0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3420 -: Март 03, 2007, 07:53:35 am »
Здравейте, момичета! Денис, ще ми видиш ли графиката, имам ли шансове? Вече трябваше да ми дойде, но още се надявам да ме пропусне.  :D БТ е мерена орално. Средно цикълът ми е 25 дни. Изчисленията на системата са за 27, защото се пообъркаха нещата от неуспешната ми бременност.
Ако някой друг също иска да даде мнение, ще се радвам :D
Да имаш шансове - графиката ти е супер.
Стискам палци и дано да стане този път.
Днес/03/ ти е 16 ден, станат ли 20 вече можи да си сигурна че е станало.
Успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3421 -: Март 03, 2007, 07:58:33 am »
Здравейте момичета, здравей Денис. Преди време бях помолила за мнение кога ми е О., за което благодаря. Сега отново се обръщам към вас за консултация относно моята графика дали все още има шанс за бремменност, или е въпрос на часове да ми доиде М. Тази сутрин си направих тест и за съжаление беше "-". Последният ми цикъл беше 23 дни (по принцип ми е по-къс от 28), докато системата ми го изчисли средно на 25. Ще се радвам да чуя вашите мнения и на теб Денис. 10х
Според мен е имало О. - днес ти е 10 ден след нея.
По правило трябва да ти дойде около 14 дена след нея.
Станат ли обаче 16 дена и все още няма М. - може да се мисли за бременност.
Дано да е станало. :D

ПП.Още е много рано за тест /уринен/- може да го направиш на 15-16 ден след О.
Най-рано може да отчете кръвният/ЧХГ/ на 11 ден след О

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3422 -: Март 03, 2007, 08:03:40 am »
Браво Vanilia. Стискам палци всичко да е наред. Аз също видях 2 чертички  :bfp1:днес - щастлива съм много, ................
Страшно много се радвам за теб  :D
Много тихичко честито и дано всичко да е наред

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3423 -: Март 03, 2007, 08:06:37 am »
Денис хайде да погледнеш и моята графика. Странно ми е ,но нямам усещания за О. , а и никога не съм имала признаци да имам О. БТ ми е доста странна -почти си седи на една и съща стойност. Другото което е - тук от няколоко дена имам нещо като бяло течение, не съм сигурна -беше гъсто като крем, стана течно със сиво- жълтеникаво бял цвят. Сигурно съм за лекар пак. Какво мислиш за графиката ми при мен, аз не си я харесвам...  :P :) 8)
До тук графиката ти е добре. Малко по-малко се оправя  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3424 -: Март 03, 2007, 08:14:33 am »
Денис, имам въпрос и се надявам да можеш да ми отговориш: колко време /в часове примерно/ след отделянето на яйцеклетката от фоликула се покачва Т...................
Малко късно ти отговарям - извинявай.
БТ се покача от 1 до 5 дена след О.
Може и за 7 дена, но ако са повече от 8-9-10 дена - това показва, че нещо не е наред.
След О./след като се пукне доминантният фоликул/ яйцеклетката живее до 12 часа /според някои автори и повече- до 24 часа/.
Аз го смятам обаче винаги до 10 максимум до 12 часа.  :D
Яйцеклетката загива - т.е покрива се с белчтъчна обвивка и сперматозоидите не могат да проникнат в нея и да стане оплождане.
Изхвърля се с менструалната кръв.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3425 -: Март 03, 2007, 08:28:36 am »
Днес ходих на лекар, но резултат няма. Въобще не си направиха труда да ме прегледат...............
О мила, съжалявам.
Как само се ядосвам на такива лекари.
Неможе ли да отидеш на друг лекар.
Зарежи ги тия и се насочи към клиника по репродуктивна медицина.
Виждам че БТ малко е паднала - но от какво е била висока, незнам, каквото и да предположа ще бъде гадаене.
Единственото което мога да те посъветвам е да провериш термометъра - ако е дигитален, може да му е станало нещо.
Ако е живачен обаче, те като се повредят отчитат по-ниска Т.Освен фабрично нещо да му има - объркана скала, или нещо друго, знам ли...
Знаеш ли си нормалната ТТ?
Измери си ТТ през деня - няколко пъти и най-вече вечер, за да видим как е.
Ако е над 37.0 и няма бременност и не си болна/имам в предвид настинка , зъб -нещо видимо/ може да става въпрос за някакво възпаление,скрито.....или проблем с ЩЖ.
Не се ядосвай -просто ти трябва добър лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3426 -: Март 03, 2007, 08:46:27 am »
Здравей Денис,можеш ли да погледнеш графиката ми на Лични с потр.име nansi_n,за миналия месец и да ми кажеш според теб кога е била овулацията ми,защото както вече казах -не мога да разбера кога би трябвало да настъпи и кога са фертилните дни.Ще съм ти благодарна
nikitali - ти е отговорила много точно .
За да се ориентираш по-добре  ето една схема:


И една по-опростена схема:


 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3427 -: Март 03, 2007, 08:52:30 am »
Здравейте момичета, аз съм нова в този форум и много се радвам, че ви открих :D. От вас научих много неща. От скоро започнах да меря БТ, но честно казано не се ориентирам много добре в графиката ми. Моля ви, ако някой може да изкоментира имало ли изобщо овулаци я и на коя дата. Бладаря.
Според мен има проблем с О. от миналият МЦ.
Не съм сигурна дали е имало О., ако е имало- ЛФ е доста къса - което пак не е добре.
Ако не си правила ФМ е добре да направиш, както и хормони /ЛХ,ФСХ и Е2 /

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3428 -: Март 03, 2007, 10:11:13 am »
Честита Баба Марта.
Денис би ли погледнала и моята графика. Според тестовете пика на LH беше на 01.03. Дали е минала овулацията.
Благодаря предварително.
*

    dsd

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3429 -: Март 03, 2007, 10:55:22 am »
Благодаря Денис! Дано да си права защото малко ме притесниява този спад на БТ, но все пак М. още го няма. Ще изчакам още няколко дни въпреки че нямям тьрпение.
Ванила и Ми радвам се за вас, пожелавам ви всичко да е наред. Дано скоро и аз се присъединя към вас...

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3430 -: Март 03, 2007, 12:00:39 pm »
Денис зарадваме, а аз ще те зарадвам че БТ ми падна под 36 и 8 и бише 36 и 6 което никога не е било май, а ето на тази оцветената част не ми отговори- Другото което е - тук от няколоко дена имам нещо като бяло течение, не съм сигурна -беше гъсто като крем, стана течно със сиво- жълтеникаво бял цвят. :P :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3431 -: Март 03, 2007, 14:59:54 pm »
Благодаря за отговора Денис !
ще последвам съвета ти.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3432 -: Март 04, 2007, 08:00:47 am »
Денис зарадваме, а аз ще те зарадвам че БТ ми падна под 36 и 8 и бише 36 и 6 което никога не е било май, а ето на тази оцветената част не ми отговори- Другото което е - тук от няколоко дена имам нещо като бяло течение, не съм сигурна -беше гъсто като крем, стана течно със сиво- жълтеникаво бял цвят. :P :)
Може би наближава О.
За цвета - жълтеникавият цвят е притеснителен - може да е от някакви патогени.
Не ти отговорих, защото така по-описание е доста несериозно да се изказва мнение - за теб може да е сиво-жълто, но аз да го виждам зелено-жълто. Затова имаш ли съмнения за цвета /и мириса/-пускаш МБ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3433 -: Март 04, 2007, 08:03:49 am »
Честита Баба Марта.
Денис би ли погледнала и моята графика. Според тестовете пика на LH беше на 01.03. Дали е минала овулацията.
Благодаря предварително.
Графиката ти ще покаже дали е имало О. след 4-5 дена./т.е когато БТ се повиши и се задържи висока/
До тук графиката ти е добра - дано да е имало О. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    dsd

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3434 -: Март 04, 2007, 09:16:36 am »
Здравейте момичета, за съжаление моите притеснения се оправдаха и ми дойде  :( Сега пък започвам да се притеснявам дали ЛФ не ми е къса тъй като уж го правихме по учебник този път и нищо..Теста за О. който правих не знам дали беше много точен защото и двете чертички бяха бледи в сравнение с тази при теста за Б...Мисля си дали не съм го направила малко по-късно след като ми е била минала вече тъй като цикълът ми е по-къс и по принцип я очаквам към 10-12 ден...Денис, може твоя съвет..10х
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3435 -: Март 04, 2007, 14:25:33 pm »
Денис сега ще се опитам да  ти кажа гореу долу точно какво беше това течение което видях и имах цяла седмица-беше пъвоначално 1-2 дена бяло като крем и гъсто, но сле това усетих че стана малко по обилно и някак си си промени цвета и стана свио- бяло , почти жълтеникаво. Ясно го различавам от белбтъкоподобната цервикална слуз. А за миризмата ами може би кисела , но след като бях на плуване в петък и до денс почти имам нещо такова само че е доста по рядко и не усещам да ми мокри. във всдеки случай ако ми се появат и сърбежи отивам на лекар. така или иначе скоро съм по изследвания и пак ще ходя така че може да питам....  :P :) 
*

    deni.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3436 -: Март 04, 2007, 19:31:41 pm »
Моля ви помогнете ми и аз да си сложа графиката. Каже те ми къде да прочета за да разбера как става?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3437 -: Март 04, 2007, 20:30:58 pm »
Благодаря Денис.
Днес БТ се покачи още така че остава да чакам
*

    райа

  • *
  • 8
  • никога не губи надежда
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3438 -: Март 04, 2007, 21:16:00 pm »
Дано да съм се справила
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3439 -: Март 05, 2007, 07:15:21 am »
Здравейте момичета, за съжаление моите притеснения се оправдаха и ми дойде   ......................
На твое място бих отишла на лекар.
Дори и да е имало О. май има проблем с ЛФ - БТ не е достатъчно висока и ЛФ е къса.
Виждам, че си имала цикли 19 дена - което не е добре, както и над 45 дена.
Консултирай се с лекар.Дано проблема да не е  сериозен.
Успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум