0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« -: Септември 07, 2005, 08:00:43 am »
Здравейте момичета,
предстои ми да правя лапароскопия, та исках да попитам дали някоя от вас е правила чрез Здравната каса.
Ако има някой моля да ми пишете какво поема, какво не и всъщност колко пари ще ми излезе.
БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!! :help1:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #1 -: Септември 07, 2005, 16:19:23 pm »
Здрасвей!Аз правих лапаро април месец в МД-София през здравната каса.Поема се всичко-самата операция и изследванията преди нея.Плащах само за престоя-по 2 лв. или 3лв. на ден(не си спомням точно)  .Ако имаш още въпроси питай. :)
<br />
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #2 -: Септември 07, 2005, 17:39:37 pm »
Ами ще питам, защото нещо не ми е ясно, моята докторка каза, че ще ми струва около 180 лв през здравната каса???????????????????????
*

    Danii

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #3 -: Септември 07, 2005, 17:59:50 pm »
На мен пък ми искаха 400 лв за маркучета, които били индивидуални и Здравната каса не ги поемала.   :x
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #4 -: Септември 07, 2005, 19:02:11 pm »
Ауууууууууууууу верно ли бе!
Егати, ти къде си го правила, ако не е тайна?
*

    Danii

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #5 -: Септември 07, 2005, 20:08:25 pm »
Още не съм правила, но толкова ми казаха в МД.  8O
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #6 -: Септември 08, 2005, 06:13:50 am »
от миналата година който си плаща за лапаро е 400 лева при това който си плаща процедурата отпадат тия плащания за ден на болницата
а инъче всичко поема здравната каса само пристоя в болница се плаща
но не забравяйте за изпросените прословути" дарения" затова цените са различни
интересувайте се от съответия кабенет имат таблици да не се правят на луди е моят съвет с подпис и печат от здравното министерство за цени и прочие


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #7 -: Септември 08, 2005, 09:34:51 am »
Цитат на: Mari_Pz
Ами ще питам, защото нещо не ми е ясно, моята докторка каза, че ще ми струва около 180 лв през здравната каса???????????????????????

Ами тия пари са си за нея явно 8O  :x .Моя лекар си ми каза, какви документи да нося ,за да мина през касата и не ми е искал пари.
<br />
лапаро
« Отговор #8 -: Септември 08, 2005, 10:19:34 am »
Здравейте, момичета!

Миналия месец ми предложиха диагностична лапароскопия
От Варна съм, където мога, ходя с направления; заявиха ми, че лапарото не се поемало от ЗК и на двете места във Варна + Плевен, където се обадих, цените бяха почти идентични, варираха само според това каква упойка ще се ползва (разлики до 20 лв). и дали ще се наложи друга процедура в хода на самата операция. Останах шокирана от цената: 800 (осемстотин) лв.!! Всеки ни върти както си иска![/b]
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #9 -: Септември 08, 2005, 10:54:17 am »
Последно на кой да се вярва? Поема ли ЗК лапараскопията или не?


*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #10 -: Септември 08, 2005, 11:22:56 am »
Здравей,Bluemoon.Аз също съм от Варна и правих април месец оперативна лапароскопия в АГ-Варна и цената беше 450лв, не бях по клинична пътека.А на теб къде точно във Варна ти казаха че струва 800лв и то диагностичната.Учудвам се. :dontknow:
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #11 -: Септември 08, 2005, 12:16:54 pm »
Абе мацки, кви са тея суми бе. Говорих с едно момиче в чата, което каза, че е правило лапаро и е платила само за леглото по 3 лв на ден.
Надявам се и при мен да мине така.
Иначе егати ужаса!!!!!!!!!!!!!!!! :o
лапаро
« Отговор #12 -: Септември 08, 2005, 15:57:47 pm »
Цитат на: peta
Здравей,Bluemoon.Аз също съм от Варна и правих април месец оперативна лапароскопия в АГ-Варна и цената беше 450лв, не бях по клинична пътека.А на теб къде точно във Варна ти казаха че струва 800лв и то диагностичната.Учудвам се. :dontknow:


Пета,
в 'Олимед' и в 'Майчин Дом', отделно се обадих и в Плевен (забравих името на клиниката  :oops: ) - там ми казаха 780 лв. И аз се гръмнах! Съгласна съм, че операцията би дала бърза безценна инфо, но за момента не мога да си я позволя.
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #13 -: Септември 08, 2005, 16:32:36 pm »
Блумуун, защо не пробваш в София да я направиш, ето аз ти казах, че моята докторка, каза около 180 лв. А може и по-малко, ама защото някои казаха, че само за легло се плаща, та затова попитах.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #14 -: Септември 08, 2005, 17:00:05 pm »
Да Мари, явно е така, кой както мине. Когато аз реших да правя лапароскопия се чудех между двама доктори, които бях избрала по мнения на момичетата във форума. Попитах едно-две момичета дали работят със здравната, но ми казаха че не и се плащало по 400лв. Само не ми беше ясно тези пари в болницата ли ще ги дам или на доктора. Два пъти ходих преди лапарото в София за изследвания и 2-я път когато щях да питам колко ще струва сестрата каза да си нося направление №7 мисля беше и аз я попитах това означава ли, че няма да плащам. Тя каза, че се плаща по 3лв. престой само.
Там се запознах с едно момиче, чието лапаро беше няколко дни преди моето. След като мина се чухме с нея и тя каза, че е платила само 100лв. за избор на лекар. След моето лапаро платих 100лв. в болницата за избор на лекар и доктора ми каза, че той взима 400лв. както ми бяха казали момичетата. Така, че моето излезе 500лв.

В стаята лежах с едно момиче, което изглежда се познаваше с доктора. Нейната лапароскопия беше в същия ден с моята. Когато я изписаха й казаха да отиде да плати по 3лв. престой само, тоест без 100лв. за избор на лекар.

Така, че и според това което чета във форума, моето мнение е кой както мине и както се уговори.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #15 -: Септември 08, 2005, 17:27:09 pm »
Ако болницата работи със здравна каса(всички държавни),то операцията се води безплатна.Цените,които ви обявяват са си за самите лекари,а не за болницата.
 Аз се чудех между един лекар в Шейново и един в МД.Първият искаше 400лв.,а втория нищо.Избрах този в МД .Аз не съм плащала за избор на лекар,плащах само 3-те лева за престоя.
 Не се оставяйте да ви изнудват.По добре да дойдете до София,от колкото да давате 800лв. :x
<br />
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #16 -: Септември 09, 2005, 05:52:26 am »
ако парите остават за болницата дават фактура в това съм сигурна понеже последната ми операция си я платих 800лева но не беше лапаро а коремна и не плащах по 3 лв престой а за 800-то ми дадоха фактура това в майчин дом софия


ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #17 -: Септември 09, 2005, 09:43:57 am »
Сигурно без направление си ходила, за да платиш толкова много....
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #18 -: Септември 09, 2005, 11:18:05 am »
Специално говорих с моята гинеколожка за лапарото, а и от всичко, което изчетох по въпроса научих следното: ако лапароскопията е диагностична-не се поема от здравната каса и пациентът си я плаща сам. В София това удоволствие струва между 1000 и 1200 лв. Ако лапароскопията е оперативна, т.е. с предварително установен проблем с епикриза и т.н. се поема от здравната каса. В този случай не зная колко ще струва, но би трябвало да е минимално или съвсем безплатно. Ако я докарам до лапаро при мен ще е диагностична и ще стягам портфейла.:(
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #19 -: Септември 09, 2005, 13:18:09 pm »
Цитат на: Momiche
Специално говорих с моята гинеколожка за лапарото, а и от всичко, което изчетох по въпроса научих следното: ако лапароскопията е диагностична-не се поема от здравната каса и пациентът си я плаща сам. В София това удоволствие струва между 1000 и 1200 лв. Ако лапароскопията е оперативна, т.е. с предварително установен проблем с епикриза и т.н. се поема от здравната каса. В този случай не зная колко ще струва, но би трябвало да е минимално или съвсем безплатно. Ако я докарам до лапаро при мен ще е диагностична и ще стягам портфейла.:(


Лапароскопията по принцип първоначално е диагностична и в последствие може да премине в оперативна. Безмислено е да се подлагаш два пъти след като може да се оправи всичко още от първото лапаро. А много често няма "предварително установен проблем с епикриза", защото той се установява чак при самото лапаро.

Тези цени ми се струват много високи. Според мен ако отидеш в частна клиника ще ти излезе даже по-ефтино от това което си написала.
*

    Anonymous

ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #20 -: Септември 09, 2005, 15:15:49 pm »
А можете ли да ми кажете какви белези остават след лапароскопията по тялото?
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #21 -: Септември 09, 2005, 15:51:06 pm »
Съгласна съм, че диагностичната лапароскопия може да премине в оперативна, но следвайки пътя на логиката това пък означава, че предварително касата няма да ти е отпуснала парите.  Всъщност не съм запозната как точно касата отпуска пари за каквото и да било, но, ако ти трябват за изследвания-нали първо се взима направление и с него си правиш безплатните изследвания-това направление ти е документа, с който си спестяваш плащанията. Та може би така е и за всичко друго. Т.е., ако нямаш диагностициран проблем с епикриза как касата ще отпусне парите?
А цената от 1000-1200 лв съм я проверила точно в частните клиники. От друга страна, ако има разлика от 200-300 лв, но знам, че ще съм при най-добрия специалист-изобщо няма да го мисля. Ще ги дам тия пари в повече, защото може да се окаже /недай си боже/, че съм спестила 300 лв, но са ме повредили за много повече. За лапаро в София бих се доверила единствено на д-р Попов, защото от всичко прочено разбрах, че той е най-добрия.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #22 -: Септември 09, 2005, 17:06:05 pm »
Няма такова предварително отпускане пари от касата за лапароскопия. Както писах по-горе както се уговориш с доктора. Можеш да минеш и само с направление и по 3лв. на ден престой, зависи къде ще я правиш.
Ако ти трябва диагноза смятам че Първичен стерилитет е достатъчна такава.
Аз направлението го взех от джипито един ден преди самата лапароскопия като и обясних кой номер направление ми трябва.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #23 -: Септември 09, 2005, 17:09:23 pm »
Цитат на: Anonymous
А можете ли да ми кажете какви белези остават след лапароскопията по тялото?


Виж тази тема
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #24 -: Септември 09, 2005, 17:14:16 pm »
Фауна, обясни ми, моля те-нямам първичен стерилитет, но имам изместена в дясно матка, за което лекарката ми предполага, че се дължи на някакво срастване. Това го имам доказано с цветна снимка. Това може ли да бъде достатъчно основание, за да взема направление за лапарото?
Как се установява първичен стерилитет?
Ти при кого прави лапароскопията?
Ох, абсолютно начинаеща съм във взаимоотношенията с касата, нищо, че редовно си плащам осигуровките. За всичко си ходя и си плащам сама, щото нямам нерви и време да търся личния лекар за направление. Като казах предварително отпускане на пари, може би съм имала предвид точно това направление. Все пак си мисля, че трябва да има някакво основание да ти го дадат. Едва ли е достатъчно да отидеш и да кажеш-я ми дайде тук едно направление, че искам да си направя лапаро.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #25 -: Септември 09, 2005, 17:27:04 pm »
Предполагам, че могат да ти дадат направление, но трябва пак да говориш с личния си лекар. Аз също не бях много наясно какво точно ще ми трябва, но питах доктора след като назначихме дата за лапароскопията.
 
Реших да правя лапаро само защото предполагах, че имам сраствания от стара операция, така и се оказа. Предполагам, че моето джипи е записало първичен или вторичен стерилитет, защото ме попита за диагноза, а иначе знае че опитваме от години за дете и правим изследвания. Не съм й обяснявала нищо друго, просто и казах какво направление ми трябва.
Лапароскопията я правих в Шейново.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #26 -: Септември 09, 2005, 23:46:46 pm »
мен личния ми лекар не ме е питал, какво ми има.Просто му казах,че ще ми правят лапароскопия и ми трябва направление номер 7 и той ми даде.Това беше всичко.
<br />
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #27 -: Септември 10, 2005, 13:55:04 pm »
Питах днес-бяхте прави-лапароскопията се поема от здравната каса.
Сега трябва да взема решение къде да я направя-при д-р Стаменов за 450 лв или при д-р Попов за 1200 лв. За вторият съм чула, че е най-добрият за лапаро...Ще коментирам пак тази цена с него. Но по-важното е, че се ориентирах към д-р Стаменов за евентуална инсеминация и след като той ми предложи лапарото някак си май не върви да го правя при друг. Просто не знам какво да реша. Приемам съвети.
*
Re: лапаро
« Отговор #28 -: Септември 10, 2005, 17:37:38 pm »
Цитат на: BLUEMOON
Здравейте, момичета!

