0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #520 -: Април 20, 2013, 11:43:44 am »
Здравейте, момичета!
Искам да попитам нещо. Имам котарак на 6 години. От около 3 месеца е болен - първоначално като ходеше да пишка виждах по 1-2 капки кръв, сега от около месец започна да пишка извън пясъка и виждам, че има доста кръв. Според ветеринаря е цистит. Водя го непрекъснато на прегледи, сменяхме няколко вида антибиотици(на капки, на таблетки), пускахме кръвна картина(там всичко си е в норма) и няма оправия. В момента е на...антидепресанти 8O. Е, пак няма промяна. Мъчи се и животното, мъчим се и ние. Да не говорим в какво се е превърнал апартаментът ни и каква миризма се разнася всяка сутрин. Принудена съм да държа детето далече от коридора и стаята, в която ходи и котето и да съм непрекъснато с парцала в ръка :(. Случвало ли се е на някого и има ли изобщо лечение, че се отчаях вече?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #521 -: Април 20, 2013, 12:43:19 pm »
Тара, какво порода ти е кучето, че са го откраднали? Някаква по - специална ли?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #522 -: Април 20, 2013, 12:51:34 pm »
Здравейте, момичета!
Искам да попитам нещо. Имам котарак на 6 години. От около 3 месеца е болен - първоначално като ходеше да пишка виждах по 1-2 капки кръв, сега от около месец започна да пишка извън пясъка и виждам, че има доста кръв. Според ветеринаря е цистит. Водя го непрекъснато на прегледи, сменяхме няколко вида антибиотици(на капки, на таблетки), пускахме кръвна картина(там всичко си е в норма) и няма оправия. В момента е на...антидепресанти 8O. Е, пак няма промяна. Мъчи се и животното, мъчим се и ние. Да не говорим в какво се е превърнал апартаментът ни и каква миризма се разнася всяка сутрин. Принудена съм да държа детето далече от коридора и стаята, в която ходи и котето и да съм непрекъснато с парцала в ръка :(. Случвало ли се е на някого и има ли изобщо лечение, че се отчаях вече?
Аз не разбрах - още ли уринира кръв?
Кастриран ли е? Защото, ако не е, миризмата е от там.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #523 -: Април 20, 2013, 13:06:43 pm »
Да, Елфи, още. Кастриран е, всъщност е опериран като малък защото имаше запушване на каналчета. Докторът е категоричен, че няма връзка с операцията. За миризмата имах предвид, че спря да пишка в пясъка си откакто е болен и го прави само по плочки и килими и не може да се диша вече вкъщи.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #524 -: Април 20, 2013, 13:41:13 pm »
Аз бих потърсила мнение от друг лекар.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #525 -: Април 20, 2013, 16:30:52 pm »
Тара, съжалявам. Дано все пак се измъкне и намери пътя към дома.

Елфи, аз също познавам подобен тип "стопани"...

Гергана, отхвърли ли се ново запушване? От кой град сте? Ще ти пиша пак като се върне мъжът ми от работа.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #526 -: Април 20, 2013, 17:14:33 pm »
Elle, според доктора няма връзка с операцията. От Русе съм и го водя при Коджабашев. Уж е много добър и досега винаги е помагал, но този път нещо не се получава.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #527 -: Април 20, 2013, 17:48:56 pm »
Имах предвид ново запушване. Например, че някои имат склонност към образуване на камъни и е възможно запушването да се повтори.
За съжаление нямаме поглед върху ветеринарните лекари и клиники във вашия район. Ще попитам мъжа ми за съвет и ще ти пиша отново.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #528 -: Април 20, 2013, 18:15:38 pm »
gergana, изследвахте ли  уреа и креатинин?
Имахме подобен проблем, но  с подходящата диета всичко си мина в норма и спря да пишка извън тоалетната си. Също и повече с бъбреци проблеми не сме имали. Докато беше жив беше на диета, по препоръка на ветеринарите .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #529 -: Април 20, 2013, 20:36:59 pm »
Гергана, мъжът ми каза, че би изследвал стерилна урина, паралелно с това би направил ултразвук на пикочен мехур, за да се установи дали има кристали или камъни. Ако ви е правено вече напиши какви са резултатите.

Между другото, каква точно операция му е правена на котето?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #530 -: Април 21, 2013, 10:01:49 am »
Пускани са му само пълна кръвна картина, биохимия(уреа и креатинин в норма), общ калций и неорганичен фосфор. Не е правен ултразвук, трябва да питам къде мога да направя, нито урина е изследвана. Elle, благодаря за съветите! Утре почивам и ще отида да питам дали може да ги направим. Операцията не помня как точно се наричаше, но имаше запушвания, не можеше изобщо да пишка и му я направиха по спешност докато живеехме в Гърция.
Ето ги и моите хубавци  :) :

« Последна редакция: Април 21, 2013, 10:25:05 am от gergana :-) »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #531 -: Април 22, 2013, 16:33:17 pm »
Много са готини и двамата  :D!

Ориентирайте се към по-голяма клиника с повече пациенти, повече опит и апаратура. Дано се оправи хайванчето!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #532 -: Април 22, 2013, 17:23:18 pm »
Аз бих те посъветвала да отидете наистина в по-голяма клиника и то не в Русе.За съжаление в Северна България няма читава клиника.Аз лично бих си закарала котката в ЦВК в София или в Стара Загора.Поне в Плевен от където съм аз няма ултразвук, а и дори да има ветеринарите са на уникално ниво и не разбират какво виждат.Едната котка имаше кожни проблеми, минахме през всички клиники и никой не и взе натривка.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #533 -: Април 22, 2013, 20:10:36 pm »
Маги, ти ме уби!  8O Тъкмо утре се бях запътила с кучето за натривка от кожата. Къде да я заведа тогава в Плевен? Мислех на "Неофит Рилски", нямам опит с плевенските "ветеринари".
« Последна редакция: Април 22, 2013, 20:12:24 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #534 -: Април 23, 2013, 12:00:09 pm »
Ами ако ги накараш може и да ти вземат натривка, но не е сигурно.На моята котка и биха инжекции ей така в продължение на години.Аз ходя при една жена в една амбулатория до училище Васил Левски.Познавам я и знам какви са и познанията.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #535 -: Април 30, 2013, 20:56:45 pm »
Да се отчета - днес пускахме пак кръв(всичко в норма там), урина - алкална и с белтъци, което говорело за бактериална инфекция, а при ултразвука на пикочен мехур се оказа, че има 2 камъка ли да ги нарека, един път камъни каза, един път пясък... Та най-после да открием причината и се надявам скоро да се оправи! Сега ще е на антибиотик и поне 3 месеца на диета. след месец ще повторим ултразвука да видим има ли ефект от диетата.
Elle, много ти благодаря за помощта :bighug:!!!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #536 -: Май 01, 2013, 00:04:45 am »
Няма защо, дано се открие подходящото  лечение.
Според мъжа ми диета е нужна по принцип, не само за определено време. Пиши като направите второто изследване.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #537 -: Май 01, 2013, 11:05:57 am »
Според мъжа ми диета е нужна по принцип, не само за определено време. Пиши като направите второто изследване.
На моя , след като се установи, че има бъбречен проблем ветеринарите бяха категорични, че трябва да остане за винаги на диета. След първоначалното лечение веднъж годишно профилактично му правиха всякакви изследвания и бъбреците повече не са правили проблем. Той имаше и кардиомиопатия , беше с ежедневен прием на лекарства, от това и си отиде.
Това, което исках да кажа е че бъбреците се лекуват (или поддържат) с диетата, но трябваше да е постоянна, колко ли пъти не питах все пак да му дам на душата нормална храна - всеки път отговорите бяха категорични "не".
Стискам палци вс. да е наред.
Ето това беше моето съкровище
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #538 -: Май 01, 2013, 14:10:33 pm »
Много е бил сладък :(
При нас това е в пикочния мехур, не в бъбреците. Бъбреците и според кръвните изследвания, и ехографски са добре. Ще спазваме диета само да е добре. Той дълго време беше само на тази храна след операцията – Urinary.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #539 -: Май 01, 2013, 14:50:49 pm »
Уринари яде години на ред.
Не зная дали е само за бъбреците или цялата отделителна система.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.