0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« -: Септември 07, 2005, 08:00:43 am »
Здравейте момичета,
предстои ми да правя лапароскопия, та исках да попитам дали някоя от вас е правила чрез Здравната каса.
Ако има някой моля да ми пишете какво поема, какво не и всъщност колко пари ще ми излезе.
БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!! :help1:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #1 -: Септември 07, 2005, 16:19:23 pm »
Здрасвей!Аз правих лапаро април месец в МД-София през здравната каса.Поема се всичко-самата операция и изследванията преди нея.Плащах само за престоя-по 2 лв. или 3лв. на ден(не си спомням точно)  .Ако имаш още въпроси питай. :)
<br />
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #2 -: Септември 07, 2005, 17:39:37 pm »
Ами ще питам, защото нещо не ми е ясно, моята докторка каза, че ще ми струва около 180 лв през здравната каса???????????????????????
*

    Danii

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #3 -: Септември 07, 2005, 17:59:50 pm »
На мен пък ми искаха 400 лв за маркучета, които били индивидуални и Здравната каса не ги поемала.   :x
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #4 -: Септември 07, 2005, 19:02:11 pm »
Ауууууууууууууу верно ли бе!
Егати, ти къде си го правила, ако не е тайна?
*

    Danii

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #5 -: Септември 07, 2005, 20:08:25 pm »
Още не съм правила, но толкова ми казаха в МД.  8O
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #6 -: Септември 08, 2005, 06:13:50 am »
от миналата година който си плаща за лапаро е 400 лева при това който си плаща процедурата отпадат тия плащания за ден на болницата
а инъче всичко поема здравната каса само пристоя в болница се плаща
но не забравяйте за изпросените прословути" дарения" затова цените са различни
интересувайте се от съответия кабенет имат таблици да не се правят на луди е моят съвет с подпис и печат от здравното министерство за цени и прочие


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #7 -: Септември 08, 2005, 09:34:51 am »
Цитат на: Mari_Pz
Ами ще питам, защото нещо не ми е ясно, моята докторка каза, че ще ми струва около 180 лв през здравната каса???????????????????????

Ами тия пари са си за нея явно 8O  :x .Моя лекар си ми каза, какви документи да нося ,за да мина през касата и не ми е искал пари.
<br />
лапаро
« Отговор #8 -: Септември 08, 2005, 10:19:34 am »
Здравейте, момичета!

Миналия месец ми предложиха диагностична лапароскопия
От Варна съм, където мога, ходя с направления; заявиха ми, че лапарото не се поемало от ЗК и на двете места във Варна + Плевен, където се обадих, цените бяха почти идентични, варираха само според това каква упойка ще се ползва (разлики до 20 лв). и дали ще се наложи друга процедура в хода на самата операция. Останах шокирана от цената: 800 (осемстотин) лв.!! Всеки ни върти както си иска![/b]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #9 -: Септември 08, 2005, 10:54:17 am »
Последно на кой да се вярва? Поема ли ЗК лапараскопията или не?


*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #10 -: Септември 08, 2005, 11:22:56 am »
Здравей,Bluemoon.Аз също съм от Варна и правих април месец оперативна лапароскопия в АГ-Варна и цената беше 450лв, не бях по клинична пътека.А на теб къде точно във Варна ти казаха че струва 800лв и то диагностичната.Учудвам се. :dontknow:
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #11 -: Септември 08, 2005, 12:16:54 pm »
Абе мацки, кви са тея суми бе. Говорих с едно момиче в чата, което каза, че е правило лапаро и е платила само за леглото по 3 лв на ден.
Надявам се и при мен да мине така.
Иначе егати ужаса!!!!!!!!!!!!!!!! :o
лапаро
« Отговор #12 -: Септември 08, 2005, 15:57:47 pm »
Цитат на: peta
Здравей,Bluemoon.Аз също съм от Варна и правих април месец оперативна лапароскопия в АГ-Варна и цената беше 450лв, не бях по клинична пътека.А на теб къде точно във Варна ти казаха че струва 800лв и то диагностичната.Учудвам се. :dontknow:


Пета,
в 'Олимед' и в 'Майчин Дом', отделно се обадих и в Плевен (забравих името на клиниката  :oops: ) - там ми казаха 780 лв. И аз се гръмнах! Съгласна съм, че операцията би дала бърза безценна инфо, но за момента не мога да си я позволя.
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #13 -: Септември 08, 2005, 16:32:36 pm »
Блумуун, защо не пробваш в София да я направиш, ето аз ти казах, че моята докторка, каза около 180 лв. А може и по-малко, ама защото някои казаха, че само за легло се плаща, та затова попитах.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #14 -: Септември 08, 2005, 17:00:05 pm »
Да Мари, явно е така, кой както мине. Когато аз реших да правя лапароскопия се чудех между двама доктори, които бях избрала по мнения на момичетата във форума. Попитах едно-две момичета дали работят със здравната, но ми казаха че не и се плащало по 400лв. Само не ми беше ясно тези пари в болницата ли ще ги дам или на доктора. Два пъти ходих преди лапарото в София за изследвания и 2-я път когато щях да питам колко ще струва сестрата каза да си нося направление №7 мисля беше и аз я попитах това означава ли, че няма да плащам. Тя каза, че се плаща по 3лв. престой само.
Там се запознах с едно момиче, чието лапаро беше няколко дни преди моето. След като мина се чухме с нея и тя каза, че е платила само 100лв. за избор на лекар. След моето лапаро платих 100лв. в болницата за избор на лекар и доктора ми каза, че той взима 400лв. както ми бяха казали момичетата. Така, че моето излезе 500лв.

В стаята лежах с едно момиче, което изглежда се познаваше с доктора. Нейната лапароскопия беше в същия ден с моята. Когато я изписаха й казаха да отиде да плати по 3лв. престой само, тоест без 100лв. за избор на лекар.

Така, че и според това което чета във форума, моето мнение е кой както мине и както се уговори.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #15 -: Септември 08, 2005, 17:27:09 pm »
Ако болницата работи със здравна каса(всички държавни),то операцията се води безплатна.Цените,които ви обявяват са си за самите лекари,а не за болницата.
 Аз се чудех между един лекар в Шейново и един в МД.Първият искаше 400лв.,а втория нищо.Избрах този в МД .Аз не съм плащала за избор на лекар,плащах само 3-те лева за престоя.
 Не се оставяйте да ви изнудват.По добре да дойдете до София,от колкото да давате 800лв. :x
<br />
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #16 -: Септември 09, 2005, 05:52:26 am »
ако парите остават за болницата дават фактура в това съм сигурна понеже последната ми операция си я платих 800лева но не беше лапаро а коремна и не плащах по 3 лв престой а за 800-то ми дадоха фактура това в майчин дом софия


ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #17 -: Септември 09, 2005, 09:43:57 am »
Сигурно без направление си ходила, за да платиш толкова много....
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #18 -: Септември 09, 2005, 11:18:05 am »
Специално говорих с моята гинеколожка за лапарото, а и от всичко, което изчетох по въпроса научих следното: ако лапароскопията е диагностична-не се поема от здравната каса и пациентът си я плаща сам. В София това удоволствие струва между 1000 и 1200 лв. Ако лапароскопията е оперативна, т.е. с предварително установен проблем с епикриза и т.н. се поема от здравната каса. В този случай не зная колко ще струва, но би трябвало да е минимално или съвсем безплатно. Ако я докарам до лапаро при мен ще е диагностична и ще стягам портфейла.:(
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #19 -: Септември 09, 2005, 13:18:09 pm »
Цитат на: Momiche
Специално говорих с моята гинеколожка за лапарото, а и от всичко, което изчетох по въпроса научих следното: ако лапароскопията е диагностична-не се поема от здравната каса и пациентът си я плаща сам. В София това удоволствие струва между 1000 и 1200 лв. Ако лапароскопията е оперативна, т.е. с предварително установен проблем с епикриза и т.н. се поема от здравната каса. В този случай не зная колко ще струва, но би трябвало да е минимално или съвсем безплатно. Ако я докарам до лапаро при мен ще е диагностична и ще стягам портфейла.:(


Лапароскопията по принцип първоначално е диагностична и в последствие може да премине в оперативна. Безмислено е да се подлагаш два пъти след като може да се оправи всичко още от първото лапаро. А много често няма "предварително установен проблем с епикриза", защото той се установява чак при самото лапаро.

Тези цени ми се струват много високи. Според мен ако отидеш в частна клиника ще ти излезе даже по-ефтино от това което си написала.