0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Генетичните и имунологичните изследвания поемат ли се дори частично от Касата. Може ли джипката да ми даде талон за такива, или е необходимо да ми ги даде специалист - гинеколог, ендокринолог и тъй нататък?
*
Да питам за генетични и имунологични иследвания
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2006, 11:59:59 am »
Лейди, за генетичните незнам, но някои от имунологичните със сигурност се поемат от касата. На нас д-р Конова ни каза кои - в нашия случай това бяха:
IgG /код 09.03/,
IgA /код 09.04/
IgM /09.02/
C3 /09.05/
C4 /09.06/
Изисква се направление от личен лекар за медико-диагностична дейност. С моята лична имахме спор дали се покриват или не, най-накрая се обадих в здравната каса /има телефон за информация безплатен на сайта им, мисля беше 080012800/ и ми казаха, че със сигурност се покриват, така че личната се принуди да ми даде направление все пак  :wink:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Да питам за генетични и имунологични иследвания
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2006, 13:37:49 pm »
Направление за какъв лекар - имунолог ли?
*
Да питам за генетични и имунологични иследвания
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2006, 13:45:39 pm »
Направление за медико-диагностична дейност. То не е като тези за специалист / за гинеколог напр./, а такова, каквото специалистът ти дава за определено изследване. Ох, дано ме разбра. Представлява едно мъничко правоъгълно талонче, може да се даде от имунолог или от личен лекар както при мен.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Да питам за генетични и имунологични иследвания
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2006, 14:11:46 pm »
Лейди, генетичните изследвания не се поемат от касата
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Да питам за генетични и имунологични иследвания
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2006, 18:21:56 pm »
Бе за генетичните моем и на бартер да мина.