0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #240 -: Февруари 08, 2010, 21:15:02 pm »
ikar , лекарствата може да си ги набавиш сама, а може да ги вземаш и от клиниката. Там цените са доста добри.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #241 -: Февруари 08, 2010, 21:42:24 pm »
Добри, в смисъл изгодни , надявам се. А от аптеката в клиниката ли ке купуват ?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #242 -: Февруари 08, 2010, 22:17:01 pm »
ikar от клиниката ти назначават с какви лекарства ще ти е протокола и от там ти ги дават.Накрая се калкулира колко трябва да платиш за лекарствата и за самата процедура.Не се притеснявай всичко е максимално улеснено.Успех! :D
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #243 -: Февруари 09, 2010, 09:29:24 am »
ikar хич не мисли за лекарства. Док пише в досието ти какво да се слага, само слизаш при сестрите и  те си знаят. Ти не купуваш нищо.

След ЕТ ти изписват лекарства, тях си купуваш от където искаш.

Успех и на теб.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #244 -: Февруари 09, 2010, 10:58:07 am »
Момичета след пункцията на кой ден се обаждат ембриолозите и приблизително към колко часа, че нямам търпение да разбера какво става с ембрионите.Вчера /понеделник / ми беше пункцията.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #245 -: Февруари 09, 2010, 11:25:46 am »
На мен също ми бяха казали да чакам да ми се обадят, ама накрая не издържах и звъннах на спешния телефон, както ми бяха казали при една друга пункция. И се оказа, че не е трябвало да чакам въобще... Можеш да опиташ да звъннеш в клиниката и да видиш какво да правиш.
Успех, дано всичко е наред с ембриончетата!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #246 -: Февруари 09, 2010, 11:46:00 am »
И при двата ми опита в клиниката са ми звъняли всеки път сутринта, между 10 и 11ч. Наистина, чакането е много мъчително, но пък се изтрайва... после става по-трудничо - между трансфера и теста :D
Много късмет на всички момичета, които започват процедура сега!  :crossfingers: :goodluck: yahoo_17
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #247 -: Февруари 09, 2010, 12:06:21 pm »
Здравейте
Аз вече мога да се похваля с :bfp Трансверът ми беше на 20,01 и другата седмица ще ходя на преглед да видим  :bori_002 и дано всичко е наред
Пожелавам успех на всички osi_9
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #248 -: Февруари 09, 2010, 12:13:36 pm »
Честито, Калина!
Дано всичко да е ОК и на финала едно, а защо не и две бебчета!
Успех!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #249 -: Февруари 09, 2010, 15:01:40 pm »
fabiq по принцип те ти се обаждат, когато имат резултат за теб. Споко, не се нервирай, запази спокойствие и се подготви да си прибереш бебетата :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #250 -: Февруари 09, 2010, 15:11:51 pm »
Момичета след пункцията на кой ден се обаждат ембриолозите и приблизително към колко часа, че нямам търпение да разбера какво става с ембрионите.Вчера /понеделник / ми беше пункцията.
Като гледам постинга ти би трябвало да са ти се обадили вече. На мен ми звъняха всеки ден в 10ч. като по часовник :D
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #251 -: Февруари 09, 2010, 17:08:19 pm »
kalina75, честито! Дано всичко е наред и другата седмица видиш своята точица, после чуеш сърчице, после видиш крачета, главичка и т. н. Лека бременност и прекрасно здраво бебче на есен!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #252 -: Февруари 09, 2010, 17:15:56 pm »
Здравейте, момичета,записвам се и аз!
Вчера си занесох заповедта от фонда и Силвия ми каза да си запиша час за преглед в средата на цикъла ми.Аз набързо изчислих горе-долу кога ще ми е 14 ден и си записах час.Но после като си тръгнах ме обхвана голямо съмнение какво означава средата на цикъла,дали не е ставало въпрос за кървене и сега ми е много притеснено.Моля ако някой знае какво са имали в предвид да ми каже,че сега ве4е наистина се обърках.И другия ми въпрос е някоя от вас ходила ли е на такъв преглед ,за какво става въпрос.
Дано не изглеждам много глупава с тия мои въпроси  :oops:
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #253 -: Февруари 09, 2010, 18:25:30 pm »
Спокойно, sulza, средата на цикъла е средата на цикъла, както си го направила. Ще видят дали всичко е ок, да нямаш задържан фоликул и ще преценят дали започвате веднага опит или са нужни някакви други изследвания преди това.
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #254 -: Февруари 09, 2010, 18:56:47 pm »
Ох,много ти благодаря,направо ми олекна.Незнам защо така изпаднах в паника за момент.Благодаря за бързия отговор!!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #255 -: Февруари 09, 2010, 20:03:17 pm »
Момичета имам молба - ако някоя ще отказва час за хистероскопия за 15-18 Февруари много моля да ми го даде - че аз от 6 месеца не мога да си запазя час заради странния ми МЦ - след втората стимулация ми идва когато си иска..  :help:
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #256 -: Февруари 10, 2010, 09:39:36 am »
sulza така се започва по дълъг протокол. Отиваш средата на цикъла, бие се една инжекция, която се нарича блокаж. И после при 3-5 ден от МЦ се започва стимулация. НО док ще иска да види какво е положението, дали трябва да се пускат изследвания и т.н.
Споко, няма да се притесняваш. Успешен старт.

Мирена, док искаше да правим хистеро този месец, но отказах и той каза, че часовете са наистина запълнени. Но според мен като ти дойде, отиваш и настояваш за час и това е. На мен до сега никога не са ми отказали час.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #257 -: Февруари 10, 2010, 10:32:10 am »
Момичета, каква е целта на блокажа? И другият ми въпрос е блокажа би ли повлиял на МЦ?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #258 -: Февруари 10, 2010, 10:49:46 am »
yours, има материали из форума по този въпрос, потърси и ще ти стане по-ясно. Но най-общо, целта на блокажа, е да овладее ЛХ, за да не овулираш спонтанно по време на стимулацията. Може да се получи забавяне на цикъла при поставяне на блокаж, но не е задължително.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #259 -: Февруари 10, 2010, 10:51:17 am »
Момичета, каква е целта на блокажа? И другият ми въпрос е блокажа би ли повлиял на МЦ?
Целта на блокажа е да не произведеш този цикъл собствени яйцеклетки, които организма си залага в периода след овулацията до началото на новия цикъл(не помня точно кога беше това, но и при всяка ще е различно според дължината на цикъла и)- тези мънички антрални фоликули, които се виждат на 3-4 ден, когато сме по къс протокол и на които се разчита при него, и които всъщност стимулират при късия протокол. Та блокажът блокира тези фоликули да стартират и така при дългия протокол се разчита на ново производство на фоликули, повлияни от лекарствата, с които ни стимулират. При мен повлия на цикъла- забави го с 2 дни, но това е допустимо.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам