0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    вярвам_80

  • *
  • 33
  • аз вярвам че скоро ще съм мама
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #100 -: Януари 27, 2010, 19:13:27 pm »
На някой да са давали да пие една добавка на прахчета "Inofolic" ?
На мен ми връчиха една опаковка, в която има 20 прахчета, а ми казаха да ги пия няколко месеца. Обаче в никоя аптека не намерих. И се чудя откъде да се сдобия с още.
[/quote


Здравей аз съм пила прахчетата по време на инвитрото
само знам че са за яйцеклетките да са със по добро качество
поне така ми казаха на мен.
а от къде да си ги набавиш не знам защото и на мен ми ги бяха дали от клиниката
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #101 -: Януари 27, 2010, 19:28:21 pm »
здравейте,моята пункция беше на 26.01 днес ми се обадиха да ни кажат колко са се оплодили,извадиха 13бр.,оплодили са се 7бр.,дано да са добре и да се делят.Ама то тая пункция,беше голяма работа,още не мога да се съвзема,много ми е лошо.Питам се дали боли трансфера.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #102 -: Януари 27, 2010, 20:15:51 pm »
здравейте,моята пункция беше на 26.01 днес ми се обадиха да ни кажат колко са се оплодили,извадиха 13бр.,оплодили са се 7бр.,дано да са добре и да се делят.Ама то тая пункция,беше голяма работа,още не мога да се съвзема,много ми е лошо.Питам се дали боли трансфера.
Не, не боли.. само дето ти се пикае като кондуктор на последна спирка.. и така 20-30 мин
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #103 -: Януари 27, 2010, 20:48:16 pm »
Благодаря ти,Мирена много ме разсмя,и още една питанка:притеснявам се като слагам утрогестан как ще стане с трансфера или да го изпия през устата,много се чудя .....
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #104 -: Януари 27, 2010, 21:12:58 pm »
didundri
В деня на трансфера приемай утрогестана през устата,но го пий 3х2.Можеш да се почувставаш замаяна,поне при мен беше така.
Успех!
« Последна редакция: Януари 27, 2010, 21:28:46 pm от me4kata »
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #105 -: Януари 27, 2010, 21:17:39 pm »
Аз още не съм се оправила от пункцията,цял ден съм замаяна,дано не се скапя,много ви благодаря момичета вие сте върха.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #106 -: Януари 27, 2010, 22:11:38 pm »
Здравейте момичета. Преди няколко дни ни казаха, че сме одобрени и сега чакаме да се обадят за заповедта. Искам да  попитам тези от вас, които са минали по този път от получаването на заповедта до занасянето й в клиниката и началото на опита, как е протекло всичко. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите опита си. Успех на всички!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #107 -: Януари 28, 2010, 07:28:15 am »
Здравейте момичета. Преди няколко дни ни казаха, че сме одобрени и сега чакаме да се обадят за заповедта. Искам да  попитам тези от вас, които са минали по този път от получаването на заповедта до занасянето й в клиниката и началото на опита, как е протекло всичко. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите опита си. Успех на всички!
като я занесеш в клиниката, говори с доктора си и ако има възможност може да започнете веднага, ако лекуваш нещо до приключване на проблема, ако  не те ще ти се обадят и ще те информират, защото има срок. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #108 -: Януари 28, 2010, 08:46:05 am »
Не, не боли.. само дето ти се пикае като кондуктор на последна спирка.. и така 20-30 мин
Момичета, не се наливайте с вода като за последно - по-скоро гледайте да не пишкате по-дълго време. Пикочният мехур трябва да е пълен, но не е нужно да се измъчвате. Има една тънка граница, при която ви се пишка, но ситуацията е поносима и лежането след трансфера не е такава мъка. Това са съветите на една стара пикла  :wink: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #109 -: Януари 28, 2010, 09:10:12 am »
А ако много сте прекалили с водата може да помолите за катетър  :wink: (но не е много приятно)
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #110 -: Януари 28, 2010, 11:19:53 am »
Аз при последния си опит определено бях прекалила с водата, и самия д-р Стаменов след като свърши транфера, каза на сестрата да ме изпишка. Неприятно, но ... така се наредих  :oops:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #111 -: Януари 28, 2010, 12:36:11 pm »
Здравейте момичета,
 аз също съм пациентка на клиника Малинов, при мен през следващите месеци ще събираме в кошничка яйца на ЕЦ, замразяваме и когато се съберат поне 3 ще ги връщаме - това предложи Доктор Стаменов. Някои върви ли по моя път или да е минал? Тези месечни пункции са гаднички
Извинете, че пак повдигам темата, но да предположим, че се замразят 3 ембриона, взети от 3 поредни цикъла. Това значи ли, че всеки път /за всеки отделен ембрион/ ще се плаща за пункция+оплождане /напр. ИКСИ/+замразяване? Вероятно е така.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #112 -: Януари 28, 2010, 13:52:18 pm »
Аз при последния си опит определено бях прекалила с водата, и самия д-р Стаменов след като свърши транфера, каза на сестрата да ме изпишка. Неприятно, но ... така се наредих  :oops:
и аз първият път така се наредих, вторият уж започнах по-късно да пия вода , просто не бях пишкала доста време, но се забавиха с трансфера , та като ми се препишка и като ме заболяха бъбреците отидох до 00 . Акушерката вика да отида , ама малко...как малко братче или всичко или нищо.... Отидох после започнах пак с водата и пуснах момичето дето трябваше да е след мен да мине. В момента на трансфера не ми се пишкакше , ама мина...
cambozzola  е права , така препоръчват и в клиниката!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #113 -: Януари 28, 2010, 13:58:17 pm »
А след трансфера колко време се лежи и къде те настаняват?
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #114 -: Януари 28, 2010, 14:00:59 pm »
А след трансфера колко време се лежи и къде те настаняват?
около 20-30 мин , ако нямаш акупунктура . лежи се там , където ти е правен трансфера. Лежиш си и си слушаш музика...ПОсле ставаш , обличаш се , ако искаш ползваш 00 и после изчакваш някой от докторите  в приемния кабинет да дойде да ти даде напътствия! Успех
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #115 -: Януари 28, 2010, 14:10:21 pm »
Не, не боли.. само дето ти се пикае като кондуктор на последна спирка.. и така 20-30 мин
Момичета, не се наливайте с вода като за последно - по-скоро гледайте да не пишкате по-дълго време. Пикочният мехур трябва да е пълен, но не е нужно да се измъчвате. Има една тънка граница, при която ви се пишка, но ситуацията е поносима и лежането след трансфера не е такава мъка. Това са съветите на една стара пикла  :wink: :lol:

Аз на трансфера едвам издържах,беше ужасно преживяване.
После на една от помпите преди биопсия така се подредих, че си навлякох пикочна инфекция от стискане  :( .И затова бях толкова наплашена, че на следващата помпа излъгах, че съм готова, а всъщност едвам почваше да ми се пишка  :wink: .Но все пак всичко с поставянето на помпата беше наред.

Та затова си мисля, че не е необходимо чак толкова това с пълния пикочен мехур.

А каква всъщност е ролята на тази практика.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #116 -: Януари 28, 2010, 15:22:30 pm »
Та затова си мисля, че не е необходимо чак толкова това с пълния пикочен мехур.

А каква всъщност е ролята на тази практика.

Необходимо е пикочният ти мехур да е пълен! Ролята е, че подпира цервикалния канал и го "изправя" хоризонтално, така че при трансфера катетърът влиза естествено и лесно, без да се изкривява. Затова докторът го изисква. Както знаем, лекият трансфер е важен за успеха на процедурата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #117 -: Януари 28, 2010, 15:56:50 pm »
Здравейте момичета,
 аз също съм пациентка на клиника Малинов, при мен през следващите месеци ще събираме в кошничка яйца на ЕЦ, замразяваме и когато се съберат поне 3 ще ги връщаме - това предложи Доктор Стаменов. Някои върви ли по моя път или да е минал? Тези месечни пункции са гаднички
Извинете, че пак повдигам темата, но да предположим, че се замразят 3 ембриона, взети от 3 поредни цикъла. Това значи ли, че всеки път /за всеки отделен ембрион/ ще се плаща за пункция+оплождане /напр. ИКСИ/+замразяване? Вероятно е така.

wild cat , подобен въпрос съм задала в дневника на Попчо, дано тя да знае отговора.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #118 -: Януари 28, 2010, 17:11:48 pm »
Днес ми се обадиха от клиниката утре е трансфера.Попитаха ме за акупунктура,как точно помага тя?Някой правил ли си я?И от кога точно да почвам с водата,ако е след обяд трансфера?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #119 -: Януари 28, 2010, 17:26:20 pm »