0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #20 -: Септември 18, 2009, 13:50:19 pm »

http://www.kinderarzt-augsburg.de/index.html
тук може да се прочете, кое за какво е. Ако има нужда от превод, казвайте.


Еееее Перличка, много благодаря за този линк. Супер е 8) 8)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #21 -: Септември 18, 2009, 21:33:44 pm »
И аз не съм и фен на хомеопатията и до сега не бях давала нищо такова на детето.
Е, тая Арника ме срази  8O Максимум 20 минути след приема устната спадна двойно, а след втория - оток изобщо няма. Който е виждал Боян, знае какъв малък нос има, горната му устна беше стигнала до носа без да преувеличавам  :?
Педиатърката каза или да ги разтворя във вода, или да му ги дам направо в устата. Боян си ги дъвче  :)

Много се радвам. И аз отначаяло бях много скептична. Зълва ми даваше на детето си, което е вече на 4 год., глубули (перличките) за щяло и нещяло.
Започнах с глобули за зъбките Osanit от 6 месечна възраст. Давам в устата. Няма проблеми. Сега се сдобих с домашна аптечка с необхобимите за първа помощ глобули. Давах скоро Pulsatilla  за зелени секрети от носа. Също останах доволна.
http://www.kinderarzt-augsburg.de/index.html
тук може да се прочете, кое за какво е. Ако има нужда от превод, казвайте.


Не ме разбирай, че се заяждам, но хомеопатията по интернет статии ли даваш на детето? Не би ли следвало, ако си привърженик на хомеопатията ,   предписаното лечение да не е това на зълвата, интернет или книга, а на лекар - хомеопат /по възможност и педиатър/? 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #22 -: Септември 18, 2009, 23:10:18 pm »
кажете какво разреждане за тая арника, че отидох в аптеката, а там имаше няколко вида?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #23 -: Септември 18, 2009, 23:11:17 pm »
Абе Лейди, що толкоз я мразиш тази Хомеопатия? Щом не ти харесва, не я ползваш и това е!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #24 -: Септември 19, 2009, 00:09:36 am »
Джам, на мойта опаковка пише Arnica C30 10 g
Лейди, айде слез от метлата и стига вече раздува темата. Разбрахме твоето мнение, няма нужда да се изяснявате. Моля ви!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #25 -: Септември 19, 2009, 00:29:28 am »
Лейди, аз живея в Германия и тук не се продават лекарства в аптеката без рецепта, както се правеше това до скоро в БГ. Хомеопатия се продава без рецепта, антибиотик, не. Това говори, че на своя глава няма да си купя антибиотик, но хомеопатия, да. Не е вредна, ако не се прекалява. Както да ти даде приятелка Аналгин за главобол. Естествено е, че съм разговаряла с док. и със зълвата и интернет и с вас си говоря сега за това. Вземи се образовай малко по темата, не гледай толкова черногледо и ела пак да се разпишеш :wink:

Джам, аз съм виждала два вида D6 и D12. Аз имам D6, те са по-слабички и давам по 5 глобулки три пъти на ден по препоръка на лекар :wink: D12 се дават по 3, 3 пъти на ден. Защо трябва да разреждаш?
Гане, твоите са май по-силнички. Ти по колко даваш?
Бени :bighug:радвам се, че ти харесва. Той не е между другото нашия педиатър, но сайта ми харесва.
Вера и аз мисля, че децата са различни, та дори и близнаците.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #26 -: Септември 19, 2009, 01:13:16 am »
Перле, зависи от травмата. Акушерката каза, че ако е по-сериозен отока се дава по 5 от тях, ако е по-слаб - 3
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #27 -: Септември 19, 2009, 05:50:00 am »
Здравейте момичета. И аз се включвам в темата:)Искам да ви попитам за вашето мнение  за противогрипните ваксини? Вие ще поставяте ли на вашите деца? аз  много се колебая. Със сигурност ще си сложа на мен ,но за малката се чудя. Все си мисля че е добре сам организма да се учи да се бори с болестите като грип , но след като преди 4 дни бяхме в болница с бронхит заради грип започнах да се колебая. Пишете какво мислите вие?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #28 -: Септември 19, 2009, 07:46:45 am »
Здравейте момичета. И аз се включвам в темата:)Искам да ви попитам за вашето мнение  за противогрипните ваксини? Вие ще поставяте ли на вашите деца? аз  много се колебая. Със сигурност ще си сложа на мен ,но за малката се чудя. Все си мисля че е добре сам организма да се учи да се бори с болестите като грип , но след като преди 4 дни бяхме в болница с бронхит заради грип започнах да се колебая. Пишете какво мислите вие?
Да,и аз се включвам към въпроса, като добавка и кога се поставя като месец?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #29 -: Септември 19, 2009, 09:32:22 am »
В Германия на толкова малки деца не поставят. В училищна възраст.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #30 -: Септември 19, 2009, 11:11:47 am »
Здравейте момичета. И аз се включвам в темата:)Искам да ви попитам за вашето мнение  за противогрипните ваксини? Вие ще поставяте ли на вашите деца? аз  много се колебая. Със сигурност ще си сложа на мен ,но за малката се чудя. Все си мисля че е добре сам организма да се учи да се бори с болестите като грип , но след като преди 4 дни бяхме в болница с бронхит заради грип започнах да се колебая. Пишете какво мислите вие?
Да,и аз се включвам към въпроса, като добавка и кога се поставя като месец?
По този въпрос за тези ваксини, зададен на д-р Бърди мисля че беше написал че Превенар-а е достатъчна ,
ако се лъжа някой да ме поправи!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #31 -: Септември 19, 2009, 14:32:43 pm »
Естествено е, че съм разговаряла с док. и със зълвата и интернет и с вас си говоря сега за това. Вземи се образовай малко по темата, не гледай толкова черногледо и ела пак да се разпишеш :wink:

Пак подчертавам, че нито се заяждам, нито съм яхнала метлата. Случайно съм се  образовала за това какво означава хомеопатия. Да си чувала за "подтискане на болестта" при прием хомеопатично лекарство?  Ако не си преценил правилно диагнозата, съответното лекарство може да навреди, вместо да помогне. За това и принципно класическите хомеопати не препоръчват неща като Дентокинд, Кю етюд и прочие вариации, а пък лично аз без съвет на специалист не бих се доверила на интернет.
Предишната докторка на Вики лекуваше най-напред с хомеопатия, но първо подробно ме разпитваше за симптомите, впоследствие по бележките си правеше някакви справки с едни дебели книжки и чак тогава предписваше това или онова драже.

Джам, чифричите след съответното лекарство означават колко е "потенцирано" - колко частици се съдържат от съответното вещество.

ето ви нещо и на български: http://www.homeopathybg.org/pharmacist/pharma_advisor.html#T1



« Последна редакция: Септември 19, 2009, 14:40:37 pm от lady_11 »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #32 -: Септември 20, 2009, 00:49:30 am »
Докторе, (надявам се, че хвърляте по един поглед тук), вярно ли е това: "дете от 1 до 3 год. има нужда от 30 г захар дневно"? От мнение на доц. Маринова от другия форум е.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #33 -: Септември 20, 2009, 02:14:37 am »
Здравейте на всички майчета тук! Някой от Вас сигурно са прочели за проблема с моето детенце други сигурно не, затова накратко ще напиша какво се случи. В началото на август на сина ми, който е на 3г. и 2м. му се появиха пъпчици по лактите, които за отрицателно време станаха големи петна. Тръгнахме по доктори, обиколихме 5 от "големите имена" при кожните лекари и всички бяха убедени, че говорим за псориазис. Представяте си как съм се почувствала като чух диагнозата. Глождейки ме нещо отвътре, писах тук във форума на d-r Birdie, тъй като и друг път ни е помагал със съвети да го стори и този път. Така и стана. Изпратих снимки на лактите на детето, той ми каза, че за него това  са гъбички. Започнахме лечение с Дактакорт и Фусидин. Нещата тръгнаха добре, но не достатъчно. Споделих с доктора, че пъпките се обострят след Фусидин и минахме по негово предписание само на Певарил /същото като Дактакорд, но без кортикостероид вътре/. След 6 дневно мазане резултата е повече от чудесен. Пиша Ви тук, защото въпреки че доктора се оттегли от форума, продължи да ни консултира /за което още незнам как да му се отблагодаря/. Извинявам се ако темата не е за тук....но исках да знаете какво се случва с нас и това, че d-r Birdie беше човека който ни помогна да излезем от омагьосания кръг в който се въргяхме. Благодаря Ви докторе! Бъдете жив и здрав и продължавайте да помагате на хората, знам че някой вижда всичко!