лапарото не се поемало от ЗК и на двете места във Варна + Плевен, където се обадих, цените бяха почти идентични, варираха само според това каква упойка ще се ползва (разлики до 20 лв). и дали ще се наложи друга процедура в хода на самата операция. Останах шокирана от цената: 800 (осемстотин) лв.!! Всеки ни върти както си иска![/b]


Не знам към коя клиника си се обърнала в Плевен, но цената в "Авис-Медика" за лапароскопия е 450лв заедно със престоя. В клиниката влизаш само със чехлички, а отношението е перфектно.
Ако искаш мога да ти дам телефон за връзка  :)
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #29 -: Септември 10, 2005, 17:46:00 pm »
Цитат на: Momiche

Сега трябва да взема решение къде да я направя-при д-р Стаменов за 450 лв или при д-р Попов за 1200 лв.


Сигурна ли си за тази цена при д-р Попов :?:  Преди 2-а месеца моя приятелка прави при него лапароскопия и каза, че й е взел 450лв. Аз също съм правила при него преди 2-е години и не ми е взел и стотинка само на финала ми искаха 50лв. дарение за болницата и това беше всичко. Иначе като специалист две мнения няма. Много е добър  :D
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #30 -: Септември 14, 2005, 17:47:32 pm »
Днес говорих с моята гинеколожка и се отказах да обсъждам цени за Попов, защото единодушно стигнахме до извода, че щом ще правя инсе при Стаменов е по-добре да направя и лапароскопията при него. Не заради цените, а заради отношението към мен като пациентка. Така че това е засега по тоя въпрос. В събота ще говоря и със самия Стаменов и ще го обсъдя с него в детайли.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #31 -: Септември 15, 2005, 13:36:09 pm »
Цитат на: Momiche
Не заради цените, а заради отношението към мен като пациентка.

Много е важно именно това отношение пациент - лекар, както е важно и твоето доверие в него. Който й лекар да избереш, важното е да си свърши качествено работата  :D
Пожелавам ти успех и всичко да мине безпроблемнно  :D
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #32 -: Септември 15, 2005, 18:19:30 pm »
Благодаря!
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #33 -: Септември 18, 2005, 20:11:43 pm »
Леле, 8O  като чета за тези цени направо не ми се вярва. Преди година и половина правих лапаро в МД, беше диагностична. Минах по касата безплатно, само платих по 2 лева на вечер за леглото. Преди операцията ме извикаха лекарите начело с проф.Налбански и ме попитаха кои искам да ме оперира. Аз избрах професора тъи като само при него съм ходила до сега. Всичко мина добре.  

Желая успрх на всички.
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #34 -: Септември 30, 2005, 19:43:13 pm »
Момичета на мен последно (УЖ ДЕ) ми казаха 250 лв., които съм сигурна, че отиват за доктора, който ще я прави.... За съжаление такива са повечето доктори, щом бързаме, всеки си дава цената. Това е от мен засега.
*
въпрос към МОМИЧЕ
« Отговор #35 -: Октомври 03, 2005, 16:50:21 pm »
какво стана кога ще правиш лапаро или вече го направи.пиши как мина.пишеш че имаш изместена матка,направиха ли нещо при това положение?
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #36 -: Октомври 04, 2005, 11:55:02 am »
Пухчо, последно реших д-р Стаменов да ми прави лапароскопията. Около 10 октомври ще видим дали ще ми дойде и ако-да, отивам при доктора да уговаряме лапароскопията. Някъде между 15 и 20 октомри ще да е. Сега се чудя да прежаля ли 900 лв и доктора да ми я направи в клиника Малинов, където условията са идеални или да си взема направление, да платя 400 лв и да отида в Тина Киркова /там пак Стаменов ще ми я прави/, а за там тия дни четох, че хигиената била ужасна.
За матката нищо не мога да кажа засега-просто си е в дясно и ще видим какво ще покаже лапарото.
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #37 -: Октомври 04, 2005, 13:04:34 pm »
моето лапаро е на 19.10,долу-горе сме на едни и същи дати,само дето ще бъдем в различни болници,аз ще съм в шейново.хайде късмет ти желая и ще пишем какво е станало после.а стаменов какво обеснява за изместената матка,проблем ли е ,питам че и при мен положението е такова.
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #38 -: Октомври 04, 2005, 13:12:39 pm »
Пухчо, нищо не казва. Той по-скоро насочи вниманието си към тръбите. Едната е нагъната, другата е права, ама трябвало да се види.
По принцип ми казаха, че изместената матка не е болка за умиране, важно било да се установи на какво се дължи.
При теб как точно стоят нещата?
Успех и на теб!
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #39 -: Октомври 04, 2005, 13:46:23 pm »
въобще не е цветущо положението,аз съм с една тръба след извънматочна,тази която остана е нагъната и с хидросалпингс,след лапарото ще видя вече кой влак ще хващам. :(
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #40 -: Октомври 04, 2005, 16:06:16 pm »
Mari_pz, Puhcho и Momiche стискаме ви палци за операциите. Дано донесете само добри новини :D
Кураж и спокойствие и после да разказвате :balk_50:  :crossfingers:  :love:
Намерихме нашето синче.
Re: лапаро
« Отговор #41 -: Октомври 06, 2005, 19:28:44 pm »
Цитат на: BLUEMOON
Здравейте, момичета!

