0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #780 -: Март 25, 2010, 16:02:08 pm »
Здравейте на всички, вчера бях на първичен преглед при д-р Персенска.
Искат да ме видят между 8- 10 ден и след това ще се реши кога започваме, ще бъда по дълъг протокол. Незнам това добре ли е или не? Кой протокол е по- успешен? Аз уж ще задавам въпроси, а като влязох в кабинета и загубих ума и дума.
Моля ви ако може някой да ми обясни на две на три да съм наясно, че така като стоя в невидение и незнам какво ме чака
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #781 -: Март 25, 2010, 18:02:50 pm »
Здравей, milokami, не може да се каже дали къс или дълъг протокол е по-добре. Всеки реагира индивидуално, затова и протоколът се назначава индивидуално. Дългият протокол най-общо представлява поставяне на блокаж в края на предния цикъл, чакаш да ти дойде, след което отиваш на преглед и се започва стимулацията, ако нивата на хормоните са ти добре.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #782 -: Март 25, 2010, 18:04:43 pm »
Здравейте,може ли ако има момичета по фонда при док. стамено ,да сподели горе доло колко е доплатила ( на лични че това не екъм темичката ви) благодаря !
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #783 -: Март 25, 2010, 18:15:31 pm »
Здравейте,може ли ако има момичета по фонда при док. стамено ,да сподели горе доло колко е доплатила ( на лични че това не екъм темичката ви) благодаря !
Аз доплатих само ПКК и 380лв за един допълнителен хормон, който ми слагаха всеки ден, но за него си ми бяха казали преди да започна стимулация.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #784 -: Март 25, 2010, 19:34:09 pm »
Силванченце, много съжалявам!!! Наскоро и аз преживях същото и знам че ти е много трудно, но трябва да намериш сили и да продължиш напред.Само не се отчайвай. Горе главата и напред.Сигурна съм че следващия опит ще е с хубав край!  :bori_005: :bori_016: :balk_602:
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #785 -: Март 25, 2010, 21:28:57 pm »
Здравей, milokami, не може да се каже дали къс или дълъг протокол е по-добре. Всеки реагира индивидуално, затова и протоколът се назначава индивидуално. Дългият протокол най-общо представлява поставяне на блокаж в края на предния цикъл, чакаш да ти дойде, след което отиваш на преглед и се започва стимулацията, ако нивата на хормоните са ти добре.
Поздрави и успех!
Благодаря ти за бързия отговор.
Просто искам да съм много спокойна като започна, затова и искам да знам какво ме чака.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #786 -: Март 25, 2010, 23:15:27 pm »
Здравейте,може ли ако има момичета по фонда при док. стамено ,да сподели горе доло колко е доплатила ( на лични че това не екъм темичката ви) благодаря !
Доплащането зависи от вида на стимулацията,при всеки е различно.Някои реагират на по-малко лекарства,други на много повече и от там идва доплащането.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #787 -: Март 26, 2010, 07:48:12 am »
Благодаря Ви  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #788 -: Март 26, 2010, 08:40:27 am »
Monkey, аз доплатих и 2 пъти за хормони, ама това беше по изключение, защото в началото на стимулацията прогестеронът ми беше висок и не се знаеше дали ще почваме. Така че, се уговорихме със Силвия да ми даде бланките за фонда чак, когато е сигурно, че почвам опит. Иначе ти поемат 10 изследвания на хормони, което, според мен, в повечето случаи е напълно достатъчно.
Късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #789 -: Март 26, 2010, 09:40:08 am »
Здравейте,може ли ако има момичета по фонда при док. стамено ,да сподели горе доло колко е доплатила ( на лични че това не екъм темичката ви) благодаря !
Monkey, можеш да се ориентираш за доплащането и по ценоразписите на клиниките, при 2000 лв. грубо казано за самата процедура-виж в коя клиника колко ще доплатиш и си вади изводите, отделно зависи какви лекарства ще ти трябват и колко.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #790 -: Март 26, 2010, 11:16:49 am »
И аз да попитам: момичета, колко време преди лапароскопията ви се обадиха, за да потвърдят датата?

В неделя ми се обадиха да ми потвърдят, а във вторник ми беше лапарото.

Успех  :)
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #791 -: Март 26, 2010, 18:01:32 pm »
Мерси, Делфинче!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #792 -: Март 27, 2010, 21:31:12 pm »
Д-р Персенска ми назначи снимката, а имам само тетелефон на регистратурата. Ако някой и има телефона, моля да ми го прати на лични, за да я попитам затова. Благодаря ви!
Нямат аналгин. Аз съм алергична към аналгин и нямах реакция като ги ползвах. Не се притеснявай!
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #793 -: Март 28, 2010, 12:50:33 pm »
Здравейте момичета,

Моля за информация как протича инвитро на естествен цикъл в Малинов.  Колко дни приблизително наблюдават фоликулите и кога се пускат хормони? Аз започнах от 9ти ден с първи преглед и два ф. по 12мм., но Док каза, че е още раничко, така и не разбрах за какво.  Отново преглед на 11 ти ден с хормони.

Благодаря предварително!

Поздрави,

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #794 -: Март 28, 2010, 17:33:15 pm »
ivaleta, ами, наблюдават те, колкото пъти трябва, докато решат, че фоликулите са достатъчно зрели за прегнил. Това се преценява, като се следи нивото на ЛХ главно, когато започне да се покачва, ти изписват овитрел. Биеш го вечерта, не на следващия, а на по-следващия ден си на пункция - за 1-2 фоликула я правят без упойка. Преди това те преглеждат, да не се е спукал фокилула, после - пункция, свещичка и система да не те боли. И после те пускат да си ходиш. Мъжът междувременно дава материал и така. Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #795 -: Март 28, 2010, 18:11:36 pm »
Cambozzola,

Благодаря!

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #796 -: Март 28, 2010, 21:41:20 pm »
Здравейте , откъде мога да видя успеваемостта на клиниката за Ин Витро по фонда?Отварям техния сайт и ......
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #797 -: Март 29, 2010, 12:01:03 pm »
Здравейте момичета!
Интересува ме д-р Стаменов ще бъде ли на работа на 6 април?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #798 -: Март 29, 2010, 16:17:16 pm »
Здравейте,момичета.Петък мина моето хистеро с премахнати 3 полипа.Доки иска да се видим след 10 дена.Чудя се ,дали ще почваме сега стимулация за инсе или трябва да изчакам известно време.Момичета,които са правили хистеро в клиниката, може ли да споделят как са продължили след него.Може на лични,ако разводнявам темата.Благодаря ви!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #799 -: Март 29, 2010, 16:59:15 pm »
Има ли някаква яснота как ще работят лекарите между 3-6 април, ще има ли дежурен?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.