Това е снимка на детето преди лечението:
http://janitsa.snimka.bg/children/pypki-predi-mazaneto.420394.14760437

Това е снимка след лечението:
http://janitsa.snimka.bg/other/snimki-sled-mazaneto.423210.14918918

 Снимките сами говорят за себе си! Поздрави на всички, извинявайте за дългия пост, но исках да споделя всичко със Вас! Докторе освен много здраве незнам какво друго да Ви пожелая!  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #34 -: Септември 20, 2009, 22:20:35 pm »
Аз да си споделя болката: От днес сме с водниста хрема. Преди няколко дена започна да шмърка , все едно , че има сух секрет в носа. Понеже не съм привърженик на ежедневна употреба на Стеримар и производни, изчаках два дена. Да де, ама на третия взех и пръснах стеримар, прочистих. Но и на втория ден пак по същия начин. Пак промих със Стеримар-а, но вече действах и с електрическата помпа за нос. Отдели се прозрачен и воднист секрет. Никакви други симтоми - температура, отпадналост, безапетитие.
Според мен започва някаква вирусна история. Дадох витамин Ц , доза Нурофен, защото е противовъзпалително средство и Ксиламетазолин в носа.

Коментари?

А да ви питам - вашите деца хъркат ли когато спят? Вики с и без възглавница все си хърка, а с баща му са просто симфоничен оркестър. :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #35 -: Септември 21, 2009, 08:29:52 am »
Лейди,незнам дали си привърженик на имуностимулантите,но моят доктор при наличие на такива симптоми и естествено навременно реагиране включва ударна доза от тях заедно с вит.с,калциев глюконат и благодарение на това големият ми син от 4-5 години не е вкусвал АБ.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #36 -: Септември 21, 2009, 11:18:57 am »
Лейди, мога да кажа само аз какво бих правила или не при хрема. Не бих дала Нурофен при липса на температура, обща отпадналост или възпалено гърло. Не бих дала вит.Ц от ампула, а фреш от портокал/лимон, плодове и сурова чушка. Мисля, че д-р Бърди е казвал, че усвояемостта на вит.Ц от ампула не е толкова добра и като цяло е против даването на такива ампули.
Аз бих действала само със Стеримар и помпа за нос. Ако хремата стане много неприятна, ще ползвам Олинт. Ако се появят други симптоми, бих завела детето на преглед. Иначе ще чакам хремата да мине според естетсвения си ход.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #37 -: Септември 21, 2009, 15:37:42 pm »
Аз, ще действам по преценка, тоест ще ползвам Стеримар и капки/спрей за нос само при нужда. Нурофен-Хексалгин и въобще температуропонижаващи давам отново само при нужда. Лейди засега наблюдавай, но другото по "притеснително" според мен е, че детенцето хърка. Бих завела на лекар и евентуално ще пусна посявка.

И аз да си излея мъката, Тони от петък е с температура до 38.4. В събота при дежурният лекар, се установи вирусен фарингит. Днес отново посетихме дежурен, получихме супер неадекватно отношение и поведение, предписан ни е АБ и да си направя посявка на гърен секрет ако ми се чака с АБ.Веднага водя на частно на УНГ, всичко е ОК и с гърлото и с ушите и с носа. Да обаче аз вече се специализирах с гърлата и виждам, че още е зачервено, но не отточно. Айде кажете ми какво да правя...
Ясно е, че пак аз ще си го лекувам, обаче ми писна. От горе на всичко Тони направи и обрив по цялото тяло, вкл. и главата, който по всяка вероятност според мен е от имуномодулатора Есберитокс Н и по специално от една от съставката, като Ехинацея Рад напремир. Тези имуно... пък дежурно предписват при вирусни заболяване. Давам и вит.С за първи път, та да видим. Днес по висока температура от 37.3 не е вдигал, а дано да ни е за последно днес. Утре ще пускам и една урокултура по моя преценка...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #38 -: Септември 21, 2009, 16:48:43 pm »
Нурофен-а го спрях. Сутринта преглед при педиатъра - обикновена банална настинка, няма зачервено гърло. В 14 часа вдигна температура 37.6 - дадох панадол. Витамин Ц-то го давам една ампула дневно, плюс Калций глюконат. Отделно на това давам портокал, киви и прочие плодове, които са богати на витамин Ц. Без Ксиламетазолин /с търговско наименование Олинт/ просто няма как да продиша, респективно се дави при храна.
Благодаря за съветите - във сряда май ще правим посявка...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част І
« Отговор #39 -: Септември 21, 2009, 19:26:30 pm »
плюс Калций глюконат.
хм... osi_3 osi_8
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.