0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #40 -: Август 04, 2008, 13:21:53 pm »
Здрасти на всички вталени и вталяващи се дами!
Включвам се от днес в Дюканската група с вариация на тема печено пиле за чисти протеинови дни.

Пилешките гърдички се начукват хубаво, поръсват се с подправки по избор (аз лично употребих само черен пипер и мащерка). По 2 с.л. извара за всяка така оформена пържолка се смесват отново с подправки по избор (аз ползвах отново мащерка, черен пипер и малко червен пипер). Изварата се слага в гърдичките, те се завиват на стегнати рулца и се поставят в йенска тенджерка с капак(!), намазват се с малко горчица без захар, поливат се с кисело мляко и се вкарват във фурната захлупени.
45 минути на 250 градуса.


На същия принцип за ПЗ дните може в плънката да се добавят спанак, лук, може (по модел на едно от ястията в Егур-егур) плънката да се раздели на две части и да се комбинират например: спанак и пушена сьомга, спанак и гъби, спанак и извара и т.н.Спанакът върви добре и към телешко, за тези, които го предпочитат.


Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #41 -: Септември 14, 2008, 11:15:11 am »
Не знам дали не се повтаря с някой ама пускам веднага, защото е много вкусно:

За ПЗ:

Дюкански Миш маш

3 големи домата
1 гл. лук
2 пиперки
5 яйца
1 ескуиза
подправки

Доматите се обелват и нарязват, лука и чушките също. Поставят се в плитка тенджерка или дълбок тиган и се бъркат докато изври водата от доматите. Бърка се непрекъснато защото няма олио. После се слагат яйцата, а след 1-2 мин и ескуизата. Бърка се непрекъснато.


Става много вкусно.
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #42 -: Януари 31, 2009, 16:37:12 pm »
Джамо, ето ти ги с малко закъснение.

За ПЗ:

Баница със спанак (за 2 дни)

500 гр обезмаслена извара
8 яйца
1 пълна чиния с връх със спанак (аз ползвам замразен в момента)
6 л. овесени трици
сол на вкус

Разбърква се и се пече.

Сервира се със заливка от кисело мляко 0,1 


За П:

Пъстърва плакия

2 изчистени пъстърви
3 глави лук
1 л. доматено пюре
1. ч. вода
дафинов лист
сол

Пече се в тава.

« Последна редакция: Януари 31, 2009, 16:42:48 pm от cygnus »
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #43 -: Февруари 01, 2009, 10:56:43 am »
Сьомга на фурна

Вземат се 4 котлета сьомга,нареждат се в тефлонова тавичка.Върху всеки котлет се слага парче обезмаслено сирене на "Маджаров".Запичат се в затоплена фурна за около 20 минути.

Пилешка пържола на тефлонов тиган

Взема се 1 зеленчуково бульонче "Маги" и се разтваря в една кафена чашка вода.Затопля се за 30 секунди в микровълновата печка.Изсипва се в тефлонов тиган,слага се и пилешката пържола,която се запича от двете страни и става много крехка и вкусна.

« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 11:02:22 am от jam »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2009, 11:03:26 am »
само да отбележа, че обезмасленото сирене на Маджаров не е режимно - прочети му състава.
сьомгата става прекрасна и без никакви добавки. аз я пека на тефлонов тиган.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #45 -: Февруари 07, 2009, 21:44:58 pm »
Пилешки филенца със скариди

Нарязва се филето на лентички и се задушава с малко бяло винце за около 5 минути. Добавят се скаридите (аз ползвам бланширани, цели), добавя се и малко чесън. Разбърква се добре и се поръсва и малко магданоз.
Лапаш бързо и се цапаш здраво  :)
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #46 -: Февруари 16, 2009, 17:47:30 pm »
Крем супа от пиле (П)
Днес си я спретнах - на мен ми хареса, дано и на вас!
Сварих си 2 пил. бутчета (без кожата), заедно с 1 скилидка чесън, половин глава кромид, 2-3 стръка магданоз, щипка диетична сол, черен пипер.
Пасирах ги с 200 мл прясно мляко (фитнес 0.1%) и 1 ч.л. царевично нишесте за сгъстяване. Преди папкане, може да си прибавите малко извара или ескуиза - и да ви е сладко  :)
*
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #47 -: Февруари 17, 2009, 17:10:20 pm »
Хайде и нещо като салато/предястие (П)

1 консерва риба тон (в собствен сос)
1 варено яйце, нарязано на дребно
3-4 с.л. сосче (приготвено от кис.мляко, маалко горчица, 1 л. ескуиза, копърче, черно пиперче)
може да се добави и кисела краставичка по желание и вкусови предпочитания.
Всичко се обърква добре.
Re: "Дюкански" рецепти
« Отговор #48 -: Февруари 27, 2009, 20:15:22 pm »
Днес експериментирах с една рецепта за разнообразие от пилешкото и телешкото месо. Мисля, че се получи доста добре, така че ви я предоставям  :P


Пилешки сърца върху канапе от яйца

500 гр пилешки сърца
2-3 стръка пресен лук
1/2 връзка магданоз
1 ч.л. червен пипер
1-2 кисели краставички
2 яйца
съвсем малко сол, черен пипер, съвсем малко бяло вино (ако имате отворено, иначе мисля че ще стане и без него)

Пилешките сърца се варят около 1 час под капак. Прецеждат се с решетъчна лъжица и хубаво се отцеждат, тъй като бульона им е доста мазен. Може даже и върху салфетка да се отцедят. След това се изсипват в тефлонов тиган с малко водичка и бяло вино (мисля че бялото вино не е проблем понеже то почти ще се изпари по време на готвенето). Добавят се нарязания лук, кисели краставички, магданоза и останалите подправки. Задушава се 7-8 мин и се изсипва в съд с капак (за да се задуши още малко и да остане топло). В същия тиган се чукват яйцата и се пекат без да се обръщат за 3-4 мин. Изсипват се внимателно върху плоска чиния и върху тях се подреждат сърцата.
По желание може да се полеят с малко лимон. Но и без него придобиват един много приятен леко кисел вкус (от краставичките и бялото вино).


Добър апетит!