Миналия месец ми предложиха диагностична лапароскопия
От Варна съм, където мога, ходя с направления; заявиха ми, че лапарото не се поемало от ЗК и на двете места във Варна + Плевен, където се обадих, цените бяха почти идентични, варираха само според това каква упойка ще се ползва (разлики до 20 лв). и дали ще се наложи друга процедура в хода на самата операция. Останах шокирана от цената: 800 (осемстотин) лв.!! Всеки ни върти както си иска![/b]


Здравей Bluemoon,
щом си склонна на лапароскопия в Плевен, препоръчвам д-р Стойков. Аз правих при него миналия ноември и всичко мина през касата. Приема в гинекологична клиника "Света Марина" 064/805 666 и в Медицински център "Хера" 064/803032.
Re: лапаро
« Отговор #42 -: Октомври 07, 2005, 14:03:28 pm »
здравеи Там76ара,днес за пръв път влизам в форума за лапароскопиата и видях тел.които си оставила в плевен.Аз сам от ст загора,май месец ми правиха тук цветна снимка,вапреки че платих,доктора въобще не ми обърна внимание.Коментара беше ами срстваниа по тръбите,може да ти изпиша физиотерапиа а бебето е божа работа.Аз обаче сам ветеринарен лекар и доста от нещата са ми ясни и сериозно се притесних.От 1година и 2 месеза опитвам да забременея но нищо не се получава.Преди това имам един аборт,правен с вакуум,уж нямах проблеми но явно не е така.Ходих и в София при д-р Дуковски като предварително му обясних състойанието ми и отидох с мисълта 4е ще ме приеме за лапаро,но като ме видйа коментара бе 1е сам твърде притеснена и смята 1е 1рез силниа стрес подтискам овулациата и вместо да съм избързвала с лапаро ми изписа за 3 месеца клостилбегит за стимулациа на яичниците,но 3те месеца минаха а бебе няма.При мъжът ми вцичко е вред така че йавно проблема е в запушените тръби и без лапаро няма да стане.Ходих и в Плевен в "Хера",но при Пандурски от неговото отнощение съм наи доволна,но тои не прави лапаро,а ми даде тел на друг лекар-Бързашки но каза че цената е около 700 лв.Сега не знам кам кой да се обарна виждам че тук има много информациа,а и най вероятно в Плевен 6те направйа лапарото но не знам при кой,700 лв са ми доста а ти казва6 4е твоя лекар работи с касата,напи6и ми как седят нещата,адски съм объркана и не знам накъде,не знам дори дали лапарото ще оправи нвщата.Предварително благодаря.
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #43 -: Октомври 10, 2005, 16:20:36 pm »
Цитат на: peti_pati
Mari_pz, Puhcho и Momiche стискаме ви палци за операциите. Дано донесете само добри новини :D
Кураж и спокойствие и после да разказвате :balk_50:  :crossfingers:  :love:

Благодаря, Пети-пати :)
*
ЛАПАРО и ЗДРАВНА КАСА
« Отговор #44 -: Октомври 10, 2005, 17:43:39 pm »
Благодаря.какъвто и да е резултата след лапарото ще пиша непременно.