.Ние тук повечето който сме с"нередовно"ТСХ ходим при един и същ доктор,ако не ме лъже паметта :oops:,така че може и при него да отидеш.lloly много стиснати  :crossfingers:.nimika това за ТСХ в подписа е добра идея,че колко момичета изобщо нямат представа за какво става въпрос,то колкото по малко с проблеми толкова по добре,но не е лошо да пускат по една контрола
« Последна редакция: Април 26, 2011, 10:06:06 am от бина »
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #255 -: Април 26, 2011, 10:22:49 am »
Транка, на твое място не бих чакала 2 седмици, при тези стойности на ТСХ. И точно в началото е по-рисково, защото плода няма своя жлеза. Ако можеш да намериш начин да отидеш по-рано, мисля че ще е добре.
Йоли, моето ЧХГ спря да се удвоява, когато достигна стойност 1000, така че не се притеснявай толкова.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #256 -: Април 26, 2011, 10:52:01 am »
Привет момичета.
Елена и при мен е така. Много ми е смешен корема като почне да се движи. То в какви ли не стойки не застава :D. Аз обаче не мога да видя краче или ръчичка :(.
Надин, миличка още малко остава до твоята среща със съкровището. Леко раждане ти пожелавам.
Късмет на всички.
А ето и списъчето:

ПРИСТИГАМЕ  
 yahoo_17 stork-boy


Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Elena B – 19.05.2011
Цвете – 21.05.2011

ЧАКАЩИ  preggo

chuspito – 17.06.2011
marigri – 19.06.2011
Желязкова – 19.06.2011
nimika – 27.06.2011
Eille – 01.07.2011
didon – 07.07.2011
Bobbie – 19.08.2011
« Последна редакция: Април 26, 2011, 11:07:11 am от tucy »

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #257 -: Април 26, 2011, 11:05:20 am »
tucy, списъчето ме разсмя от сърце - едното бебе ще го раждам на 1 юли, а другото на 17 юли :D.

lolly, медицината не е като математиката! Късмет!




*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #258 -: Април 26, 2011, 11:08:47 am »
Леле, Eille, извинявай. Като съм го коригирала съм го объркала :oops:. Вече е оправено.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #259 -: Април 26, 2011, 11:31:52 am »
Благодаря ви и за коментарите и за стиснатите палчета момичета, златни сте!
Надявам се наистина всичко да бъде наред и другия път като пиша, да е вече по ясно и тревогите ми да са понамаляли. Много хора ми казват, че в медицината не винаги 2 плюс 2 е равно на 4, но все пак човек се притеснява.
Лек ден!